Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dwie propozycje


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
53 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 14:08

na stronie glownej forum widzimy dzial tuning, wchodzimy w niego i mamy trzy poddzialy:

- tuning mechaniczny
- tuning wizualny
- projekty

czysto i przejrzyscie, nie sadzicie?


Dobry pomysl i jestem za.

Bedzie latwiej szukac i czytelniej a pomysl z projektami jest ciekawy poniewaz juz kilka mamy na forum a szukanie ich teraz niejest proste bo sa porozrzucane w roznych dzialach od tuningu do oftopu.

Forum sie rozrasta wiec trzeba wprowadzac zmiany.

#22 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 14:54

na stronie glownej forum widzimy dzial Tuning, wchodzimy w niego i mamy trzy poddzialy:

- tuning mechaniczny
- tuning wizualny
- projekty

czysto i przejrzyscie...


w pełni się zgadzam :D
a jeśli projekt byłby wykonany to wtedy temat przerzucony do odpowiedniego działu- mechaniczny/wizualny :D

ja jestem (ze swym skromnym zdaniem) na "TAK" :ok:

#23 OFFLINE   getor

getor

    na drugie mam Marcin:-)

  • 418 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 12 października 2009 - 16:25

[quote name='Exec']na stronie glownej forum widzimy dzial tuning, wchodzimy w niego i mamy trzy poddzialy:

- tuning mechaniczny
- tuning wizualny
- projekty

Mnie też sie ten pomysł podoba...Jestem na TAK:D
[CENTER]GETORIUS B.I.G

:DObcy są wśród nas.Dowodem na to są tabliczki z napisem ''OBCYM WSTĘP WZBRONIONY'':D

#24 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 12 października 2009 - 20:24

A ja myślę, że ten temat tak samo szybko umrze jak temat z ewentualnym projektem utworzenia osobnego działu dla Omegi A - dlatego chyba szkoda czasu żeby się w ogóle wypowiadać :(

#25 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 20:33

jak temat z ewentualnym projektem utworzenia osobnego działu dla Omegi A


ale przecież piterek jasno przestawił opcje z Działem Omegi A, żeby to miało miejsce ktoś musi sprawdzić wszystkie posty i przenieść do nowego działu.. my mamy kupę roboty z forum cały czas.. ktoś chętny do tego???

Sprawdźcie sobie wcześniej ile tego jest i czy aby na pewno chcecie z tym robić

#26 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 20:40

Benedykt, po co to robisz ?
Nie rozumiem czemu wprowadzasz ludzi w błąd ?
Wystarczy przeczytać temat od 7 strony
http://forum.omegakl...?t=12799&page=7

A dla leniwych, te dwa posty:
http://forum.omegakl...71&postcount=63
i
http://forum.omegakl...44&postcount=71

Czy to jest naprawdę moja wina, że Wasz zapał do zmian i zrobienia czegoś dla Klubu wygasa tak szybko ?


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#27 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 22:22

Chciałem zabrać głos jako user :)

Więc propozycja z 'projekty' czy też 'mój samochód' bardzo mi się podoba (brawo Exec, zawsze wierzyłem że jest w Tobie potencjał :D) - chętnie bym sobie tam temacik założył o modach jakie czynię, bo lubię sobie majstrować w pojeździe, mam sporo dokumentacji fotograficznej z różnych napraw, chętnie bym się tym podzielił a nawet posłuchał opinii innych.

Ja widzę to tak, że mamy jeden post w którym dokonujemy kolejnych edycji, i wówczas możemy łapać komentarze innych w kolejnych postach, prowadzić dyskusję etc.

Co do tuningu wizualnego, to w sumie ALI ma rację, na pewno to są dwa najbardziej aktywne tematy, co do mechanicznego - tematów było duuuużo (czip tuningi, wałki, stożki i inne wynalazki) i jak najbardziej widzę sens w wydzieleniu tego.

Myślę że z przeniesieniem tematów nie byłoby problemu gdybyśmy się umówili w taki sposób na przykład:
- po pojawieniu się tych działów nowych dajecie moherom kilka(naście) dni na przeczesanie forum, ile nam się uda tyle się uda;
- po tym okresie jak coś zauważycie, będziecie raportować i z notką od Was do nas przyjdzie informacja że temat jest w złym dziale

Celowo chcę żebyśmy mieli czas wcześniej sami co nieco poprzenosić, bo każdy raport postu to maile i nowe tematy na zarządzaniu, ogólnie serwer zajmowałby się wyłącznie rozsyłaniem maili :)

Pomysł Execa uważam za bardzo dobry (głównie ten dział projekt - to trochę tak jak na Polska Jazda, tylko że możemy sobie sami prowadzić i pisać co chcemy - zarówno usprawnienia jak i książka serwisowa online).

To jest moje zdanie jako forumowicza/klubowicza. :)

Jako moder - Exec, co to za spam na PW wysyłasz? :p (joke)

 


#28 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 22:27

co do opisów aut, to moze cos takiego:
http://forum.vectra-...isplay.php?f=31


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#29 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 października 2009 - 22:37

Co do tuningu wizualnego, to w sumie ALI ma rację, na pewno to są dwa najbardziej aktywne tematy


co do opisów aut
, to moze cos takiego:
http://forum.vectra-...isplay.php?f=31


w odpowiedzi na obydwie kwestie - mysle, ze wlasnie poddzial tuning wizualny bylby miejscem na pochwalenie sie nowymi lampami, felgami, LEDami, grillami, elementami tapicerki (np bzq scierajacy gume z drzwi :D) gdzie indziej to niby wypchnac?

co do tego, co piterek pokazal w vectrach, to u nas to funkcjonuje w postaci 'nasze fury' i jest to mysle dalekie od zamyslu dzialu projekty, gdzie mialyby sie znalezc grube sprawy, a nie nowy grill, czy kierunki. mozna przeciez rozbudowac tez 'nasze fury' rowniez stworzyc z tego poddzial, gdzie kazdy bedzie mogl miec topic zwiazany indywidualnie ze swoim autem NIEKONIECZNIE tuningowanym!


 


#30 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2009 - 23:04

Jako zwykły user podzielam zdanie autora tematu (dobrze kombinujesz Exec). Na paru innych forach ( nie koniecznie PL) takie podtematy stosowane sa już od dawna i czas pokazał, ze był to dobry pomysł. Jest wtedy bardziej czysto i przejrzyscie (nie mowiac o tym, ze indywidualnie nasze auta sa pod stala opinia innych ludzi, a to czasem jest bezcenne (sensowna krytyka równierz)). Oczywiscie nie sugeruje, ze "Nasze" forum ma byc jak wiele innych, lecz pomysl ten pozytywnie wplynie na jego ciagly rozwoj.

Chetnie podziele sie swoja opinia jeszcze raz w ankiecie (mimo ze na sama mysl ankieta robi mi sie :-|) ;)

#31 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 października 2009 - 07:07

co do tego, co piterek pokazal w vectrach, to u nas to funkcjonuje w postaci 'nasze fury' i jest to mysle dalekie od zamyslu dzialu projekty, gdzie mialyby sie znalezc grube sprawy, a nie nowy grill, czy kierunki. mozna przeciez rozbudowac tez 'nasze fury' rowniez stworzyc z tego poddzial, gdzie kazdy bedzie mogl miec topic zwiazany indywidualnie ze swoim autem NIEKONIECZNIE tuningowanym!


Zgadzam sie z tym, jak ktos juz wczesniej ujal taka nasza "ksiazka serwisowa" z edycja, modami, naprawami. Super temacik by byl:D

#32 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 14 października 2009 - 17:49

natomiast w poddziale projekty znalazlyby sie wylacznie topici z modyfikowanymi furami - zachowany bylby porzadek, kazde auto mialoby swoj oddzielny topic, i byloby indywidualnie traktowane w dyskusji w swoim topicu, nie byloby jednej wielkiej rozpierduchy

to jest bardzo dobre rozwiązanie - popieram

#33 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2009 - 08:18

co do tego, co piterek pokazal w vectrach, to u nas to funkcjonuje w postaci 'nasze fury' i jest to mysle dalekie od zamyslu dzialu projekty, gdzie mialyby sie znalezc grube sprawy, a nie nowy grill, czy kierunki. mozna przeciez rozbudowac tez 'nasze fury' rowniez stworzyc z tego poddzial, gdzie kazdy bedzie mogl miec topic zwiazany indywidualnie ze swoim autem NIEKONIECZNIE tuningowanym!


Równie dobrze swój projekt możesz przedstawić w dziale "nasze fury" - cel - czyli przedsawienie pojazdu zostaje osiągnięty - co ma mieć na celu więcej??



 


#34 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 października 2009 - 11:01

Równie dobrze swój projekt możesz przedstawić w dziale "nasze fury" - cel - czyli przedsawienie pojazdu zostaje osiągnięty - co ma mieć na celu więcej??


ja nie wiem ile razy mozna tlumaczyc to samo... proponuje przeczytaj uwaznie caly topic od poczatku i sprecyzuj pytanie :]


 


#35 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2009 - 11:04

Przeczytałem - no i wyciągnąłem wniosek jak opisałem powyżej (bo przecież projektem jest na przykład Twój samochód - tak? - opisz go w Nasze fury)



 


#36 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 października 2009 - 12:10

opisz go w Nasze fury)

chodzi o to, aby jeden temat odpowiadal jednej furze - wszystkie dyskusje, aktualizacje nt auta sa w jednym miejscu i uporzadkowane

w przypadku topicu nasze fury wszystkie auta sa wrzucane razem (jako wypowiedzi w jednym dluuugim topicu), jest jeden wielki chaos, nie mowiac juz o tym, jak ciezko cos znalezc na temat ktoregos konkretnego auta...

nie bardzo rozumiem natomiast, czemu stawiasz sprzeciw licznej grupie akceptujacej taka propozycje, i jednoosobowo podejmujesz decyzje, obcinajac skrzydla pomyslowi na rozwoj forum

mozemy jednak przyjac do wiadomosci, ze nie wyrazasz aprobaty dla tej koncepcji, i mysle, ze tak powinna wygladac Twoja wypowiedz w tej kwestii...

poki co zbieramy tylko opinie o pomysle, i zrobimy tak, jak zazyczy sobie wiekszosc (oczywiscie w drodze porozumienia z zarzadem)


 


#37 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2009 - 12:17

chodzi o to, aby jeden temat odpowiadal jednej furze - wszystkie dyskusje, aktualizacje nt auta sa w jednym miejscu i uporzadkowane


Ale powstał przecież dział nasze fury, gdzie każda fura ma swój temat - chyba Ci umknęło :)
http://forum.omegakl...splay.php?f=112

nie bardzo rozumiem natomiast, czemu stawiasz sprzeciw licznej grupie akceptujacej taka propozycje, i jednoosobowo podejmujesz decyzje, obcinajac skrzydla pomyslowi na rozwoj forum


No to wyjaśniam - przedstawiam ogólnie przyjętą przez osoby zarządzające forum (nie mylić z Zarządem Klubu) koncepcje powstawania działu i rozwoju, szczegółowo omówioną w gronie Adminów i moderatorów - więc nie wiem skąd wysuwasz wnioski że decyzję podjąłem jednosobowo - albo masz tak kiepskie zdanie o mojej osobie, albo jest jakiś ukryty podtekst twojego stwierdzenia :)

mozemy jednak przyjac do wiadomosci, ze nie wyrazasz aprobaty dla tej koncepcji, i mysle, ze tak powinna wygladac Twoja wypowiedz w tej kwestii...


myślę że powyższe wyjaśniło Ci zdanie moje oraz ogólnie przyjęte przez moich kolegów moderatorów i administratorów.

Stosowne przedstawienie uzgodnień dotyczących wprowadzonych zmian znajduje się w dziale nowości :)



 


#38 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2009 - 12:20

Exec, czyli coś na wzór 'klubowe omegi' i mojego topica, tak? Bo właśnie po to to powstało, nie wiem czemu nikt więcej nie pisze :p

Bo ja widzę to tak, że swoje 'projekty' opisuje sobie właśnie tam. Dobrze rozumiem?

 


#39 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 października 2009 - 12:23

Bo ja widzę to tak, że swoje 'projekty' opisuje sobie właśnie tam. Dobrze rozumiem?


No tak :D



 


#40 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 października 2009 - 12:53

Ale powstał przecież dział nasze fury, gdzie każda fura ma swój temat - chyba Ci umknęło

powstal dzial 'klubowe omegi', ktory jest dublem topicu 'nasze fury' z jedna restrykcja - tylko klubowicze moga zakladac watki - tego sie nie czepiam. Zalezy mi na 'odseparowaniu' grubszych dlubanek, ktore zasluguja na miejsce w dziale 'tuning' (i to nie dlatego, ze to mi tak zalezy tam swoje auto zamiescic, bardziej dlatego, ze moglbym latwo zlokalizowac autka, w ktorych moge podpatrzec inne ciekawe rozwiazania - inni dlubiacy tez tego potrzebuja!), a w dziale 'klubowe omegi' bede musial spedzac godziny na przeczesywaniu kazdego (z dziesiatek zapewne) aut, aby znalezc jakiegos rodzynka... czytaj: cos ambitniejszego, niz np nowe LEDy :]


Exec, czyli coś na wzór 'klubowe omegi' i mojego topica, tak? Bo właśnie po to to powstało, nie wiem czemu nikt więcej nie pisze

Bo ja widzę to tak, że swoje 'projekty' opisuje sobie właśnie tam. Dobrze rozumiem?

No tak

tak tak tak :p