Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Co zrobić, żeby CB jak najmniej przeszkadzało?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
76 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 maja 2010 - 22:25

Brak słów


dokładnie zarówno ze strony małych jak i dużych mobili

ps. ale niech będzie - a po co Wam, w dużych mobilach, CB? Zeby uniknąć krokodylków?
(mozesz se dokladnie te same pytania i odpowiedzi dopisac)...


tu masz jak najbardziej racje, ale ...... uderz w stół a nożyce .........

Zastanów sie następnym razem zanim coś napiszesz.


Kuba uwierz mi wiem co piszę



ps. blisko 5 lat nie kulam po Polsce i sie cieszę bo starczy mi tego na 28AM jak (nasi) zjada z promu kto turla skandynawie ten wie:pokoj:

#62 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 maja 2010 - 22:40

blisko 5 lat nie kulam po Polsce


widzisz, ja też kulam po Polsce, a swego czasu i nie po Polsce i nauczylem sie jednego:
- wszyscy jestesmy kierowcami, a tych jest wielu - są niedzielni, są zawodowi, są Ci co jeżdzą małymi, Ci co jeżdżą dużymi, Ci od służbówek i Ci od aut, ktore już dawno powinny zostać zezłomowane. Są też Ci od drogich białych aut.

W każdej tej grupie znajdziesz ludzi, a Ci jak wiadomo są różni - są nie rozsadni i są rozsądni, są Ci z większymi umiejętnościami i mniejszymi.
Co do użytkowania CB - jest bardzo podobnie. Znajdziesz nienormalneg, ale i nornalnych użytkowników. Znajdziesz wyzywającego i wulgarnego kierowce duzego mobila jak i przyzwoitego użytkownika CB w małym mobilu. Podział na złych małych i dobrych duzych jest nie tylko krzywdzący, ale i zupełnie od czapy...
I w tym kontekscie napisalem, zebyś sie zastanowił co piszesz .. bo na drodze mozna znaleźć kierowce "TIRa" ktory wyprzedza w miejscu totalnie do tego sie nie nadającym jak i rozsądnego kierowce białego służbowego sejczento.

#63 OFFLINE   lojes

lojes
  • 186 postów
  • Dołączył: 17-02-2010
  • Skąd: Ciechanów

Napisany 01 czerwca 2010 - 06:22

I całkowicie się zgadzam z tym co napisał Kuba.

#64 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 01 czerwca 2010 - 13:00

Ja rowniez podpisuje sie pod slowami Kuby.
I nie mow ze w duzych cb jest takie potrzebne zeby nie stac w korkach bo sam wiesz ze nie o to chodzi. Przede wszystkim chodzi o unikniecie mandatu za predkosc jak i ucieczke od krokodyli bo niestety ale u wielu cos by zapewne znalezli. Druga sprawa to strata czasu.

Kanal 19 blokuja rozni ludzie. A jak jedziesz mobilem w kraju to co Cie interesuje co sie dzieje na 28? Rownie dobrze moznaby klnąć na wlochow i rosjan ze teraz latem zaklocaja cale pasmo bo slychac ich wszedzie.
Poza tym ci ktorzy maja radio w domu zwykle maja troche wiekszy poziom kultury i obycia w eterze niz przecietny kierowca z cb, wiec na 28 w kraju zwykle panuje porzadek.

#65 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 czerwca 2010 - 14:21

Kuba bardzo ładnie i obrazowo to opisał i jak najbardziej się z tym zgadzam:piwo:
ale chyba zgodzicie się ze mną że nie raz :ogólny, ogólny mobil prosi: i co wtedy?
-ryki, oddawanie dziwnych odgłosów
-zagłuszanie jeden-drugiego
dotyczy to zarówno dużych jak i małych mobili jak i panów z bazy(pseudo ogólny)
ale są też tacy co naprawde pomogą i tu dla nich wielki szacun za pomoc:piwo2:

I nie mow ze w duzych cb jest takie potrzebne zeby nie stac w korkach bo sam wiesz ze nie o to chodzi. Przede wszystkim chodzi o unikniecie mandatu za predkosc jak i ucieczke od krokodyli bo niestety ale u wielu cos by zapewne znalezli.

i tu kolego jesteś w błędzie

Poza tym ci ktorzy maja radio w domu zwykle maja troche wiekszy poziom kultury i obycia w eterze niz przecietny kierowca z cb


jak wyżej

wiec na 28 w kraju zwykle panuje porzadek.


nic dziwnego w kraju drogowy to 19AM,

więc bez urazy kolego ale albo nie wiesz co piszesz bo nie masz lub nie uzywałeś CB albo zaliczasz się do tej 2-ej grupy uzytkowników blokujących eter;)

tak czy siak żeby nie było nie mam nic przeciwko urzytkownikom CB w osobówkach,ciężarówkach i bazach o ile wiedzą jak z tego korzystać (niestety element wystepuje wszędzie i stąd mój post)

Panowie proponuje rozejm;) i duże :piwo: na zgode
pozdrawiam

#66 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 czerwca 2010 - 17:00

Piniu78Większość pracujących na bazówkach wie że 28 kanał AM/FM jest kanałem wywoławczym dla stacjonarek w Polsce. Sądzę że Maksiu o tym wie. na rozejm :kumple:

#67 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 01 czerwca 2010 - 17:41

więc bez urazy kolego ale albo nie wiesz co piszesz bo nie masz lub nie uzywałeś CB albo zaliczasz się do tej 2-ej grupy uzytkowników blokujących eter;)

Mam dwa radia w mobilach i trzecie w domu na bazie.

Moim zdaniem ferment srednio Ci sie udał, taki w stylu 'źdźbło u kogoś, a belki u siebie...'.

#68 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 czerwca 2010 - 20:03

Mam dwa radia w mobilach i trzecie w domu na bazie.

Moim zdaniem ferment srednio Ci sie udał, taki w stylu 'źdźbło u kogoś, a belki u siebie...'.


a tego to nie wiedziałem bo bazy nigdy nie miałem i nie będe miał,a

Moim zdaniem ferment srednio Ci sie udał

;)
nic takiego nie miałem na myśli ani nie chciałem wywołać

#69 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2010 - 20:53

Moim zdaniem ferment srednio Ci sie udał, taki w stylu 'źdźbło u kogoś, a belki u siebie...'.


Maksiu, na przyszłość takie uwagi to na PM wysyłaj :police:



 


#70 OFFLINE   MICHAL 2.5V6

MICHAL 2.5V6

    mam dwie Omegi

  • 157 postów
  • Dołączył: 22-03-2009
  • Skąd: Kocmyrzów/ Kraków

Napisany 01 czerwca 2010 - 21:12

chyba troche mylisz sie piniu78,ja tez duzo jezdze,osobowym i dostawczym firmowym,i cb to bardzo praktyczna rzecz,i kultura jest na radiu

#71 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 02 czerwca 2010 - 05:50

Maksiu, na przyszłość takie uwagi to na PM wysyłaj :police:

Ale takie posty jak kolegi troche wyzej to sobie mozna w kieszen wsadzac...Jedyne co to mi to na ferment albo kiepską prowokację zalatuje bo pisane bylo w stylu z cytatu.

Kazdy z nas ma swoje za uszami, ja, piniu, wujek i inni. I takie wytykanie innym ze są 'be', a ja sam tak czasami robie jest hipokryzją.

#72 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2010 - 07:00

Kazdy z nas ma swoje za uszami, ja, piniu, wujek i inni. I takie wytykanie innym ze są 'be', a ja sam tak czasami robie jest hipokryzją.


Maksiu to jest ostatnie ostrzeżenie - masz do mnie coś - zapraszam na PM - tu mnie fermentu ni jeden ni drugi nie sieje

Jeśli się nie zgadzasz z moją decyzją Twoja sprawa - z całym szacunkiem przeczytaj regulamin i dowiesz sie co w takim wypadku zrobić

Uprzedzam również że dalsza dyskusja o mojej decyzji w tym wątku będzie odpowiedni nagradzana



 


#73 OFFLINE   krzysio112

krzysio112
  • 1 postów
  • Dołączył: 06-05-2010

Napisany 02 czerwca 2010 - 09:03

koledzy,ale po co ta kłótnia,wszyscy o tym wiedzą że w każdym mieście znajdzie jakiś zakłucacz,który będzie siedział na 19AM i będzie albo pysiował albo jeszcze jakieś dziwne odgłosy dawał.Ja mam w mobilu jedno radio a drugie w domciu i wierzcie mi,jak modulujemy sobie z chłopakami z naszej grupki na wolny kanale to i tak ktoś przyjdzie i będzie przeszkadzał stawiając samą nośną albo będzie wył.Na takich ludzi nie ma rady.Pozdrawiam

#74 OFFLINE   maksiu

maksiu
  • 494 postów
  • Dołączył: 10-08-2008
  • Skąd: Pleszew

Napisany 02 czerwca 2010 - 09:33

Maksiu to jest ostatnie ostrzeżenie - masz do mnie coś - zapraszam na PM - tu mnie fermentu ni jeden ni drugi nie sieje

Jeśli się nie zgadzasz z moją decyzją Twoja sprawa - z całym szacunkiem przeczytaj regulamin i dowiesz sie co w takim wypadku zrobić

Uprzedzam również że dalsza dyskusja o mojej decyzji w tym wątku będzie odpowiedni nagradzana

Jaa do Ciebie nie mam nic bo nie mam ku temu powodu. Po prostu chodzi mi o to, ze w sprawie jazdy samochodem kazdy ma na koncie jakies przewinienie (stad wymienilem siebie, Ciebie czy innych, Ciebie bo akurat się 'nawinąłeś' w temacie), ze świeczką szukać tych którzy jeżdzą w 100% zgodnie z przepisami, czyz nie?

I teraz, pisze ktos ze inni robią tak a tak i to jest złe (gadają 'za dlugo' na cb, czasem przeklną itp., uzywaja cb jako antymiśka zeby jechac ponad limity), a jemu samemu zdarzy sie takie cos (jw. mało kto jeździ idealnie wg przepisów, a cb uzywa tylko do przyjacielskich pogawędek czy zapytania gdzie w miescie jest jakaś ulica) jest czystą hipokryzją i nie ma najmniejszego nawet sensu.

#75 OFFLINE   spank9r

spank9r
  • 31 postów
  • Dołączył: 02-03-2010

Napisany 02 czerwca 2010 - 15:20

Antenę magnesówkę trzymam w bagażniku, od niej puściłem kabelek przez tylną kanapę, wciśnięty w brzegi kanapy - jest niewidoczny, puszczony pod dywanikiem - idzie do radia, które schowane jest w "kieszeni" z tyłu fotela kierowcy. Stamtąd idzie mi już tylko grucha, którą mam pod ręcznym. Jak potrzebuję CB, wyciągam tylko antenę na tylną klapę, podłączam radyjko do zapalniczki z tyłu i "heja" :s

#76 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2010 - 20:45

A moje radyjko tam wcale mi nie przeszkadza :p no bo taka mała grucha w omie to się na pewno zmieści :D no pany jak sie chce to i radio można skitrać tak coby nie było widać tylko trochę chęci (no i trochę więcej kasi) nie łudźmy sie że unidema 510 tak schowamy :dziura: :p

#77 OFFLINE   driver01

driver01
  • 60 postów
  • Dołączył: 28-04-2009
  • Skąd: Łódź

Napisany 02 czerwca 2010 - 21:56

Ja mam proste radyjko COBRA 75 WX ST i nie ma z nim problemu;)
Można schować pod siedzenie albo odkręcić i zabrać ze sobą:)