Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

NAVI ZA 500zł


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
49 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 05 października 2009 - 22:47

pomimo tego ze ma dobry modul gps pod kawalkiem blachy czyli dachem mozec miec juz problem. jedynym rozwiazaniem jest zakup telefonu z modulem a-gps. Oczywiscie tylko NOKIA i korzystanie z nokia maps, a najlepiej ovi maps gdzie gdy sam gps traci zasieg dane geograficzne telefon pobiera poprzez sieci GSM. Mało opłacalny insteres.


Jeśli ma dobry moduł to nie straci,mam odbiornik Navibe GB-735, Nokia E50,wgrany Tom Tom i hula aż miło:D Drugi fonik to 6220 classic z Garminem i też zero problemów.
Nie mam pojęcia dlaczego piszesz,że cyt."Oczywiscie tylko NOKIA i korzystanie z nokia maps" ?

Czy można toto położyć na siedzeniu pasażera, czy trzeba użyć uchwytu do szyby, żeby dobrze widziało satelity? Bo te uchwyty to tak średnio mi się podobają, a na ekran i tak nie patrzę. Interesują mnie tylko komunikaty głosowe.


Nawigacja na siedzeniu? Super pomysł;) Kleisz uchwyt z lewej strony i nic nie przeszkadza. Ja osobiście mam zawsze z lewej a nie na środku szyby.

#22 OFFLINE   kamils83

kamils83

    TOS 3K11

  • 111 postów
  • Dołączył: 25-08-2009
  • Skąd: Ostrowiec Św.

Napisany 06 października 2009 - 05:39

Nie mam pojęcia dlaczego piszesz,że cyt."Oczywiscie tylko NOKIA i korzystanie z nokia maps" ?

Dlatego tak pisze poniewaz jezeli ktos chce miec zasieg non stop, a pod dachem mozna ten zasieg tracic jedynym rozwiazaniem jest zakup telefonu z modulem A-GPS. Czyli nokii z mapami nokia maps lub ovi maps. drugie wyjscie to zakup SE lub samsunga również
z agps z tym ze tam łaczy sie caly czas z netem.

No i po co ta dyskusja i po co.:p

OVI MAPs czyli najnowsze mapki nokii I Navteqa. Jednym słowem Automapa na symbianie. Tylko ze licencja prawie 300 zl na rok. Ewentualnie zakup 6710 nawigator z dozywotnia licencja

#23 OFFLINE   cytrynadm

cytrynadm
  • 171 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Jedlicze

Napisany 06 października 2009 - 19:52

Ostatnio zastanawiałem się nad zakupem nawi, potrzebna jest mi do dobrego prowadzenia a nie jakies wielkie wyświetlacze, ogladanie filmów itp, poczytałem trochę na forach,popytałem znajomych, postanowiłem przeznaczyć ok 300zł i wczoraj zakupilem:
http://allegro.pl/it...fvat_sklep.html
jak dla mnie wystarczająca, kurier przywiezie to zapne pod kompa i pobawie się, juz znalazłem stronke z paczkami do sciągnięcia i przerobienia Jej.
a Jak wasze opinie na temat tej navi?? Jakieś sugestie?? ;)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Dodany obrazek

#24 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 października 2009 - 18:33

nawigacja jak kazda inna za te pieniadze. czyli ma wszystko co potrzebne w czasie jazdy, bez jakis pierdolek, z ktorych i tak sie nie korzysta. cala reszta, jezeli chodzi o prowadzenie do celu zalezna jest nie tyle od urzadzenia co od oprogramowania.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#25 OFFLINE   mv6666

mv6666
  • 5 postów
  • Dołączył: 14-07-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 21 października 2009 - 14:39

http://navix.com.pl/
z czysta odpowiedzialnoscia moge polecic.kupilem w zeszlym roku-wersja 4306-z mapa map top(450 zeta) i smiga pieknie.i co najwazniejsze odblokowany fabrycznie system wiec jezeli komus nie przypasi mapamap bez jakich kolwiek kombinacji wklada karte sd z inna mapa i w droge

#26 OFFLINE   mnowacz

mnowacz
  • 273 postów
  • Dołączył: 06-11-2007
  • Skąd: Nowa Sól

Napisany 21 października 2009 - 16:09

a może ta komuś się spodoba :) http://allegro.pl/it...do_omegi_b.html

#27 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 21 października 2009 - 17:26

proponuje takie cós
http://allegro.pl/it...01_mapamap.html
mam takową
duży czytelny wyśfietlacz
dzaiła i jestem zadowolony

#28 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 22 października 2009 - 08:02

A jak to jest z tymi uchwytami przyklejanymi do szyby?
Czy w razie krzywego przyklejenia lub po prostu kiedy mi się to znudzi, będę mógł łatwo odkleić bez uszkadzania szyby?

#29 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 22 października 2009 - 15:13

A jak to jest z tymi uchwytami przyklejanymi do szyby?
Czy w razie krzywego przyklejenia lub po prostu kiedy mi się to znudzi, będę mógł łatwo odkleić bez uszkadzania szyby?


Ale Ty masz te pytania....;) tam jest przyssawka więc nic nie uszkodzisz i ściągasz sobie kiedy tylko zechcesz.

#30 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 22 października 2009 - 15:22

Ale Ty masz te pytania....;) tam jest przyssawka więc nic nie uszkodzisz i ściągasz sobie kiedy tylko zechcesz.


No skąd mam wiedzieć? Myślałem, że klejone.

#31 OFFLINE   unbu

unbu
  • 23 postów
  • Dołączył: 27-06-2009

Napisany 23 października 2009 - 15:09

przed zakupem nawigacji trzeba zadać sobie pytanie do czego ma być czy tylko nawi czy filmy jakies mp3 itp.
Mapa oryginał zamontowana w gratisie czy wgrywamy coś innego

jeżeli chcemy mieć popularną w Polsce automape dobrze kupić nawi której nie trzeba odblokowywać jak np niektóre goclever (polecam model 4335)

mio mov są oki tyle że wgranie innej mapy wiąże się z odblokowaniem co może mieć fatalne skutki przy reklamowaniu produktu

ktoś polecał tom toma sprzęt oki ale nie do automapy inny system operacyjny
sony też ktoś wymienił jak dla mnie nie warte swojej ceny przynajmniej te modele co widziałem do uruchomienia np. automapy potrzebne są zewnętrzne programy zmieniające pewne dane bez których AM nie zobaczy satelit

odnoszę się z każdym modelem do automapy gdyż jest to najlepsza moim zdaniem mapa na Polskę w europie też daje rade

każda firma na rynku ma praktycznie jakieś wpadki grunt to nie kupić trefnego modelu warto poczytać na forach opinie
i nie google + opinie modelu_x zazwyczaj wywali ceneo lub inne takie a tam wszystko jest extra

i jeszcze taka mała uwaga warto zerknąć jaki system operacyjny ma dana nawigacja win 5.0 to chyba minimum może jeszcze nie dziś ale za niedługi czas starsze systemy mogą nie pociągnąć nowego softu.
pozdr...

#32 OFFLINE   ispradomsko

ispradomsko

    -----

  • 115 postów
  • Dołączył: 08-02-2009
  • Skąd: Radomsko

Napisany 25 października 2009 - 15:21

Swego czasu uzywalem modulu gps nokia LD3W czy jakos tak satelity lapal nawet pod siedzeniem co prawda dlugo je wyszukiwal ale jak juz zlapal to trudno bylo mu je zgubizc. Do tego mialem TOMTOMA w telefonie N6120c Zestaw calkiem niezly tylko aktualizacja map do bani Ps. nie kupujcie automapy bo wg mnie to zbedny wydatek jak na jakosc map.
Zmoich testow najlepiej wypada aplikacja Igo 8.3 potem cardinale 3.0

#33 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 25 października 2009 - 17:14

No to ja jeszcze tylko dodam, że przekonaliście mnie do klasycznego rozwiązania z przyssawką na szybę i AutoMapą. Teraz tylko szukam nawi z dużym ekranem. Zastanawiam się, czy brać MioMoov, GoClever, czy jeszcze coś innego. W sumie to chyba jeden diabeł, skoro i tak zamierzam korzystać z AM. Ale tych tanich się boję, że się będą psuły.

Dobrze myślę, że im większy ekran, tym lepszy, czy za duży może już powodować jakiś dyskomfort? ;-)

#34 OFFLINE   unbu

unbu
  • 23 postów
  • Dołączył: 27-06-2009

Napisany 25 października 2009 - 19:08

MioMoov, GoClever, czy jeszcze coś innego. W sumie to chyba jeden diabeł


nie jeden miomov musisz odblokować (to żaden problem zajmuje dosłownie chwilę ale grzebiesz w oprogramowaniu więc może być problem w ewentualnej reklamacji )

GoClever nic nie odblokowujesz instalujesz mapę na karcie sd zmieniasz nazwy katalogu i pliku startowego AM wkładasz do navi i tą samą ikoną co oryginalną mapę uruchamiasz AM po wyjęciu karty ikona znowu będzie uruchamiała oryginalną mapę

tą samą metodą możesz zainstalować też inne mapy

jest też jeden minus tej metody jedna karta jedna mapa jeżeli jesteś maniakiem posiadania kilku map musisz użyć innej metody

w niektórych gocloverach jest problem z AM taki że nie działa synchronizacja czasu z gps ( larki też tak mają) objawia się to gubieniem sygnału trzeba to wyłączyć i będzie git

co do wielkości ekraniku to kwestia gustu nie warto kupować najmniejszych i tak głównie słucha się komunikatów głosowych ale czasami są sytuacje na drodze gdy jednak trzeba zerknąć w monitorek np. przy sporym zagęszczeniu ulic warto też przestawić pierwszy komunikat przed manewrem na odrobinę wcześniej o jakieś 3 sekundy w większych miastach w korkach lepiej wcześniej wiedzieć który pas zająć
z podpowiedzi jeszcze jedna fajna opcja można sobie ustawić manewr po manewrze wtedy widać dwa kolejne manewry jakie będziemy wykonywać

#35 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 27 października 2009 - 01:56

Dzięki. Zamówiłem już GoClever i AM. A swoją drogą, mam takie pytanie. Czy "edukacyjne" wersje AutoMapy, z których pewnie korzysta większość użytkowników, sprawiają jakieś problemy?

#36 OFFLINE   unbu

unbu
  • 23 postów
  • Dołączył: 27-06-2009

Napisany 27 października 2009 - 07:09

Czy "edukacyjne" wersje AutoMapy, z których pewnie korzysta większość użytkowników, sprawiają jakieś problemy?


No pewnie że sprawiają szczególnie jak nie masz przy sobie licencji i miś cię nadgorliwy dorwie
co prawda jet to jak trafienie 6 w totka ale lepiej nie mieć karty w urządzeniu w takiej sytuacji

#37 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 października 2009 - 21:53

jakiej karty :wink:

#38 OFFLINE   unbu

unbu
  • 23 postów
  • Dołączył: 27-06-2009

Napisany 28 października 2009 - 06:37

jakiej karty


sd z "edukacyjną :p " mapą

#39 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 29 października 2009 - 20:20

navia z bedronki Nv431 za 249
Dodany obrazek
wgrany panel z 3 mapkami bez odblokowania i hula super
Dodany obrazek

#40 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 14 listopada 2009 - 00:13

Orientujecie się może, czy w GoClever 5066 można w menu wyłączyć Bluetooth i transmiter FM? Jest taka opcja?