Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pobieraczek >> ktos z was sie wkopal w to *** ??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
91 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 października 2009 - 19:57

Przecież nie podpisujecie żadnej umowy z allegro, że zgadzacie się np. płacić im za wystawienie przedmiotu na aukcję czy prowizji od sprzedaży.. a spróbujcie niezapłącić.. sprawa do sądu i przegrywacie, bo.. ZAAKCEPTOWALIŚCIE REGULAMIN.

Tak, ale z llegro niejest tak prosto bo podajesz swoj adres wysylaja do ciebie papiery i dopiero chyba po ich podpisaniu ( lub pokwitowniu > juz niepamietam) twpje konto jest aktywne.

A tu np. ide sobie do kafejki internetowej wchodze na stronke pobieraczka, akceptuje regulamin.............i jak oni mnie pozniej beda szukac jak podam terfne dane??

Ten pobieraczek to jawne naciaganie i juz odpowiednia instytucja podobno ich przetrzepuje. Jak uznaja ich dzialanie za zgodne z prawem to bedzie gorzej

#22 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:03

Tak, ale z llegro niejest tak prosto bo podajesz swoj adres wysylaja do ciebie papiery i dopiero chyba po ich podpisaniu ( lub pokwitowniu > juz niepamietam) twpje konto jest aktywne.


ale czym to jest spowodowane? Tym, żeby mieli Twoje prawdziwe dane i żeby mogli sukcesywnie dochodzić swoich praw.. Pobieraczek czy jak mu tam nie ma czegoś takiego, bo widocznie nie jest mu to potrzebne.. Nie ważne jak będą szukać tej kasy, ważne że podałeś prawdziwe dane :(

Nie mówię czy to moralne czy nie (z ich strony), ale z drugiej strony ciągle słyszymy, ŻEBY CZYTAĆ REGULAMIN

#23 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:10

Tak, ale z llegro niejest tak prosto bo podajesz swoj adres wysylaja do ciebie papiery i dopiero chyba po ich podpisaniu ( lub pokwitowniu > juz niepamietam) twpje konto jest aktywne.


a ja żadnych papierów nie dostałem , wpłaciłem 1,01 pln online i konto zostało aktywowane , też nie trzeba było nic podpisywać

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#24 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:10

jedno jest pewne bynajmniej dla mnie żaden regulamin nie może wiązać mnie z kimś umową no panowie nie popadajmy w kałabanię a tym bardziej jakiś tam pobieraczek przecież sama nazwa tego czegoś jest do bani , konsultowałem to z kolegą jest tego samego zdania co ja różnimy się tylko w kwestii zawierania umów kolega twierdzi, że nie tylko forma pisemna jest wiążąca no i tu się zgodzę ale regulamin nie może zastępować umowy. Przecież pisałem o Allegro , tam podpisuje się przecież dokumenty które wysyłane są pocztą do Nas nieprawdaż.

a ja żadnych papierów nie dostałem , wpłaciłem 1,01 pln online i konto zostało aktywowane , też nie trzeba było nic podpisywać


z Allegro tak miałeś ?

#25 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:15

z Allegro tak miałeś ?


tak i potem mi te 1,01 przelali z powrotem iw tym momencie mieli już potwierdzone że ja to faktycznie ja ;)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#26 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:16

dokładnie.. na allegro nic nie podpisujesz.. jedynie co to musisz wprowadzić kod weryfikacyjny, który jest unikalny i ma na celu weryfikację Twojego adresu.. albo tak jak kocyk napisał robisz przelew.. wtedy oni automatycznie sprawdzają czy dane właściciela konta są identyczne z tymi, które podałeś przy rejestracji.

#27 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 października 2009 - 20:20

dokładnie.. na allegro nic nie podpisujesz.. jedynie co to musisz wprowadzić kod weryfikacyjny, który jest unikalny i ma na celu weryfikację Twojego adresu.

Moze sie zmienilo, ale z 5 lat temu jak sie rejestrowalem to na bank paiery przychodzily na podany adres.

#28 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:21

tak i potem mi te 1,01 przelali z powrotem iw tym momencie mieli już potwierdzone że ja to faktycznie ja ;)


a w którym roku tak miałeś? bo ja już chyba ze trzy albo 4 lata jestem w Allegro i pamiętam , że pocztą otrzymałem druki , które musiałem podpisać i im odesłać na jednym z druków otrzymałem swój numer kod, tak to właśnie u mnie wyglądało być może zmiany były przecież jakiś rok temu Allegro zmieniło swoją siedzibę i nazwę na Ebay czy jakoś tak

#29 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:34

były przecież jakiś rok temu Allegro zmieniło swoją siedzibę i nazwę na Ebay czy jakoś tak


Ty już nie pij ;) to jest konkurencja!!

Mam konto na allegro chyba od samego początku.. interesuje się mediami elektronicznymi od dawna.. obserwuje rozwój rynku elektroniki w Polsce.. a w szczególności wszelkie sprawy telekomunikacyjne.. mam gdzieś historię korespondencji z UKE, gdzie TP naruszała prawa konsumentów.. skończyło się polubownie :D

Osobiście nie kojarzę żeby akurat na allegro się płaciło w celu weryfikacji, ale jest to właściwie najtańszy zabieg jaki może być (bez kosztów, etc)

edt: próbwałem właśnie zakładać konto na allegro.. faktycznie jest weryfikacji wpłata

#30 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:37

Ty już nie pij ;) to jest konkurencja!!

Mam konto na allegro chyba od samego początku.. interesuje się mediami elektronicznymi od dawna.. obserwuje rozwój rynku elektroniki w Polsce.. a w szczególności wszelkie sprawy telekomunikacyjne.. mam gdzieś historię korespondencji z UKE, gdzie TP naruszała prawa konsumentów.. skończyło się polubownie :D

Osobiście nie kojarzę żeby akurat na allegro się płaciło w celu weryfikacji, ale jest to właściwie najtańszy zabieg jaki może być (bez kosztów, etc)


ja nie piję tylko jestem osłabiony antybiotykiem ale jeszcze wiem co piszę ! przecież ja nie pisałem o płacenie dla Allegro tylko o zawieranie z nimi umowy , nie wiem o co ci chodzi?:cool:

#31 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:39

jakiś rok temu Allegro zmieniło swoją siedzibę i nazwę na Ebay

o to mi chodzi ;)

#32 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:43

o to mi chodzi ;)


tak tu nie byłem pewien dobrze , że mnie prostujesz ale coś podobnego z tą nazwą jest zaraz to sprawdzę
o już sprawdziłem PayU S.A tam bynajmniej wpłaca się pieniądze

#33 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:47

a w którym roku tak miałeś? bo ja już chyba ze trzy albo 4 lata jestem w Allegro i pamiętam , że pocztą otrzymałem druki , które musiałem podpisać i im odesłać na jednym z druków otrzymałem swój numer kod, tak to właśnie u mnie wyglądało być może zmiany były przecież jakiś rok temu Allegro zmieniło swoją siedzibę i nazwę na Ebay czy jakoś tak


to o Ebayu mnie rozbawiło:D

Użytkownik w celu uzyskania dostępu do wszystkich usług świadczonych przez Allegro musi dokonać pełnej aktywacji Konta wybierając jeden z dwóch sposobów udostępnianych przez Allegro:

a.List z kodem aktywacji Konta - Użytkownik wypełnia specjalny formularz dostępny na stosownej stronie Allegro, następnie odbiera wysłany pocztą przez QXL na jego adres kontaktowy list z kodem aktywacji i wprowadza ten kod na wskazanej stronie Allegro,

b.Szybka wpłata on-line – w przypadku, gdy Użytkownik posiada rachunek w jednym z banków współpracujących z Allegro i udostępniających tzw. „szybkie płatności” i dokona wpłaty w zdefiniowanej kwocie 1,01 zł, Allegro dokona pełnej aktywacji Konta Użytkownika. Wpłata zostanie w całości zwrócona, zgodnie z wyborem dokonanym przez Użytkownika, na jego rachunek bankowy lub zostanie zaksięgowana na poczet kosztów korzystania z Allegro (na indywidualny rachunek bankowy przypisany do danego Konta).

Ty wybrałeś zapewne sposób "a":D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#34 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:47

poczytałem regulamin allegro i:

Użytkownik w celu uzyskania dostępu do wszystkich usług świadczonych przez Allegro musi dokonać pełnej aktywacji Konta wybierając jeden z dwóch sposobów udostępnianych przez Allegro:

a.List z kodem aktywacji Konta - Użytkownik wypełnia specjalny formularz dostępny na stosownej stronie Allegro, następnie odbiera wysłany pocztą przez QXL na jego adres kontaktowy list z kodem aktywacji i wprowadza ten kod na wskazanej stronie Allegro,

b.Szybka wpłata on-line – w przypadku, gdy Użytkownik posiada rachunek w jednym z banków współpracujących z Allegro i udostępniających tzw. „szybkie płatności” i dokona wpłaty w zdefiniowanej kwocie 1,01 zł, Allegro dokona pełnej aktywacji Konta Użytkownika. Wpłata zostanie w całości zwrócona, zgodnie z wyborem dokonanym przez Użytkownika, na jego rachunek bankowy lub zostanie zaksięgowana na poczet kosztów korzystania z Allegro (na indywidualny rachunek bankowy przypisany do danego Konta).


i tyle.. a co do zmiany to nie było.. allegro ma wyrobioną markę i właściwie trochę bez sensu zmieniać nazwę.. być może spotkałeś się z QXL Poland Sp. z o.o, który jest właścicielem marki Allegro, ale to on cały czas jest właścicielem.. być może spotkałeś się też z nazwą Aukro (pod taką nazwą allegro występuję w innych krajach)

edt: kocyk minimalnie szybciej :D

PayU S.A

to całkiem inna zewnętrza firma, która jest operatorem płatności online.. (http://www.payu.pl/) podobnie jak np. www.platnosci.pl czy pewnie bardziej Ci znany polcard..

#35 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:55

redies ale masz szkolenie :D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#36 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:55

dobra na Allegro może się bardziej znacie ale co poradzicie naszemu koledze Lendio ma się bać konsekwencji akceptacji regulaminu pobieraczka czy nie? bo to jest meritum tego posta :rolleyes:

redies ale masz szkolenie :D


nie we wszystkim człowiek jest dobry jeden potrafi układać puzle a inny grać w pokera

#37 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 20:59

bo to jest meritum tego posta

nie posta a tematu.. no IMO zaakceptował regulamin, który jasno określa warunki płatności..

minęło 10dni, w których mógł zrezygnować.. nie wiem jak działa pobieraczek, ale.. jeżeli np. w tym momencie ma zablokowany dostęp, bo nie ma od niego płatności to jest to podstawa IMO to zerwania umowy.. dodatkowo uderzyłbym w stronę, że zawartość czy usługi oferowane przez pobieraczka nie są tożsame z regulaminem.. ale nie wiem jak to działa :/

redies ale masz szkolenie

spoko rachunek na koniec miesiąca :D

#38 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 21:04

nie posta a tematu.. no IMO zaakceptował regulamin, który jasno określa warunki płatności..

minęło 10dni, w których mógł zrezygnować.. nie wiem jak działa pobieraczek, ale.. jeżeli np. w tym momencie ma zablokowany dostęp, bo nie ma od niego płatności to jest to podstawa IMO to zerwania umowy.. dodatkowo uderzyłbym w stronę, że zawartość czy usługi oferowane przez pobieraczka nie są tożsame z regulaminem.. ale nie wiem jak to działa :/


spoko rachunek na koniec miesiąca :D


dobra dobra tylko bez wkręcania w lewiznę.:D

I widzisz CHOMICZEK odpowiedziałeś już Lendio jedyną konsekwencją nie zapłacenia jakiegoś fikcyjnego rachunku dla pobieraczka było zablokowanie mu konta koniec kropka a teraz idziemy na browara :piwo2:

#39 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 21:07

a wcale nie... ale ja np. odwoływał bym się od tego, że skoro np. zablokowali mu konto i możliwość korzystania z serwisu to pobierana opłata nie jest zasadna.. warunki wyłączenia np. telefonu określa dokładnie regulamin.. w okresie wyłączenie nie jest pobierana opłata abonamentowa

#40 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 października 2009 - 21:08

działają na granicy prawa ale jednak prawa i wspomaga ich armia prawników dlatego ciężko będzie się wywinąć , prędzej czy później upomną się o swoje a w tym przypadku czas pracuje na ich korzyść (odsetki) , warto by było zainteresować tym rzecznika praw konsumenta skoro tyle osób czuje że ich naciągnięto

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p