Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wyprzedzanie na trzeciego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 10:39

Mamy obowiązek myślec za siebie,

Kolego za siebie i za innych, taka jest prawda. Zasada ograniczonego zaufania.

#42 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 30 września 2009 - 10:41

wszystko pięknie do momentu aż nie spotkasz kilku z jednej firmy którzy "nauczą" Ciebie jezdzić :D


Dokładnie. Niektórym się naprawdę należy.
Ale jeśli mówimy tu o tirowcach, że należy się bać takiej reakcji z ich strony, pobicia itp. to jak to świadczy o poziomie cywilizacyjnym i kulturze tych ludzi???

Oczywiście spotykam też na trasie kulturalnych kierowców aut ciężarowych i jest mi wtedy bardzo miło. Jak przepuści. Jak ostrzeże przed policją. Itd.

Tak jeżdżę zawodowo (tak zarabiam na chleb) i jeśli biorę się za wyprzedzanie a jakiś inteligent zacznie mi przyśpieszać, a potem hamować, to mnie krew zalewa. My zarabiamy jeżdżąc, użerając się z praktycznie wszystkimi organami prawa w kraju i nie tylko, a na dodatek Ty jesteś szczęśliwy jak spowalniasz inne auto.

Skończy się kiedyś jak Ci Sołtys napisał i założysz nowy temat: DOSTAŁEM WPI... OD KIEROWCÓW...


No ale wiesz. Chodzi o wzajemny szacunek. Ja staram się być kulturalny.
Od kierowców zawodowych też mamy prawo wymagać więcej, a nie mniej, prawda?
Oni powinni szczególnie świecić przykładem.

Ale nie zrozum mnie źle. Jak ktoś celowo zachowuje się po chamsku, to każdego krew zalewa. Właśnie takie na przykład przyspieszanie jak się go chce wyprzedzić. Dla mnie to jest na równo z jechaniem tirem pół metra za zderzakiem. Też uważam to za chamstwo.

Zresztą, każdy dobrze wie o co chodzi. Jak ktoś jest wyrozumiały dla innych, że im się na przykład spieszy itd., to raczej nic złego go nie spotka. A jak kozaczy, no to już różnie może być.

Najgorsi są wariaci, którzy nie rozumieją, że ja bym im chętnie zjechał i w każdy inny sposób pomógł, tylko nie mogę, bo na przykład widzę pieszego, którego oni nie widzą. A taki trąbi, wymachuje, odgraża się ...

Generalnie trzeba widzieć troszkę więcej niż czubek własnego nosa i jak ktoś mnie wyprzedza to dla mnie zdjęcie nogi z gazu na ułamek sekundy nic nie kosztuje, a drugiemu może ułatwić wyprzedzanie.


Oczywiście, że tak. Dlatego nie można generalizować, że kierowcy tirów są tacy, aut sportowych tacy, motorów jeszcze inni. W każdej grupie spotyka się denerwujące osoby. Ale na tirowcach się skupia, bo ich auta są duże, bezpieczne i dlatego, chcąc nie chcąc, musimy przed nimi ustępować, nawet jak są chamscy. Na przykład ruch wahadłowy. Korek na 20 samochodów, a ja mam drogę wolną. Jadę, a tu nagle tir, który świetnie mnie widzi, postanawia wyjechać mi na czołówkę. Zero pobocza, ale co tam. Niech sobie radzę jakoś. I czuję się bezsilny. Stąd agresja, którą niektórzy przekładają potem na wszystkich tirowców. A oni też powinni pamiętać, że nie są nieśmiertelni. Mogą się nadziać na drugiego tira, drzewo itp. Szanujmy się wzajemnie i jeździjmy z głową

#43 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 30 września 2009 - 10:51

Ale jeśli mówimy tu o tirowcach, że należy się bać takiej reakcji z ich strony, pobicia itp. to jak to świadczy o poziomie cywilizacyjnym i kulturze tych ludzi???

Wiesz troszkę przymknijmy oko na tą wypowiedz Sołtysa to jak z amerykańskich filmów w pracy co dzień rozmawiam z kilkoma kierowcami Tirów to nie żadne bandziory tylko normalni ludzie i na pewno Cie nie pobiją i nie zrobią nic złego . Prace mają cięzką większość z nich mówi że żałuje wyboru ale cóż teraz może robić skoro ileś tam lat już jeżdzi. Są fajni normalni i nie tworzą jakiś gangów czy kolumn na drodze.
Wiadomo jedni bardziej drudzy mniej nadają się na kierowców zawodowych i pewnie tu czasem tkwi problem .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#44 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 12:49

Powiem tylko tyle że nie do końca mnie zrozumieliście z "nauką jazdy"
Przez całą czas jak jeżdże zawodowo (prawie 14 lat) w "pape" dostało może 2-3 ale to byli "gówniarze" w dresach i samochodach tatusia którzy zaczeli dopiero co jezdzić :(
i zachciało im się "porumakować" -za dużo NFS :D
Większość z Was/Nas zna doskonale przepisy i wie że źle zrobił i nawet jak go się zatrzyma/zblokuje to przeważnie przeprasza z łzami w oku i na tym się kończy :)

Jeszcze dodam że takie przyspieszanie w trakcie wyprzedzania jest dużym błędem bo i ja i każdy inny driver jeśli zobaczy że coś idzie "bogu winnemu" z naprzeciwka na czołówke to wiedz o tym że to ty będziesz siedział w rowie :( a ja bede miał lekko "barierki" wgniecione przy naczepie.

Teraz pytanie czy warto dla własnego "widzimisie" szastać własnym życiem???

Ja często jak jade omą to wpuszczam próbujące włączyć się do ruchu ciężarówki bo często sam jak próbuje wjechać to stoje po kilka minut aż się ktoś zlituje (przeważnie ciężarówka albo driver w swojej osobówce)

#45 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 13:01

Powiem tylko tyle że nie do końca mnie zrozumieliście z "nauką jazdy"
Przez całą czas jak jeżdże zawodowo (prawie 14 lat) w "pape" dostało może 2-3 ale to byli "gówniarze" w dresach i samochodach tatusia którzy zaczeli dopiero co jezdzić :(
i zachciało im się "porumakować" -za dużo NFS :D


A kredki z tornistra im nie wypadły?:>

#46 OFFLINE   getor

getor

    na drugie mam Marcin:-)

  • 418 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 30 września 2009 - 14:48

A kredki z tornistra im nie wypadły?:>


Wypadły zaraz po mleczku i drugim śniadanku:D
[CENTER]GETORIUS B.I.G

:DObcy są wśród nas.Dowodem na to są tabliczki z napisem ''OBCYM WSTĘP WZBRONIONY'':D

#47 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 14:54

A kredki z tornistra im nie wypadły?:>

Wypadły zaraz po mleczku i drugim śniadanku:D


byli już na takim etapie że papierosy i prochy :p

#48 OFFLINE   getor

getor

    na drugie mam Marcin:-)

  • 418 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 30 września 2009 - 14:59

byli już takim etapi że papierosy i prochy :p


:smiech::smiech::smiech:

a dopadłeś ich jak po lekcjach jechali na browara:D
[CENTER]GETORIUS B.I.G

:DObcy są wśród nas.Dowodem na to są tabliczki z napisem ''OBCYM WSTĘP WZBRONIONY'':D

#49 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 15:33

Panowie ja Wy kurde jeździcie tymi swoimi klusko-bestio-smoczycami, że was ciężarówki wyprzedzają :hmm: :shock:

#50 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 15:41

Panowie ja Wy kurde jeździcie tymi swoimi klusko-bestio-smoczycami, że was ciężarówki wyprzedzają :hmm: :shock:


Ostrożnie i przepisowo:D

#51 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 września 2009 - 15:49

Powiem tylko tyle że nie do końca mnie zrozumieliście z "nauką jazdy"
Przez całą czas jak jeżdże zawodowo (prawie 14 lat) w "pape" dostało może 2-3 ale to byli "gówniarze" w dresach i samochodach tatusia którzy zaczeli dopiero co jezdzić :(
i zachciało im się "porumakować" -za dużo NFS :D
Większość z Was/Nas zna doskonale przepisy i wie że źle zrobił i nawet jak go się zatrzyma/zblokuje to przeważnie przeprasza z łzami w oku i na tym się kończy :)

Jeszcze dodam że takie przyspieszanie w trakcie wyprzedzania jest dużym błędem bo i ja i każdy inny driver jeśli zobaczy że coś idzie "bogu winnemu" z naprzeciwka na czołówke to wiedz o tym że to ty będziesz siedział w rowie :( a ja bede miał lekko "barierki" wgniecione przy naczepie.

Teraz pytanie czy warto dla własnego "widzimisie" szastać własnym życiem???

Ja często jak jade omą to wpuszczam próbujące włączyć się do ruchu ciężarówki bo często sam jak próbuje wjechać to stoje po kilka minut aż się ktoś zlituje (przeważnie ciężarówka albo driver w swojej osobówce)


I tu Jacek masz 100% racji jezdzimy troche to wiemy co tu sie wyrabia w naszym kraju kultury za grosz, wystarczy pojechac za miedze a juz jest inaczej ...:rolleyes:

#52 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2009 - 16:03

I tu Jacek masz 100% racji jezdzimy troche to wiemy co tu sie wyrabia w naszym kraju kultury za grosz, wystarczy pojechac za miedze a juz jest inaczej ...:rolleyes:


Gdzie, do faterlandu?

#53 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 30 września 2009 - 17:36

Bo 500ojro płatne na miejscu boli bardziej niż kredytowane 500PLNów :)
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#54 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 20 października 2009 - 12:08

najbardziej się boję, jak jadę z rodziną i widzę wariata z naprzeciwka co się właśnie pcha na trzeciego
i w ostatnim czasie zauważyłem coraz częściej takie artykuły w lokalnej prasie:
http://www.elblag24....3443,0,0,0.html
normalnie nic tylko mieć kamerę i nagrywać całą trasę bo a nóż później szukaj wiatru w polu:bad:

#55 OFFLINE   FPL

FPL
  • 598 postów
  • Dołączył: 23-04-2009

Napisany 20 października 2009 - 14:33

normalnie nic tylko mieć kamerę i nagrywać całą trasę bo a nóż później szukaj wiatru w polu:bad:


Dokładnie! Ja żałuję, że dzisiaj nie miałem.
W regionie łódzkim to normalne, że najbardziej szaleją posiadacze BMW i większość kierowców z Sieradza (ESI). Nie wiem, co ten Sieradz takie w sobie ma, ale tak już jest. Ale dzisiaj przeszli już samych siebie. Remontowany odcinek drogi. Ruch wahadłowy ze światłami. 1 wąski pas o długości 1,5 km.

Pali się czerowne. Ale nie na zasadzie, że dopiero co się zmieniło i jeszcze ktoś się podczepia. Nie, czerwone pali się od ładnych kilku minut. Jadą auta z przeciwka. Przejechało ich kilka, to jakiś ESI stwierdził, że to na pewno już wszyscy, więc rura. Inni za nim. Ja nie wiem, co tacy ludzie sobie myślą.

Stałem jeszcze na tym czerwonym ze 3 minuty zanim się zmieniło. Jadę, patrzę, a tu za kilometr znów taki sam motyw i znów jadą, olewając czerwone.

Słowem robi się w kraju coraz ciekawiej ...