Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co polecacie kupić w cenie ok.500-600 zł ???


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 08 sierpnia 2006 - 09:51

W końcu nabyłem. Pionek DEH-4800MP. Jak dla mnie to rewelacja, dzwięki zupełnie z innej bajki niż fabryczny CAR-400 (SPRZEDAM).

Ogólne zalety:
- ładnie sie komponuje w omesi :)
- czyta MP3 z podziałami na katalogi i podkatalogi
- jak dla mnie super dźwięki
- wiele możliwości ustawiania jakichś basów itp.

Fabryczne głośniki nawet dają radę, wprawdzie wymiękają na poziomie głośności przy 24-30 stopniach (skala do 62), ale i tak wtedy jest mega głośno.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i mogę polecić to radyjo każdemu w takim przedziale cenowym.

#22 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 21 sierpnia 2006 - 22:10

j.w.

W sumie to najbardziej jestem przekonany do Pionków, ale może polecacie coś innego?


zaraz chwileczkie co wy chcecie Od "Pionków" (patrz nazwa miejscowości) :mrgreen: :wink: :mrgreen: :wink: :mrgreen: :wink:

pozdro
:grin:

#23 OFFLINE   dominik_z

dominik_z
  • 591 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: Kuźnica Kiedrzyńska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 22:26

Ja osobiscie proponuje JVC KD-G721/722 podlaczylem to ostatnio do oryginalnych glosnikow w Omesi i naprawde gra super. Dodatkowo wejscie USB przyda sie osobie posiadajacej pendriva conajmniej 2GB! Duzo plikow mp3 sie zmiesci, a rozmiar niewielki :)

#24 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 23:08

świetny pomysł ale nadal brak cholernej obsługi LCD oraz kierownicy

#25 OFFLINE   dominik_z

dominik_z
  • 591 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: Kuźnica Kiedrzyńska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 23:37

świetny pomysł ale nadal brak cholernej obsługi LCD oraz kierownicy

Zapomnialem dopisac, ze radio to wspolpracuje z kierownica i wyswietlaczem, ale nie wiem ile kosztuje modul. Chcialem sie dowiedziec w cz-wie, ale w jednym sklepie powiedzieli mi, ze za 1,5 miesiaca sprowadzi to poserdnik z chin i wtedy beda znali cene. Nie mialem czasu sprawdzic gdzie indziej.

#26 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 sierpnia 2006 - 00:21

przez 1,5 miesiąca to ja bez LCD zwariuje, a wątpie żeby kosztowało taniej niż 300... te USB to świetna rzecz... reszta normalna

#27 OFFLINE   GARY

GARY
  • 472 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Wrocław/Sulmierzyce

Napisany 25 sierpnia 2006 - 20:32

no mp3 fajna rzecz w aucie ale tylko dla tych ktorym nie przeszkadza znacznie gorsza jakosc dzwieku,
bo pakuje sie kase w audio zeby mialo jak najlepsza jakosc, glosniki, radio, wzmacniacze itp. a na koniec pakujemy mp3 ktore wsystko to psuje :/

#28 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2006 - 20:36

chyba w większości przypadków bierzemy muzyke z sieci, moi kumple mają podobną opinie, że mp3 to syf i nagrywają w domu płytę audio z mp3 i mówią żę to jakość... jaka jakość... jak plik pójdzie do mp3 to nawet nagranie na audio mu nie pomoże....

a propo, z mp3 nie jest tak aż źle, przecież na emule można bez problemu dostać płyty w 320kbp... więc łooo co chodzi?

#29 OFFLINE   GARY

GARY
  • 472 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Wrocław/Sulmierzyce

Napisany 25 sierpnia 2006 - 20:38

no mozna z sieci sciagac mp3 w roznych jakoscaich a mozna tez i wave wiec nie widze tu problemu, poza jednym :mrgreen: predkosci lacz w Polsce

320kbp to juz dobry empek, ale jeszcze daleko ma do wave

#30 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2006 - 21:02

ale kolego WAVE to nie jest czysta zrzutka CDA, to jest taki sam format jak mp3, to jest też komprecha.. :cry: choć dobrej jakości ale komprecha...

#31 OFFLINE   GARY

GARY
  • 472 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Wrocław/Sulmierzyce

Napisany 25 sierpnia 2006 - 21:14

wave jesli nie przepuszczony przez jakis glupi program to jest kopia z cd w pelnej jakosci

#32 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 sierpnia 2006 - 22:43

wave jesli nie przepuszczony przez jakis glupi program to jest kopia z cd w pelnej jakosci



nie żebym był jakims specem od audio, ale łajwy nie są plikami CDaudio i basta.
Nie wdając sie wszczegóły, bo musiałbym odświeżać wiedze i góglać, wave to jakieś tam sample poskładane w całość.
Plikami 'kopia z CD pełnej jakości' są wspomniane pliki CD Audio (bodajże ".cda")
Houk.

ps. wav czesto jest gorszej jakości jak mp3 ... ale akurat w obu typoach plików wszytslo zalezy od próbkowania.

#33 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2006 - 23:07

o tym właśnie mówiłem, nawet nie wiem kto wymyślił wave i czy nie jest to format microsoftu, także siak jest to jeden z pierwszych formatów dźwięku komputerowego, może być 8 bitowy/16 i mieć próbkowanie od 16 do 44100 mhz... blebleble.. ale nie jest on jakości CDA

#34 OFFLINE   GARY

GARY
  • 472 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Wrocław/Sulmierzyce

Napisany 26 sierpnia 2006 - 07:25

"WAV (lub WAVE) - format plików dźwiękowych stworzony przez Microsoft oraz IBM. Pomimo, że może zawierać dowolny kodek audio, zazwyczaj stosuje się nieskompresowany PCM, co negatywnie wpływa na wielkość pliku. Pliki WAV stosowane są do zapisu krótkich dźwięków oraz, jeżeli rozmiar pliku nie ma znaczenia.

Muzykę z płyt CD-Audio można bezstratnie zapisać w tym formacie za pomocą tak zwanych ripperów, jednak tak utworzone pliki mają bardzo duży rozmiar (około 172 kB na sekundę), toteż zwykle zwykle zapisuje się je w formatach ze stratną kompresją.
"

#35 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 26 sierpnia 2006 - 10:26

Jaka by jakość mp3 nei była, to ja jednak wole wrzucić na jedną płytkę z 7 albumów i miec spokój. Melomanem nie jestem i to mi w zupełności wystarcza.

#36 OFFLINE   nyny

nyny

    From Vectra Unlimited

  • 84 postów
  • Dołączył: 01-09-2006
  • Skąd: Występ/Nakło/Bydgoszcz

Napisany 01 września 2006 - 11:46

A moze clarka dxz558 calkiem ladnie gra jak za swoje pieniazki i za 600 zl powinienes go juz wyrwac:))
www.h-o-t.pl
www.caraudioreda.pl

#37 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 września 2006 - 20:00

NO więc ja nie chciałem zapeszać więc się pochwale co ja kupiłem. Ale historia będzie długa.

Przesiadłem się z CAR400 na VDO CDR500 za 100 zł, a mając już w ręku tak chodliwe radio (Zresza moje było w idealnym stanie) zacząłem myśleć czy go nie sprzedać i nie dorzucić do czegoś lepszego, głównie ze względu na mp3.

Warunki bezwzględne jakie musiało spełniać radio to

1. Do 200 zł na górke w stosunku do sprzedarzy VDO - sprzedałem je za 450 zł
2. musi mieć mp3
3. MUSI OBSŁUGIWAĆ KIEROWNICE, MIDa, speed volume, i logike zapłonu.

I zabrałem się za poszukiwania i zanalazłem radyjko VDO 2304, wszystko miało co potrzebne i cena... super 500 zł + 100 zł interfejs do obsługi bajerków opla.

ZAmówiłem przewód u przedstawiciela w Polsce (Drabpol) i radio w PIXEMANI. PRzewód przyszedł a PIXEMANIA po dwóch dniach od złożenia zamówienia odpisała, że radia się te już skończyły i mam ręke w nocniku. Wkurrr się strasznie, bo CDR500 był już na aukcji grrr...

Dzwonie do przedstawiciela VDO w Polsce (gdzie nabyłem interfejs) żeby kupić to radio, odpowiedź... nie ma i nie będzie bo wyszło z produkcji a PIXEMANIa kłamie jeśli twierdzi, że będzie mieć za 10 dni (i mieli racje bo 20 go je zamówiłem i do tej pory nie mają nowych dostaw). Pytam się ile kosztowało, u nich ostatnia cena 990 zł.... ożesz szajjjse

No nic... wkuuuwiony wchodze znowu na strone VDO, patrze się na ten interefejs i myśle, no nie ma bata radio być musi. No i pozostał mi tylko już najwyższey model 2604, z equalizerem, obsługą pamięci SD i bóg wie czego. Jedyna wada to to że jest srebrny.. ale cóósszzzzz

Wchodze na pixemanie, jest 690 zł, zamawiam + przesyłka 720. Na drugi dzień dzwonie do baby i mówie że taka sprawa i jak nie będzie to udusze, powiedziała że tym razem nie dadzą ciała... i nie dali po części.

radio następne zamówione 22go wieczorem, wysyłka 23 ciego z pragi (tracking).... kuuwwaaaa czekam czekam czekam i d*pa wciąż jest w pradze, W międzyczasie przychodzi mail od PIXEMANI o wystawienie im komentarza.... z zimną krwią przeglądam inne i znowu kuuuuwa, sytuacje wielokrotnie powtarzające się, opóźnienie nie jest najgorszą opcją... czasami klient nie dostaje swojego towaru.

Pisze do baby z PIXEMANI (wyrozumiała i cierpliwa kobieta... jakbymy takich urzędników mieli to cud miód - żaden mail nie został bez odpowiedzi) Mówie jej, że blebleble, ona mi na to, ze tak jest z przesyłkami za pobraniem, w zasadzie co mnie to obchodzi skoro na stronie napisali 3-4 dni i za to zapłąciłem, ale łbem muru nie przebije, a baba nie jest w stanie nic poradzić na to, że francuzy nie uaktualniają informacji na stornie sklepowej (PIXEMANIA to koncern francuski). A więc czekam, jeden z komentarzy twierdził że po 14 dniach nastąpiło doręczenie.. więc siedze na d*pie....

25 paczka według trackingu jest w Katowicach............. ufff myśle sobie jutro wpadnie radyjko mi w ręce. A tu.. 28 i nic kuuuuwa.... dzwonie tym razem do MASTERLINK a oni mi na to, że nie dostali jakichś tam danych pobraniowych od strony czeskiej... kuuuurrrr myśle sobie... co za jaja. Napisałem z powrotem do PIXEMANI i powiedziałem że taka sprawa,, powiedziała że już reaguje, a swoją drogą napisałem groźny list do MASTERLINKA że robią sobie jaja, i że mogliby nacisnąć sami storne czeską o potrzebną dokumentacje.

29 o godz 9, dostaje maila z MASTERLINKA, że paczke uwalniają.... no to już mam ją mieć... i gówno dalej nie ma, dzwonie dzisiaj do nich i mówią że sie samochód im zj***ł i że paczki wstrzymali.... kuuurrr tego było za wiele. Ale w ostatnim momencie zadzwoniłem już do dyspozytora w zamościu, podałem nr trackingowy i powiedział mi że paczka godzine temu dotarła do nich... ale mi nie wyślą dopiero w poniedziałek bo nie jest to paczka z doręczeniem na sobote... myśle koniec koniec... w poniedziałek znowu się popsuje im samochód... wali mnie to, zapalam omege o 15 i jade po radyjko do zamościa.. płace... i w końcu mam.

A więc wszystko jest jak obiecuje producent, wszystko chodzi od razu na dotyk (tylko keiszeń musiałem szlifierką przerobić) Radio nie gra lepiej od CDR500 VDO, poza tym że ma mp3, jeśl chodzi o współprace z wyświetlaczem i wogóle to będę dawał znać.

Specifkacje zobaczcie sobie na stronie, za 720 + 80 zł za interfejs to nie ejst zła cena, ale szkoda że już nie produkują 2304, którego można było nabyć za 600 zł już ze wszystkim i z wysyłką.

Chętnych ostrzegam, aby korzystając z pixemani (innego wyjścia miec nie będziecie jeśli chceicie te radio bo u naszego dystrubutora kosztuje 1500 zł) wybierać tylko i wyłącznie płątność przelewem albo kartą, i tylko DHL, zapłącić więcej ale będzie spokój i na czas....

pozdro.. jak macie jakieś pytania do walcie...

#38 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 września 2006 - 20:21

pokaż chociaż fotkę albo coś..........ale widzę,że specjalnie zadowolony nie jesteś

#39 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 września 2006 - 20:31

ale widzę,że specjalnie zadowolony nie jesteś


z dostawy na pewno nie, kto by był... z radia jak najbardziej.... :grin: :grin: :grin: a to, że napisałem że gra tak jak cdr500 to wcale o nim źle nie świadczy bo VDO cdr500 gra bardzo dobrze, nie mylić tam 7watowymi delco.... więc różnicy aż takiej nie czuje biorąc pod uwage fakt zę mam fabryczne głośniczki..

ale większość osoób dosteje przesyłki na czas, większość komentarzy pozytywnych... ja mam zawsze pod górke... zawsze kuurde coś... zawsze...

http://www.vdodayton..._2604_mp3x.aspx


w rzeczywistości jest łądniejsze i nie wygląda jak plastikowy szajs.... tylko ten kolor troche nie pasuje.... no cóószzz

#40 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 września 2006 - 20:42

Dodam, że np osoby które mają zmieniarke i radyjko pod nie fabryczne, taki zestaw sprzedaje się za 700 zł na allegro, tylko wyciągnąć to z auta i kupić sobie takie VDO.... dużó bym się nie zastanawiał...