Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ciężarówki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
513 odpowiedzi na ten temat

#501 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 marca 2013 - 11:23

Ciekawy temat...że też wcześniej na niego nie wpadłem:D
Dość dawno nikt tutaj nie zaglądał..
Opinie o kierowcach ciężarówek są różne...temat miał służyć wyjaśnieniu sobie,mowa o gronie OKP , punktów widzenia...
Ja za kierownicą ciężarówek siedzę od 1997 r..dużo widziałem...jak ze strony kierowców ciężarówek i osobówek...nie ma usprawiedliwienia dla ludzkiej głupoty i tyle...wg mnie najgorszą grupą kierowców ciężarówek są młodzi kierowcy,nie wyżyci,nie zjeżdżeni...dla których Volvo FH 500 KM to całe życie..ale nie wszyscy..
Ktoś napisał że że wg przepisów ciężarówki powinny jechać max 90k/h a prawda jest inna...to nie lata 80 te. Kary są masakryczne więc 99% firm już na to sobie nie może pozwolić...gadki tego typu myśli że jest wielki to mu wszystko wolno nie są na miejscu...zauważcie że dynamiczna jazda i nie pi...lenie się w tańcu wynika z doświadczenie...nie będę się zastanawiał 5 min czy zjadę ze skrzyżowania czy nie tylko dlatego że ktoś nie potrafi podjąć decyzji..co do wyprzedzania..hmm nie zrozumiesz tego dopóki tego nie doświadczysz..tak samo mam prawo wyprzedzić inny pojazd jak i osobówka,przecież ktoś napisał że jesteśmy takimi samymi użytkownikami dróg...jeżeli warunki nie pozwalają takim manewrom ustawiony jest odpowiedni znak,prawda? Co do prędkości..padło zdanie że ciężarówka powinna jechać 80 km/h a jedzie 90 km/h. Osobówki na autostradach walą po 200-220 km\h,jaki ból że trzeba wyhamować do 90.kolejna sprawa to odstępy między ciężarówkami...jak wy sobie to wyobrażacie...40 ton w pęłnym pędzie siedzę mu na d*pie?? Fakt,gro kierowców ciężarówek mam manię przyśpieszania gdy zobaczy inną ciężarówkę na lewym pasie co jest dla mnie gówniarskim zachowaniem..domena Polaków,Niemców i Hiszpanów..
Wg mnie powinniśmy się szanować wzajemnie i nie ubliżać sobie...są takie czasy że każdy gna,każdemu się śpieszy...Polska ma kiepskie zaplecze jeśli chodzi o małe firmy,chodzi o parkingi aut oczekujących na załadunki i rozładunki stąd problemy z zastawianymi wjazdami itd..jeżeli podejdziesz i powiesz że chcesz wjechać,wyjechać normalny kierowca Ci odjedzie..jeżeli kręci mu się krótka pauza to poprosi o poczekanie 15 min...
To takie moje zdanie...wiadomo jest masa innych jeszcze przykładów ale brakło by forum ha ha..

 


#502 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 24 marca 2013 - 14:38

Opinie o kierowcach ciężarówek są różne...temat miał służyć wyjaśnieniu sobie,mowa o gronie OKP , punktów widzenia...
Co do prędkości..padło zdanie że ciężarówka powinna jechać 80 km/h a jedzie 90 km/h. Osobówki na autostradach walą po 200-220 km\h,jaki ból że trzeba wyhamować do 90.kolejna sprawa to odstępy między ciężarówkami...jak wy sobie to wyobrażacie...40 ton w pęłnym pędzie siedzę mu na d*pie?? Fakt,gro kierowców ciężarówek mam manię przyśpieszania gdy zobaczy inną ciężarówkę na lewym pasie co jest dla mnie gówniarskim zachowaniem..domena Polaków,Niemców i Hiszpanów..
Wg mnie powinniśmy się szanować wzajemnie i nie ubliżać sobie...są takie czasy że każdy gna,każdemu się śpieszy...forum ha ha..


Ogólnie zgadzam się z Tobą. Faktem jest że przy takim tonażu który macie na "plecach" i zebranie do wyprzedzania, a nawet sama decyzja o tym już świadczy o waszym doświadczeniu. Faktem jest ze wszyscy zmieścimy się na tej drodze, tylko odrobina uprzejmości z obu stron potrzebna jest żeby to zapiać na ostatni guzik. Nie potrzeba nam złośliwych tirowców którzy nie odpuszczą, jak i debilów w osobówkach którzy nie nie myślą, albo nie mają pojęcia jak to jest jeździć z obciążeniem.

W każdym razie powtarzam twoje słowa - odrobina szacunku, wzajemne zrozumienie i wyrozumiałość jest tutaj podstawą.

#503 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 marca 2013 - 14:56

Ogólnie zgadzam się z Tobą. Faktem jest że przy takim tonażu który macie na "plecach" i zebranie do wyprzedzania, a nawet sama decyzja o tym już świadczy o waszym doświadczeniu. Faktem jest ze wszyscy zmieścimy się na tej drodze, tylko odrobina uprzejmości z obu stron potrzebna jest żeby to zapiać na ostatni guzik. Nie potrzeba nam złośliwych tirowców którzy nie odpuszczą, jak i debilów w osobówkach którzy nie nie myślą, albo nie mają pojęcia jak to jest jeździć z obciążeniem.

W każdym razie powtarzam twoje słowa - odrobina szacunku i wzajemne zrozumienie i wyrozumiałość jest tutaj podstawą.


Wg mnie możemy sobie wzajemnie pomóc na drogach...nie zaszkodzi mi mrugnąc prawym kierunkiem żeby wypuścić osobówkę żeby sobie poszła do przodu...nie raz człowiek jak jest dobra widoczność posunie się do pobocza i wiele innych przykładów..CB jest to i się podrzuci to i owo..nie dziwię się koledze który był obruszony przeklinaniem na radiu..temat rzeka..wiem że masa ludzi wyklina na drogach kierowców ciężarówek..mi przestało to już przeszkadzać...:) Choć nie raz trzymałem gościa na lewym pasie bo miał 3 km do mnie a walił długimi zganiając mnie z lewego pasa bo mu się śpieszy..po czym mnie ztrąbił i wyhamował do 50 km\h:) Kiedyś nie wyhamowałem..myślę że gość już tego błedu nie popełni:D:D:D Tym bardziej że wyszło że to jego wina..:)Szanujmy się a będzie lepiej:D

 


#504 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 24 marca 2013 - 16:42

Szanujmy się a będzie lepiej:D


Dokładnie.

#505 OFFLINE   user881

user881
  • 432 postów
  • Dołączył: 07-12-2010
  • Skąd: Myszyniec
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 26 marca 2013 - 13:02

ok mc temu kierowca TIR wymusił przede mną pierwszeństwo na tyle, że musiałem hamować do zera...wyraziłem przez radio swoje oburzenie w jego kierunku po czym tocząc za nim i czekając na możliwość wyprzedzenia ten wyszedł z ze swojej kabiny - z kijem od łopaty !! zachowanie wołające o pomstę do Nieba. byłem już spóźniony więc dałem na luz...

#506 OFFLINE   Robert 33

Robert 33

    3.0 DTI kuleje ale naprawimy!!

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Wleń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 26 marca 2013 - 20:25

ok mc temu kierowca TIR wymusił przede mną pierwszeństwo na tyle, że musiałem hamować do zera...wyraziłem przez radio swoje oburzenie w jego kierunku po czym tocząc za nim i czekając na możliwość wyprzedzenia ten wyszedł z ze swojej kabiny - z kijem od łopaty !! zachowanie wołające o pomstę do Nieba. byłem już spóźniony więc dałem na luz...


oj zdziwił byś się z czym wyskakują ludzie z osobówek:D Widziałem kobietę okładającą kierowcę parasolką...ale jak zdała sobie sprawę że to ona jechcała pod prąd to go przeprosiła...:D

 


#507 OFFLINE   user881

user881
  • 432 postów
  • Dołączył: 07-12-2010
  • Skąd: Myszyniec
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 marca 2013 - 10:38

oj zdziwił byś się z czym wyskakują ludzie z osobówek:D Widziałem kobietę okładającą kierowcę parasolką...ale jak zdała sobie sprawę że to ona jechcała pod prąd to go przeprosiła...:D




ale numer :p

#508 OFFLINE   kolec.pjb

kolec.pjb

    pierwsza szóstka okp

  • 294 postów
  • Dołączył: 25-04-2009
  • Skąd: NKE / GD
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 marca 2014 - 22:38

UWAGA !! małe biedronki na drodze ;)
Dodany obrazek


 


#509 OFFLINE   zezol

zezol
  • 4 postów
  • Dołączył: 01-04-2014
  • Skąd: tu i tam

Napisany 03 kwietnia 2014 - 17:39

Ostatnio u mnie przed oknami kierowca tira przygrzał w osobówkę. Nie wiem kto winien, ale pewnie osobówka hamowała, a ten z tira jak zwykle nie zdążył...

#510 OFFLINE   krzysiek87

krzysiek87
  • 23 postów
  • Dołączył: 02-11-2013

Napisany 03 kwietnia 2014 - 20:46

Ostatnio u mnie przed oknami kierowca tira przygrzał w osobówkę. Nie wiem kto winien, ale pewnie osobówka hamowała, a ten z tira jak zwykle nie zdążył...

Sam jestem kierowcą ciężarówki pewnie było to tak ze osobóweczka bardzo się śpieszyła niemiała gdzie bidna wyprzedzić i nagle jest poszła jak zła do przodu i nagle ocknęła się ze skręca i po heblach a takie 40 ton ma nieco dłuższą drogę hamowanie. Takich sytuacji to miałem co niemiara ale udawało się uniknąć konaku choć trąbkami hałasu narobiłem niemałego.

#511 OFFLINE   666jack

666jack

    Yamaha FZS 600 FAZER

  • 141 postów
  • Dołączył: 01-10-2011
  • Skąd: Szprotawa

Napisany 03 kwietnia 2014 - 21:10

zezol
albo napisz coś mądrego albo zamknij się i nic nie pisz bo takie debilne wypowiedzi doprowadzają mnie do szału, jak znam życie to masz kat. B i pewnie zdane za nastym razem i teraz będzie tu mieszał. latam zestawem i po twojej wypowiedzi śmiało stwierdzam, że jesteś kolejnym najmądrzejszym ZAWALIDROGĄ który nie ma pojęcia o KULTURZE JAZDY. no szlak mnie trafi. 99% wypadków z udziałem ciężarówek to nie ich wina, może w tym przypadku było inaczej ale twoje "jak zwykle nie zdążył" powoduje u zawodowych kierowców białą gorączkę. Nie wiem czy wiesz a na pewno nie, to kierowca z doświadczeniem jest w stanie 2x szybciej przewidzieć i zareagować w danej sytuacji niż przeciętny kierowca osobówki

#512 OFFLINE   pawel om2.0

pawel om2.0
  • 172 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Wie(L)kie Księstwo Warszawskie

Napisany 03 kwietnia 2014 - 21:35

co racja to racja!Nie powielajmy stereotypów!!

#513 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 04 kwietnia 2014 - 10:49

zezol
albo napisz coś mądrego albo zamknij się i nic nie pisz bo takie debilne wypowiedzi doprowadzają mnie do szału, jak znam życie to masz kat. B i pewnie zdane za nastym razem i teraz będzie tu mieszał. latam zestawem i po twojej wypowiedzi śmiało stwierdzam, że jesteś kolejnym najmądrzejszym ZAWALIDROGĄ który nie ma pojęcia o KULTURZE JAZDY. no szlak mnie trafi. 99% wypadków z udziałem ciężarówek to nie ich wina, może w tym przypadku było inaczej ale twoje "jak zwykle nie zdążył" powoduje u zawodowych kierowców białą gorączkę. Nie wiem czy wiesz a na pewno nie, to kierowca z doświadczeniem jest w stanie 2x szybciej przewidzieć i zareagować w danej sytuacji niż przeciętny kierowca osobówki


sadzac po jego nicku to wiele wyjasnia:F ,a zgadzam sie z toba w twojej wypowiedzi,nie chce mi sie tez tego rozwijac,bo to takie nasze gadanie jest :D

#514 OFFLINE   jacu

jacu
  • 2 postów
  • Dołączył: 11-01-2012
  • Skąd: Medaliki

Napisany 18 maja 2014 - 21:54

oj zdziwił byś się z czym wyskakują ludzie z osobówek:D Widziałem kobietę okładającą kierowcę parasolką...ale jak zdała sobie sprawę że to ona jechcała pod prąd to go przeprosiła...:D


Do mnie we Francji wyskoczył z teleskopem robiąc wcześniej "studenta" ale jak zobaczył mojego drąga od kosy to sie schował. Jeżdzę busem po UE i też wiele widze, a uczyć się całe życie będę a i tak umrę głupi. Kulturka fajna jest np na A9 w Niemczech 3 pasy i nie raz puszcze dużego na środkowy żeby nie hamował i robił tego z prawego pasa :) ogólnie na zachodzie jest kultura. Pod górke czy w nocy pomagają długimi przy wyprzedzaniu i pomogę i ja. Nie narażam się nikomu, bo wiem jak to wkur... Odwzajemniaja sie zawsze tym samym i dobrym słowem na CB czy to polaczek czy żaba czy hydrant ;) pozdr. dla zawodowców.

tak btw. większość tych co ciężko TIRa lubi Omegi, ciekawe nie? :D Ta, którą odziedziczyłem po ojcu, który też był kierowcą też od dziecka mi się podobała :)