Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

fotele nie grzeją


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
33 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomek mv6

tomek mv6
  • 204 postów
  • Dołączył: 05-05-2009

Napisany 01 października 2009 - 11:55

witam.mam takie pytanie,jak kupilem omcie to juz nie grzalo.chodzi mi o jakis prosty sposub z probowka w reku na sprawdzenie czy maty padly czy cos innego???mam fotele bez pamieci,pod fotelem jest 6 kostek.4 znich to regulacja,a 2 kostki,niebieska i szara to chyba grzanie?do niebieskiej idzie tylko jedan przewod z zasilaniem(pin1)a do czarnej dwa rzewody(pin 1 tez z zasilaniem)to zasilanie jest caly czas mimo wyloczonego grzania.czy tak powinno byc?gdie jast cos nie tak?z gory dzieki.

#2 OFFLINE   drobek

drobek
  • 22 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: Tychy

Napisany 01 października 2009 - 19:14

Podając zasilanie fotel grzeje. Czyli sprawdz probówką do której kostki przychodzi zasilanie po włączeniu przycisku. jeśli nie przychodzi to przyczyna nie lezy w fotelu a np. w przycisku bezpieczniku czy przekazniku itd
Jesli bedziesz wiedział która kostka na 100% jest od grzania bierzesz miernik i sprawdzasz maty fotela. Sposób prosty,miernik w łapke ustawiasz diode czyli funkcje która pozwoli sprawdzic czy od pinu1 do pinu 2 jest ciagłośc. jeśli niema (miernik nie piszczy)to mata gdzies jest przepalona a jesli piszczy jest przejście i mata po podaniu napiecia powinna grzac.
Te fotele org. sa z tego auta? moze podmienione i niemaja grzania. A drugi fotel grzeje?

#3 OFFLINE   tomek mv6

tomek mv6
  • 204 postów
  • Dołączył: 05-05-2009

Napisany 01 października 2009 - 19:31

Podając zasilanie fotel grzeje. Czyli sprawdz probówką do której kostki przychodzi zasilanie po włączeniu przycisku. jeśli nie przychodzi to przyczyna nie lezy w fotelu a np. w przycisku bezpieczniku czy przekazniku itd
Jesli bedziesz wiedział która kostka na 100% jest od grzania bierzesz miernik i sprawdzasz maty fotela. Sposób prosty,miernik w łapke ustawiasz diode czyli funkcje która pozwoli sprawdzic czy od pinu1 do pinu 2 jest ciagłośc. jeśli niema (miernik nie piszczy)to mata gdzies jest przepalona a jesli piszczy jest przejście i mata po podaniu napiecia powinna grzac.
Te fotele org. sa z tego auta? moze podmienione i niemaja grzania. A drugi fotel grzeje?


no wlasnie na tych dwoch przewodach jak wyzej napisalem napiecie jest caly czas,przycisk nic nie zmienia.ale nie jestem pewny czy to te kostki,ale z drugiej strony nic tam wiecej nie ma:mad:

#4 OFFLINE   drobek

drobek
  • 22 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: Tychy

Napisany 02 października 2009 - 16:18

a drugi fotel?

#5 OFFLINE   tomek mv6

tomek mv6
  • 204 postów
  • Dołączył: 05-05-2009

Napisany 02 października 2009 - 19:56

obydwa fotele takie same obiawy.no wlasnie,z tych 6 kostek 4 to napewno regulacia.zostaja te dwie (z zasilaniem caly czas).czy grzanie jest wlaczane minusem???jak sprawdzic te nieszczesliwe fotele?

#6 OFFLINE   drobek

drobek
  • 22 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: Tychy

Napisany 04 października 2009 - 22:17

Moze wrzuc zdjęcie a ktoś kto ma podobne kostki podpowie która do grzania, Ewentualnie rozbierz fotel i dobierz sie do maty, wtedy bedziesz wiedział która to kostka, Jeszcze mozesz sprawdzic jakie kolory przewodów masz przy przyciskach. Jak sprawdzic czy mata jest dobra napisałem wyżej ale skoro dochodzi zasilanie wychodzi ze mata jest kaput.
Grzanie sterowane jest +

#7 OFFLINE   prosiak71

prosiak71
  • 2 postów
  • Dołączył: 02-10-2009
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 04 października 2009 - 23:01

panowie u mnie do szarej kostki dochodzi napięcie na stałe na przewodzie czarnym i po przełączniku na przewodzie czarno żółtym ale nic nie wychodzi na mate , Macie jakóeś sugestie co jest nie tak?. na przewodach z maty mam cały czas mase .czy ktoś już to przerabiał?.:cool:

#8 OFFLINE   tomek mv6

tomek mv6
  • 204 postów
  • Dołączył: 05-05-2009

Napisany 05 października 2009 - 14:59

Moze wrzuc zdjęcie a ktoś kto ma podobne kostki podpowie która do grzania, Ewentualnie rozbierz fotel i dobierz sie do maty, wtedy bedziesz wiedział która to kostka, Jeszcze mozesz sprawdzic jakie kolory przewodów masz przy przyciskach. Jak sprawdzic czy mata jest dobra napisałem wyżej ale skoro dochodzi zasilanie wychodzi ze mata jest kaput.
Grzanie sterowane jest +


no zasilanie dochodz..ale ile go powinni byc i na ktorych przewodach to juz nie wiemy.dzieki za twoje podpowiedzi,ale gdy bym chsial rozbierac fotel(mam nadzieje ze obajdzie sie bez) to niezaczynal bym tego temat. moze ktos sie zlituje i sprawdzi u siebi jak to wygladaja te plusy i minusy:eek:

#9 OFFLINE   Dawidson001

Dawidson001
  • 103 postów
  • Dołączył: 12-02-2009
  • Skąd: Galewice
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 25 października 2009 - 20:09

a czy możesz mi powiedzieć gdzie znajduje sie przekaznik od podgrzewania foteli z przodu??? Mam ten sam problem obydwa fotele grzeły ok i padły w jednym czasie:(

#10 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 25 października 2009 - 20:22

Przód nie ma przekaźników.

#11 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 października 2009 - 20:26

Przód nie ma przekaźników.

nie wiem jak w B ale w Fl jest układ sterujący pod siedzeniem (między matą a wtyczką )

#12 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 25 października 2009 - 20:30

w Fl jest układ sterujący pod siedzeniem

Zgadza się, w B na przód jest tylko wyłącznik i termik w macie.
No i bezpiecznik.

#13 OFFLINE   Dawidson001

Dawidson001
  • 103 postów
  • Dołączył: 12-02-2009
  • Skąd: Galewice
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 25 października 2009 - 20:37

widzę że najczęsciej padają obydwa fotele z tyłem nei ma problemu wszystko działa tylko ten przód nieszczesny nie wiem czy zabierac sie za wyciąganie fotela i oględziny maty ewentualna jej wymiana czy to cos innego,przy czym bezpieczniki są ok!

A wiecie może panowie gdzie dostac maty bo na allegro chyba nie ma z tego co przeglądałem znalazłem chyba tylko jedną pozycje ale to chyba nie to czego szukam. I czy dużo roboty z tym roztapicerowaniem fotela???

#14 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 25 października 2009 - 20:45

I czy dużo roboty z tym roztapicerowaniem fotela???

Sporo. Skóra czy szmatka?

#15 OFFLINE   drobek

drobek
  • 22 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: Tychy

Napisany 26 października 2009 - 00:01

widzę że najczęsciej padają obydwa fotele z tyłem nei ma problemu wszystko działa tylko ten przód nieszczesny nie wiem czy zabierac sie za wyciąganie fotela i oględziny maty ewentualna jej wymiana czy to cos innego,przy czym bezpieczniki są ok!

A wiecie może panowie gdzie dostac maty bo na allegro chyba nie ma z tego co przeglądałem znalazłem chyba tylko jedną pozycje ale to chyba nie to czego szukam. I czy dużo roboty z tym roztapicerowaniem fotela???

Zanim zakupisz mate spr. czy na łączeniu maty siedzenia z oparciem nie urwał sie kabelek. U mnie maty po 260k były jak nówki a urwał sie tylko ten kabelek łączący te maty. Wydaje mi sie ze mozna sprawdzic to bez rozbierania i wyciagania fotela, poprostu wsadzic tam paluchy i wyszukac kabelek.
Panowie napisałem Wam jak spr. czy mata jest dobra czy uszkodzona kilka postów wyżej i myśle ze to juz sprawdziliscie bo od tego należy zacząć.

#16 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 października 2009 - 00:10

Poza tym ktoś montował maty z BMW, tańsze były, i inaczej wykonane niż te w oplach (mniej awaryjne rzekomo).

 


#17 OFFLINE   Ganriel

Ganriel
  • 7 postów
  • Dołączył: 09-05-2009
  • Skąd: Rybnik

Napisany 26 października 2009 - 16:41

Witam. Tak sobie czytam i pomyślałem ze w końcu warto sie odezwać, bo problem mam podobny.
Aha na wstępie pozdrawiam wszystkich :)
Ja mam przełożone siedzenia z anglika. Problem tkwi w tym że jeden (od kierowcy) grzeje ze aż "malina", pasażera nie grzeje. napięcie przychodzi na wtyczkę. Po przyłożeniu miernika do wtyczki fotela pokazuje 750 ohm, dodam ze podobnie pokazuje w fotelu który grzeje. Parametry mierzone mają identyczne te oba fotele.
Co może być nie tak?? Bo za oknem już zimno a kobieta mi marudzi ze zimna w tyłek ta skóra ;)

#18 OFFLINE   nikos

nikos
  • 4 postów
  • Dołączył: 30-10-2009
  • Skąd: Legnica

Napisany 01 listopada 2009 - 11:52

Witam wszystkich,
Ja również mam problem z podgrzewaniem przednich foteli, powiedzcie mi jak dobrac się do tych mat, zima się zbliża a w plecy zimno ;)

#19 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 listopada 2009 - 18:05

Witam wszystkich,
Ja również mam problem z podgrzewaniem przednich foteli, powiedzcie mi jak dobrac się do tych mat, zima
się zbliża a w plecy zimno

musisz zdjąć tapicerkę fotela innego sposobu brak

#20 OFFLINE   koles43

koles43

    została babcia i C5

  • 470 postów
  • Dołączył: 11-10-2008
  • Skąd: Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 listopada 2009 - 21:51

Witam wszystkich, zima i wszyscy ten sam problem ja tak samo fotel pasażera grzeje a kierowcy nie. Od razu zdejąc tapicerke czy szukac przyczyny, prosze o podpowiedż:)