Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Najbardziej denerwujące i najczęściej popełniane błędy na drodze


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
307 odpowiedzi na ten temat

#261 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 23 czerwca 2011 - 10:55

- rowerzysci

po zmroku bez kamizelek odblaskowych i braku OC dla rowerów!!
dla naszego mb taki rowerzysta (star[sz]a bab[cia]a) skasował biemdabliju i beszczelnie powiedziała żeby z AutoCasco sobie naprawił :bad:

#262 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2011 - 11:16

beszczelnie powiedziała

A ja bym jej powiedzial kulturalnie zeby zaczela skladac kasiorke bo po sprawie cywilnej to komornik zrobi jej jesien sredniowiecza z :pupa: AC nie jest obowiazkowe.

Co do OC dla rowerzystow - niech bedzie nawet za 5 zeta na rok o jakiejs nizszej sumie gwarancyjnej, ale zeby bylo !!
A na nieoswietlonych rowerzystow tez jest sposob tylko ustawodawca musialby sie wykazac... Brak oswietlenia/niepelne oswietlenie = 1000 mandatu. Znajac gorliwosc SM, to problem bardzo szybko by sie rozwiazal :lol:

#263 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2011 - 12:09

przodują w tym wszystkim wszelkiej maści kierowcy autobusów miejskich, którzy w d... mają innych kierowców.


oooo wypraszam sobie :D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#264 OFFLINE   snake

snake
  • 49 postów
  • Dołączył: 09-07-2009

Napisany 23 czerwca 2011 - 17:43

Kocyk, z Zabrza jesteś więc wiesz jak się jeździ po Śląsku. Od ręki mogę wypisać kilka skrzyżowań na których, jak tylko troszkę się przykorkują, od razu na samym środeczku pojawiają się autobusy z napisem "Przewóz na zlecenie KZKGOP" i pomimo tego że są 2 pasy w jednym kierunku ruchu to nawet rowerzysta ma problem się przecisnąć. Najgorsze w tym względzie są miejsca gdzie jest kilka świateł z rzędu w odległościach około 100m od siebie.

#265 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2011 - 21:07

jak tylko troszkę się przykorkują, od razu na samym środeczku pojawiają się autobusy z napisem "Przewóz na zlecenie KZKGOP"


ale to nie jest reguła , są czarne owce tak jak wszędzie , indywidualne podejście każdego kierowcy , tyle że ci w autobusach bardziej rzucają się w oczy , ja osobiście też nienawidzę jak ktoś w ten sposób blokuje skrzyżowanie , a przeważnie jest tak że wjedzie jakaś osobówka i inne osobówki go objeżdżają a ja z racji gabarytów muszę czekać i czasem tak ze dwie zmiany bo przy kolejnej zmianie znów ktoś się wpakuje

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#266 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 czerwca 2011 - 22:04

Co do OC dla rowerzystow - niech bedzie nawet za 5 zeta na rok o jakiejs nizszej sumie gwarancyjnej, ale zeby bylo
A na nieoswietlonych rowerzystow tez jest sposob tylko ustawodawca musialby sie wykazac... Brak oswietlenia/niepelne oswietlenie = 1000 mandatu. Znajac gorliwosc SM, to problem bardzo szybko by sie rozwiazal


Dla roweru jest to nie do zrobienia, bo rowery nie posiadają numeracji. OC powinien mieć każdy z nas, to kosztuje grosze na rok. Np na 20.000zł to jest to 21zł ROCZNIE!!
A tera co, czekać muszę na zakończenie sprawy w policji, wtedy wszystko na faktury, i przedstawić Pani.

Tak tak, ludzią na rowerze na przejściu dla pieszych mówię NIE.

#267 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 czerwca 2011 - 22:48

Mnie na drodze denerwuje droga :/ dzisiaj pękł mi spring Irmiego ale oczywiście dla psiarni wszystkiemu jest winna brawura kierowcy.......... CO ZA KRAJ..........

#268 OFFLINE   snake

snake
  • 49 postów
  • Dołączył: 09-07-2009

Napisany 24 czerwca 2011 - 20:14

Jeszcze 2 rzeczy co mnie denerwują: nieumiejętność jazdy na zamek przy wszelkich zwężeniach. Jak widzę jak rodacy się za to zabierają to krew mi się gotuje. I druga, widowisko w czasie wszelkich wypadków. Jedź a nie oglądaj, obejrzysz sobie na TVN Turbo, zwężenie z 3 pasów do jednego i każdy kierowca zwiedza z prędkością 2-3km/h. Miejcie litość dla tych co pracują w samochodzie i czas przejazdu jest dla nich wyjątkowo ważny.

#269 OFFLINE   pablovongreen

pablovongreen
  • 10 postów
  • Dołączył: 30-03-2011
  • Skąd: wejherowo

Napisany 04 lipca 2011 - 20:35

Ja się wkurzam na małolatów na skuterach albo kładach, a jeszcze bardziej na ich rodziców. rodzic kupi dzieciakowi taki skuter zaś ten bez znajomości znaków i przepisów drogowych wyjeżdża na drogę i gdyby jeszcze jechał spokojnie to bym nic nie mówił ale najczęściej wpychają się pomiędzy samochody i blokują przejazd a już nie mówię jak jest ich kilku i jeden przez drugiego chcą za szpanować.
Po drugie emeryci i większość kobiet albo kierowcy którzy jadą lewym pasem z włączonym trybem krajoznawczym albo którzy jadą lewym pasem bo za 2 km skręcają w lewo i blokują przejazd (co nie którzy potrafią jeszcze na ciebie zatrąbić że ich wyprzedzasz prawą stroną tak też już miałem)

#270 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 05 lipca 2011 - 12:51

Dokładnie, Jest ruch prawostronny to się tego trzymajmy.

#271 OFFLINE   sylwunio

sylwunio
  • 118 postów
  • Dołączył: 14-01-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 05 lipca 2011 - 14:24

Mnie do szewskiej pasji doprowadzają te świtezianki w zwiewnych kieckach z okularami na pół ryja i w kapeluszach na starych rowerkach obowiązkowo z koszykiem na kierownicy (w środku bagietka tudzież cziłała). Naoglądały się tefałenu style i jeżdżą po ulicy jak po swoim podwórku na wsi. Centrum Warszawy to istna wylęgarnia tej zarazy. Oczywiście ajpod w uszy i jazda do starbaksa. Ani to nie wygląda taka dziuńka ani to umie jeździć a strąbisz to wielkie ajwaj raban podnosi że na rowerzystę trabie jak to klasa uprzywilejowana. inwalidzi umysłowi

#272 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 lipca 2011 - 14:37

Mnie do szewskiej pasji doprowadzają te świtezianki w zwiewnych kieckach z okularami na pół ryja i w kapeluszach na starych rowerkach obowiązkowo z koszykiem na kierownicy (w środku bagietka tudzież cziłała).


Hahaaha znamy znamy :D



 


#273 OFFLINE   vehicula

vehicula
  • 1 postów
  • Dołączył: 20-07-2011

Napisany 20 lipca 2011 - 11:47

Dobija mnie jak ktoś sie włancza z bocznej uliczki w ostatniej chwili
i jedzie potem 20km/h a Ty musisz hamowac, nieraz dosyc gwałtownie....


... a mnie dobija jak ktoś nie potrafi mówić w swoim ojczystym języku, a krytykuje innych:masakra:. Tragiczne kalectwo mówić lub pisać:stop: włancza :stop:. Jedyną poprawną formą jest "włącza".

mnie wkurza na drodze niestosowanie zasady "zamka błyskawicznego", gdy kończy się pas ruchu po lewej stronie.

w jakimś celu zrobiono drugi pas, ale wiele osób stojących na prawym, myśli o tym, co stoi na lewym, że jest cwaniakiem, a to bzdura totalna.

#274 OFFLINE   Steru

Steru
  • 35 postów
  • Dołączył: 14-12-2010

Napisany 20 lipca 2011 - 13:42

... a mnie dobija jak ktoś nie potrafi mówić w swoim ojczystym języku, a krytykuje innych:masakra:. Tragiczne kalectwo mówić lub pisać:stop: włancza :stop:. Jedyną poprawną formą jest "włącza".

mnie wkurza na drodze niestosowanie zasady "zamka błyskawicznego", gdy kończy się pas ruchu po lewej stronie.

w jakimś celu zrobiono drugi pas, ale wiele osób stojących na prawym, myśli o tym, co stoi na lewym, że jest cwaniakiem, a to bzdura totalna.



Inna sprawa ze czesto ten konczacy pas wykorzystuja cwaniaki ktorzy leca na pale do ostatniej chwili i przed samym zwezeniem wbijaja sie przed tych ktorzy stoja i czekaja na pasie ktory jest kontynuowany :) Dotyczy to zarowno lewego i prawego pasa.

#275 OFFLINE   iwan00

iwan00
  • 202 postów
  • Dołączył: 10-03-2011
  • Skąd: Rumunia :)

Napisany 21 lipca 2011 - 09:04

Inna sprawa ze czesto ten konczacy pas wykorzystuja cwaniaki ktorzy leca na pale do ostatniej chwili i przed samym zwezeniem wbijaja sie przed tych ktorzy stoja i czekaja na pasie ktory jest kontynuowany :) Dotyczy to zarowno lewego i prawego pasa.



To nie jest cwaniactwo tylko logiczne myślenie, i jest to niezbędne, żeby jeździć na suwak. Nikt nie każe stać Ci na prawym pasie bo lewy się za kilometr kończy, po to są dwa pasy żeby z nich korzystać!!!

wszyscy powinni dojechać do końca swoich pasów i tam myk myk na suwaczek !!!

#276 OFFLINE   diablicaa87

diablicaa87
  • 548 postów
  • Dołączył: 04-10-2010
  • Skąd: Opole

Napisany 01 sierpnia 2011 - 07:26

Tak tak, ludzią na rowerze na przejściu dla pieszych mówię NIE.

W 100% popieram!! :D A najgorsi są tacy :masakra:- co mimo że obok jest ścieżka rowerowa i tak padalce jadą po ulicy i to jeszcze środkiem drogi i bez oświetlenia!!!!

#277 OFFLINE   maly19831

maly19831
  • 26 postów
  • Dołączył: 25-05-2011
  • Skąd: Kielce

Napisany 02 sierpnia 2011 - 21:14

Tak to prawda ale kiedy normalnie wpuszczasz auto jak to powinno być wciska Ci się Następne bo ma duże czarne 4x4 i mu się spieszy a Ty skoro tyle stałeś na prawym pasie i czekałeś to możesz stać jeszcze chwilę.

#278 OFFLINE   diablicaa87

diablicaa87
  • 548 postów
  • Dołączył: 04-10-2010
  • Skąd: Opole

Napisany 02 sierpnia 2011 - 21:21

No też prawda w końcu głupota ludzka nie zna granic :masakra:

#279 OFFLINE   IMMORTAL32

IMMORTAL32
  • 49 postów
  • Dołączył: 13-01-2008
  • Skąd: Koszalin

Napisany 02 sierpnia 2011 - 22:21

Inna sprawa ze czesto ten konczacy pas wykorzystuja cwaniaki ktorzy leca na pale do ostatniej chwili i przed samym zwezeniem wbijaja sie przed tych ktorzy stoja i czekaja na pasie ktory jest kontynuowany :) Dotyczy to zarowno lewego i prawego pasa.


To nie cwaniaki , tylko BURAKI:mad:

#280 OFFLINE   aparat

aparat

    Zbanowany

  • 274 postów
  • Dołączył: 06-10-2010

Napisany 02 sierpnia 2011 - 22:22

żeby wiara nauczyła się jeżdzić na suwak,najlepszym rozwiązaniem byłoby odgrodzenie lewego i prawego pasa betonowym murkiem,kończącym sie przed samym zejściem sie pasów,wtedy musiałoby iść 1/1,nikt wtedy w polowie by nie mógł sie włączyć i wszystko byłoby ok.