Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Droga z pierwszeństwem przejazdu


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
44 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 19 września 2009 - 19:33

aha, dodam tylko że np. przy nakazie skrętu w prawo dajemy kierunkowskaz w prawo - zgodnie z literą prawa.

#22 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 19:34

a ludzie dają kierunki w prawo - pytam się po co? Dla sportu? Przecież to jest jedyna możliwość jazdy - więc kierunki zbędne i ja nigdy tam ich nie używam.


z przyzwyczajenia i mnie się zdarza ale krzywda nikomu się z tego powodu nie stanie:) czasem nie jest to nawet skrzyżowanie tyko droga skręca 90 stopni

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#23 OFFLINE   bziku

bziku

    Oszołom

  • 86 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 19 września 2009 - 19:35

Nie wiem jak u Was ale w ZG to ludzie jeżdż w pełni ekologicznie i mało kto włącza kierunkowskazy. Przy zmianie pasa ruchu to przeważnie błysk i zmienił lub wcale i zmienił a przy skręcaniu... po co ? przecież widać że skręca. mały odsetek kierowców jeździ w miarę czytelnie.

#24 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 września 2009 - 19:43

dodam tylko że np. przy nakazie skrętu w prawo dajemy kierunkowskaz w prawo - zgodnie z literą prawa.

No dokładnie eliks o to mi chodzi... przed tymi skrzyżowaniami są te znaki też... Czyli znowu wychodzi, że źle używam/nie używam kierunków. Ale to jest hmmm... idiotyzm wg mnie. Jakie jest tego logiczne uzasadnienie?? Jedyny możliwy kierunek i mam kierunkowskaz włączać?? Why Leo, why? :) Dlatego, że następuje zmiana kierunku jazdy do mnie nie trafia.

#25 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 19:46

no wsumie można jeszcze na wprost pojechać np. w celu zaparkowania;)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#26 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 20:12

Ja w przypadku nr 3 wrzucam migacze w obie strony.
Sygnalizowanie zamiarów jest bardzo ważne. U mnie w Mikołowie jest wiele rond kompaktowych, czyli takich malutkich, które jednak bardzo usprawniają ruch pojazdów. Dojeżdżając do ronda z zamiarem skrętu w lewo, zawsze wrzucam "kierunek" w lewo. Nie robiąc tego, często obserwowałem takie zachowanie kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka: chcąc skęcić w lewo, odbijam najpierw w prawo (jadąc po okręgu), w tym momencie kierowca stojący naprzeciw rusza. Jeżeli trzymałbym się bardziej wewnętrznej wtedy by czekali. W momencie kiedy mam włączony kierunkowskaz, kierowcy czekają, chociaż widzą, że będę skręcał w lewo już przed skrzyżowaniem. Według mnie, to bez sensu, tak samo jak marne są umiejętności i zdrowy rozsądek wielu naszych kierowców...

#27 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 20 września 2009 - 00:53

No dokładnie eliks o to mi chodzi... przed tymi skrzyżowaniami są te znaki też... Czyli znowu wychodzi, że źle używam/nie używam kierunków. Ale to jest hmmm... idiotyzm wg mnie. Jakie jest tego logiczne uzasadnienie?? Jedyny możliwy kierunek i mam kierunkowskaz włączać?? Why Leo, why? :) Dlatego, że następuje zmiana kierunku jazdy do mnie nie trafia.

Cholera wie. To jest podpiętę pod jeden przepis o zmianie kierunku jazdy i żeby nie komplikować już i tak zawiłego prawa, mamy włączać kierunki. Tak jak ty pokazałeś to tam faktycznie jest lekko debilne, ale są te nakazy na drogach gdzie np. na wprost masz zakaz wjazdu lub inne znaki mówiące że lepiej tam nie wjeżdżać. W takim wypadku koniecznie kierunek a jak tam to i wszędzie no i tym sie chyba sugerowali ci którzy pisali kodeks drogowy.

#28 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 20 września 2009 - 08:15

ORKAN
na rondzie bez sygnalizacji świetlnej i jednym pasie ruchu po co kierunek w lewo jak na rondzie nie pojedziesz inaczej jest nakazany kierunek,dajesz jak opuszczasz rondo i tyle a wielu kierowców właśnie tak robi a na wyjazdach z ronda nie dają a kierowcy wtedy stoją i stoją ci którzy mogli by wcześniej wjechać na to rondko

#29 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 września 2009 - 14:11

Przeczytaj mój post jeszcze raz Rafi. Co do opuszczania ronda, oczywiście też sygnalizujemy.

#30 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 21 września 2009 - 11:29

Cholera wie. To jest podpiętę pod jeden przepis o zmianie kierunku jazdy i żeby nie komplikować już i tak zawiłego prawa, mamy włączać kierunki. Tak jak ty pokazałeś to tam faktycznie jest lekko debilne, ale są te nakazy na drogach gdzie np. na wprost masz zakaz wjazdu lub inne znaki mówiące że lepiej tam nie wjeżdżać. W takim wypadku koniecznie kierunek a jak tam to i wszędzie no i tym sie chyba sugerowali ci którzy pisali kodeks drogowy.


postawcie się w sytuacji, że jedziecie z przeciwka?
nie widzicie,że z drugiej strony mają nakaz skrętu:D
w Elblągu jest skrzyżowanie 3 ulic dwu i jednokierunkowej i jeszcze wjazd na osiedle, z jednej jest nakaz skrętu a ja muszę czekać jak aż ten od nakazu zjedzie bez kierunku bo nie wiem gdzie pojedzie a on nie włącza bo ma nakaz:stary:

#31 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 21 września 2009 - 14:19

droga z pierwszeństem tylko delikatnie odbija w lewo


Cóż za fachowość i precyzja :D

#32 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 09:13

a ja mam takie pytanie

co zrobić aby zmieniono organizację ruchu na skrzyżeowaniu?

obecnie jest droga główna oraz droga podporządkowana która ją przecina na ostrym zakręcie,
obie o podobnym natężeniu ruchu

conajmniej raz w miesiacu dochodzi tam do jakiegoś zdarzenia, ludzie w okolicy boją się tam jeżdzić i mnóstwo ludzi jest zdania, że powinno to być skrzyżowanie równorzędne

do kogo sie udać aby coś z tym zrobiono?
na pomoc gminy nie liczę, o policji już wogole nie wspomnę bo oni tam mają suszarkowy raj i im to nawet odpowiada:masakra:

jeden chłopak jak startował na radnego to w postulatach była obietnica, że się tym zajmie ale wiadomo jak ma stołek to już mu się odechciało:masakra:

obie drogi są gminne z tego co m wiadomo



Dodany obrazek

tak to wygląda obecnie
na zielono zaznaczyłem lustro w którym nic nie widać:masakra:

#33 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 11:10

U nas składasz wniosek do komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego.Myślę że coś podobnego powinno być w każdej gminie.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#34 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 13:11

Muszę trochę chyba poszperać na ten temat głębiej bo odkąd pamiętam ludzie psioczą na organizacje ruchu na tym skrzyżowaniu, każdy chce aby było tam równorzędne ale nikt nic nie robi i się to tak ciągnie latami.

Policja twierdzi, że przy dostosowaniu prędkości jest tam bezpiecznie. Tylko, że jaki ja mam wpływ na prędkość tego osła który gna drogą z pierwszeństwem gdy jade z podporządkowanej od dołu i go nie widzę?

Miejscowi którzy mają trochę oleju w głowie się tam pilnują ale jak jedzie ktoś obcy albo jakiś łebas ze świeżutkim prawkiem to nie patrzą. Można tam spokojnie przejechać 60-70 na godzinę ale żeby być widocznym w lusterku trzeba jechać około 30 na godzinę.

W zeszłym roku było takie zdarzenie, że chłopak mieszkający kilka domów ode mnie jechał od lewej motorowerem drogą z pierwszeństwem i go nie zauważył kierowca jadący od dołu, Chłopak chcąc uniknąć zderzenia wjechał piździkiem w rów i rozwalił sobie tak głowę, że w chwili obecnej ma problemy z równowagą i ślini się jak ząbkujące dziecko.
I tym sposobem zdrowy 17 latek stał się kaleką. Niewiadomo czy pędził on jak szalony i go kierowca nie zauważył czy nie zauważył go poprostu z powodu organizacji ruchu ale pewne jest, że coś trzeba zmienić.

#35 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 13:18

Najlepiej gdyby na tym skrzyżowaniu wybudowali rondo,każdy musiałby zwolnić.

#36 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 sierpnia 2012 - 13:22

Za mało miejsca i za mały ruch. Koszt bylby zbyt wysoki. Zmiana organizacji ruchu zdecydowanie by wystarczyła.

To jest naprawdę mała droga na której jest zakaz poruszania powyżej 3,5t od dołu i 5t w poprzek.
Kiedyś wogole nie było tej drogi z góry na dół, ma ona jakieś 11-12 lat, asfalt zrobili a organizacji nie zrobili jak trzeba.

#37 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 13:41

Jeśli obie są gminne i o podobnym natężeniu ruch, to na moje oko ze względu na ten łuk lepiej gdyby to ta droga góra-dół była z pierwszeństwem.

#38 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 14:33

równorzędne w Polsce buduje się w wyjątkowych sytuacjach - wg mnie słusznie, bo są one najbardziej niebezpieczne. Albo rondo, albo progi zwalniające - wg mnie nie ma co liczyć na utworzenie skrzyżowania równorzędnego.

#39 OFFLINE   pers58

pers58
  • 419 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: TYCHY
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 sierpnia 2012 - 16:31

A może zmienić pierwszeństwo,tę drogę z zakrętem zrobić podporządkowaną chyba byłaby lepsza widoczność na skrzyżowaniu.

#40 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 sierpnia 2012 - 17:23

niech zrobia tak jak na osiedłówkach w UE czyli zwężka/progi zwalniające albo zapory betonowe i odpowiednie oznakowanie:D Te ostatnie chyba najlepsze i najszybsze, Ebnie taki jeden baran z drugim w betoniak i sie uspokoją:D