Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ciężarówki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
513 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 25 września 2009 - 20:06

Ja piszę o przypadku kiedy WIĘKSZOŚĆ ciężarówek jedzie w kolumnie o tej samej (jak rozumiem maksymalnej przepisowej) prędkości i nagle jeden z nich się zniecierpliwi,


z tego co mi wiadomo to ciężarówka może jechać na drodze niezabudowanej 70, na autostradzie 80 więc wszyscy jeżdza za szybko wszędzie :)

#62 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 września 2009 - 20:18

z tego co mi wiadomo to ciężarówka może jechać na drodze niezabudowanej 70, na autostradzie 80 więc wszyscy jeżdza za szybko wszędzie


A Ty też jeżdzisz 90 i po Poznaniu nie przekraczasz 50 km/h ??

#63 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 25 września 2009 - 21:57

z tego co mi wiadomo to ciężarówka może jechać na drodze niezabudowanej 70, na autostradzie
80 więc wszyscy jeżdza za szybko wszędzie


to jak to jest?? ciągnik siodłowy z naczepą jest zespołem pojazdów? i powinien stosować się do tych ograniczeń?

Ostatnio kłóciłem się z kolegą i jestem przekonany że miałem rację mówiąc o tych ograniczeniach.

#64 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 września 2009 - 22:04

to jak to jest?? ciągnik siodłowy z naczepą jest zespołem pojazdów? i powinien stosować się do tych ograniczeń?


Tak. Powinien

#65 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 września 2009 - 22:14

Tak. Powinien


Czyli 80 km/h na autostradzie? Nawet w Niemczech?

#66 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 25 września 2009 - 22:20

Czyli 80 km/h na autostradzie? Nawet w Niemczech?


Oczywiście a po landach max 60 km/h

A jeśli gonisz "Olimpijką" przez Białoruś na Moskwe to są ograniczenia dla ciężarówek do tylko... 100 km/h:o

#67 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 06 października 2009 - 00:31

W tym temacie nie ma podziału na TIRy-osbówki,natmiast jest podział na kierowców-i pseudo kierowców. Czasami np. jedzie "burak" (Tir lub osobówka)prawym pasem i nie zjedzie na lewy aby wpuścić kogoś kto się włącza do ruchu,takie przykłady można mnożyć. Osobiście nie mam nic wspólnego z dużymi mobilami jednak czasem ich rozumie. Prawda jest taka,że małym mobilem jedzie sie źle za duzym i mały bedzie narzekał,jednak duży jak wyhamuje to już tak szybko nie przyśpieszy.Prawda jak zwykle leży po środku. Ot to.

#68 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 października 2009 - 20:31

A ja powiem tak : staram sie szanowac kazdego uzytkownika drogi, jak mnie ktoś wyprzedza - to niech wyprzedza , ja zdąrze, wyzywam czasami jak robi to w sposób niebezpieczny, zagrażający mojemu zdrowiu ( no i autku) to samo z innymi "dziwnymi" manewrami, przepuszczam- wypuszczam autka z podporządkowanej ( tiry - też)robie wiecej miejsca na ciasnym skrzyżówaniu bo wiem że cięzko mu skręcic na 90 stopni, ale gó........no mnie obchodzi to że on musi sie rozbujac , ze musi jechac ze stała predkościa w kolumnie bo za dużo spali ( oszczedności pójda sie... i nie bedzie na czym jezdzic ) itp tłumaczenia - kosztem tego ze ja nie moge go wyprzedzic przez 10 km bo jeden drugiemu siedzi na du...ie itp. - po prostu kierowcy dużych autek - nie jestescie sami na drodze, nie jestescie świetymi krowami w Indiach - was obowiązują te same przepisy co kierowców małych aut lub innych pojazdów .......

#69 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 09 października 2009 - 20:50

kierowcy dużych autek - nie jestescie sami na drodze, nie jestescie świetymi krowami w Indiach

Niestety dużej części z nich tak się wydaje

#70 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 13:01

Trudno tu rozmawiać na poruszony temat, osobą które mówią na ciężarówki TIR'y polecam poszukać informacji na pytania z pierwszego postu i kilka innych:
- Czy wiesz jak trudno jest wyprzedzić (załadowanym, nie pisze tonażu bo odpowiem na pierwsze pytanie :p) choćby osobówkę jadącą 50/h
- Zapewne wiecie jakie są drogi u Polsce, czy macie pojęcie jak się po nich jeździ kilkukrotnie większym pojazdem
- Po kiego grzyba wyprzedzacie ciężarówkę jadącą z prędkością 90/h, gdzie wam szybciej jechać nie wolno (wyprzedzę odpowiedz: napiszecie autostrady i ekspresy, ale ile osób na co dzień/raz w tygodniu po nich jeździ aby tak narzekać, większość osób wypowiadających się jeździ w koło komina i chce zaoszczędzić dwie minuty jadąc z domu do pracy czy odwrotnie pokonując kilkunasto-kilometrowy odcinek)

ps. (do wszystkich) "lepiej spóźnić się 15 minut, niż być 40 lat wcześniej" zapamiętajcie te słowa

Niestety dużej części z nich tak się wydaje

to nie dotyczy kierowców dużych ale wszsytkiech, przykład z dziś- osobówka zderzyła się prawie czołowo z autobusem pełnym pasażerów, prawdopodobnie przyczyną był kierowca osobówki wyprzedzający na "na trzeciego"

#71 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 14:01

Trudno tu rozmawiać na poruszony temat, osobą które mówią na ciężarówki TIR'y polecam poszukać informacji na pytania z pierwszego postu i kilka innych:
- Czy wiesz jak trudno jest wyprzedzić (załadowanym, nie pisze tonażu bo odpowiem na pierwsze pytanie :p) choćby osobówkę jadącą 50/h
- Zapewne wiecie jakie są drogi u Polsce, czy macie pojęcie jak się po nich jeździ kilkukrotnie większym pojazdem
- Po kiego grzyba wyprzedzacie ciężarówkę jadącą z prędkością 90/h, gdzie wam szybciej jechać nie wolno (wyprzedzę odpowiedz: napiszecie autostrady i ekspresy, ale ile osób na co dzień/raz w tygodniu po nich jeździ aby tak narzekać, większość osób wypowiadających się jeździ w koło komina i chce zaoszczędzić dwie minuty jadąc z domu do pracy czy odwrotnie pokonując kilkunasto-kilometrowy odcinek)

ps. (do wszystkich) "lepiej spóźnić się 15 minut, niż być 40 lat wcześniej" zapamiętajcie te słowa

to nie dotyczy kierowców dużych ale wszsytkiech, przykład z dziś- osobówka zderzyła się prawie czołowo z autobusem pełnym pasażerów, prawdopodobnie przyczyną był kierowca osobówki wyprzedzający na "na trzeciego"



1.ciekawe czy ty jezdzisz mniej niz 90 po drogach którymi poruszaja sie ciężarówki
2. czesto te cięzarówki nie poruszuja sie 90 lecz 50 bo nie maja siły....
3. po raz kolejny stwierdzam g...... mnie to obchodzi jak im cięzko jechac mamy takie sama prawa jak i obowiazki na drodze , musimy przestrzegac takich samych przepisów...

#72 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 14:23

odp1. mniej nie, ale bardzo rzadko więcej, tylko wtedy gdy jest mały ruch. A już napewno nie wychylam lusterka za każdym razem gdy przejedzie samochód z naprzeciwka by sprawdzić czy mogę wyprzedzić. No chyba że poprzedzający jedzie 50/h poza zabudowanym to wtedy co innego.
odp2. a czy mało jest osobówek które jadą 50/h poza zabudowanym, często przy środkowym pasie i w dodatku włączają kierunkowskaz w momencie kiedy już zaczął skręcać, albo 200 metrów szybciej.
odp3. nie do końca się z tym zgodzę, w momencie kiedy jadę ciężarowym mam dużo mniej praw i zarazem dużo więcej obowiązków niż po zakończonej pracy wracając do domu omeszką

#73 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 15:10

pewnej rzeczy nie rozumiem - jesli kierowcy ciężarówek sa tacy uciemiężeni - to zmieńcie zawód , nikt was nie zmusza do jeżdzenia ciężarówkami - będziecie wtedy kierowcami małych aut - będziecie wolni...

#74 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 października 2009 - 15:15

pewnej rzeczy nie rozumiem - jesli kierowcy ciężarówek sa tacy uciemiężeni - to zmieńcie zawód , nikt was nie zmusza do jeżdzenia ciężarówkami - będziecie wtedy kierowcami małych aut - będziecie wolni...


Bez komentarza , bo tego nie mozna skomentowac ,zeby podejmowac jakąkolwiek dyskusje trzeba miec troche pojęcia ....Pozdrawiam

#75 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 15:51

po prostu brak ci argumentów

#76 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 października 2009 - 16:07

po prostu brak ci argumentów



argumentow było by tyle ze głowa mała , i nie podejmuje dyskuscji z kims kto nie robi choc 10 tys km miesięcznie ...:cool:

#77 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 16:19

eh szkoda gadac - dwa światy małych i dużych samochodów - oczywiście ci z tych dużych zawsze najlepsi ...

#78 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2009 - 16:51

Hmm, co do całej dyskusji - to trochę racji ma jacekczewa w tym co mówi - prawa mamy takie same.

Koledzy z dużych mobilków uważają często że przecież oni są w pracy itd - ja to rozumiem - też jestem w pracy często gdy prowadzę auto - jak poruszam się po autostradzie lub dordze szybkiego ruchu i jak widzę jak się koledzy wyprzedzają to mnie krew zalewa w szczególności jak widzę zakaz wyprzedzania. Jak jadę normalną drogą i widzę jak koledzy jadą jeden za drugim w odległości że nawet się nie wcisnę przy wyprzedzaniu to też nie wyrabiam - wyobraźnia jest dla każdego - z tym że koledzy z dużych mobilków nie rozumieją tego - widzą że kierowcy małych jeżdżą jak szaleni - ja to samo mogę powiedzieć o kierowcach dużych - ale każdy człowiek jest inny, a to że wszyscy kierowcy dużych mobili są postrzegani w taki a nie inny sposób przez kierowców małych mobili i odwrotnie to tylko kwestia szufladkowania pewnych zachowań. To samo tyczy się niejednokrotnie używania CB radia - nie ważne kto go używa - ważne w jaki sposób. NIe chce siać tu licznymi przykładami - szkoda na to słów - bo nawet jak się powie, zwróci uwagę - to i tak to nic nie zmienia - czy u dużego czy u małego mobilka - po prostu polscy kierowcy są za bardzo zadufani w sobie - takie moje zdanie podsumowujące wszystkich i dużych i małych. a jak nie wierzycie - to sami sobie odpowiedzcie na pytanie: czy jestem dobrym kierowcą - wątpie żeby ktokolwiek powiedział że jest złym :D



 


#79 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2009 - 17:01

odp3. nie do końca się z tym zgodzę, w momencie kiedy jadę ciężarowym mam dużo mniej praw i zarazem dużo więcej obowiązków niż po zakończonej pracy wracając do domu omeszką


Mógł byś to trochę rozwinąć? Ktoś ci prawa odbiera? Może do rzecznika praw obywatelskich napisać?:D

#80 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 października 2009 - 17:33

to sami sobie odpowiedzcie na pytanie: czy jestem dobrym kierowcą - wątpie żeby ktokolwiek powiedział że jest złym

nie ma dobrych kierowców jestesmy tylko ludzmi są tylko lepsi i gorsi, a przepisy są po to aby je przestrzegac i wtedy lepszym jest ten kierowca których ich nie łamie i nie mowimy tu czy ktos jest taki czy owaki bo zdaza sie są wredni kierowcy ciezarówek, nie powiem ze nie. ale wezmijmy taką sytuacje ,,,, jedzie ciezarówka pod górke 20 ton ma na sobie podjechał jak podjechał , bo cięzko wyprzedza go osobówka i za 500 m skreca w lewo i blokuje przejazd , to po jakiego grzyba wyprzedzał skoro wiedział ze bedzie skręcał takich przypadków mozna by było wymieniac i wymieniac...