Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Wypuszczanie kierowców z drogi podporządkowanej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 07:57

Kilka moich doświadczeń w tej kwestii:
Jeżeli kogoś wypuszczamy z ulicy podporządkowanej to zróbmy to z głową.. przed zatrzymaniem się i wypuszczeniem kogoś z boku warto popatrzeć do wstecznego lusterka, być może okaże się, że jesteśmy ostatni w kolumnie samochodów i tak naprawdę możemy spokojnie przejechać, gdyż za nami będzie można spokojnie wyjechać (najbardziej mnie rozwala jak ktoś zatrzymuje się.. np. ostro hamując i wypuszcza mnie z boku, a za nim nie ma nikogo) wiadomo podziękuje, ale swoje sobie pomyśle.

Jeżeli jedziemy drogą, na której nie ma lewoskrętu i z przeciwka stoi samochód, który skręca w swoje lewo (czyli przecina nasz pas ruchu) warto się zatrzymać i przepuścić go gdyż może się okazać, że za nim uzbierał się spory sznurek samochodów.. fakt, że kierowca nie blokuje nam przejazdu, ale przecież chodzi o kulturę.

P.S. tak jeszcze mi się skojarzyło.. wypuszczając kogoś z boku nie puszczajmy wszystkich, bo później okazuje się, że główna droga stoi a z bocznych jedzie się płynnie.. najlepszą zasadą jest 'na suwak', ale ciężko w Polskich realiach o to. Ja osobiście wypuszczam max 2-3 samochody.

#2 OFFLINE   Pingwin60

Pingwin60
  • 72 postów
  • Dołączył: 09-09-2008
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 19 września 2009 - 08:58

Ci co mieszkają na Pomorzu i odwiedzają czasami Pruszcz wiedzą, że tutaj problem korków jest obecny - i to praktycznie przez cały dzień aż do 17-18. Jednak wpuszczanie samochodów na rondzie wychodzi u nas dość sprawnie. Większość kierowców będących na rondzie wpuszcza samochód czekający na wjazd. Przeważnie zauważyłem zasadę 1:1 i też taką stosuję - oczywiście mówię o rondzie i korku. Co do ulic podporządkowanych kultura też stoi na dość wysokim poziomie. Nie ma problemu długiego stania na podporządkowanej i czekania, aż ktoś Ciebie wypuści.

Jedyne co może denerwować (oprócz korków) to światła - sygnalizacja jest ze sobą tak kiepsko zsynchronizowana, że to szok. Chociaż ostatnio zauważyłem małe zmiany w tym kierunku na głównym skrzyżowaniu. Na to poradzić nic niestety nie możemy. I pomyśleć, że pracowałem kiedyś w firmie, która montowała te światła... :p

Pozdrawiam,
Pingwin60

#3 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 września 2009 - 17:41

fakt, że kierowca nie blokuje nam przejazdu, ale przecież chodzi o kulturę.

Tylko wiesz... policjant moze ci powiedziec, ze w Polsce nie ma systemu grzecznosciowego i odpowiednio za takie cos nagrodzic, takze wiadomo... z głową :)

#4 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 19:42

Napisał chomiczek Dodany obrazek
fakt, że kierowca nie blokuje nam przejazdu, ale przecież chodzi o kulturę.

Tylko wiesz... policjant moze ci powiedziec, ze w Polsce nie ma systemu grzecznosciowego i odpowiednio za takie cos nagrodzic, takze wiadomo... z głową :)


ale tu niema naruszenia żadnego przepisu więc z na jakiej podstawie ten mandat ?

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#5 OFFLINE   DaVePGN

DaVePGN

    Drift King

  • 4 228 postów
  • Dołączył: 17-02-2009
  • Skąd: PGN
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 września 2009 - 19:52

ale tu niema naruszenia żadnego przepisu więc z na jakiej podstawie ten mandat ?

a zasada prawej ręki?
edit: cos mi sie pokrecilo i myslalem, ze chodzi o puszczanie tych z naprzeciwka ;)

#6 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 19:58

rozwiń bo nie rozumiem co ma zasada prawej ręki do tej sytuacji jedzie gość z przeciwka chce skręcić w lewo i ja go przepuszczam z uprzsejmości kto złamał jakiś przepis moim zdaniem nikt

no to darmo się napisałem:D

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#7 OFFLINE   kjuik

kjuik
  • 5 postów
  • Dołączył: 02-12-2009

Napisany 02 grudnia 2009 - 23:37

ale tu niema naruszenia żadnego przepisu więc z na jakiej podstawie ten mandat ?

a np. na takiej że nie masz uprawnień do kierowania ruchem :) a zatrzymanie jednego samochodu po to żeby drugi mógł przejechać już podlega pod kierowanie ruchem to samo dotyczy się tych z prawej jak i z lewej

#8 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 02 grudnia 2009 - 23:48

Np spowalnianie ruchu.

#9 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 grudnia 2009 - 00:46

jak sie znajdzie taki "mily" policjac co za wpuszczenie/przepuszczenie innego pojazdu bedzie chcial mi wstawic mandat, to powiem mu zeby stanal sobie na skrzyzowaniu i uplynnil ruch, od tego oni tez w koncu sa. a nie tylko od zbierania kasy, bo od tego mamy rumunow i innych zebrakow
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#10 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 grudnia 2009 - 08:15

notabene wpuszczania z podporządkowanej, wiecie jaką prawidłowość zauważyłem?

Najczęściej nie wpuszczają kobiety. Codziennie wracając z pracy wjeżdżam z jednokierunkowej jednopasmowej podporządkowanej w główna 3 pasmową. Zawsze tam się korkuje (nie dużo ale zawsze) i siłą rzeczy muszę wjechać na w główną przez wpuszczenie przez inną dobrą duszyczkę - inaczej nie da rady tam przejechać.

Prawda mężczyzn jest więcej za kółkiem, ale jakoś tak stojąc i czekając aż się ktoś zlituje patrzę na twarze kierowców jadących główną. część z nich omija mnie wzrokiem (najładniejszy nie jestem to mnie nie dziwi) - ale kobiety w ogóle jakby klapki na oczy i byle do przodu :) (nie mam nic do równouprawnienia - to tylko luźne spostrzeżenie - i nie mówie że wszystkie takie są - z nudów czekając obserwuje :D)



 


#11 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 03 grudnia 2009 - 08:49

a np. na takiej że nie masz uprawnień do kierowania ruchem a zatrzymanie jednego samochodu po to żeby drugi mógł przejechać już podlega pod kierowanie ruchem to samo dotyczy się tych z prawej jak i z lewej

Toś wymyślił :o:o:o Możesz to uzasadnić jakimś np.cytatem z KD :confused:

#12 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 grudnia 2009 - 09:05

Toś wymyślił :o:o:o Możesz to uzasadnić jakimś np.cytatem z KD :confused:


raczej nie moze... ale jest druga strona medalu.
Jak ktoś Cie puszcza i ty ruszysz, a On umyslnie, czy nie też ruszy - to .. jestes winny, bo ciężko będzie Ci udowodnić, ze ktoś zrobił to specjalnie, a historyjek dlaczego sie zatrzymał, czy zwolnił moze miec duzo (choćby wbiegające na drogie zwierze, ktore zmusiło go do zatrzymania i jak przebiegło to ruszył)

I bron boże nie mówie tu, zeby nie wpuszczac, albo nie dawać sie wpuszczac tylko tak jak napisał chomiczek - robić to z głowa... mysleć, a przede wszytskim traktować zasade ograniczonego zaufania jako jedną z priorytetowych w kierowaniu pojazadami.

#13 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 03 grudnia 2009 - 19:17

raczej nie moze... ale jest druga strona medalu.
Jak ktoś Cie puszcza i ty ruszysz, a On umyslnie, czy nie też ruszy - to .. jestes winny, bo ciężko będzie Ci udowodnić, ze ktoś zrobił to specjalnie, a historyjek dlaczego sie zatrzymał, czy zwolnił moze miec duzo (choćby wbiegające na drogie zwierze, ktore zmusiło go do zatrzymania i jak przebiegło to ruszył)

Zgadzam sie z Tobą w 100%,jednak to co napisał kolega kjuik że przepuszczenie kogoś to jest kierowanie ruchem trochę mnie :shock: Chciałbym aby to poparł jakimś cytatem np.z KD albo nie pisał bzdur(wg mnie)

#14 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 06 grudnia 2009 - 01:22

Do tego nie trzeba żadnych cytatów wystarczy pomyśleć jak to wygląda. Zatrzymujesz się i resztę samochodów za Tobą i pokazujesz kierowcy stojącemu na drodze podporządkowanej żeby jechał. Kierowanie ruchem jak nic.

#15 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 grudnia 2009 - 20:44

Mnie osobiście to szlak trafia jak jadę na uczelnie i muszę stać na podporządkowanej przed korkiem na grunwaldzkiej w Kielcach a wszyscy tak trzymają sie swoich zderzaczków żebyś się czasem nie wcisnoł. No szczyt chamstwa, bardzo często trzeba się toczyć na chama (wymuszać pierwszeństwo, wiem że to nie dobrze ale innej rady w tym wypadku nie ma). Ja zawsze w korku puszczam jeden góra 2 samochody bo w końcu ten z tyłu też może puścić i od razu wszystkim żyje się lepiej. Ale oczywiście większość patrzy tylko na swoje... ehh... daleko nam jeszcze do kultury takiej jak np. w Anglii, tam puszczanie to codzienność, jak tam jeździłem to poprostu nadziwić sie nie mogłem jacy bezstresowi kierowcy (pomyliłem się i wjechałem pod prąd to kierowca z naprzeciwka zatrzymał się i uśmiechnoł machnołem ręką że przepraszam a on mi też)

#16 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 06 grudnia 2009 - 20:55

Ale oczywiście większość patrzy tylko na swoje... ehh... daleko nam jeszcze do kultury takiej jak np. w Anglii, tam puszczanie to codzienność

Może dlatego tak jest,ponieważ nasłuchają się "dobrych rad" wujka kjuik i JACK_PL i boją sie mandatu za "kierowanie ruchem":rolleyes:

#17 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 grudnia 2009 - 21:00

Ja to bym takiego mandatu nie przyjął. Niech pisze protokół do sądu.

#18 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 06 grudnia 2009 - 21:14

Ja to bym takiego mandatu nie przyjął. Niech pisze protokół do sądu.

Ja też nie,poza tym bardzo wątpię żeby ktoś takowy chciał wystawić. Chyba jakiś mściwy kretyn.

#19 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 06 grudnia 2009 - 21:24

nie sądzę żeby ktoś wystawił taki mandat. Sam często wpuszczam radiowóz albo mnie wpuszczają i nikt jeszcze mi nie zwrócił uwagi. poza tym zawsze w korku wpuszczam przynajmniej jedno auto z podporządkowanej. Ale sytuacja jest taka że jeśli ktoś Cię wpuści i jak będziesz wyjeżdżał a on w Ciebie przy...... to jest ewidentnie Twoja wina nawet jak otworzył okno i powiedział "jedź" nie mówiąc już o mruganiu światłami i machaniu ręką.

#20 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 06 grudnia 2009 - 21:31

Ale sytuacja jest taka że jeśli ktoś Cię wpuści i jak będziesz wyjeżdżał a on w Ciebie przy...... to jest ewidentnie Twoja wina nawet jak otworzył okno i powiedział "jedź" nie mówiąc już o mruganiu światłami i machaniu ręką.

I właśnie o tym pisał cita 6 postów wyżej :)