Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Światła długie - drogowe


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 05 października 2009 - 23:40

nie pamiętam kiedy była u nas taka mgła zebym włączył tylnie halogeny, ale są tacy co o mgła!!! włącze halogeny z tyłu :bredzisz:

#22 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 października 2009 - 07:23

Jadąc na zlot (śląsk i małopolska) mogła się przekonać doskonale co znaczy złe ustawienie świateł lub jazda na długich itp....
Gościu śmigał na takich światłach, że w samochodzie było jaśniej niż mamy w domu. Oświetlał drzewa koło drogi i chodnik po przeciwnej stronie jezdni.
Miejcie na uwadze ustawienie świateł bo jechało się okropnie, mega oślepienie kierowcy jadącego z naprzeciwka i przed "nami".

Też miałem przyjemność jechać przed tym kolesiem. Prawde powiedziawszy to bałem się, że oślepi kogoś z naprzeciwka i wpakuje się prosto w moje auto. Idealny przypadek kretyna z hidami w ryflach. Nawet omegowskie drogowe nie dają rady tak jak jego "mijania".

#23 OFFLINE   pdg

pdg
  • 4 postów
  • Dołączył: 17-09-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 06 października 2009 - 08:22

A co powiecie o "burakach" jadących na tylnych przeciw mgielnych jak nie ma mgły ...


owszem wkurzaja tacy ale ich można zawsze wyprzedzić, gorzej z tymi co w dzień powłączaja przednie przeciwmgielne i wszelkie inne. Zauwazyłem ostatnio, ze w naszym pieknym kraju po wprowadzeniu nakazu jazdy na swiatlach w dzien, nie jest egzekwowany zakaz jazdy na swiatlach przeciwmgielnych gdy nie ma mgly.


Paradoks. Pamietam 5-6 lat temu dostalem mandat za jazdę na przeciwmgielnych - a wtedy bylem do tego zmuszony bo mialem awarie i zabraklo mi swiateł mijania :(

#24 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 października 2009 - 09:05

Hmm ja włączam halogeny z tyłu jak jest mgła po trasie. Może i jestem :bredzisz: ale tak mnie uczyli na kursie a prawko mam dopiero 2 latka, dopiero teraz zaczołem wiecej jeździć w trasach do tej pory głownie miasto i sporadyczny wypad. A na kursie mówili że dzięki temu auto jest lepiej widoczne :zaklopotanie: to jak z tym wkońcu jest?

#25 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 06 października 2009 - 10:12

Hmm ja włączam halogeny z tyłu jak jest mgła po trasie. Może i jestem :bredzisz: ale tak mnie uczyli na kursie a prawko mam dopiero 2 latka, dopiero teraz zaczołem wiecej jeździć w trasach do tej pory głownie miasto i sporadyczny wypad. A na kursie mówili że dzięki temu auto jest lepiej widoczne :zaklopotanie: to jak z tym wkońcu jest?


Więc jest z tym tak,że jeśli jedziesz na tylnych przeciwmgielnych jeśli jest dobra widoczność(lekka mgła na polach) lub pada deszcz to powinieneś dostać co najmniej mandat.
Krótko:tylne przeciwmgielne tylko jeżeli widoczność spada poniżej 50 metrów Tak jest napisane w KD

Włącz myślenie http://www.kurierlub...-pid-48795.html

#26 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 października 2009 - 20:21

A to nie jestem taki baran :) bo włączam jak już jest totalne mleko :)

#27 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 października 2009 - 05:58

A co powiecie o "burakach" jadących na tylnych przeciw mgielnych jak nie ma mgły lub jest mała mgiełka na łąkach?

A ja wczoraj miałem je włączone... specjalnie, bo jakis baran na niemieckich zoltych blachach w Jeepie zasuwal za mna na wlaczonych przednich przeciwmgielnych razem z mijania, a mgly nie bylo. Killowal wszystko co bylo na drodze, nawet podwojne ciagle, wymuszanie, wyprzedzanie na trzeciego, skrzyzowaniach itp itd. Tak mnie wpienil, ze ruszylem za nim, wyprzedzilem i przeciwgmielne wlaczylem i tak jechalem. Pozniej sie juz tak nie spieszyl ;) ale swiatel nie wylaczyl. Albo fabia jest jakos niedostosowana czy cos, bo z kolei w Niemcach jak jechalem, to duzo aut na swiatlach mijania w nocy mnie oslepialo jak za mna jechalo.
Pozniej na naszych lokalnych drogach juz mgla lekka byla, lasy, godziny nocne- mozliwosc "upolowania zwierzyny", wiec predkosc mialem z zakresu 70-80 i jest tak jak Soltys mowi - przeciwmgielne TIRom przeszkadzaja, bo dostalem długimi od razu od dwóch driverow z naprzeciwka...

#28 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 07 października 2009 - 07:48

A ja wczoraj miałem je włączone... specjalnie, bo jakis baran na niemieckich zoltych blachach w Jeepie zasuwal za mna na wlaczonych przednich przeciwmgielnych razem z mijania, a mgly nie bylo. Killowal wszystko co bylo na drodze, nawet podwojne ciagle, wymuszanie, wyprzedzanie na trzeciego, skrzyzowaniach itp itd. Tak mnie wpienil, ze ruszylem za nim, wyprzedzilem i przeciwgmielne wlaczylem i tak jechalem. Pozniej sie juz tak nie spieszyl ;) ale swiatel nie wylaczyl.


Też bym tak zrobił,szkoda tylko,że cymbał się nie domyślił o co chodzi.

Albo fabia jest jakos niedostosowana czy cos, bo z kolei w Niemcach jak jechalem, to duzo aut na swiatlach mijania w nocy mnie oslepialo jak za mna jechalo.


Są auta,które oślepiają bardziej inne mniej.Kiedyś był artykuł w gazecie motoryzacyjnej o reflektorach i niestety coraz więcej samochodów oślepia nie tylko tych z naprzeciwka ale nawet samych siebie (jest coś takiego jak samooślepianie). Jest to spowodowane tym,że teraz przede wszystkim liczy się design samochodu. Wymyślne kształty reflektorów niestety nie idą w parze ze sprawnością.

#29 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2009 - 08:39

... zasuwal za mna na wlaczonych przednich przeciwmgielnych razem z mijania, a mgly nie bylo. Killowal wszystko co bylo na drodze, nawet podwojne ciagle, wymuszanie, wyprzedzanie na trzeciego, skrzyzowaniach itp itd. Tak mnie wpienil, ze ruszylem za nim, wyprzedzilem i przeciwgmielne wlaczylem i tak jechalem.

Wpienił Cię bo miał przeciwmgielne włączone, czy że kilował wszystko ??

#30 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 października 2009 - 09:29

Wpienił Cię bo miał przeciwmgielne włączone, czy że kilował wszystko ??

Staralem sie utrzymywac srednia 110kmh, wiec nie tylko on mnie wyprzedzal.

#31 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 listopada 2009 - 17:20

taa metody wszelakie są na długie światła i osobników źle z nich korzystających, mnie osobiście najbardziej wkurzają ci którzy mają wysoko podniesione światła. wydaje sie ze jada na dlugich bo wali po oczach tak ze nic nie widac, mrugniesz mu zeby zgasił a ten okazuje sie ze ma wlaczone swiatla mijania i wlaczy jeszcze dlugie ... rece opadaja.

Dokładnie to że ktoś jedzie na długich to pikuś, Pan pikuś:D bo zawsze w koncu i tak zmieni na mijania, ale cała masa aut ma tak rozregulowane lub specjalnie ustawione światła wysoko, że szlag mnie trafia w nocy jak wyprzedzę takiego barana.
Aczkolwiek od jakiegoś czasu staram się nie stresować za kółkiem....:)

#32 OFFLINE   flog30

flog30
  • 10 postów
  • Dołączył: 24-02-2008
  • Skąd: katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 listopada 2009 - 19:52

jak mi który świeci po oczach to odpalam długie z mysalą zw ......moze zakuma ze cos nie tak ....:) pozdro
flog30:looz: (odważni nie żyją wiecznie, za to ostrożni nie zyją wcale.........)
gg 512561