Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wyprzedzanie na trzeciego


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 11:50

Teoretycznie nie wolno wyprzedzać na 3go.. i tyle.. ale na większości tras jest to nagminne.. jeżeli ktoś robi to sprawnie i bezpiecznie to powiedzmy, że mi to nie przeszkadza, ale kilka rzeczy, których nie lubie/nie robie:

1. jeżeli widzę, że ktoś z tyłu chce mnie wyprzedzić na 3go i jest szeroko pas awaryjny trochę się zesuwam
2. w nocy NIGDY nie stosuje punktu 1.. NIGDY
3. nie lubię jeżeli ktoś mi mówi przez CB 'może byś zjechał na pas awaryjny' i dał się wyprzedzić', to:
- mam lusterka i wiem, że jedzie z tyłu i pewnie z jakiegoś powodu nie zjeżdżam (pieszy, rowerzysta);
- jeżeli jadę trochę ponad dozwoloną prędkość (powiedzmy 20km/h) to raczej nie zjeżdżam;
4. zawsze mam włączone CB i jeżeli słyszę o jakimś mobilu na pasie awaryjnym to co najmniej 1km przed danym słupkiem nie zjeżdżam już na pas awaryjny.
5. Jazda pasem awaryjnym nagradzana jest mandatem bodajże 300zł, więc jeżeli kogoś puszczamy to zróbmy to z głową.
6. Sam nie raz mówiłem: 'mam 30min do rozładunku i potrzebuje nadgonić trochę, jak dasz radę to mnie puść'.. w większości przypadków jak tylko jest możliwość zrobienia miejsca to pozwalają sie wyprzedzić.
7. Nie lubię jak ktoś wyprzedza na 'trzeciego' jadąc z przeciwka, bo zakłada, że przecież go widać i na pewno mi się zesunie :/ a co jeśli nie będzie gdzie się zesunąć, bo będzie pieszy na poboczu??

#2 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 11:58

a co jeśli nie będzie gdzie się zesunąć, bo będzie pieszy na poboczu??

No w tym wypadku wybór chyba jest prosty. Samochody są za twarde.

#3 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 19 września 2009 - 11:58

5. Jazda pasem awaryjnym nagradzana jest mandatem bodajże 300zł, więc jeżeli kogoś puszczamy to zróbmy to z głową.


Jest to pas do poruszania się pieszych, pędzenia bydła, ruchu pojazdów wolnobierznych...

6. Sam nie raz mówiłem: 'mam 30min do rozładunku i potrzebuje nadgonić trochę, jak dasz radę to mnie puść'.. w większości przypadków jak tylko jest możliwość zrobienia miejsca to pozwalają sie wyprzedzić.


Ja robiętak samo i jakoś zawsze wiąże się to ze zrozumieniem

7. Nie lubię jak ktoś wyprzedza na 'trzeciego' jadąc z przeciwka, bo zakłada, że przecież go widać i na pewno mi się zesunie :/ a co jeśli nie będzie gdzie się zesunąć, bo będzie pieszy na poboczu??


To jest racja, ale zdarzają się też tacy "TWARDZIELE" co nie zjadą, bo nie... i koniec.

#4 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 12:01

No w tym wypadku wybór chyba jest prosty.

dokładnie.. tylko, ze ten jadący z przeciwka o tym nie wie i myśli sobie co za du***ek, że nie chce zjechać :/

#5 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 12:30

Przez palanta wyprzedzającego na trzeciego rozwaliłem całkowicie moją pierwszą i przez długie lata oczekiwana Omegę. Odtąd każdego, którego widzę, że mi się ryje na trzeciego najchętniej nap:censored:lałbym po :censored: gdybym tylko dostał taką możliwość.

#6 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 19 września 2009 - 12:41

Nigdy nie wyprzedzam na trzeciego i nie lubie takich bo stwarzaja zagrożenie na drodze...
A co do zjezdzania, jeżeli mam taka mozliwosc to zjezdzam.

Dobijają mnie tirowcy którzy trabią, migaja swiatłami jak nie mam gdzie zjechac i chyba najlepiej by było ome nauczyc latac:D
Ostatnio mnie taki na zabudowanym na wzniesieniu (zero pobocza) i to na radarze wyprzedzał a natrabił się przy tym i namigał swiatłam ze lepiej nie trzeba.....
No ale cóz nie zamierzam zaliczyc mandatu bo Tirowcowi sie spieszy:/

#7 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 września 2009 - 17:38

Ja nigdy nie zjezdzam na awaryjny. Jak juz to sie do niego zblizam ewentualnie. Jak mnie chce wyprzedzic, to droga wolna, niech mocniej przycisnie, ale ja na awaryjny nie zjade. A co do tych jadacych z naprzeciwka, to jak taki mi przed nos wyjezdza, to zawsze trzymam go w niepewnosci - dla zasady. A jezeli widze taka sytuacje> auto z naprzeciwka chce wyprzedzic rower, a jezdnia jest tylko dwupasmowa, to ja zjezdzam do srodka i juz koles ladnie czeka, dopoki nie przejade i rowerzysta jest bezpieczny.

#8 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 września 2009 - 18:58

a ja nigdy nie wyprzedzam...

#9 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 19:11

Hmmmmm... jadąc do babci i dziadka (parwie 2 arzy w tygodniu) mam dozcynienia z wyprzedzaniem na "trzeciego"...
Droga prawie prosta, z pasem "awaryjnym" czy jak On się tam zwie... jak widze w lusterku jakiegos pędzącego na łeb na szyję no to zjeżdżam, niech się spieszy, ale źle mu nie życzę.
Jechałam ze 3 miesiące temu, okropnie padało... zbliżam się do zakrętu, a tu jakiś ***** z naprzeciwka na trzeciego wylatuje i prosto przed moja maskę.....
Nosz kurde szoku doznałam.... facetowi życie nie miłe czy co???? I jak tu sie nei wkurzac na niemyślących?? No jak?

#10 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 19 września 2009 - 19:22

No jak?


A no tak :ziele::ziele::ziele:

#11 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 września 2009 - 11:47

Ja na CB tym jadącym na trzeciego po podwójnej ciągłej zawsze radzę aby pojechał do lasu, rozpędził się i w drzewo przyładował. Giń sam a reszcie daj jeszcze trochę pożyć. Na tyle lat chyba tylko jeden mi zaczął pyskować ale reszta kierowców go usadziła blokując jego dalej.

#12 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 21 września 2009 - 18:38

Ja na CB tym jadącym na trzeciego po podwójnej ciągłej zawsze radzę aby pojechał do lasu, rozpędził się i w drzewo przyładował. Giń sam a reszcie daj jeszcze trochę pożyć. Na tyle lat chyba tylko jeden mi zaczął pyskować ale reszta kierowców go usadziła blokując jego dalej.

Te pirat a droga do poraja to niby co :wink: :smiech:
:peace:
:peace:
:wink:

#13 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 21 września 2009 - 18:56

Mnie osobiscie złości jak koleś tirem (bez urazy dla kierowców tych maszyn) wyprzedza na 3 na podwujnej ciągłej. Zdażyło mi się to 2 razy w tym raz zaliczyłbym rów z fartem się udało wyprowadzić. Ale to już przesada takiej maszynie jadącej na 3 ciężko zjechać....

#14 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 września 2009 - 20:27

Te pirat a droga do poraja to niby co :wink: :smiech:
:peace:
:peace:
:wink:


po tym mercedesie i autokarze na oczy przejrzałem :o:o:cool:

#15 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 21 września 2009 - 22:29

kto z marginesu korzysta, ten płaci trzysta

krótko i na temat.

#16 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 27 września 2009 - 19:19

Nigdy nie wyprzedzam na trzeciego i nie lubie takich bo stwarzaja zagrożenie na drodze...
A co do zjezdzania, jeżeli mam taka mozliwosc to zjezdzam.

Dobijają mnie tirowcy którzy trabią, migaja swiatłami jak nie mam gdzie zjechac i chyba najlepiej by było ome nauczyc latac:D
Ostatnio mnie taki na zabudowanym na wzniesieniu (zero pobocza) i to na radarze wyprzedzał a natrabił się przy tym i namigał swiatłam ze lepiej nie trzeba.....
No ale cóz nie zamierzam zaliczyc mandatu bo Tirowcowi sie spieszy:/

To podam Ci receptę na takich ...ja po prostu przyspieszam w tym momencie jak mnie np któryś z takich tirowców chce wyprzedzić np pod górkę jak jest nie bezpiecznie i zwalniam jak jadą samochody z naprzeciwka że na pewno nie będzie się pchał .....Kierowca Tira trąbi ile może ale za karę do póki nasze drogi nie rozchodzą się jedzie jak ja mu dyktuję ....i ma czas na przemyślenie swojego postępowania. :???:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#17 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 27 września 2009 - 21:39

ja po prostu przyspieszam w tym momencie jak mnie np któryś z takich tirowców chce wyprzedzić np pod górkę jak jest nie bezpiecznie i zwalniam jak jadą samochody z naprzeciwka


No proszę mistrz kierownicy się znalazł...

Kierowca Tira trąbi ile może ale za karę do póki nasze drogi nie rozchodzą się jedzie jak ja mu dyktuję ....i ma czas na przemyślenie swojego postępowania.


bez komentarza ...

#18 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 września 2009 - 18:12

To podam Ci receptę na takich ...ja po prostu przyspieszam w tym momencie jak mnie np któryś z takich tirowców chce wyprzedzić np pod górkę jak jest nie bezpiecznie i zwalniam jak jadą samochody z naprzeciwka że na pewno nie będzie się pchał .....Kierowca Tira trąbi ile może ale za karę do póki nasze drogi nie rozchodzą się jedzie jak ja mu dyktuję ....i ma czas na przemyślenie swojego postępowania. :???:


wszystko pięknie do momentu aż nie spotkasz kilku z jednej firmy którzy "nauczą" Ciebie jezdzić :D
Ale żeby nie było to nie jest żadna prywatna "wycieczka" :D
i żebyś potem nie pisał że jakieś "h..e" z tir-ów coś Ci zrobili :D
Nie prościej jest przepuścić taką ciężarówke jak Ci się nie spieszy?
Poza tym to również Ty łamiesz przepisy bo nie wolno przyśpieszać jak jesteś wyprzedzany :D

To tak z mojej strony dobra rada :D
bo mam sam kilku takich na koncie że jak ich zahamowaliśmy i poszedłem z nim pogadać to już się skończyło "rumakowanie" :D (niewiem dlaczego :p)

ps. i tylko z nimi rozmawiałem-nawet "rurki" od kabiny nie brałem :D
a większość potem płacze jak dzieci :smiech:

#19 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 29 września 2009 - 10:42

No proszę mistrz kierownicy się znalazł...


Widze że jesteś chyba Tirowcem i nie chciałem Ciebie urazić ale stary takie zachowanie na drodze jak tu opisałem ja i inni podnosi ciśnienie i to nie z przypadku że ktoś czegoś nie zauważył ( to można zrozumieć każdy jest tylko człowiekiem) tylko ma nasrane we łbie.A jeżeli jeszcze jest to tir dużo większy i niby profesjoalista siedzi za kierownicom to już koszmar. I w tym momencie nie ma tłumaczenia że mi tarcza bije .
A Ty sołtys masz racje nie raz i trzeba było stanąć na drodze żeby parę słów ( na szczeście na nich się jak na razie skończyło) komuś powiedzieć a jak się nie skończy to cóż nikt nie mowił że będzie lekko :)

PS.przyspieszam w takim momencie a wiecie dla czego ???bo jak każdy chce po prostu żyć .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#20 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 września 2009 - 14:07

To tak z mojej strony dobra rada :D
bo mam sam kilku takich na koncie że jak ich zahamowaliśmy i poszedłem z nim pogadać to już się skończyło "rumakowanie" :D (niewiem dlaczego :p)

ps. i tylko z nimi rozmawiałem-nawet "rurki" od kabiny nie brałem :D
a większość potem płacze jak dzieci :smiech:


Sołtys, to ty kiler jesteś!:D
A co powiecie o szczęśliwych posiadaczach 126p?:) To jest dopiero jazda.