Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pytania odnośnie IX zlotu OKP


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
419 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 10:01

tak na dobry początek


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 10:21

Czy będzie szybki slalom? :D :p
ps. tzn nie, zbym chcial rezygnować z precyzyjności .. ale szybki slalom bywa trudniejszy od czysto technicznego.

Bardzo gorąca prośba do organizatorów. Konkurs ścigania sie na 1.4 mili trwa strasznie, bardzo, mocno długo i zawsze jazda precyzyjna jest traktowana po macoszemu i trzeba sie spieszyc, bo czas na lotnisku sie konczy.

Zgłaszam wniosek o wynajęcie lotniska na dłużej a jesli to nie mozliwe, chocby ze zwględu na koszty, o skrócenie czasu scigania sie i zajęciu sie zabawa a nie wciskaniem gazu do dechy i kilkukrotne przejazdy tych samych osob w innych parach.

Jest jeszcze jeden wniosek formalny.
Prosze o zniesienie kategorii open albo połączeniu jej z kategorią 3.0 albo dopuszczenie zawodników tylko do jednej z wybranych kategorii.

Póki co nie mamy w klubie na tyle modyfikowanych aut, zeby musiala istanieć klasa open. Jak ktoś ma zdłubane 2,5 mogące smigac z 3,0 - niech startuje w 3,0 albo w open.
Póki co 2,5 jezdzi w swojej klasie, 3,0 w swojej, a później wszyscy Ci sami w open.
Przecież czasy przejazdu ze swoich klas sie dla nich nie zmienią. Wystarczy klase Open zbudować na podstawie wczesniejszych wyników - tzn klasyfikacja w swoich grupach silnikowych oraz osobna, z tych samych czasów dla wszystkich razem w OPEN.
Zaoszczędzimy godzine na lotnisku, ktore jest drogie i fajnie byloby je wykorzystać w różnoraki sposob.

Teraz jest tak, ze jeździmy, jeździmy i na koneic szybko szybko palenie gumu, zdjęcie, jakis mały slalom i wracamy pić.

#3 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2009 - 10:27

Cita ,nie musimy się spieszyć czas będzie jedynie ograniczony posiłkiem który mozemy tez dopasować.
Mozna zmienić kolejność konkurencji i 1/4 mili zrobic na koniec ,powinno być bardziej motywujące do startu. ;)

#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 10:48

no to już coś. Tak czy inaczej optuje za większeniem konkurencji sprawnościowych.
Sciganie sie jest fajne .. ale uważam, ze mozna to lepiej (czasowo) zorganizowac. Max dwa przejazdy dla każdego, kategoria open tak jak mówiłem - moze zostać uwzględniona z przejazdów w innych kategoriach (przecież nic sie nie zmienia w samochodzie i torze). Po co ktoś ma jeździć 3 i 4 razy tylko dlatego, ze zmieniła sie kategoria.
Poza tym przejazdy są na czas, wiec nie ma znaczenia z kims sie jedzie - a czesto ktoś powtarza przjazdy z różnymi ludzmi.
Oczywiście jestem za tym, zeby 1/4 mili byla - jesli to mozliwe, jednak poświęcanie jej zdecydowanej większosci czasu na lotnisku to .. marnowanie czasu

#5 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 10:50

Cita ,nie musimy się spieszyć czas będzie jedynie ograniczony posiłkiem który mozemy tez dopasować.


a może spróbujemy zorganizować posiłek na lotnisku?? - trzeba by podpytać się o takową możliwość



 


#6 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2009 - 11:03

co do czasu to akurat w Czaplinku ostatnio było w nadmiarze tylko chetnych nie było za wielu,
z tego co pamiętam to namawiałem ludzi do startowania,

#7 OFFLINE   Diablopol

Diablopol
  • 320 postów
  • Dołączył: 29-05-2009
  • Skąd: Gdańsk Maćkowy

Napisany 12 października 2009 - 11:08

To ja dodam coś od siebie...
Nie wiem czy w dobrym temacie... dziale... bo są to po części propozycje niż pytania, ale piszę...

Nie wiem, na ile miejsca będzie... więc może plan zły... Ale jeśli już tyle roboty itd...
Uruchomić 1/4 mili + sprawność na raz?

1. Pachołków musi być zdecydowanie więcej... dużo czasu trwało rozstawianie/przestawianie/ustawianie tego wszystkiego...

2. jeśli nie na raz... proponuję rozstawić dwa tory od razu... I zdecydowanie NIE MOŻE zajmować się tym jedna osoba (nie licząc osób na mecie...)... (przynajmniej w mojej ocenie, rozstawianie, sprawdzanie, puszczanie itp. itd. zajmowała się zdecydowanie jedna osoba). Myślę że wiadomo o co chodzi.

3. odnośnie 1/4 mili - gdzieś był temat pomiarów... choinka w nazwie miał temat... coś w tym kierunku?? czy pomiary idą raczej w ten sam sposób co poprzednio?
I tu włączyła mi się szara komórka, że jeśli pomiary miały by być w inny sposób... lepszy, to 2 konkurencje na raz nie wypali... ale uważam, ze i tak tory powinny stać rozłożone dwa odrazu...

4. Tak myślę... że żeby sprężyć bardziej organizacyjnie... osoby które zdeklarują się na pomoc... i będą w stanie, może lepiej było by aby wyjechały szybciej na lotnisko i wszystko przygotowały?? Znowu dodam, iż ostatnio trwało to troszkę... uważam że można by ten czas skrócić...

5. Po co ostatnio była potrzebna taśma ogrodzeniowa?? gdzieś była użyta, bo prawie jej nie widziałem. Wnioskuje, że nie było czasu na jej rozstawienie... Myślę że propozycja wyjazdu wcześniejszego może to znacznie polepszyć... czyż nie ładnie wyglądały by tory ogrodzone... (z 1/4 mili troszke trudniej, ale wszystko możliwe...)

6. Organizacyjnie sprawy różne na miejscu... przeciąganie liny, rzut tarczą, itp. Praktycznie zabrakło czasu na strzelanie czy coś innego... zabrakło czasu uważam dlatego, że znowu nie było konkretnie kogoś, kto by się tym zajął... Może było brak odprawy organizacyjnej, albo była nie do końca poprawna, albo za dużo osób wpisanych na listę chętnych pomóc?? Nie wiem, uważam, że warto przeanalizować...

7. Plan poprzednio był fajny... ale może teraz warto było by gdzieś zamieścić, czy w paru miejscach, czy przy każdym domku taki plan, by każdy wiedział co kiedy się dzieje...ok, były "książeczki" ale odniosłem wrażenie, że niektóre konkurencje były na łapu capu. Hasło i jedziemy. Może lepiej teraz by to jakoś bardziej ułożyć?

To takie pytania/propozycje z mojej strony. Czekam na słów parę od innych ;)

Pozdrawiam @LL !!

#8 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 11:12

Ja proponuję zrobić listę strtujących jak tu
To nam zaoszczędzić dużo czasu
http://forum.omegakl...ead.php?t=12809

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#9 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 11:12

To takie pytania/propozycje z mojej strony. Czekam na słów parę od innych


A jeśli mogę podpytać, jako klubowicz, którym punktem (punktami) chciałbyś się zająć osobiście?? :) - tak z ciekawości :)



 


#10 OFFLINE   Diablopol

Diablopol
  • 320 postów
  • Dołączył: 29-05-2009
  • Skąd: Gdańsk Maćkowy

Napisany 12 października 2009 - 11:18

A jeśli mogę podpytać, jako klubowicz, którym punktem (punktami) chciałbyś się zająć osobiście?? :) - tak z ciekawości :)


Wyjechać szybciej na lotnisko...
W miarę możliwości, zorganizować taśmę ogrodzeniową... i pomyśleć jak ją rozstawić i ją rozstawić...
Rozstawić jeden z torów... bądź dwa...
obsługiwać jeden z torów...
Powiedzieć coś od siebie na niejakiej odprawie... by dopiąć to wszystko przed ... na ostatni guzik.

Do maja jeszcze duuużo czasu, nie chcę też pisać nie wiadomo czego, ale postawie wszystko na głowie by jechać na zlot... i tym co opisałem się zająć... Rzecz jasna, najlepiej nie samemu... ... niektórych spraw samemu było by prawie niewykonalne...

PS: A to że jestem klubowiczem znaczy że nic nie mogę??
Czy z natury muszę być zaszufladkowany do tego, co tylko korzysta??
Ja zajmuję się czymś... ktoś inny czymś innym.. Bawię się w momencie, gdy jest coś, czego nie mam na głowie. Tak chyba być powinno... A nie tak, że na głowie paru jednych i tych samych osób jest WSZYSTKO pozałatwiać, dogadać, ustawić... Tak uważam.

#11 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2009 - 11:32

Czy z natury muszę być zaszufladkowany do tego, co tylko korzysta??
Ja zajmuję się czymś... ktoś inny czymś innym.. Bawię się w momencie, gdy jest coś, czego nie mam na głowie. Tak chyba być powinno... A nie tak, że na głowie paru jednych i tych samych osób jest WSZYSTKO pozałatwiać, dogadać, ustawić... Tak uważam.

Od kilku zlotów pragniemy aby tak było, a jak wychodzi sami widzicie.

#12 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 11:34

Poza tym zaczałbym EXECfować zakazy i nakazy. \Na początku wyjasnic co i jak .. a później stosowac .. i tu też potrzebna bylaby osoba, ktora zajmowałaby sie tylko tym.

#13 OFFLINE   Diablopol

Diablopol
  • 320 postów
  • Dołączył: 29-05-2009
  • Skąd: Gdańsk Maćkowy

Napisany 12 października 2009 - 11:51

Od kilku zlotów pragniemy aby tak było, a jak wychodzi sami widzicie.


Cieszę się, że temat już został poruszony. Trzeba więc ustalić pewne sprawy.
Na dzień dobry, uważam, że sprawa jaką podał Marek, odnośnie zapisów była by czymś bardzo wskazanym...
Gdzieś, coś, jakoś... powinna zostać stworzona lista osób, które będą odpowiadały za dane działy... tematy na zlocie.
I koniecznie ktoś, kto będzie o wszystkim wiedział...

Coś na zasadzie drzewka.
jest koordynator i wie o wszystkim... na informacje od każdego co na jakim etapie... jak idzie itp...
Tylko opisuje jak powinno być na zlocie... lista osób, które się zadeklarują do zaangażowania w pełni danej sprawy musi być już określona... myślę że miesiąc przed zlotem będzie dobry czas, aby taka lista była wypełniona. Włącznie w ludzi chcących się czymś zająć, ale na wypadek jak komuś stanie się jakaś sytuacja losowa...

Dodam, ze poprzednio Marif był od spraw kontaktowych odnośnie rezerwacji, ośrodka itp.


Lista osób zajmujących się daną sprawą, powinna trafić miesiąc przed zlotem na forum publiczne, by każdy zainteresowany wiedział, do kogo ma uderzyć z danym tematem.
Osoba A za 1/4 mili odpowiada za 1/4... a co się dzieje z innym tematem, nie musi wiedzieć... Chyba że ma parę tematów.
W ten sposób myślę że więcej osób potrzeba do organizowania, ale i wysiłek jaki trzeba włożyć w takie przedsięwzięcie będzie rozłożony... Każdy będzie mniej zmęczony... Każdy z organizatorów...

Już pomału układa mi się w głowie co nie co. Jak mi się dostatecznie ułoży, przedstawię swoją wizję. Co z nią będzie zrobione czas pokaże.

#14 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 15:37

W/g mojej opinii powinno to wyglądać tak , zaoszczędimy mnóstwo czasu na inne cele

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyścigi równoległe na 1/4 mili

Osoby odpowiedzialne


Kategorie według rodzaju paliwa i pojemności silnika:

Benzyna
- do 2,2 cm3
- od 2,2 cm3 do 2,6 cm3
- od 2,6 cm3

Diesel
- do 2,2 cm3
- od 2,2 cm3 do 2,5 cm3


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jazda precyzyjna

Osoby odpowiedzialne



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najładniejsza Omega V Zlotu Omega Klub Polska

Urna do głosowani przy domku nr...



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tuning

Urna do głosowania przy domku nr...



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Car Audio

Osoby odpowiedzialne


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe konkurencje



Oczywiście można dopisać każdą konkurencje i osobę odpowiedzialną a uczestników na miejscu

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#15 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 15:47

W/g mojej opinii powinno to wyglądać tak , zaoszczędimy mnóstwo czasu na inne cele

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyścigi równoległe na 1/4 mili

Osoby odpowiedzialne


Kategorie według rodzaju paliwa i pojemności silnika:

Benzyna
- do 2,2 cm3
- od 2,2 cm3 do 2,6 cm3
- od 2,6 cm3

Diesel
- do 2,2 cm3
- od 2,2 cm3 do 2,5 cm3


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jazda precyzyjna

Osoby odpowiedzialne



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najładniejsza Omega V Zlotu Omega Klub Polska

Urna do głosowani przy domku nr...



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tuning

Urna do głosowania przy domku nr...



---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Car Audio

Osoby odpowiedzialne


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe konkurencje



Oczywiście można dopisać każdą konkurencje i osobę odpowiedzialną a uczestników na miejscu


myśle Marek że można by to podwiesić i niech się każdy chętny dopisuje :D
oczywiście bez komentarzy w tym temacie :D
wszystko poza listą spam i do kosza :D

ps. ja moge znów być do odsłuchu na car audio :p i myśle że nikt z "komisyji" Bełchatowskiej nie odmówi :D

#16 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 15:54

To jest na razie propozycja niech się wypowiedzą inni na ten temat

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#17 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 16:37

myśle Marek że można by to podwiesić i niech się każdy chętny dopisuje :D
oczywiście bez komentarzy w tym temacie :D
wszystko poza listą spam i do kosza :D


narazie nie mozna .. bo nie są znane jeszcze konkurencje...


ps. a póki co .. to jedynie Twój poprzedni post byl spamem w tym wątku...

#18 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 16:46

Mam jedna uwage dotyczaca jak to nazwaliscie "Urn" przy domkach na głosowania...mianowicie ,kto po przyjezdzie z lotniska bedzie pamietał by oddac głos,skoro wszystkim w głowie bedzie jedno-IMPREZA...
Nie lepiej by było jak by takie urny postawic na Lotnisku?? Kazdy oglada i widzi wszystkie Auta w całej swej okazałosci...idzie i oddaje głos...A wtedy wieczorkiem podczas Imprezy mała przerwa na ogłoszenie wyników

#19 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 16:52

Czarny urna do głosowania znajdzie się przy jednym domku nr.. ??? ( będzie ustalone ) i to będzie domek osoby która będzie odpowiedzialna za zliczenie głosów ( komisyjnie)
a co do oddania głosów to powiem ci że nie każdy oddał głos na lotnisku tak jak miało to mieć miejsce na ostatnim zlocie tylko trzeba było biegać i się pytać ludzi czy oddali juz głos !!

Edit : kupony do głosowania będą dołączane do regulaminu i planu zlotu ,będą tam 2 kupony na samochód

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#20 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 16:54

Ok Marku rozumiem...myslałem ,ze wszystko poszło gładko na Lotnisku...wiec niech bedzie urna przy domku ..nr...