Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Światła długie - drogowe


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 września 2009 - 19:53

Wiadomo każdy lubi lepiej widzieć gdzie jedzie.. jeśli dochodzi do tego jakoś świateł w omegach to większość wie o co chodzi.. pewnie nie wszyscy wiecie, ale jadąc za samochodem na długiej prostej w odległości np. 500 czy 1000m i mając włączone światła drogowe oślepiacie go?

Powodujecie, że w żadnych z lusterek on nic nie widzi.. Takie oślepianie z tyłu sygnalizowane zwyczajowo jest przez pojazd poprzedzający poprzez włączenie świateł awaryjnych..

Jeżeli jedziesz na 'długich' długą prostą i samochód, który jest daleko od Ciebie zaczyna mrugać awaryjkami.. wyłącz światła drogowe..

#2 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 września 2009 - 13:32

Jadąc na zlot (śląsk i małopolska) mogła się przekonać doskonale co znaczy złe ustawienie świateł lub jazda na długich itp....
Gościu śmigał na takich światłach, że w samochodzie było jaśniej niż mamy w domu. Oświetlał drzewa koło drogi i chodnik po przeciwnej stronie jezdni.
Miejcie na uwadze ustawienie świateł bo jechało się okropnie, mega oślepienie kierowcy jadącego z naprzeciwka i przed "nami".

#3 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 września 2009 - 17:58

Powodujecie, że w żadnych z lusterek on nic nie widzi.. Takie oślepianie z tyłu sygnalizowane zwyczajowo jest przez pojazd poprzedzający poprzez włączenie świateł awaryjnych..

Jeżeli jedziesz na 'długich' długą prostą i samochód, który jest daleko od Ciebie zaczyna mrugać awaryjkami.. wyłącz światła drogowe..


jeszcze do tego (większość) "mryga" tylnym światłem przeciwmgielnym :D
czasami dociera ale większość ma niestety w :pupa: :(

#4 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 września 2009 - 18:15

Wracając ze zlotu wyprzedziłem gościa który miał włączone długie światła, powinien w trakcie mojego wyprzedzania gdy samochody się zrównają wyłączyć długie a ja powinienem włączyć (bynajmniej ja zawsze tak robie) a on uparcie jechał cały czas na długich robiąc mi w lusterkach jedną wielką białą pustynie.... Nic nie dawało włączenie awaryjnych......

#5 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 września 2009 - 18:18

wtedy zwalniam daję się wyprzedzić temu gościowi i też walę długimi;)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#6 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 września 2009 - 18:47

wtedy zwalniam daję się wyprzedzić temu gościowi i też walę długimi;)


hehe można i tak ale wydaje mi się że na takich typów nie ma mocnych :)

#7 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 września 2009 - 18:50

wtedy zwalniam daję się wyprzedzić temu gościowi i też walę długimi

ja tak też niestety nie raz robiłem.. nie pomagało włączanie awaryjek czy chwilowe włączanie przeciwmgielnych z tyłu.. zostawały 2 opcje, ale zrobić gaz w podłogę i mu uciec.. albo dać się wyprzedzić i potem go nie zgubić :D

#8 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 28 września 2009 - 18:56

ja gwałtownie hamuję..... wysiadam i jak widzę spoconego ze strachu że o mało co nie zaparkował mi w bagażniku gościa, proszę aby wyłączył "długie" bo tak mnie oślepia że nic nie widzę i musiałem się zatrzymac :D

#9 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 września 2009 - 19:05

ja gwałtownie hamuję..... wysiadam i jak widzę spoconego ze strachu że o mało co nie zaparkował mi w bagażniku gościa, proszę aby wyłączył "długie" bo tak mnie oślepia że nic nie widzę i musiałem się zatrzymac :D



Dobra metoda :) albo zgasi po prośbie albo nie wyhamuje i zgasną mu na wieki :p

#10 OFFLINE   maniutek

maniutek

    Omega? Po raz szósty?

  • 395 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki(k.W-wy)
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2009 - 23:47

A ja bym tu dorzucil jeszcze sprawde jakis super HIDOW za 200zl z allegro...takie oswietlenie pojazdu,jeszcze najczesciej przy braku gladkiego klosza i jakiegokolwiek ustawienia reflektorow przyprawia o bol glowy...takich na drodze to tylko...sami sobie odpowiedzcie

#11 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 08:35

Dobra metoda :) albo zgasi po prośbie albo nie wyhamuje i zgasną mu na wieki :p



albo dostaniesz po ryju od tego z tyłu w najlepszym wypadku ... ewentualnie spowodujesz kolizje, zagrożenie w ruchu, ktoś Cie walnie na tyle mocno, ze stracisz zdrowie, albo wepchnie Cie pod nadjeżdzający z przeciwka samochód, albo do rowu, albo spowodujesz uszkodzenie ciała tego osob jadacych w Twoim samochodzie ze źle wyregulowanymi zagłówkami, albo uszkodzenia ciala kogoś w drugim samochodzie ...

baaardzo dobra metoda....

#12 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 października 2009 - 11:37

Oj przecież żartowałem....

#13 OFFLINE   Maximus2121

Maximus2121
  • 247 postów
  • Dołączył: 05-07-2008
  • Skąd: STARACHOWICE
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 01 października 2009 - 13:02

Mnie najbardziej wkurza jak jadę nocą pod jakąś górkę i z daleka widzę jak gość z naprzeciwka "wali długimi po oknach Bogu" i nagle wypada na wzniesienie i zamiast zmienić światła z drogowych na mijania to oślepia mnie niesamowicie aż czasami to muszę zwolnić praktycznie do zera bo nic nie widać. Przecież w nocy to widać jak z naprzeciwka jedzie inny samochód i można przy wjeździe na sam szczyt wzniesienia już zmienić światła bo ten nagły błysk po oczach to nieprzyjemne jak i bardzo niebezpieczne zjawisko.
Dodany obrazek

#14 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 października 2009 - 13:12

trzeba było pociągnąć też długimi to by zmienił:p

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#15 OFFLINE   Maximus2121

Maximus2121
  • 247 postów
  • Dołączył: 05-07-2008
  • Skąd: STARACHOWICE
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 01 października 2009 - 13:25

Ja też leciałem na długich i przy dojeździe na wzniesienie zacząłem mu mrugać ale gość nie kumaty i cóż z tego jak i tak mnie oślepił! Jeden zmieni a drugi nie i cóż mu zrobisz.
Dodany obrazek

#16 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 października 2009 - 14:47

wtedy zwalniam daję się wyprzedzić temu gościowi i też walę długimi;)


Podobnie jak ja , jest to jakis sposób na takich ...:mur:

#17 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 01 października 2009 - 19:30

A za mną jak taki jedzie to ze stoickim spokojem rozwijam tylnią roletę i boczne lustereczka w dół. Jadę dalej - taki jestem ;)

#18 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 02 października 2009 - 09:50

Ja osobiście przez te latka co jeżdżę nie pamiętam jakiś specjalnych przebojów z długimi światłami czasem ktoś nie wyłaczy ale jak się mu mrugnie zgasi mi się nie raz też zdarzy zapomnieć :) Obecnie i tak przy takim zatłoczeniu na naszych drogach długie rzadko się włącza .
Ale zwrócić chciałem uwage na co innego rok temu moja żona zdała prawko i jak jechaliśmy w nocy ona prowadzi zwróciłem je uwage że ona jadąc za samochodem nie gasi długich i jej mówie zgaś długie a ona "dla czego "???? .....po prostu nikt jej na nauce jazdy nawet na to nie zwrócił uwagę bo później rozmawialiśmy o tym i była zdziwiona że tak trzeba .
Pewnie po kliku razach mogła by się nauczyć tego jak by ją zaczeło razić ale szkoda że nasza nauka jazdy opiera się tylko na trasie egzaminacyjnej i placyku. W sumie facet zawsze bardziej się interesuje pojedzie z kolegą a kobieta co zda prawko i jak by sama miała zaczynać naukę jady na drodze nie ma lekko.
Ale na szczęście jeździ coraz lepiej no a ja mogę spokojnie zajmować się degustacją na każdej imprezie :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#19 OFFLINE   pdg

pdg
  • 4 postów
  • Dołączył: 17-09-2009
  • Skąd: Lublin

Napisany 04 października 2009 - 09:25

taa metody wszelakie są na długie światła i osobników źle z nich korzystających, mnie osobiście najbardziej wkurzają ci którzy mają wysoko podniesione światła. wydaje sie ze jada na dlugich bo wali po oczach tak ze nic nie widac, mrugniesz mu zeby zgasił a ten okazuje sie ze ma wlaczone swiatla mijania i wlaczy jeszcze dlugie ... rece opadaja.

#20 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 05 października 2009 - 23:35

A co powiecie o "burakach" jadących na tylnych przeciw mgielnych jak nie ma mgły lub jest mała mgiełka na łąkach? Na takich też nic nie działa. Wyznają zasadę:mam guzik,wciskam guzik.:mad: I dają po oczach.