Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przejścia dla pieszych


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
102 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 03 sierpnia 2010 - 16:53

Dla tego właśnie w przepisach jest powiedziane że przy dojeżdżaniu do przejścia masz zachować szczególna ostrożność. Ja jak dojeżdżam do przejścia i widoczność jest ograniczona dla mnie czy ewentualnego pieszego zawsze zwalniam i trzymam nogę na hamulcu...Choć jak wszyscy wiemy z praktyki są miejsca i sytuacje gdzie jest to ciężkie, sam spotkałem sie w krk z taką sytuacją: Droga 2 pasy w każdym kierunku prędkość podniesiona do 70km/h. Jest łuczek i zaraz za tył łuczkiem przejście dla pieszych. Znak informujący o przejściu jest jakoś tak fatalnie umieszczony ze daje sie go zauważyć w zasadzie jak przejście w ostatnim momencie. Kiedyś tam latałem normalnie 70-80km/h aż do czasu jak ledwo się przed tym przejściem zatrzymałem ( sucho, dobre gumy, dzięki bogu omega ma dobre hamulce )...

Najgorsi jednak moim zdaniem są rowerzyści. Porusza się średnio 4, 5x szybciej niż pieszy i rach ciach i nagle z nikąd jest na drodze na przejściu dla pieszych. Pytanie tylko czy w przypadku potracenia takiego inteligenta będzie on traktowany jako pojazd jadący se po przejściu dla pieszych czy jako pieszy...

#42 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 sierpnia 2010 - 21:42

Najgorsi jednak moim zdaniem są rowerzyści. Porusza się średnio 4, 5x szybciej niż pieszy i rach ciach i nagle z nikąd jest na drodze na przejściu dla pieszych. Pytanie tylko czy w przypadku potracenia takiego inteligenta będzie on traktowany jako pojazd jadący se po przejściu dla pieszych czy jako pieszy...


Bez różnicy jak go potraktują bo to i tak bedzie wina rowerzysty, przez przejscie jest obowiązek przeprowadzania roweru, oczywiscie nie dotyczy to sciezek rowerowych przechodzących przez jezdnie.

#43 OFFLINE   boopp

boopp
  • 102 postów
  • Dołączył: 02-06-2009

Napisany 03 sierpnia 2010 - 21:54

Bez różnicy jak go potraktują bo to i tak bedzie wina rowerzysty, przez przejscie jest obowiązek przeprowadzania roweru, oczywiscie nie dotyczy to sciezek rowerowych przechodzących przez jezdnie.


No wlasnie nie do konca tak jest. Wszystko zalezy od konkretnej sytuacji, jedynie jezeli potracony jest pod wplywem % to przewaznie kierowca nie ponosi konsekwencji, chociaz i tu sa wyjatki, ostanio syszalem ze koles zdjal z przejscia pieszego wlasnie byl pod wplywem i tak stracil prawko itd bo na pasie obok byl samochod ktory zatrzymal sie przed przejsciem. Tak wiec wszystko zalezy od konkretnej sytuacji.

#44 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 sierpnia 2010 - 06:41

A jak wyjaśnisz taką sytuację ? Na szczęście mnie się to nie przytrafiło tylko znajomemu przejeżdżał przez miejscowość Kamion drogą nr 70... na liczniku miał 60-70km/h i było po zmroku (jakoś listopad-grudzień) i przy przejściu dla pieszych zataczał się pijany pieszy... tak się za toczył że wlazł mu pod koła kilka metrów przed pasami... Pijany nie przeżył a znajomemu zabrali prawko na 2 lata za potrącenie pieszego na pasach ze skutkiem śmiertelnym i przekroczenie prędkości o 20km/h w terenie zabudowanym... I w tej sytuacji kierowca nie odpowiada ??

#45 OFFLINE   dzidek gb

dzidek gb
  • 32 postów
  • Dołączył: 26-12-2007
  • Skąd: Southampton UK

Napisany 04 sierpnia 2010 - 06:58

Ktoś powinie ludzi uświadomić w końcu,że zebra na drodze jest po to aby wskazywać im miejsce do ewentualnego przejścia na drugą stronę jezdni,nie miejscem w którym mają pierwszeństwo!
Ja też często ustępuję ludziom na pasach,a nawet i poza nimi kiedy widzę próbę przedarcia się jakiegoś "sprintera" A co zrobić?Sumienie ma się jedno prawda?:szpital:

Masz jakieś błędne rozumowanie z tym wskazywaniem miejsca dla przejścia...jak pieszy jest na pasach to on mam pierwszeństwo a nie że ty mu go łaskawie udzielisz.
Takie coś to w Moskwie
Ja mieszkam w trochę innym kraju w którym jest parę rodzai przejść dla pieszych , ale na żadnym nie zdarzyło mi się czekać żeby ktoś mi łaskawie udzielił pierwszeństwa...podchodzę do przejścia i już się samochód zatrzymuje a nie muszę wtargnąć na zebrę żeby go zmusić do zatrzymania:jump:

#46 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 04 sierpnia 2010 - 07:03

Cześć,
Miałem trzy nieciekawe sytuacje na przejściu jako kierowca.
Za pierwszym razem w moim kierunku jazdy był korek, w przeciwnym kierunku była droga pusta, a ja potrzebowałem za 100 metrów skręcić w lewo. Migacz i wjechałem na lewy pas. W pewnym momencie słyszę trąbienie. Na pasy które tam były wjechało dziecko na rowerze. Przed pasami stał większy samochód. nie było szansy abym zauważył dziecko. Sytuację uratował kierowca tego samochodu przed pasami. Jak zaczął trąbić to się dziecko wystraszyło i zatrzymało. Jak by nie zatrąbił...
Druga sytuacja. Dwoje dzieciaczków, może chodziły już do podstawówki a może jeszcze nie, stoi i czeka przed pasami. Patrzę, że z przeciwka nic nie jedzie to przepuszczam dzieci. Nagle widzę w lusterku a drugi samochód mnie wyprzedza. Klakson i jeden z dzieciaczków spojrzał w lewo i pociągnął drugiego do tyłu. Samochód minął ich na centymetry.

Zatrąbienie w sytuacji gdy stoimy przed pasami może uratować pieszego w takiej sytuacji!

Trzecia sytuacja była związana z długim przegubowym autobusem. Ten autobus zaczął zwalniać przed pasami na drodze o trzech pasach ruchu w jednym kierunku, ale ja o tym się dowiedziałem jak zobaczyłem pieszą na pasach. Światła stop autobusu były daleko poza mną, nie wiedziałem że zwalnia.

Kolego a na kursie nie uczyli że wyprzedzanie bezpośrednio przed i na pasach jest zabronione??
Co prawda piesi na pasach czy w okolicy pasów łażą jak świete krowy i nie patrzą co się dzieje ale to nikogo nie zwalnia z "zachowania szczególnej ostrożności"
oby takie sytuacje już się nie powtórzyły bo to się może zle skończyć;)

#47 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 04 sierpnia 2010 - 14:09

W rowerzystów przejeżdżających po przejściu dla pieszych można śmiało walić (żarcik),
ale wina jest zawsze rowerzysty. Kolega jednego trafił to nie dość ze się chłopak połamał to jeszcze musiał płacić za uszkodzenia auta. Jeżdżąc autobusami troszkę się więcej nauczyłem i grunt to obserwować otoczenie przejścia. Niestety jak wszyscy wiedzą, autobus się nie zatrzymuje tak szybko, a wciśnięcie hamulca do oporu równa się z poszkodowanymi w autobusie, bo nie ma takiego silnego który by się poręczy utrzymał.

#48 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 05 grudnia 2013 - 11:02

no to podbijamy stary temat, który sie zauktualizował w mediach :masakra:
pewno większośc już widziała:
https://scontent-b-c...511234200_n.jpg

a skutek "nowej kampanii społecznej" jest taki, że w każdej lokalnej gazecie możemy przeczytać tytuły:
"Seria potrąceń pieszych na pasach"
mógłbym kilkanaście linków co najmniej podać za przykłady, ale spróbujcie w google wpisać :szukaj: frazę podaną wyżej i mnóstwo tego wyskoczy :masakra:

moim zdaniem kampania odnosi odwrotny skutek od zamierzonego :zalamka:
nawet mój syn z "reklamy" zrozumiał tylko tyle, ze może się wbić na pasy :pad:

#49 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 grudnia 2013 - 11:06

mój syn z "reklamy" zrozumiał tylko tyle, ze może się wbić na pasy :pad:

Kup mu samochód i po problemie :idea: z reguły ludzie som bardziej mientcy niż samochód.

#50 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 grudnia 2013 - 14:52

Świeta prawda mr. Ludzie zamiast uważać, to teraz w przekonaniu że im wolno włażo jak świete krowy. Bo przecież to wina kierowcy, że jechał o 10 za dużo :masakra:

#51 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 grudnia 2013 - 17:42

Kolega był ostatnio na symulatorze w kielcach, no i była sprawa z tym g.... wałkowanym w mediach. 60kmh przez miasto, za samochodu wyskakuje dziewczynka, kumpel cudem ominął a instruktor do niego "Przy 60kmh musi pan przejechać dziewczynkę a przy 50kmh ominąć"...... dobry zonk.

#52 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 05 grudnia 2013 - 17:51

:masakra: robienie wody z mózgu ludziom którzy już i tak nie mają czym myśleć. Głupim narodem jest łatwiej rządzić, wszystko jest sterowane tak aby skłócić ludzi między sobą. Wtedy nie dogadają się i skretyniała władza dalej będzie u steru.

#53 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 grudnia 2013 - 18:43

Oj Panowie nic nie kumacie :nie: przecież tu wcale nie chodzi o bezpieczeństwo, były środki unijne na wydanie - to się wydało. Nie ważne w jaki sposób, ważne żeby zarobić parę złotych. Bisnes is bisnes !!


Sam bym się do jakiegoś projektu w celu "poprawy" bezpieczeństwa chętnie podłączył :tak:

#54 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 grudnia 2013 - 20:15

ciekawie sie zacznie, jezeli bedzie w naszym kraju bezwzgledne pierszenstwo pieszysz zamierzajacych skorzystac z zebry.


slyszalem, ze nasz rzad chce wprowadzic szanse na redukcje punktow karnych, podobno kazdemu wykasuja sie automatycznie wszystkie punkty, kiedy smiertelnie potraci osobe, ktora przekroczyla wiek emerytalny ;)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#55 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 06 grudnia 2013 - 00:31

robienie wody z mózgu ludziom którzy już i tak nie mają czym myśleć

Niestety siła przekazu jest tak mocna że większość czytających te i inne wypowiedzi nie jest w stanie zrozumieć problemu..
Wysuną wnioski że jesteśmy marginesem społecznym , bo przecież negujemy słuszną i "pożyteczną" kampanie społeczną która ma na celu poprawę bezpieczeństwa :masakra:

slyszalem, ze nasz rząd chce wprowadzić szanse na redukcje punktow karnych

Obecnie trwają prace nad ustawą która między innymi ma znieść nakładanie punktów karnych z fotoradarów przy jednoczesnym podwyższeniem stawek mandatów...

#56 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 grudnia 2013 - 23:15

W sumie to nie wiem o co to cale zamieszanie. Ja jak widze osobe zblizajaca sie do przejscia dla pieszych to sie zatrzymuje. Nawyk mi taki wszedl od kiedy jezdze w UK bo za nie ustapienie pierwszenstwa pieszemu na pasach jest mandat i 3 punkty (max w UK to 12 i kasuja sie najwczesniej po 3 latach). A jeszcze bardziej na mnie zadzialalo jak mi kiedys mama powiedziala, jak wracala z zakupami do domu w ulewe i czekala na przejsciu z 5min bo zaden nie chcial sie zatrzymac, choc dla samochodu to nawet nie minuta i jemu nie kapie na glowe....

#57 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 grudnia 2013 - 02:32

W sumie to nie wiem o co to cale zamieszanie. Ja jak widze osobe zblizajaca sie do przejscia dla pieszych to sie zatrzymuje. Nawyk mi taki wszedl od kiedy jezdze w UK bo za nie ustapienie pierwszenstwa pieszemu na pasach jest mandat i 3 punkty (max w UK to 12 i kasuja sie najwczesniej po 3 latach). A jeszcze bardziej na mnie zadzialalo jak mi kiedys mama powiedziala, jak wracala z zakupami do domu w ulewe i czekala na przejsciu z 5min bo zaden nie chcial sie zatrzymac, choc dla samochodu to nawet nie minuta i jemu nie kapie na glowe....


masz racje, tez tak robie, z tym, ze jak narazie pieszy wie, ze musi ustapic pierszenstwa samochodom,
jak bedzie zmiana to bedzie sie dzialo. ludzie beda padac jak muchy, a dlaczego?? bo przeciez maja pierszenstwo i w naszym kraju jest taka mentalnosc, ze jak pieszy ma pierszenstwo to go nie obchodzi, ze samochod ma jakas tam droge hamowania, ze go po zmroku nie widac, jak wylazi na zebre w ciemnym ubraniu, w nieoswietlonym miejscu. jest zebra i on ma pierszenstwo, jak ten zapis przejdzie, to dla wielu ludzi bedzie to ostatnie pierszenstwo zapewne.

no ale jeszcz tak nie ma wiec chyba nie ma co o tym sie rozpisywac ;)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#58 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2013 - 07:47

dla wielu ludzi bedzie to ostatnie pierszenstwo zapewne.

I będą takie tabliczki

Tu leży ten co miał pierwszeństwo

:ksiadz:

#59 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 grudnia 2013 - 08:53

masz racje, tez tak robie, z tym, ze jak narazie pieszy wie, ze musi ustapic pierszenstwa samochodom,
jak bedzie zmiana to bedzie sie dzialo. ludzie beda padac jak muchy, a dlaczego?? bo przeciez maja pierszenstwo i w naszym kraju jest taka mentalnosc, ze jak pieszy ma pierszenstwo to go nie obchodzi, ze samochod ma jakas tam droge hamowania, ze go po zmroku nie widac, jak wylazi na zebre w ciemnym ubraniu, w nieoswietlonym miejscu. jest zebra i on ma pierszenstwo, jak ten zapis przejdzie, to dla wielu ludzi bedzie to ostatnie pierszenstwo zapewne.

no ale jeszcz tak nie ma wiec chyba nie ma co o tym sie rozpisywac ;)


Masz racje, ze wszystko tez zalezy od inteligencji pieszego ;)

#60 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 grudnia 2013 - 09:00

masz racje, tez tak robie, z tym, ze jak narazie pieszy wie, ze musi ustapic pierszenstwa samochodom,
jak bedzie zmiana to bedzie sie dzialo. ludzie beda padac jak muchy, a dlaczego?? bo przeciez maja pierszenstwo i w naszym kraju jest taka mentalnosc, ze jak pieszy ma pierszenstwo to go nie obchodzi, ze samochod ma jakas tam droge hamowania, ze go po zmroku nie widac, jak wylazi na zebre w ciemnym ubraniu, w nieoswietlonym miejscu. jest zebra i on ma pierszenstwo, jak ten zapis przejdzie, to dla wielu ludzi bedzie to ostatnie pierszenstwo zapewne.

no ale jeszcz tak nie ma wiec chyba nie ma co o tym sie rozpisywac ;)


Polacy są mądrzejsi niż typowi angole, a uk jakoś się nie wyludnia na skutek masowych rozjechań na przejściu dla pieszych, więc o to się nie martw. Poza tym najgłupsze jednostki zostaną wyeliminowane - teoria Darwina nadal działa.
Moja kobita kiedyś w Londynie wylazła przed dom na chodnik na fajkę. Jakiś angol zobaczył ją na chodniku i się zatrzymał myśląc że chce przejść na drugą stronę, mojej głupio się zrobiło i przeszła mimo że wcale nie chciała :-P

A co do kampanii to przekaz jest wyraźny: "zwolnij" - czepiacie się i tyle.