Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wyprzedzanie prawym pasem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
97 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 18 listopada 2009 - 07:05

jeżeli wiesz, że na następnym skrzyżowaniu skręcasz w lewo to odrazu zajmujesz lewy pas...

to inna sytuacja. Przespisy o jeździe prawym i lewym pasem mówią wyraźnie to co napisałem powyżej.

#22 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 listopada 2009 - 09:45

jeżeli wiesz, że na następnym skrzyżowaniu skręcasz w lewo to odrazu zajmujesz lewy pas...


nawet jak do kolejnego skrzyżowania masz 3 km?

#23 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 listopada 2009 - 10:30

nawet jak do kolejnego skrzyżowania masz 3 km?


z tego co pamietam tak uczono mnie na kursie...
jeżeli instruktor/egzaminator mowił na następnym skrzyżowaniu w lewo - trzeba było zając lewy pas... więc bez znaczenia czy 300m czy 3000m...

coś mi się wydaje, że mnie tu wszyscy zaraz zjedzą za to co napisałem... :razz:

z resztą wszystko rozchodzi sie o teren zabudowany, tak?
więc ograniczenie wynosi 50km/h zarówno na prawym jak i na lewym pasie bez wyjątków....
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#24 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 18 listopada 2009 - 10:36

jeżeli instruktor/egzaminator mowił na następnym skrzyżowaniu w lewo - trzeba było zając lewy pas... więc bez znaczenia czy 300m czy 3000m...

no i tu się mylisz kolego i oblał byś egzamin za nietrzymanie się prawej strony. Mówię o tych 3000m oczywiscie :)

#25 OFFLINE   robek86a

robek86a

    Zbanowany

  • 75 postów
  • Dołączył: 20-07-2008

Napisany 18 listopada 2009 - 10:57

a co mam zrobić jak się ktoś wlecze na lewym pasie i mruganie ślepkami nie pomaga :mad:tylko zrobić sobie spychacz i zepchnąć dziada z drogi to był by najlepszy sposób:up:

#26 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 listopada 2009 - 11:24

no i tu się mylisz kolego i oblał byś egzamin za nietrzymanie się prawej strony. Mówię o tych 3000m oczywiscie


nie mylę bo egzamin zdawałem w mieście, którego nie znam... i nie wiem w jakiej odległości jest następny skręt...
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#27 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 listopada 2009 - 11:41

nie mylę bo egzamin zdawałem w mieście, którego nie znam... i nie wiem w jakiej odległości jest następny skręt...


hej, ale skrzyżowania to z reguły widać z dość sporej odległości, więc nawet jak do niego jest tylko 200 m to masz obowiązek jechać prawym pasem a bezpośrednio przed skrzyżowaniem zająć lewy. Oczywiście wiele zależy od warunków na drodze, np. jeśli oba pasy są zatłoczone to tez będę się starał zająć lewy jak najszybciej
Ale gdy oba pasy są puste, to nic nie usprawiedliwia jazdy lewym pasem, zwłaszcza gdy ktoś inny próbuje wyprzedzać

#28 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 18 listopada 2009 - 12:33

Historyjka w temacie:
Kiedyś jadę do Katowic z kolegą i lewym pasem mknie całe 90km/h "sejczento" :p Duży ruch, praktycznie na każdym pasie sznur aut (oprócz pasa lewego). Prawy pas śrendia prędkośc 70, środkowy 90 i lewy pusty i jedno "sejczento" z młodym gościem przytulonym do kierownicy. Każy mu trąbi miga światłami żeby zjechał z tego lewego pasa. Gościu oczywiście nie reaguje, lub z miną wielce ździwioną patrzy na zdenerwowanych użytkowników drogi. W końcu kumpel nie wytrzymał i wyprzedził go prawym pasem, po czym wyhamował go do zera (bardzo głupi manewr, ale czego się nie robi w nerwach dla innych użytkowników drogi). Po czym wychodzi z samochodu podbiega do kierowcy i pyta go: "Co ty ku.... robisz !!??", a on na to z przerażoną i dającą do zrozymienia że jest bezradny miną odpowiada: "Przepraszam, ale ten samochód naprawdę szybciej nie chce jechać" (masakra, on nie był nawet świadomy tego dlaczego ludzi na niego trąbią)

#29 OFFLINE   snake

snake
  • 49 postów
  • Dołączył: 09-07-2009

Napisany 18 listopada 2009 - 16:01

Bo nie jechał omegą.

#30 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 listopada 2009 - 16:54

"Przepraszam, ale ten samochód naprawdę szybciej nie chce jechać" (masakra, on nie był nawet świadomy tego dlaczego ludzi na niego trąbią)

Może nie wiedzial, ze seiko ma 5 biegów?:D

#31 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 listopada 2009 - 16:58

więc ograniczenie wynosi 50km/h zarówno na prawym jak i na lewym pasie bez wyjątków....


ale co ma ograniczenie prędkości do ruchu prawostronnego.
To, ze szybciej nie wolno jechac, nie znaczy, ze mozesz jechac ktorym chcesz pasem.
Ty masz trzymac sie przepisów i jesli ktoś inny chce je łamać .. to jego sprawa i jesli zablokujesz mu lewy pas a policja sie przyczepi - on dostanie mandat za prędkość, a ty za blokowanie ruchu.

#32 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 18 listopada 2009 - 18:48

nie mylę bo egzamin zdawałem w mieście, którego nie znam... i nie wiem w jakiej odległości jest następny skręt...

kolego... pamiętaj że jeśli egzaminator mówi że jedziesz na najblliższym skrzyżowaniu w lewo to się patrzysz na oznakowanie pionowe które zawsze masz odpowiednio wcześniej niż poziome, i tam masz który pas jest w jaką stronę więc ja nie widzę problemu...

#33 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 listopada 2009 - 16:55

Tak na marginesie to jazda egzaminacyjna z tą na co dzień jak już zdamy prawko nie ma prawie nic wspólnego. I myślę że trzeba zachować zdrowy rozsądek i kulturę a nie kurczowo się trzymać przepisów. Chodzi mi o przypadki, że np. w Wawie mało kto jedzie 50km/h bo by inaczej tamował ruch, nie chcesz jechać szybciej ok zjedź na prawy pas.

#34 OFFLINE   DAREIOS

DAREIOS

    BMW E39

  • 66 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Dobre
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 listopada 2009 - 17:13

trasa Katowicka okolice Janek jedzie kobieta lewym pasem może miała z 60km\h dzieje się to dłuższy czas w kur...(z denerwowałem się) wyprzedzam ją prawym patrzę na nią a ona rozmawia sobie przez telefon !! myślałem że coś mnie zaraz strzeli ale jadę sobie dalej prawym po paru minutach spoglądam sobie w lewo a ta pani juz bez telefonu zapier... lewy ze 120km\h :mad:

#35 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 19 listopada 2009 - 17:54

Tak na marginesie to jazda egzaminacyjna z tą na co dzień jak już zdamy prawko nie ma prawie nic wspólnego.

No dokładnie. I dobrze chyba, bo inaczej to dopiero korki byśmy mieli. Wyobrażasz sobie sznur aut jadący za rowerem bo jest ciągła linia na odległości 800m? Ja nie.

#36 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 21 listopada 2009 - 10:25

Wyobrażasz sobie sznur aut jadący za rowerem bo jest ciągła linia na odległości 800m? Ja nie.

E tam nie przesadzaj. Przecież rowery, traktory i inne chyba tak zwane pojazdy wolnobieżne można wyprzedzać na podwójnej ciągłej :)

#37 OFFLINE   dareme89

dareme89
  • 96 postów
  • Dołączył: 04-02-2009

Napisany 21 listopada 2009 - 12:17

Co do wyprzedzania trzeba pamietaz ze te 2 pasy musza byc rpzedielone linia, bo sa takie drogi gdzie sa 2 pasy ale lini pomiedzy nimi nie ma ( malo przypadkow ale sa) i wtedy nie wolno z prawej wyprzedzac :)

#38 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 21 listopada 2009 - 18:37

E tam nie przesadzaj. Przecież rowery, traktory i inne chyba tak zwane pojazdy wolnobieżne można wyprzedzać na podwójnej ciągłej :)


głowy sobie uciąć nie dam.... ale rękę tak :D...
jesteś w błędzie... podwójnej ciąłej nie można przekraczeć/przejeżdżac praktycznie pod żadnym pozorem... nie możesz nawet skręcać w lewo np, do posesji jesli masz podwójną ciągłą... za postój pojazdu w taki sposób, że inne pojazdy aby cię ominąć muszą najechać na podwójną ciągła masz mandacik....

#39 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 22 listopada 2009 - 18:20

E tam nie przesadzaj. Przecież rowery, traktory i inne chyba tak zwane pojazdy wolnobieżne można wyprzedzać na podwójnej ciągłej :)

jak napiszemy nowy kodeks drogowy to może bedzie można, bo narazie to jest zabronione i karane mandatem. Zresztą, zamiast kodeksu każdy powinien sobie przeczytać Dz.U. nr 170. Tam są ciekawe rzeczy jak np. moim zdaniem bubel, że jeśli wyprzedzasz jakis pojazd i masz linię jednostronnie przekraczalną a wyprzedzanie zakończysz juz na podwójnej ciągłej to masz mandat.

#40 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 listopada 2009 - 19:15

koledzy widze ze musze interweniowac , otoz podwojna ciągła czy tam pojedyncza niewazne, jest zakaz wyprzedzania tylko pojazdy samochodowe do ktorych sie rower nie zalicza a nawet motocykl nie przekraczający 50 cm pojazdy wolnobierzne wozy konne itd , ale jest pewien mankament mozemy dostac za to mandat , bo nieznajomosc prawa nie zwalnia nas z przestrzegania go. Wiec jak ktos nie wie , to płaci ...są tez zakazy zatrzymywania sie i postoju ale są pojazdy cywilne w pewnych przypadkach gdzie mogą spokojnie tam sie zatrzymac , jest tego bardzo wiele i nie bójmy sie lini ciągłej jak jestesmy pewni ze mozemy ją przekroczyc , bo dobry kierowca nie jest ten co dobrze driftuje , a ten ktory zna przepisy ruchu drogowego :)