Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

anteta cb fm gsm


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
49 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   droset

droset
  • 697 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 listopada 2007 - 22:50

Ja jestem tylko ciekawy działania GSM? sm210, piszesz że dobrze, ale ona jest tylko na 900 a od tego systemu sie odchodzi i tam gdzie są stawiane nowe nadajniki czy wymieniane są stare, wszędzie są montowane 1800. W większych miastach i głównych trasach podobno już jest problem z odbiorem na GSM 900?

#22 OFFLINE   sm210

sm210
  • 209 postów
  • Dołączył: 30-04-2007
  • Skąd: Zagłębie

Napisany 06 listopada 2007 - 11:21

nie zauważyłem na terenie śląska i małopolski by sygnał zaginął jedynie na chwile w terenie górzystym ale to chyba normalne :wink: zwłaszcza że używam CCRT 2008

#23 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 października 2009 - 09:25

znalazlem cos takiego

http://www.allegro.p...ktura_nowe.html


ktos to testowal ?




 


#24 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 09:34

Zakładałem już w kilku samochodach , nie wiem tylko jak ze strojeniem bo odsyłałem do innego warsztatu .

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#25 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 października 2009 - 09:39

Zakładałem już w kilku samochodach , nie wiem tylko jak ze strojeniem bo odsyłałem do innego warsztatu .


u mnie problemem okazal sie kabel przerwany w kilku miejscach. w sumie ma 8 lat wiec ma prawo. Chce przeniesc antene z klapy na dach (slabsza masa na klapie) mam jakas smieszna antenke gsm na dachu wiec moze zamiast samej anteny Cb zaloze taka i do radia




 


#26 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 10:07

Beast ... naprawde trzeba Tobie wyjasniać, ze jak coś jest do wszytskiego, to jest do niczego?

Poza tym te antenki są krókie ... co Ty na tym chcesz usłyszec?

ps. zaraz napisze tu ktoś, ze on ma krótką i mu wystarcza ... a ja jak zwykle odpowiem, ze najwyraźniej nie próbował długiej.

w przypadku anten CB długość i jakość ma znaczenie

#27 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 października 2009 - 10:48

rozmawiałem kiedyś z gościem sklepie car-audio na górczynie i potwierdził że są g....wno warte a jeśli chodzi o CB to tak jak Cita napisał

#28 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 11:28

Panowie dołączam do tego tematu posty z pokrewnego tematu, gdyż temat tej anteny był już u nas poruszany
przeczytajcie wstesz od drugiej strony, bo posty poukładały się chronologicznie

#29 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 października 2009 - 11:43

Beast ... naprawde trzeba Tobie wyjasniać, ze jak coś jest do wszytskiego, to jest do niczego?

Poza tym te antenki są krókie ... co Ty na tym chcesz usłyszec?

Kuba w tej chwili moje CB dziala z 200 metrow ;) CB uzywam tylko w trasie wiec zasieg 30 km mi nie jest potrzebny - to co trzeba uslysze i z 5 km dlatego rozwazalem taki sprzet. w tej chwili mam antene sirtela ale nie chce mi sie za kazdym razem jej montowac i demontowac




 


#30 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 12:01

Kuba w tej chwili moje CB dziala z 200 metrow ;) CB uzywam tylko w trasie wiec zasieg 30 km mi nie jest potrzebny - to co trzeba uslysze i z 5 km dlatego rozwazalem taki sprzet. w tej chwili mam antene sirtela ale nie chce mi sie za kazdym razem jej montowac i demontowac


Ja tam nie wiem kto Wam bajek naopowiadał o tych 30kilometrowych zasięgach.
Widzisz .. ja mam całkiem dobre radyjko, 150cm przyzwoitą antene i nigdy nie mialem jeszcze takiego zasięgu.

Rzeczywisty zasięg rzedu 5-8km w normalnbych warunkach drogowych jest do uzyskania przy antenach o długościach ok 150cm.
Antenki <100cm mają zasięg - gdzie mnie widać, tam mnie słychac.

Bzdury wypisują ludzie piszący, ze mają zasięg rzędu 15-20 (czy 30km).
Chyba, ze mają łącznosć z 200cm anteny do anteny bazowej.

Ja mam zasięg rzedy 10-15km do bazówki. Do osobówek to jest zwykle wlasnie jakies 5km i to silnie jeszcze zależy od tego co tam jest z drugiej strony.

A jak ktoś liczy zasięg na zasadzie - ide na 30 kanał gdzie jest cisza i spokój, gadam z jakąś bazówką i odjeżdzam ... a ostatni szum jaki usłysze od tej bazówki jest granicą zasięgu .. to gratuluje.

Przemek - mówie Ci, ze jesli chcesz miec CB po to, zeby coś sensownego w nim usłsyzec .. to nie mysl o antenie krótszej niż 145cm, a o 3in1 już w ogole nie wspominam

No i jeszcze na koniec - zaraz tu sie odezwą ludzie udawdniający mi, ze ich zasięg to 10 km ot tak sobie w każdych warunkach.
Pokażcie mi to na następnym zlocie, to pogadamy. Wypisywać bzdury każdy moze ... a jak ktoś pisze, ze na 3in1 ba zasięg 8km .. litości.

Chyba na pustyni .. i to wklęsłej.

#31 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 07 października 2009 - 12:04

Ja tam nie wiem kto Wam bajek naopowiadał o tych 30kilometrowych zasięgach.
Widzisz .. ja mam całkiem dobre radyjko, 150cm przyzwoitą antene i nigdy nie mialem jeszcze takiego zasięgu.

Rzeczywisty zasięg rzedu 5-8km w normalnbych warunkach drogowych jest do uzyskania przy antenach o długościach ok 150cm.
Antenki <100cm mają zasięg - gdzie mnie widać, tam mnie słychac.

Bzdury wypisują ludzie piszący, ze mają zasięg rzędu 15-20 (czy 30km).
Chyba, ze mają łącznosć z 200cm anteny do anteny bazowej.

Ja mam zasięg rzedy 10-15km do bazówki. Do osobówek to jest zwykle wlasnie jakies 5km i to silnie jeszcze zależy od tego co tam jest z drugiej strony.

A jak ktoś liczy zasięg na zasadzie - ide na 30 kanał gdzie jest cisza i spokój, gadam z jakąś bazówką i odjeżdzam ... a ostatni szum jaki usłysze od tej bazówki jest granicą zasięgu .. to gratuluje.

Przemek - mówie Ci, ze jesli chcesz miec CB po to, zeby coś sensownego w nim usłsyzec .. to nie mysl o antenie krótszej niż 145cm, a o 3in1 już w ogole nie wspominam

No i jeszcze na koniec - zaraz tu sie odezwą ludzie udawdniający mi, ze ich zasięg to 10 km ot tak sobie w każdych warunkach.
Pokażcie mi to na następnym zlocie, to pogadamy. Wypisywać bzdury każdy moze ... a jak ktoś pisze, ze na 3in1 ba zasięg 8km .. litości.

Chyba na pustyni .. i to wklęsłej.


moja sirtela ma cos ponad 130 cm. no ok zostane przy niej. a na dach kupie zwykla radiowa ze wzmacniaczem bo ta w szybie mnie drazni.




 


#32 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 12:08

moja sirtela ma cos ponad 130 cm. no ok zostane przy niej. a na dach kupie zwykla radiowa ze wzmacniaczem bo ta w szybie mnie drazni.


dobry montaż, dobre zestrojenie i będzie git.
Odpuść sobie uniwersalne anteny bo są do niczego i tylko przez takie anteny i podejście mamy na forum wątki - co zrobic, zeby CB nie szumiało itd

#33 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 13:47

ja tak trochę OT odnośnie zasięgu.. w tematyce CB Radio siedzę od 94 roku (notabene w moje Klusce jeździ moje pierwsze radio)..

osiągnięcie 20km pomiędzy normalnymi stacjami bazowymi (moc wyjściowa 4W modulacja AM) jest sukcesem.. biorąc pod uwagi DX, etc.. oczywiście w nocy odległość wzrasta do około 50km.. w ciągu dnia może to być o wiele wiele dalej, ale jedna ze stacji może być (jakże popularną kiedyś) stacją okolicznościową, najczęściej zlokalizowaną na jakiejś górce..

Odległość 20km jest spokojnie do osiągnięcia na antenach 3/4 fali.. przy 1/2 fali już trochę gorzej.. ale realną odległością jest tak jak napisał Kuba oraz 'sztuka' wyłapania z szumów tego co nas interesuje.. dla wielu CB tylko szumi, ale wśród tych szumów wszystko słychać.. :D

tak mi się skojarzyło kiedyś gdy Canal+ był dobieralny na antenach naziemnych (nie satelitarnych) było pasmo otwarte około 20ej z bajkami a potem kodowali.. mój kuzyn jak był wypity potrafił WSZYSTKO zrozumieć co się dzieje ;D..

podobnie z CB.. kwestia podejścia i potrafienia wyłania czegoś z szumów..

#34 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 14:00

podobnie z CB.. kwestia podejścia i potrafienia wyłania czegoś z szumów..


nie no .. jasna sprawa, ale to trzeba dodać.
A nie, ze słysze jednego z drugim, ze mają 20km (czy nawet 10km) zasięgu bezproblemowo z mobila na mobila ... w normalnym terenie. Jeden stoi w miescie, a drugi odjeżdza i po 16 km ma gorszy odbiór... a później ludzie głupoty powtarzają i robi sie totalna dezorientacja, bo jak na 1,5m antenie mają 15 km .. to ja na 30, czy 40 cm bede miał 5 km i mi starczy.
A tu .. guzik prawda
a konczy sie tym, ze jedziesz i słyszysz "jak dróżka do honolulu" i nie zdązysz odpowiedziec a tu "jak dróżka do honolulu" i tak w kółko, co bardziej dociekliwi bedą pisać "co zrobic, zeby nie szumiało" - a przecież to takie proste, skręcić RFgain na 20% żey zostalo tylko te wystarczające 5 km z 30km, podkręcić squelch i będzie czysto i wyraźnie :D (w kolumnie i to nie koniecznie z ostatnim samochodem :D )

#35 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 14:04

skręcić RFgain

a u mnie nie ma czegoś takiego.. ale sztuka operowania squelch'em

#36 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 07 października 2009 - 16:01

osiągnięcie 20km pomiędzy normalnymi stacjami bazowymi (moc wyjściowa 4W modulacja AM) jest sukcesem

Między bazowymi raczej nie wielkim.
Dawno temu robiliśmy próby na prymitywnym sprzęcie i na 6mW zasięg w terenie miejskim wynosił ok.10 km. Ale to było dawno temu:D

#37 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 16:03

Między bazowymi raczej nie wielkim.
Dawno temu robiliśmy próby na prymitywnym sprzęcie i na 6mW zasięg w terenie miejskim wynosił ok.10 km. Ale to było dawno temu:D


6 czego? miliwatów?

10km w mieście?

chyba morsem rozmawialiscie

#38 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 07 października 2009 - 16:08

Dokładnie 6 mW mocy mierzonej i nie morsem,
W dodatku na sprzęcie w którym sq. był cudem techniki.

#39 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 07 października 2009 - 16:16

na służbówce mam jakiegoś noname 115 cm i zasięgi w dobrych warunkach (sprawdzone) 15-16 km (radio tti)
na omie miałem magnesówkę hustlera za 50zł (chyba najczęściej spotykana) i zasięgi cieniutkie że o szumach nie wspomnę...
od jakiegoś czasu mam sirio triflex (fm,gsm,cb) na stałe w miejsce fabrycznej anteny i chodzi lepiej niż ta magnesówka mimo że o połowę krótsza.... szumów niet, a zasięgi w rzędu 5-6 km w zupełności wystarczają jeśli tylko o miśki chce się pytać....

#40 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 16:53

na służbówce mam jakiegoś noname 115 cm i zasięgi w dobrych warunkach (sprawdzone) 15-16 km (radio tti)
na omie miałem magnesówkę hustlera za 50zł (chyba najczęściej spotykana) i zasięgi cieniutkie że o szumach nie wspomnę...
od jakiegoś czasu mam sirio triflex (fm,gsm,cb) na stałe w miejsce fabrycznej anteny i chodzi lepiej niż ta magnesówka mimo że o połowę krótsza.... szumów niet, a zasięgi w rzędu 5-6 km w zupełności wystarczają jeśli tylko o miśki chce się pytać....


przyjedz na zlota .. i pokaż te zasięgi...