Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przejścia dla pieszych


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
102 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 03 kwietnia 2014 - 13:11

jak upadles,to musialo bolec co??


Sprawdź i powiedz

#82 OFFLINE   zezol

zezol
  • 4 postów
  • Dołączył: 01-04-2014
  • Skąd: tu i tam

Napisany 03 kwietnia 2014 - 17:37

To widzę, że niektórzy mają jeszcze czas na ocenę kto stoi, dlaczego, może go przepuścić, a może rozjechać... Jak pieszy podchodzi do jezdni, nie ma świateł, a jest zebra, to trzeba się zatrzymać. Dlatego te pasy są, i koniec. Ja tam się boję pieszych, bo pojawiają się wszędzie. Najgorzej, jak ci wyleci na ciemną ulicę nie na przejściu. Oni myślą, że kierowca to jakiś heros i zawsze da radę wyhamować i wszystko widzi.

#83 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 kwietnia 2014 - 22:01

a ja sie czesto zatrzymuje przed przejsciem, gdzie nie ma sygnalizacji, ale za to piesi nie chca przechodzic, wola sobie wlasnie przy samym przejsciu porozmawiac ze znajomymi.

do zmiany przepisow nasz kraj jeszcze nie dorosl, bedzie to po prostu kolejny pretekst do wyciagania kasy, bo zalozyc sie moge, ze po ewentualnej zmianie przepisow sporo niebieskich bedzie czatowac w okolicy przejsc dla pieszych.


ps. w ogole wiekszosc kierujacych nie zwraca uwagi na pieszych,
jak ja sie zatrzymuje, to przewaznie z przeciwka przejezdza z 5 pojazdow i maja w d*pie, ze ja stoje i przepuszczam pieszych,
jak pada deszcz to przewaznie nikt kaluzy nie ominie, gdy po chodniku w jej bliskiej odleglosci idzie pieszy.

bedac pieszym natomiast nie zachowuje sie jak swieta krowa, tylko przechodzac przez przejscie mysle jak kierujacy.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#84 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 kwietnia 2014 - 22:15

Ja tam się boję pieszych, bo pojawiają się wszędzie. Najgorzej, jak ci wyleci na ciemną ulicę nie na przejściu.

Nie bój się :nie: dopóki jesteś w samochodzie to jesteś twardszy niż pieszy :tak:

#85 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 04 kwietnia 2014 - 07:11

Jak pieszy podchodzi do jezdni, nie ma świateł, a jest zebra, to trzeba się zatrzymać

jakaś nowość w PoRD??:?
mam jadąc do pracy jedną drogę ok 1,4 km, przejścia co 200m i ja mam co 200m heblować??:o :bredzisz:

Nie bój się dopóki jesteś w samochodzie to jesteś twardszy niż pieszy


słusznie :tak:
a i przypomnę, pieszy poruszający się po jezdni ma obowiązek zejść na pobocze i ustąpić nadjeżdżającemu pojazdowi :tak: i mają iść gęsiego, a nie parami ;)

btw, na ogół jestem uprzejmy i zatrzymuję sie sam przed przejściem, ale :idea: nie stwarzając zagrożenia dla tego/tych pieszych :tak:

#86 OFFLINE   wars1977

wars1977

    WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

  • 1 896 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 kwietnia 2014 - 12:33

A dla mnie to jest pewien rodzaj selekcji naturalnej, nie myślisz nie żyjesz :tak: To są te same typy, co dają się na wnuczka wykiwać, w Amber oszczędności potopili i za komuny dawali zaliczki przypadkowym domokrążcom na pralki i lodówki.


Piszesz jak prezes Korwin :) .Brawo :D

#87 OFFLINE   Victorrr

Victorrr

    DGC 3,8 V6

  • 157 postów
  • Dołączył: 16-07-2009
  • Skąd: Wawa Grochów

Napisany 09 kwietnia 2014 - 20:56

jakaś nowość w PoRD??:?
mam jadąc do pracy jedną drogę ok 1,4 km, przejścia co 200m i ja mam co 200m heblować??:o :bredzisz:


mrogal proponuję pojeździc po Londynie. Tam trza się bac pieszych. Specjalne przejścia dla nich, oznaczone migającymi latarniami. Broń Boże wjechac jak pieszy kieruje się na takie przejście. Wszędzie monitoring lub fotopstryki:masakra: :D

#88 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 kwietnia 2014 - 06:49

mrogal proponuję pojeździc po Londynie.

nie wybieram się :nie:;)

Tam trza się bac pieszych.

dostałem info pocztą "pantoflową", że u nas też trzeba:tak:
i nie będzie nic w stylu:

Specjalne przejścia


za dużo nagłośnionych spraw medialnie, o potrąceniach na przejściach, spowodowało "zalecenia" w postępowaniach w takich przypadkach:(
na dzień dobry przy takim zdarzeniu - prawko jest zabierane z automatu i sprawa kierowana do sądu, także nie zyczę nikomu z nas kolizji z pieszym na przejściu:(
dodatkowo szczególnie nasilone będzie karanie za "przewinienia" kierówców w okolicy przejść, przypominam - każdy "nielegalny/niekconcy" manewr to 10 pkt

a piszę to, bo jestem wqw jak się traktuje kierowców:zalamka: na "wiele" zdarzeń tego typu w moim regionie tylko jedna się ciągnęła w kierunku winy pieszej (wbiegła na przejście - wielu świadków to potwierdziło) mimo to prokurator nie miał sił na walkę i kilka spraw sądowych, ażeby "uniewinnić" kierowcę:pad:
większość "spraw" jest przeciwko (czyli z winy) kierowcy :bad:

#89 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 17 kwietnia 2014 - 07:15

Takie czasy nastały :masakra: wszystko zostało postawione na głowie. Ty kierowco "płać i płacz". Może się to nie podobać,ale i tak pojedziesz na stację i dasz im pieniądze na wymyślanie i realizację dalszych utrudnień. Pozostaje tylko wyjść na ulicę i zrobić "Ukrainę", przestać tankować,albo pogodzić się z tym :0suicide:

#90 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 17 kwietnia 2014 - 09:44

wszystko zostało postawione na głowie.

no i jest nius:

Mamy nadzieję, że ulice objęte strefą staną się bardziej przyjazne dla niechronionych uczestników ruchu, czyli dla pieszych i rowerzystów - wyjaśnił rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji

w strefie obowiązuje w Radomiu 30 km/h :masakra:
:bad: komu jest przeznaczona ulica!!??
link do artykułu :masakra:
http://moto.wp.pl/ka...,wiadomosc.html

#91 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 kwietnia 2014 - 15:00

a piszę to, bo jestem wqw jak się traktuje kierowców:zalamka: na "wiele" zdarzeń tego typu w moim regionie tylko jedna się ciągnęła w kierunku winy pieszej (wbiegła na przejście - wielu świadków to potwierdziło) mimo to prokurator nie miał sił na walkę i kilka spraw sądowych, ażeby "uniewinnić" kierowcę:pad:
większość "spraw" jest przeciwko (czyli z winy) kierowcy :bad:


wlasnie po to sie wozi kamerke przyklejona do szyby
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#92 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 05 czerwca 2014 - 07:25

za dużo nagłośnionych spraw medialnie, o potrąceniach na przejściach, spowodowało "zalecenia" w postępowaniach w takich przypadkach,
na dzień dobry przy takim zdarzeniu - prawko jest zabierane z automatu i sprawa kierowana do sądu, także nie zyczę nikomu z nas kolizji z pieszym na przejściu


pisałem to 1,5 miesiaca temu, po info od kolegi :police:
a tu prosze są i efekty:
http://wiadomosci.on...awo-jazdy/e0t76
wiecej ludzi bez prawka bedzie jeździć po drogach.....

ps
ale, ze lubię wietrzyc spisek wszędzie :D;)
to takie rzeczy tez się słyszy, tu i ówdzie :?

Drastycznie w ostatnim roku zmalała liczba zdających w Polsce. Aby WORD-y miały co robić, żeby nie przeprowadzać redukcji w wydziałach komunikacji niektórzy chcą czy nie chcą zmuszeni są zdawać od nowa....



#93 OFFLINE   motyl81

motyl81

    X30XE

  • 232 postów
  • Dołączył: 02-07-2012
  • Skąd: Łódż
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 września 2015 - 14:29

http://www.dziennikl...afilm,id,t.html

dzis w drodze do pracy zatrzymałem sie by przepuscic pieszego,niestety pan jadący golfem nie uczynił tego,masakra wciąż mam to przed oczami

#94 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 02 września 2015 - 15:12

masakra, wez sie tu nie rozejrzyj na pasach.. I to na kazdym pasie z osobna..

#95 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 października 2015 - 19:36

http://www.dziennikl...afilm,id,t.html

dzis w drodze do pracy zatrzymałem sie by przepuscic pieszego,niestety pan jadący golfem nie uczynił tego,masakra wciąż mam to przed oczami

Bo Pan z golfa pod golfem ma fiuta, także taka refleksja :F
Co mam ci powiedzieć kolego dobry??

#96 OFFLINE   mandel

mandel
  • 8 postów
  • Dołączył: 03-02-2010
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 listopada 2015 - 17:21

http://www.lublin112...echal-pieszych/



#97 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 19 listopada 2015 - 20:41

kierowca pijany a pasazer jeszcze bardziej. Powod- Panie dziewczyna mnie rzucila...



#98 OFFLINE   G.A.D.T.I.

G.A.D.T.I.
  • 936 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: ZGR-ZS-ZPY(PL)-M(D)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 listopada 2015 - 07:49

Nie wiem czy bylo to poruszane w tym temacie. Dla Mnie nieraz bezpieczniej dla pieszego jest sie nie zatrzymac na przejsciu dla pieszych (na drogach o 2,3 pasach) jesli widze,ze za mna jada szybciej samochody i jak Ja sie zatrzymam i pieszy wejdzie a na drugim pasie nie wychamuje i moze dojsc do tragedi. Taka jest Moja opinia. Nieraz sie zdaza.ze nawet na zwyklych jezdniach potrafia omijac auta stojace przed przejsciem.







 


#99 OFFLINE   smokebite

smokebite

    Omega Garage

  • 1 750 postów
  • Dołączył: 18-08-2011
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 22 listopada 2015 - 09:51

moim zdaniem to piesi powinni uważać przede wszystkim a nie zielone i włazić na przejście bez patrzenia nawet (a często tak jest). Bo w końcu pieszy może i nie zginie, ale na wiele lat odbije się to na jego zdrowiu. A kierowce najwyżej zamkną ale nie staniu mu się nic


Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno


" Nie możesz być pewien swej racji, jeśli o argumentach swoich oponentów nie będziesz wiedział więcej od nich samych "

Auto Serwis Kraków
Opel Saab
515 018 365

#100 OFFLINE   Student_x

Student_x

    Clio II 1.9 dti

  • 666 postów
  • Dołączył: 20-09-2008
  • Skąd: Lublin
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 grudnia 2015 - 18:52

moim zdaniem to piesi powinni uważać przede wszystkim a nie zielone i włazić na przejście bez patrzenia nawet (a często tak jest). Bo w końcu pieszy może i nie zginie, ale na wiele lat odbije się to na jego zdrowiu. A kierowce najwyżej zamkną ale nie staniu mu się nic

A co powiesz o kolesiu co wczoraj zabił dwoje dzieci a matka w ciężkim stanie w szpitalu?? Bo się zachciało wyprzedzać na przejściu?? Ustrzelił bym na miejscu takiego typa!! Ostatnio jechałem sobie 60-70zł na 40, powiedzmy że normalna przelotowa prędkość, koleś zaczął mnie wyprzedzać, zaliczył podwójną ciągłą pod wiaduktem kawałek przerywanej i potem ciągła , przejście i aż auto z naprzeciwka musiało wyhamować bo ten zjeżdżał na swój pas.

Nie dość , że jechałem i tak trochę ponad to ten jak by się zebrał do wyprzedzania to by zrobił to na 100-150m a nie na 400!!

Tak mnie zapienił, że postanowiłem z nim porozmawiać i za nim pojechałem, okazało się, że niedaleko od mojej haty zajechał do Lidla, stanąłem przy drzwiach wejściowych , wysiadł , ja patrze a to koleś po 50-tce :blink:

Zrobiłem mu taką jazdę pod sklepem , że trochę ludzi się zatrzymało i czekało chyba na rozwój wydarzeń, al miałem nadzieję, że tam są też tacy co go znają.

Tępił bym to to jak szkodniki!! Sam nie jestem idealny, czasem pod zakazik się zaparkuje , czasem parę złotych więcej pojeździ, czy nagnie lekko jakiś przepis. Ale są zasady których nie łamie.

Przejście i czerwone światło to jest świętość której się przestrzega i za to bym zabierał prawko od razu na rok i zamiast mandatu kazał przepracować w ciągu roku społecznie 100h przy ofiarach wypadku w ciężkim stanie i do tego 100h przy ubieraniu nieboszczyków!!