Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z MID-em??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
117 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 03 maja 2014 - 18:23

Witam, czas wziąśc się za mojego mida który ostatnio płata mi figle. Przez ostatni czas pojawił mi się komunikat PROGRAM. Nic nie pokazuje prócz tego napisu i godziny, a teraz wogóle nic nie wyświetla, nawet podświetlenie nie działa. Jak czytałem padło oprogramowanie. I teraz się zastanawiam czy kupić inny tzn sprawny czy kombinować z tym, tym bardziej że mam już jeden stary który wymieniłem bo gubił pixele. W tym co pokazuje PROGRAM pixele są ok więc może warto go zrobić. I teraz pytanie do was. Co trzeba przelutować ze starego do nowego aby to działało ? czy nie da się już nic zrobić ?

czy może lepiej będzie jak powiem elektrykowi aby przelutował mi tylko wyświetlacz do tego starego co ?

daje fotkę i prosiłbym osoby które to ogarniają aby jakoś podpowiedziały

http://fotoo.pl//out...dsc-0215-1-.jpg


 


#102 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 maja 2014 - 19:59

Witam, czas wziąśc się za mojego mida który ostatnio płata mi figle. Przez ostatni czas pojawił mi się komunikat PROGRAM. Nic nie pokazuje prócz tego napisu i godziny, a teraz wogóle nic nie wyświetla, nawet podświetlenie nie działa. Jak czytałem padło oprogramowanie. I teraz się zastanawiam czy kupić inny tzn sprawny czy kombinować z tym, tym bardziej że mam już jeden stary który wymieniłem bo gubił pixele. W tym co pokazuje PROGRAM pixele są ok więc może warto go zrobić. I teraz pytanie do was. Co trzeba przelutować ze starego do nowego aby to działało ? czy nie da się już nic zrobić ?

czy może lepiej będzie jak powiem elektrykowi aby przelutował mi tylko wyświetlacz do tego starego co ?

daje fotkę i prosiłbym osoby które to ogarniają aby jakoś podpowiedziały

http://fotoo.pl//out...dsc-0215-1-.jpg


Tu masz zaznaczony układ do przelutowania . Tylko jeżeli masz lutownice na gorące powietrze lub wprawę. http://forum.omegakl...001#post1112001

#103 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 03 maja 2014 - 20:15

No ja sie za to nie bede bral bo obydwa nie beda dzialac;) dam do.goscia ktory zajmuje sie elektronika. I mowisz ze jak ta kosc przelutuje z innego dzialajacego mida to powinno wszystko dzialac?
A tasmy nie bedzie lepiej zamienic tzn ekranu?


 


#104 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 maja 2014 - 20:37

No ja sie za to nie bede bral bo obydwa nie beda dzialac;) dam do.goscia ktory zajmuje sie elektronika. I mowisz ze jak ta kosc przelutuje z innego dzialajacego mida to powinno wszystko dzialac?
A tasmy nie bedzie lepiej zamienic tzn ekranu?


Taśma jest na przewodzący klej i jest bardzo delikatna .Czy będzie działać ,,tego nikt tobie nie powie bo zdarza się nawet zawodowcom od naprawy wyświetlaczy że piksele poszły w dal. Daj do naprawy na alledrogo . Lub spróbuj według porady na forum odzyskać stracone piksele na starym midzie.

#105 OFFLINE   tomi2991

tomi2991

    Irmscher ... loading

  • 162 postów
  • Dołączył: 11-09-2011
  • Skąd: Zd-Wola/Zapolice__ EZD
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 03 maja 2014 - 20:37

A ten stary(inny) co masz to hula?? czy też wysiadł i zakupiłeś inny nowy?? Mój też minimalnie zgubił piksele i zastanawiam sie nad zmianą ale na j.Polski bo juz takowy widziałem :D

#106 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 03 maja 2014 - 20:49

Ten stary dziala tylko prawie polowy nie widac. Wiec w pon przejade sie do tego.elektryka i zapytam za ile mi to przelutuje. I pokalkuluje co mi taniej wyjdzie


 


#107 OFFLINE   InfectedMusic

InfectedMusic
  • 6 postów
  • Dołączył: 09-02-2015

Napisany 09 lutego 2015 - 15:21

Moje pytanie polega na tym ze w Mid dziala mi wszystko po za zakresem km ile mozna jeszcze zrobic na baku co moze byc przyczyna i druga sprawa wyswietla mi komunikaty w jezyku szwedzkim ma ktos moze tlumaczenie szwedzkie ???? jezeli zly dzial to sory jestem nowy

#108 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 09 lutego 2015 - 18:34

wyswietla mi komunikaty w jezyku szwedzkim

,
:zdziwko1::lol: fajny jezyk
napisz to Ci przetlumacze ;)

#109 OFFLINE   InfectedMusic

InfectedMusic
  • 6 postów
  • Dołączył: 09-02-2015

Napisany 09 lutego 2015 - 18:55

taaaa bardzo fajny 1 komunikat mam juz przetlumaczony ktory mi wyskoczyl mi chodzi o wszystkie komunikaty moze ktos ma no i druga czesc czemu nie pokazuje mi ile jeszcze przejade km na paliwie

#110 OFFLINE   piohrun92

piohrun92
  • 47 postów
  • Dołączył: 06-07-2013
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2015 - 19:10

a wskazówka na zegarach pokazuje dobrze? jak nie to pewnie pływak
jak tak to może być jakiś kabelek od samego mida, spróbuj wyjąć zegary i poprawić wtyczkę

#111 OFFLINE   scrabi

scrabi
  • 123 postów
  • Dołączył: 03-10-2012
  • Skąd: lublin

Napisany 09 lutego 2015 - 19:32

taaaa bardzo fajny 1 komunikat mam juz przetlumaczony ktory mi wyskoczyl mi chodzi o wszystkie komunikaty moze ktos ma no i druga czesc czemu nie pokazuje mi ile jeszcze przejade km na paliwie

Kolego google tłumacz i wszystko bedzie jasne.Tzn. przetłumaczone.:p

#112 OFFLINE   InfectedMusic

InfectedMusic
  • 6 postów
  • Dołączył: 09-02-2015

Napisany 09 lutego 2015 - 20:17

tylko dziwne ze wszystko dziala po za tym paliwem tylko a wskaznik paliwa na zagarach dziala normalnie

#113 OFFLINE   macko1326

macko1326
  • 1 postów
  • Dołączył: 09-02-2015

Napisany 10 lutego 2015 - 00:19

Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem omegi b 2.0 16v z 1994r.

Moj problem polega na tym że MID na postoju pokazuje zużycie paliwa na poziomie 0,3 Galona podajże na godz. po wrzuceniu biegu chwilowe jak i średnie spalanie wyskakuje na 999,9.
prędkość max: ciągle 260km, brak odczytu temp., działa jedynie stoper.

Przeglądając fora internetowe wyczytałem, że można odczytać soft MIDA lecz u mnie wyskakuje jedynie: è 0000

Czy ktoś z was spotkał się z czyms podobnym?

#114 OFFLINE   InfectedMusic

InfectedMusic
  • 6 postów
  • Dołączył: 09-02-2015

Napisany 10 lutego 2015 - 20:30

panowie wracajac to tej sprawy z niepokazywaniem ile jeszcze na paliwie zrobie km bylem dzisija u mechanika podpiol kompa i wysokczyly 3 bledy dotyczace najprawdopodobniej tego tylko nie potrafie ich rozszyfrowac bledy sa nastepujace 167 24 i 121

#115 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 lutego 2015 - 20:44

to byłeś u mechanika i podał ci tylko kody błędów ? nie rozumiem...


 


#116 OFFLINE   InfectedMusic

InfectedMusic
  • 6 postów
  • Dołączył: 09-02-2015

Napisany 10 lutego 2015 - 21:22

bylem w innej sprawie zmiany jezyka w midzie czego sie nie dalo zrobic te bledy dotyczyly 24 to czujnik trasy czy cos takiego a dalej nie pamietam juz mniejsza z tym prosze o pomoc w rozszyfrowaniu a najlepiej osobe ktora miala podobny problem z niedzialajacym przejechanym dystansem na baku

#117 OFFLINE   InfectedMusic

InfectedMusic
  • 6 postów
  • Dołączył: 09-02-2015

Napisany 14 lutego 2015 - 09:47

jest ktos w stanie pomoc???

#118 Guest_burnswrc_*

Guest_burnswrc_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 17 maja 2015 - 11:12

Witam,
Ostatnio moja Omcia miała dłuższy przestój, z tego względu padł w niej aku i to w takim stopniu, że nie świeciła się żadna kontrolka. Po odpaleniu autka okazuje się, że nie działa mi w ogóle wyświetlacz komputera (całkiem czarny). Wyjąłem zegary posprawdzałem żarówki podświetlające oraz bezpieczniki w skrzynce. Wszystko wygląda ok (żarówki niespalone, bezpieczniki całe). I tu moje pytanko, spotkał się ktoś z podobnym problemem, że tylko wyświetlacz nie działa?

Radio mam nieseryjne 1 DIN (cały czas działa). Poza tym nie zauważyłem żadnych nowych usterek w elektryce poza niedziałającą połową spryskiwaczy (ale to chyba nie będzie mieć związków z wyświetlaczem) Podświetlanie deski działa.

Ewentualnie, co jeszcze mogę sprawdzić? od razu zaznaczam że nie jestem elektrykiem ani elektronikiem, posiadam tylko podstawową wiedzę z tych zakresów (laika). Także musiałby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak coś sprawdzić.


P.S. czy kabelki idące od włącznika świateł mogą mieć coś z tym wspólnego? bo w międzyczasie naprawiałem włącznik świateł.


Update:

Po wypięciu akumulatora na kilka godzin (podładowaniu), wyświetlacz działa jakby nic mu nie było.
Nie wiem, co to mogło być :p