Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ciężarówki


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
513 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   shamrock

shamrock
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-06-2008
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 19 września 2009 - 22:39

Denerwuję się troche jak jadą sobie 2 tiry jeden za drugim a za nimi sznuur aut i nie sposób ich wyprzedzić bo z naprzeciwka też nie lepiej, a tu nagle zbawienie - pas do wyprzedzania :) tylko kto z niego skorzysta jako pierwszy??? oczywiscie kierowca tira nr 2 postanowił zostać liderem wyścigu :). No i jadą tak sobie obok siebie chłopki roztropki jeden 89 km/h a drugi 90km/h i z wyprzedzania pozostałych nici. Podobnie zresztą jest na autostradach ale tam jeszcze to można wybaczyć.

#22 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 20 września 2009 - 09:33

Denerwuję się troche jak jadą sobie 2 tiry jeden za drugim a za nimi sznuur aut i nie sposób ich wyprzedzić bo z naprzeciwka też nie lepiej, a tu nagle zbawienie - pas do wyprzedzania tylko kto z niego skorzysta jako pierwszy??? oczywiscie kierowca tira nr 2 postanowił zostać liderem wyścigu . No i jadą tak sobie obok siebie chłopki roztropki jeden 89 km/h a drugi 90km/h i z wyprzedzania pozostałych nici. Podobnie zresztą jest na autostradach ale tam jeszcze to można wybaczyć.


Kolego nie przesadzaj. Ty masz ponad 100 KM i nie dasz rady objechać 17m składu ??
Wiem, że nieraz jest trudno, ale tak to już jest :-(

#23 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 20 września 2009 - 21:50

ile omega 2.0 potrzebuje zeby objechac 2 sklady po 17 kazdy plus przerwa miedzy nimi bo mnie sie wydaje ze to jednak nie takie proste jak sie tobie wydaje a jak by byla luka to co innego

#24 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 20 września 2009 - 21:53

a jak by byla luka to co innego


Ale wy dramatyzujecie. Jeśli niema czym to się nie wyprzedza. Proste. Proste co nie

#25 OFFLINE   Odi18

Odi18
  • 557 postów
  • Dołączył: 25-12-2008

Napisany 20 września 2009 - 22:28

ale to nie prosciej zostawic 50m wolnego miejsca ??

#26 OFFLINE   shamrock

shamrock
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-06-2008
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 21 września 2009 - 00:31

Kolego nie przesadzaj. Ty masz ponad 100 KM i nie dasz rady objechać 17m składu ??
Wiem, że nieraz jest trudno, ale tak to już jest :-(


Nie chodzi o mnie ale po co oni tak się nawzajem wyprzedzają przecież potem itak jadą jeden za drugim po te 90 km/h a w takich sytuacjach blokują innym możliwość wyprzedzenia ich w bezpieczny sposób.

#27 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 września 2009 - 07:03

Nie chodzi o mnie ale po co oni tak się nawzajem wyprzedzają przecież potem itak jadą jeden za drugim po te 90 km/h a w takich sytuacjach blokują innym możliwość wyprzedzenia ich w bezpieczny sposób.


powiem Ci że nie do konca tak to jest bo Ty/Wy nie bierzecie po uwage tego że nas (kierowców) obowiązują jeszcze czas pracy,jazdy itp.
Czasami właśnie takie wyprzedzanie i nie telepanie się pod górki za słabszym/załadowanym autem premiuje tym że śpie w domu wraz z żoną a nie w "budzie" jakieś 30min przed domem :(
NIestety przeskoczyć się czasów nie da i ostatnio za skrócenie pauzy dobowej-czyli przedłużenie tylko czasu pracy (chodziło o 3 lub 4 dni wprzeciągu 30 dni i o przedłużenie od 30min do 1,5h- nie interesowało ją to że potem w domu miałem pauzy prawie 24h) pani inspektor z ITD ukarała mnie mandatem 500pln a szefa 3,2 tys.pln

#28 OFFLINE   shamrock

shamrock
  • 37 postów
  • Dołączył: 23-06-2008
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 22 września 2009 - 21:35

Ja oczywiście tego nie neguję bo każdy ma jakieś swoje racje. Najważniejsze żeby nie było podziału na MY, WY, ONI, i żeby było jak najmniej takich osób na drodze które myślą tylko o sobie. Wiadomo że czarne owce są i wśród kierowców osobówek jak i ciężarówek. A ten dział jest właśnie po to abyśmy się lepiej mogli zrozumieć i wczuć się w to jak te wszystkie sytuacje postrzegają inni użytkownicy dróg. POZDRO :)

#29 OFFLINE   MarcoFox

MarcoFox

    Zbanowany

  • 268 postów
  • Dołączył: 28-06-2007
  • Skąd: Kórnik / Poznań

Napisany 23 września 2009 - 05:14

powiem Ci że nie do konca tak to jest bo Ty/Wy nie bierzecie po uwage tego że nas (kierowców) obowiązują jeszcze czas pracy,jazdy itp.


Marne to tłumaczenie, w dzisiejszych czasach każdemu się gdzieś śpieszy, ja jak nie dojadę w określonym czasie od zgłoszenie do klienta to płacę kary, a tu nawet autostradą nie da się zdążyć bo lewy co kilka km zablokowany przez cięzarówki bo jeden ma 91 na budziku a drugi 90 i się tak bujają kilka kilometrów....

Każdy ma swoje racje, i jakby ten wyprzedzany trochę odpuścił zeby gten drugi sprawniej wyprzedził też mu korona z głowy nie spadnie, a nie raz jechałem prawie 10 minut za dwoma zestawami które sobie wyścigu na dwupasmówce urządziły :/

albo sytuacja gdy jeden TIR ma 400m do drugiego i już zjeżdża na lewy pas, a jak go wyprzedziłem prawym to przez CB woła do kolegi który już kończył wyprzedzać żeby ten zwolnił i mnie blokowali przez 20 km :/

więc najlepiej będzie żeby wreszcie było tak jak napisał shamrock , skończyć z podziałem na my/wy/oni i zacząć szanować wszystkich użytkowników drogi...

#30 OFFLINE   lukson26

lukson26
  • 3 postów
  • Dołączył: 16-09-2009
  • Skąd: Lubin

Napisany 25 września 2009 - 05:11

a ja zawodowo poruszam sie codziennie po a4 osobowka i to co te gnoje wyrabiaja to szok. Ostatnio przy wjezdzaniu na autostrade nawet koles nie raczyl skorzystac z pasa rozbiegowego tylko prosto je....przedemnie. Ciezko mu bylo pomyslec o tym ze przy moich 130 ciezko wymanewrowac gwaltownie na lewy pas. jak mu zwrocilem uwage przez CB to mnie zwyzywal. Sku....... pie.....i tak jets codziennie. Nastepny przyklad:
wczoraj wypadek kolo LUBINA. Facet patelnia wlaczal sie do ruchu. Wbijajac sie na krajowa 3 przejechal dwa pasy w jednym kierunku i czekal na zwolnienie ruchu w drugim kierunku. Tylko zapomniel ***** ze stojac na waskiej wysepce wystaje mu patelnia z tulu i blokuje lewy pas. I stalo sie: AUDI A4 nie zdazyl zachamowac. Szkoda gadac.. http://www.lubin.pol...240909&numer=23 - filmik z tego wypadku.

#31 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2009 - 07:31

lukson26 ode mnie za powyższy post masz upomnienie, bo pomimo tego, że nie obrażasz nikogo konkretnego to obrażasz innych kierowców..

Twój przypadek dokładnie pokazuje co dzieje się na naszych drogach.. jedziesz główną drogą to wolno Ci wszystko.. krytykujesz kierowcę, który w Lubinie wyjeżdżał na DK3.. a ciekawe czy Ty jadąc z przeciwka zatrzymałbyś się, żeby umożliwić mu włączenie się do ruchu i zmniejszenie czy zlikwidowanie zagrożenie dla jadących z przeciwka??

#32 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2009 - 08:19

a ja zawodowo poruszam sie codziennie po a4 osobowka i to co te gnoje wyrabiaja to szok. Ostatnio przy wjezdzaniu na autostrade nawet koles nie raczyl skorzystac z pasa rozbiegowego tylko prosto je....przedemnie. Ciezko mu bylo pomyslec o tym ze przy moich 130 ciezko wymanewrowac gwaltownie na lewy pas. jak mu zwrocilem uwage przez CB to mnie zwyzywal. Sku....... pie.....i tak jets codziennie.


wiesz jaka jest różnica między nami?
Ty go opindoliłeś na radiu a ja widząc go na zjeździe już bym zmienił pas na lewy :D


wczoraj wypadek kolo LUBINA. Facet patelnia wlaczal sie do ruchu. Wbijajac sie na krajowa 3 przejechal dwa pasy w jednym kierunku i czekal na zwolnienie ruchu w drugim kierunku. Tylko zapomniel ***** ze stojac na waskiej wysepce wystaje mu patelnia z tulu i blokuje lewy pas. I stalo sie: AUDI A4 nie zdazyl zachamowac. Szkoda gadac.. http://www.lubin.pol...240909&numer=23 - filmik z tego wypadku.


akurat w tym przypadku to bym powiedział że to kierowca audi był piiiiiiiiiiiiiii bo jak dokładnie przyjżysz się filmowi to droga hamowania (na końcówce policjant mierzy) zaczyna się na wysokości kabiny więc kto tu jest ********?
Na droge trzeba patrzeć a nie bawić się ****** :mad:
Poza tym zobacz jak daleko jest auto od miejsca zderzenia, więc poprostu kierowca audi zapieprzał i tyle bo gdyby jechał normalnie to by się nic nie stało :(
ps. powiedz ile razy widząc w ten sposób wyjeżdżającą ciężarówke krzyknołeś na CB/ mrugnołeś światłami żeby umożliwić mu jak najszybciej włączenie się do ruchu?
Przypuszczam że nigdy :(

#33 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2009 - 08:23

sołtys, bez prywatnych wycieczek proszę.

#34 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 września 2009 - 13:18

Widze, ze jest tu troche kierowcow ciezarowek wiec odpowiedzcie mi na jedno pytanie.
Jadac do Polski jade przez Niemcy co mimo starych wspomnien jest coraz bardziej meczace. W wielu miejscach autostrada ma tylko dwa pasy, jeden to najczesciej sznur ciezarowek.
Zostaje drugi pas, ale co jakis czas ktoremus kierowcy "tira" nagle sie przypomni, wyskakuje na lewy pas i rozpoczyna sie "blaganie o milimetry" ktore zatrzymuje caly ruch na dobre kilkadziesiat sekund (czasami minut, jak wyprzedzany sie obrazi i jedzie na styk z predkoscia max).
Jezeli sa trzy pasy to wtedy juz wolna amerykanka czyli prawy pas tylko dla ciezarowek, srodkowy to co kilka aut ciezarowka i jazda 90-100km/h a lewy to jazda min 130 km/h. Wbicie sie na lewy to juz akrobacja, bo rozbujac sie tak szybko z 90 do min 130 to sztuka (tylko, ze nie wiesz czy ten z tylu ma 130 czy np 140), a jak juz sie uda to najezdza z tylu ktos kto ma ochote jechac 160 i znow skakanie.
Czy naprawde takie "sciganie" sie tirow z roznica 1-2km/h cos daje kierowcom czy to tylko wina nerwowosci?

#35 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 25 września 2009 - 13:44

A powiedzcie mi Panowie kierowcy samochodów ciężarowych tzw TIR'ów czy Was przypadkiem nie obowiązuje odstęp, od poprzedzającego pojazdu, taki żeby schować się przy wyprzedzaniu???

Druga sprawa, jak jeszcze miałem CB to sporo się nasłuchałem. A najgorsze jest to że znaczna część kierowców TIR'ów nie może pojąć, że CB można mieć w osobówce w której jeżdżą z nami dzieci. I lecą bluzgi, wyzwiska na #19. A jak takiemu zwracałem uwagę to albo powiedział wyłącz radio albo jeszcze mnie zwyzywał. Przecież jest tyle innych kanałów na luźne rozmowy...
Dobrze było jak miałem Jacksona na bazie to włączałem USB i na #19 trochę im popiszczało w głośnikach :p

Oczywiście nie można wszystkich szufladkować, każdy jest inny..

EDIT: Jeszcze mnie drażni taka sytuacja. W mojej miejscowości jest takie dość duże rozwidlenie dróg no i najgorsze jest jak ciężarówki robią sobie tam pauzy. w sumie to najbliższy parking 9 km więc nie wiem dlaczego akurat tutaj. Pomijając fakt że zabronione jest parkowanie pojazdów o DMC pow 16t, no i to jest praktycznie na skrzyżowaniu (poza jezdnią) to jeszcze jak stanie taki to nic nie widać wyjeżdżając z podporządkowanej.... normalnie przegięcie ;/

#36 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2009 - 13:55

Dobrze było jak miałem Jacksona na bazie to włączałem USB i na #19 trochę im popiszczało w głośnikach :p


No masz się czym chwalić, brawo.

#37 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 25 września 2009 - 13:58

No masz się czym chwalić, brawo.


No jak na #19 leciały same kur.... i chu.... a prośby nie dawały rezultatu to lepiej pozagłuszać.

#38 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2009 - 14:00

No jak na #19 leciały same kur.... i chu.... a prośby nie dawały rezultatu to lepiej pozagłuszać.


lepiej radio wyłączyć:)

#39 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 września 2009 - 14:00

lepiej pozagłuszać.

najlepiej to nie dolewać oliwy do ognia.. ich zagłuszasz, a przy okazji przeszkadzasz całej masie bogu ducha winnych użytkowników CB.. najlepszy rozwiązaniem jeśli ktoś nie reaguje na prośby jest zignorowanie go..

jestem na CB od 94 i wiem jak było kiedyś, a jak jest teraz.. pamiętam KLARY, KAROLE, etc..

#40 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 25 września 2009 - 14:08

lepiej radio wyłączyć

No tak, Ty chyba jesteś jednym z tych którzy są niereformowalni i nie przyjmują do wiadomości że człowiek czasami dzieci w samochodzie wozi... albo chce sprzedać radio. Przychodzi gościu i pyta czy warto, to mówię, że można się praktycznie wszystkiego dowiedzieć co się dzieje na drodze. Włączam radio żeby mu pokazać a tu "kur... ja pier..... poje....." no i tak co drugie słowo. facet mówi "nie no w sumie to mi nie potrzebne chyba to radio" a mnie szag trafia że znowu przez jakiegoś idiotę 150 PLN w plecy :/

najlepszy rozwiązaniem jeśli ktoś nie reaguje na prośby jest zignorowanie go..


W sumie praktykowałem ale wiesz ile taka baza ściąga, ok 15 km w jedną stronę więc w sumie ok 30 to jakieś pół godziny słuchania takiego. a jak jadę i jeszcze jedzie w tą samą stronę co ja to porażka :/

JA miałem Cb ponad 2 lata i przez takich "kierowców" zrezygnowałem.. Rzadko jeżdżę sam a jak jedzie ktoś ze mną to nie chce słuchać non stop bluzgów.