Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

problem na ciepłym


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
105 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomekomega

tomekomega
  • 33 postów
  • Dołączył: 18-05-2009
  • Skąd: iwonicz

Napisany 20 września 2009 - 21:44

:cool::cool: mam problem z omcią na zimnym świeca na 2 razy na ciepłym nie pali a akumulator już siada jak kręcę ok 15 sek. jak tylko pojawi się świeca to autko pali na dyk i się zastanawiam czy to już pompa czy jest może inne rozwiązanie pozdrawiam

#2 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 20 września 2009 - 22:03

LEŃ PATENTOWANY!!!!!!!

Jeśli otworzysz forumową szukajkę i wpiszesz słowo d.u.p.a, to wyskoczy Ci 175 000 tematów zwiazanych z Twoim problemem.

Tak więc ...........miłego czytania.

#3 OFFLINE   BenekKNS

BenekKNS
  • 609 postów
  • Dołączył: 27-11-2008
  • Skąd: Teresin

Napisany 21 września 2009 - 05:54

możesz zamontować ustrojstwo z allegro które grzeje świece jak nawet jest ciepły silnik. chociaż można to zrobić taniej. zamontować po prostu przycisk wł/wył do grzania świec i tyle.miałem ten sam problem z rozruchem aż w końcu sie wkurzyłem i oddałem pompe do regeneracji. przy okazji dowiedziałem się że nastawnik do wymiany a żadnego błędu nie wywalało.

#4 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 21 września 2009 - 07:45

Kolego pompa do regeneracji????? ok mozna.( choc na scisłośc ,bardzo niewielkiej, aczkolwiek istotnej ingerencji wymaga tylko sekcja tłocząca\ rozdzielajaca ( ciekawe dlaczego w żadnym zestawie naprawczym, nie ma uszczelnienia na wałek, czyżby silne lobby pompiarskie?????? Mogła by wyjśc na jaw prawdziwa przyczyna problemów z pompą.

Wymiana nastawnika to jest największa bzdura ( i intratny interes dla buców pompiarzy) jaką słyszałem w ciagu oststnich lat.

Jest tyle samo podatny na awarię co metalowa kulka.

Co innego wyjąc go i dokładnie wyczyścic, bez przestawiania czegokolwiek. (dokładna rozbiórka, mycie, czyszczenie) To ma sens, ale nie wymiana. Z resztą, sam to niedawno robiłem przy okazji uszczelniania pompy. Syfu było w cholerę.

Autora tematu odsyłam też do bratniego forum TDS...........

#5 OFFLINE   tomekomega

tomekomega
  • 33 postów
  • Dołączył: 18-05-2009
  • Skąd: iwonicz

Napisany 21 września 2009 - 20:29

ok ok nie jestem mechanikiem więc niewiem wiem tylko że to mnie już w...a na całego iśc do sklepu na 10 minut a wole 30 bo wtedy odpali bo się ochłodzi i świeca grzeje i pali akumulator do wyrzucenia jest już słaby a cha wode mam zawsze przy sobie poleje poipe 1 l. i odpala od razu.:stary:piwo:

#6 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 21 września 2009 - 20:59

mam takie cośik co grzeje świece non stop gdzieś z allegro mam to nowe .oddam za 40 zł z instrukcja montażu.

#7 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 21 września 2009 - 21:03

kolego odepnij czujnik temp z bloku(2 pinowy) i swiece beda sie grzac za kazdym razem...o ile nie uzywasz klimy bo wtedy nie zadziala

#8 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 21 września 2009 - 22:40

Na poczatek, zanim zaczniesz COKOLWIEK cudowac,zmień sobie baterię, bo jak sam twierdzisz, chu..a jest warta, skoro nie trzyma tak jak powinna, to i ampery niezbędne do zdrowego zakręcenia uciekają. Wtyczki i inne cuda zawsze sobie możesz zrobic.

P.S

Kto wam powiedział, że to grzanie świec powoduje cudowne odpalanie na ciepło??????

Zachodzi jeszcze wtedy jedno zjawisko........Zaczyna podawac za kazdym razem pompka paliwa w zbiorniku.........Tu jest cały myk.

Normalnie tego na cieplo nie robi.


Niebawem będę wiedzia na 100% która pierdółka za to odpowiada, i bynajmniej info nie będzie od żadnego puumpiarza.

#9 OFFLINE   pawell123

pawell123
  • 76 postów
  • Dołączył: 19-06-2009
  • Skąd: Na Wsi :)

Napisany 22 września 2009 - 07:31

Na poczatek, zanim zaczniesz COKOLWIEK cudowac,zmień sobie baterię, bo jak sam twierdzisz, chu..a jest warta, skoro nie trzyma tak jak powinna, to i ampery niezbędne do zdrowego zakręcenia uciekają. Wtyczki i inne cuda zawsze sobie możesz zrobic.

P.S

Kto wam powiedział, że to grzanie świec powoduje cudowne odpalanie na ciepło??????

Zachodzi jeszcze wtedy jedno zjawisko........Zaczyna podawac za kazdym razem pompka paliwa w zbiorniku.........Tu jest cały myk.

Normalnie tego na cieplo nie robi.


Niebawem będę wiedzia na 100% która pierdółka za to odpowiada, i bynajmniej info nie będzie od żadnego puumpiarza.

Bardzo podoba mi się określene " PUUMPIARZA " , masz rację to są puuumpiarze, którzy jak widzą że ktoś jest kumaty to nie wezmą roboty , a jak przyjedzie taki zielony z niezłą bryczką to mu wszystko wcisną

#10 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 22 września 2009 - 07:55

Bo w tym chorym kraju, zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa że jest BAAAAArdzo sprytny, na czym próbuje zarobic. A Bogu ducha winny człowiek jest potem zdany na takiego cwaniaka, który przechodzi w swoim "etycznym" postępowaniu samego siebie. W myśl zasady.......Barana trzeba golic. Wszystko zgodne z prawem i przy niemej aprobacie społeczeństwa.

#11 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 22 września 2009 - 08:38

P.S

Kto wam powiedział, że to grzanie świec powoduje cudowne odpalanie na ciepło??????

Zachodzi jeszcze wtedy jedno zjawisko........Zaczyna podawac za kazdym razem pompka paliwa w zbiorniku.........Tu jest cały myk.

Normalnie tego na cieplo nie robi.



Tak masz racje ze wtedy pompka podaje dodatkowe paliwo ale grzanie swiec tez odgrywa duza role a nawet moze wieksza...

Zanim odlaczylem ten czujnik mialem przelacznik do grzania swiec cieplego silnika i po podgrzaniu swiec auto odpalalo od kopa a jak wiesz wtedy pompka nie pracowala , wiec grzejace sie swiece duuuuuzo daja. Zareczam Ci:) a Teraz czujnik mam odlaczony dla wygody,zeby nie trzymac tego przelacznika.

A tak na marginesie bardzo ciekaw jestem Uszatku jaka to pierdolka odpowiada za to...
Mam nadzieje ze jak bedziesz wiedzial to podzielisz sie swoja wiedza:)

#12 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 22 września 2009 - 11:29

A powiem powiem.......

A teraz pomyśl.........czego potrzeba aby diesel odpalił??????

Dobrze sprężonego powietrza, oraz mgiełki paliwa.

Dobrze podgrzane powietrze masz, brakuje tylko prawidłowego WTRYSKU.



P.S

Swieczki TYLKO pomagają dogrzac i tak gorącą komorę wstępną.


A na deser sakramentalne pytanie, które obala teorię i praktykę z grzaniem świec........


Polej głowiczkę pompy ( tłoko rozdzielacz) zimną wodą, a silnik pali od strzała.......

BEZ UDZIAŁU ŚWIEC.....

Cud nad Wisłą??????????


Nie , nie ma cudu. Pompa gubi ciśnienie, a grzane świeczki rekompensują temperaturą pewne braki i ułomności pompy.

Ułomności te będą sie tylko pogłębiac, do tego stopnia, że potem pozostanie tylko szmatka i kijek......tzw kopciuch.

#13 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 22 września 2009 - 12:46

Ja sie z Toba zgadzam ze w naszych przypadkach winna jest pompa i nie ma nad czym dyskutowac... a tak wogole to polewalem kiedys glowiczke pompy i ku mojemu zdziwieniu wcale lepiej nie odpalal,wiec co moja pompa jest dobra? Ale grzanie swiec pomaga naprawde i chyba duzo osob tu zgromadzonych zgodzi sie ze mna(mowie o tych co mieli przelaczniki grzania swiec) bo w innych przypadkach wspomaga pompka w zbiorniku.

#14 OFFLINE   chillor

chillor
  • 20 postów
  • Dołączył: 26-08-2009
  • Skąd: warszawa

Napisany 22 września 2009 - 15:51

Kup urzadzonko z allegro do grzania swiec, montaz jak budowa cepa, pare kabelkow i wsio a koszt 59,99 wiec nie ma co kombinowac. Najgorsza temperatura to 40oC dla tego silniczka, wiem bo mam ten sam problem ale jakos nie moge sie zmobilizowac i kupic tego dranstwa :p

http://moto.allegro....dti_vw_tdi.html
Tu masz to urządzonko

#15 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 22 września 2009 - 19:02

krzysiek1989....przeca sam Cię namawiałem na cudo pstryczek lub wypięcie wtyczki.....

To że polewanie wodą nie pomaga, oznacza jedno: Totalną padaczkę w/w częsci pompy wtr.

Ja mam jeszcze większą padaczkę, muszę 2x grzac na ciepło,aby zapaliła. Ale mogę również zaczekac aż pompka przestanie pompowac, a wtedy .......pyk pali od 1/5 obrotu silnika. Swieczki sprawdzone przy okazji demontażu i czyszczenia nastawika.

#16 OFFLINE   krzysiek1989

krzysiek1989
  • 770 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: Przemyśl

Napisany 22 września 2009 - 19:14

krzysiek1989....przeca sam Cię namawiałem na cudo pstryczek lub wypięcie wtyczki.....

To że polewanie wodą nie pomaga, oznacza jedno: Totalną padaczkę w/w częsci pompy wtr.

Ja mam jeszcze większą padaczkę, muszę 2x grzac na ciepło,aby zapaliła. Ale mogę również zaczekac aż pompka przestanie pompowac, a wtedy .......pyk pali od 1/5 obrotu silnika. Swieczki sprawdzone przy okazji demontażu i czyszczenia nastawika.


Tak pamietam ze mnie namawiales i dziekuje Ci za to;)
Tez na cieplo grzeje 2 razy tzn wlaczam zaplon dwukrotnie bo wtedy naprawde pali od kopa. Jak zagrzeje raz to dluzej musze krecic i silnik tak jakby przez chwile lapal cylinder za cylindrem czyli nie odpala na wszystkie odrazu. 2 krotne podgrzanie =odpalanie momentalne:D

#17 OFFLINE   Daro 81

Daro 81
  • 87 postów
  • Dołączył: 08-09-2008
  • Skąd: Poddębice/ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 września 2009 - 20:25

oj pany pany.. czytam to co piszecie i dochodze do wnoisku ze jedno wyklucza drugie... Grzanie swiec ma za zadanie podgrzac paliwo i jesli silnik jest zimny to przy grzaniu załącza sie pompka w zbiorniku... jesli jest ciepły to pompka ani swieczki nie grzeją czyli powyzej 45 stopni. To ze na ciepłym nie pali od kopa to tak jak powiedział kolega uszatek pompa gubi cisnienie i bez wspomagania pompką w zbiorniku ciezko pali... dam taki przykład.. Silnik ciepły powiedzmy 44 stopnie czyli czujnik daje sygnał uruchomienia podgrzania swiec ale grzanie jest tylko przez np 0,5 sekundy i silnik pali od strzała.. i co w takim momencie mozna powiedziec..?? a no to ze przez tą 0/5 sek. swiece to nie wiem jak mogą sie bardzo podgrzac ale chyba odrobinę.. cała kwestia spada na pompke w zbiorniku wystarczy ze na to 0/5 sek. sie właczyła i podała paliwo i auto pali.. Zgadzam sie z kolega uszatkiem co do słowa i popieram.. kto nie wierzy to jak ma rozgrzany silnik niech wezmie stały plus dotknie do przewodu plusowego w pompce wystarczy na chwile i niech ktos siedzi w srodku i spróbuje odpalic... to tyle co do tego problemu....
Daro

#18 OFFLINE   uszatek

uszatek
  • 266 postów
  • Dołączył: 28-12-2008

Napisany 22 września 2009 - 21:03

Dlatego czaję sie na zakup pompy wtr. celem dogłębnej autopsji. A w międzyczasie, kombinuję nad przekaznikiem, który na ciepło włączy TYLKO pompę, nie tykając świeczek. Ale to nie takie proste...........

#19 OFFLINE   tomekomega

tomekomega
  • 33 postów
  • Dołączył: 18-05-2009
  • Skąd: iwonicz

Napisany 22 września 2009 - 21:14

a ja jutro jadę po nowy akumulator i zaczynam po kolei sprawdzać jaki wpływ słaba bateria ma później zapewne pompkę w zbiorniku i jak nic nie poprawi się znajomemu poszła pompa wtryskowa przy bmw i pompa mu leży więc wezmę i pytam się gościa czy da złożyć 1 dobrą bo znajomemu poszło coś z elektryką! a jak to nie wypali moja omcia stoi z 2 tyg. lub jazda do roboty i z roboty bo na zimnym pali a i tak na po2 świecy. dzięki za podpowiedzi jak zmienię baterię napiszę czy coś drgneło. pozdrawiam

#20 OFFLINE   szymekrudawa1

szymekrudawa1

    Zbanowany

  • 186 postów
  • Dołączył: 24-01-2009
  • Skąd: k/KRAKOWA

Napisany 22 września 2009 - 21:22

odpowiada za to wszystko głowiczka-rozdzielacz wysokiego ciśnienia w pompie wtryskowej-po czasie żadne cuda nie pomogą jak wymiana na sprawną.:eek: