Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ciężarówki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
513 odpowiedzi na ten temat

#481 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 listopada 2011 - 08:52

zlomega nie rób tu prowokacji, osobówki wg ciebie święte nie?


http://www.youtube.com/watch?v=cTlPYqc-Ws0&feature=related

#482 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 05 listopada 2011 - 09:04

Na trzecim filmie widać,że panowie policjanci to też za dużo rozumu nie mają:masakra:

#483 OFFLINE   Tobiasz86

Tobiasz86
  • 207 postów
  • Dołączył: 14-03-2009
  • Skąd: RKR
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 05 listopada 2011 - 12:04

jakoby już nie o to się rozchodzi, inaczej to wygląda z za kierownicy a inaczej na kamerze, chciałem tylko pokazać, że w każdej- absolutnie w każdej grupie społecznej zdarzają się parapety i nie ma co tego rozdzielać

#484 OFFLINE   C25XE

C25XE

    nigdy nie ma na nic czasu

  • 155 postów
  • Dołączył: 16-01-2011
  • Skąd: Toruń

Napisany 06 listopada 2011 - 10:00

każdy który nie siedział w ciężarowce ,nie wspominając o jeżdżeniu takim sprzętem.raczej nie wie co kierowca zestawu przeżywa na drodze ,oczywiście zaraz tu będzie ze przecież wszyscy jeżdżą dobrze itd tylko MY kierowcy jeździmy na wariata , a wyobraźcie sobie dziadka (i nie tylko) wyskakuje na drogę krajową ograniczenie do 90 km a dziadek 47 w porywach do 57 i tnie ......na przeciw stoi puszka(fotoradar) oczywiście pusta ...a on w heble dwiema nogami aż demba staje , wysiada z samochodu i bierze go na plecy i przenosi go koło fotoradaru hehehe . (trochę fantazji)ale tak to nieraz wygląda.
nie jestem zwolennikiem jazdy na 3-ciego ,ale uwierzcie ze nieraz tak trzeba .

#485 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2011 - 10:15

Nawiązując do tego co napisałeś miałem w wojsku sytuację Ziłem 130. Pilnie trzeba było ustawić się na pasie startowym, ponieważ lotnisko stanowiło tzw. "zapas" i okazało się, że będzie awaryjne lądowanie. Cisneliśmy czterema APM,ami na kogutach przez strefy ochrony i nagle z kałachem przed maskę wyskoczył młody niezajarzony wartownik :masakra:
Koleś wyszedł cało, 2 Ziły z kolumny pomimo swojej pancerności trochę gorzej.
Mimo, że auto stosunkowo lekkie, z hamowaniem nie najlepiej to wystarczy, że trafi się jakiś szaleniec i problem gotowy.

#486 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2011 - 10:44

ot i cała prawda o ciężarówkach :)

[YT=TIR]Y_EDCfbBijg[/YT]


i co w tym strasznego ? Po jednej stronie masz twarde pobocze i po drugiej ciezko zjechac ? Korona z głowy spadnie ? Duzo osób tak jezdzi w tym kierowcy tirów, busów, osobówek jezeli widze ze ktos chce wyprzedzic z naprzeciwka to zjezdzam.

#487 OFFLINE   C25XE

C25XE

    nigdy nie ma na nic czasu

  • 155 postów
  • Dołączył: 16-01-2011
  • Skąd: Toruń

Napisany 06 listopada 2011 - 11:00

Nawiązując do tego co napisałeś miałem w wojsku sytuację Ziłem 130. Pilnie trzeba było ustawić się na pasie startowym, ponieważ lotnisko stanowiło tzw. "zapas" i okazało się, że będzie awaryjne lądowanie. Cisneliśmy czterema APM,ami na kogutach przez strefy ochrony i nagle z kałachem przed maskę wyskoczył młody niezajarzony wartownik :masakra:
Koleś wyszedł cało, 2 Ziły z kolumny pomimo swojej pancerności trochę gorzej.
Mimo, że auto stosunkowo lekkie, z hamowaniem nie najlepiej to wystarczy, że trafi się jakiś szaleniec i problem gotowy.

hehe ja też byłem na STEP-ie w woju ale w Malborku wiem co to "zapas" i wiem co też ma "para dyżurna" my kiedyś wyjeżdżaliśmy na lotnisko na stojanki " na noc" a tu gołoledź jeden Ził w rowie reszta mu na dopie siedziała , ale było hehe ...stare czasy ale wróciłbym tam hihihi:tank:


i co w tym strasznego ? Po jednej stronie masz twarde pobocze i po drugiej ciezko zjechac ? Korona z głowy spadnie ? Duzo osób tak jezdzi w tym kierowcy tirów, busów, osobówek jezeli widze ze ktos chce wyprzedzic z naprzeciwka to zjezdzam.


jezdni rozumieją i jak można to oczywiście zjeżdżają ,a inni "święte krowy" nie.

#488 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 06 listopada 2011 - 11:12

Taka głupia gatka o tym. To prawda, kto nie wsiądzie za kierownica zestawu lub czegoś innego co się nazywa ciężarówka powyżej 3,5t, to nie ma pojęcia o co biega.
Po pierwsze, kierowca ciężarówki bardziej przestrzega przepisów drogowych, a to dlatego że mandaty karne są o dużo droższe od tych zwykłych. Po drugie, taki samochód zupełnie inaczej się zachowuje na drodze a szczególnie na takiej gdzie są nierówności, po trzecie, samochody te mają kaganiec i szybciej jak 89km nie pojadą.
Większość kolizji czy ciężkich wypadków samochodów osobowych z ciężarowymi jest z winy głupoty kierowcy z samochodów osobowych. Bo gdzie ma się głowe, pchając się np. matizem pod rozpędzony zestaw. Zajeżdżając drogę zastawowi tak jak np. ostatnio takie zdarzenie było na A4 przed Wrocławiem. Zestaw sobie legalnie leciał prawym pasem z prędkością 89km. Nagle z lewego pasa przed samym zestawem wyskoczyła osobówka, kierowca osobówki wymijając zestaw zauważył ze jest parking na którym chciał się zatrzymac. W ostatniej chwili gdy go zobaczył, zjechał z lewego na prawy, zaraz po wyprzedzeniu zestawu, nagle hamulec bo zjazd na parking, kierowca zestawu aby uniknąć zderzenia z cymbałem, gwałtownie hamując uswiadomił sobie ze i tak nie wyhamuje i osobówke skasuje, ale ze lewy pas był wolny, odbił gwałtownie, unikając zderzenia z osobówką. Osobówka niczym sobie zjechała na parking, za to zestaw stracił przyczepność i uderzył po lewej w barierki, następnie się odbił i przeleciał przez prawy pas do rowu. Efekt: kierowca zestawu poniósł śmierć na miejscu, naczepa się do niczego nie nadaje(złamana w połowie) ciągnik ma takie uszkodzenia że nawet na części się nie da, towar zniszczony, kierowca osobówki się wysikał i siedzi teraz w domu i czeka nieświadom aż go policja znajdzie
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#489 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2011 - 12:23

i co w tym strasznego ? Po jednej stronie masz twarde pobocze i po drugiej ciezko zjechac ? Korona z głowy spadnie ? Duzo osób tak jezdzi w tym kierowcy tirów, busów, osobówek jezeli widze ze ktos chce wyprzedzic z naprzeciwka to zjezdzam.


1. co z tego ze twarde pobocze ? linia ciągła.
2. gdyby jechał samochod za samochodem i pierwszy by zauważył ciężarówkę a drugi nie. Fajnie by było co nie ?
3. Inna sprawa, pchanie się gdy z przeciwka samochod Ci zjezdza i jest pusto a inna jak jest spory ruch i pcha się bo jest większy i wszystko może ... Takich to powinni odstrzeliwać.

Rozumując tu niektórych, to ciężarówki mogą łamać przepisy i wyprzedzac na 3 a osobówki nie ? :masakra:

#490 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 listopada 2011 - 12:27

Rozumując tu niektórych, to ciężarówki mogą łamać przepisy i wyprzedzac na 3 a osobówki nie ?

za bardzo generalizujesz, w każdej grupie jest czarna owca, którą łatwiej jest zauważyć w tłumie i większość osądów jest opierana na jednostce która z tego tłumu się wyróżnia w negatywny sposób....

#491 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2011 - 12:35

1. co z tego ze twarde pobocze ? linia ciągła.
2. gdyby jechał samochod za samochodem i pierwszy by zauważył ciężarówkę a drugi nie. Fajnie by było co nie ?
3. Inna sprawa, pchanie się gdy z przeciwka samochod Ci zjezdza i jest pusto a inna jak jest spory ruch i pcha się bo jest większy i wszystko może ... Takich to powinni odstrzeliwać.

Rozumując tu niektórych, to ciężarówki mogą łamać przepisy i wyprzedzac na 3 a osobówki nie ? :masakra:


1. Nie bądz smieszny.
2. Jak dają prawo jazdy egzaminator wychodzi z załozenia ze oczy masz na swoim miejscu a nie w ****e wiec jak jedziesz to patrzysz na droge a nie podziwiasz widoki
3. To że wszystko może, tak jak tiry na tory i jakies inne bzdety ubzdurali sobie wielcy kierowcy osobówek, a najwiecej do powiedzenia mają Ci którzy najmniej jeżdzą, jezdze duzo kilometrów busem i najczesciej jak cos leci na czołówke to osobówka bo wychodzi z załozenia a wyprzedze, zdąze i potem z tego zdąze wychodzi czołówka.

Na 3ciego wyprzedzają tylko cieżarówki hahaha opanuj sie bo ze smiechu z krzesła zaraz spadne. Raczej to powinno brzmiec na odwrót osobówki mogą wyprzedzac na 3ciego a cieżarówki nie ? :smiech: Pokaż kierowce nie mówie czy osobówki, ciezarówki, motocykla czego kolwiek który nie łamie przepisów :D

#492 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 06 listopada 2011 - 12:51

Każdy lubi co ma i czy to ciężarówka czy osobówka to tyle samo niebezpieczeństw..a i tak Polacy nie przebija Litwinów wożących auta na lorach na Litwę na giełdy to oni sie dopiero wyprzedzają jechałem tam 3 razy i zawsze wymiękałem..

#493 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 06 listopada 2011 - 13:05

1. co z tego ze twarde pobocze ? linia ciągła.
2. gdyby jechał samochod za samochodem i pierwszy by zauważył ciężarówkę a drugi nie. Fajnie by było co nie ?
3. Inna sprawa, pchanie się gdy z przeciwka samochod Ci zjezdza i jest pusto a inna jak jest spory ruch i pcha się bo jest większy i wszystko może ... Takich to powinni odstrzeliwać.

Rozumując tu niektórych, to ciężarówki mogą łamać przepisy i wyprzedzac na 3 a osobówki nie ?


ale mnie rozwaliłeś. Od kąd mam prawko a mam je od 2001 roku pracuje jako kierowca. Zaczynałem od poloneza tracka kończąc na busach blasznkach i plandekach. Od jakiegoś czasu mam prawko C i teraz smigam po europie różnymi ciężarówkami. Za każdym razem jak widze wypadek to w 98% to stoją rozbite osobówki, co jakiś czas się gdzies spotka ciężarówkę w rowie, ale to tylko ona sama tam jest a jak osobówki stoją rozwalone to minimum 2 szt a czasami i wiecej, z czego przeważnie jest jakaś ofiara śmiertelna. Jedni kierowcy osobówek to myślą ze są kozakami i wszystko im wolno, np., wyprzedzanie na 3, przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, wyprzedzanie na skrzyżowaniu czy na przejsciu dla pieszych, wymuszanie pierwszeństwa…, popatrz sobie np. na TVN Turbo Uwaga Pirat. Kogo więcej policja zatrzymuje, osobówki czy ciężarówki.?? I ch głupie tłumaczenie bo się spieszę, żenada.
I proszę cie nie pisz głupot, bo zawsze się gdzieś znajdzie czarna owca, czy to w osobówce, ciężarówce, w autobusie, na rowerze, motocyklu, skuterze, traktorze i nawet pieszy który myśli ze gdy wejdzie na pasy to samochód natychmiast zatrzyma się w jednym miejscu.

Ale śmigam od lat na polskich drogach i od niedawna na drogach auropy i powiem że więcej wariatów, idiotów i bezmózgowców jest w samochodach osobowych.

A teraz mam pytanie do Ciebie? Zrób sobie mały rachunek sumienia i proszę napisz ile razy Ty w czasie jazdy złamałeś przepis drogowy, chociaż by taki że masz ograniczenie 50km w terenie zabudowanym a Ty jechałeś 70-80km przejeżdżając obok szkoły, nawet nie zdejmując nogi z gazu już nie mówiąc o zwolnieniu do przepisowej prędkości. A może po prostu jeszcze nie masz uprawnień a się tak wymądrzasz bo się na oglądałeś filmików na YT z tematyka wypadki ciężarówki. To teraz sobie wpisz - wypadki samochody osobowe, miłego oglądania, może coś zostanie w pamięci i na przyszłość poszerzy to Twoją wyobraźnie i zrozumienie. Bo ja rozumiem że ktoś może być nie doświadczony. pozdrawiam
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#494 OFFLINE   Szopen

Szopen

    Zagazować cały świat !

  • 451 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 listopada 2011 - 13:37

najczesciej jak cos leci na czołówke to osobówka

no tak, jeżeli on może, to ja mogę dużym ...

2. Jak dają prawo jazdy egzaminator wychodzi z załozenia ze oczy masz na swoim miejscu a nie w ****e wiec jak jedziesz to patrzysz na droge a nie podziwiasz widoki


Widzę, że nie zrozumiałeś.

Na 3ciego wyprzedzają tylko cieżarówki hahaha opanuj sie bo ze smiechu z krzesła zaraz spadne


j/w. nie rozumiesz.
Kierowcy ciężarówek (mówię o tej złej grupie ;) ) powinni być bardziej rozważni od pseudo kierowców osobowek ;)

bo zawsze się gdzieś znajdzie czarna owca

No tak. Czy ja to kwestionuje ?
Tylko w kilku poprzedzających postach, pare osob sie oburzyło jak to 'osobówki' jezdza i potem padły stwierdzenia, że "kto nie siedział w ciężarówce to nie wie co kierowca przeżywa na drodze", "że nie raz trzeba wyprzedzać na 3", i że nic złego się nie stało jak ciężarówka pchała się na trzeciego a w innym filmiku, kierowca osobówki wyprzedza na ciągłej i jest tym złym.

Niektórych nie rozumiem. Ciężarówki są jakieś uprzywilejowane ?

proszę napisz ile razy Ty w czasie jazdy złamałeś przepis drogowy

nie umiem do tylu liczyc.

może po prostu jeszcze nie masz uprawnień

tak, jeżdze na zółtych papierach ;)

W każdej grupie jezdzą wariaci i to oni najbardziej rzucają się w oczy ale potępianie "osobówek" i przymykanie oko na wykroczenia "ciężarówek" jest śmieszne.

#495 OFFLINE   figop

figop

    Tomek

  • 101 postów
  • Dołączył: 23-07-2010
  • Skąd: Rybnik

Napisany 06 listopada 2011 - 13:50

to moze teraz założymy temat osobówki???
Powyższy Post Wyraża Jedynie Opinię Autora W Dniu Dzisiejszym.
Nie Może On Służyć Przeciwko Niemu W Dniu Jutrzejszym, Ani Każdym Innym Następującym Po Tym Terminie.
Ponadto Autor Zastrzega Sobie Prawo Zmiany Poglądów, Bez Podawania Przyczyny


NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ
[SIGPIC][/SIGPIC]
oddam moją renie. za darmochę. tę co widać na foto.
UWAGA duży GRATIS do reni, zwany kredytem


http://figop.digart.pl/

#496 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2011 - 09:08

po trzecie, samochody te mają kaganiec i szybciej jak 89km nie pojadą.

Figop chyba za krótko jeździsz autem powyzej 3.5T :D
To że maja kaganiec każdy wie, ale jakie maja ustawienia to wiedzą tylko kierowcy:p

#497 OFFLINE   Karburator

Karburator
  • 855 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 07 listopada 2011 - 10:14

każdy który nie siedział w ciężarowce ,nie wspominając o jeżdżeniu takim sprzętem.raczej nie wie co kierowca zestawu przeżywa na drodze ,oczywiście zaraz tu będzie ze przecież wszyscy jeżdżą dobrze itd tylko MY kierowcy jeździmy na wariata , a wyobraźcie sobie dziadka (i nie tylko) wyskakuje na drogę krajową ograniczenie do 90 km a dziadek 47 w porywach do 57 i tnie ......na przeciw stoi puszka(fotoradar) oczywiście pusta ...a on w heble dwiema nogami aż demba staje , wysiada z samochodu i bierze go na plecy i przenosi go koło fotoradaru hehehe . (trochę fantazji)ale tak to nieraz wygląda.
nie jestem zwolennikiem jazdy na 3-ciego ,ale uwierzcie ze nieraz tak trzeba .


To przerażające, że tak uważasz, że tak trzeba, nawet czasami. Nikt nie jest święty, każdy tez popełnia błędy, ale jeśli czujesz się usprawiedliwiony czymkolwiek przy podjęciu decyzji o wyprzedzaniu na trzeciego, to jestem zdziwiony i mam nadzieję, że jesteś wyjątkiem. Jeżdżę sporo po Polsce, szczerze współczuję kierowcom ciężarówek, bo goni ich czas, a nie mają warunków do spokojnej jazdy, ale ryzykowanie dla zdążenia czyjegoś i własnego zdrowia i życia jest niewybaczalnym błędem.

#498 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 listopada 2011 - 11:29

Ja nie jestem zwolennikiem jazdy na 3-ciego.
Dlaczego?
Proszę tutaj odpowiedź (nadmieniam, że w dniu zakupu):
http://forum.omegakl...php?albumid=473

Ma się to nijak do tematu "ciężarówki" no może po za tym, że wyjechał mi z za tira i prosto na mnie.

#499 OFFLINE   kolec.pjb

kolec.pjb

    pierwsza szóstka okp

  • 294 postów
  • Dołączył: 25-04-2009
  • Skąd: NKE / GD
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 listopada 2011 - 21:34

To że maja kaganiec każdy wie, ale jakie maja ustawienia to wiedzą tylko kierowcy

nie będę tutaj udzielał żadnych wypowiedzi bo każdy ma swe zdanie na temat ciężarówek
Waldemarz masz rację,a to jedna fotka z moich rekordów:D
Mercedes AXOR.


 


#500 OFFLINE   bzyq

bzyq

    on road

  • 183 postów
  • Dołączył: 25-05-2008

Napisany 09 listopada 2011 - 20:08

nie będę tutaj udzielał żadnych wypowiedzi bo każdy ma swe zdanie na temat ciężarówek
Waldemarz masz rację,a to jedna fotka z moich rekordów:D
Mercedes AXOR.


no jest sie czym chwalic...naprawde...

szkoda tylko ze taki samochod siew miejscu nie zatrzymuje a inni maja dla kogo zyc nie wiem jak Ty....

p.s. wsrod naszych kierowcow (kierowcy Amulance-ow - i Ratownicy Medyczni) panuje opinia...

"nie wazne za jakiego dobrago kierowce sie uwazasz..nie kazdy jest tak dobry jak Ty...i choc poprowadzisz jak mistrz swiata to on i tak spowoduje wypadek w ktorym ty ucierpisz...od Ciebie zalezy jak bardzo..."