Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z MID-em??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
117 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 18 września 2009 - 16:29

Szukalem juz podobnego tematu niestety nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi. Problem jest nastepujacy: dnia dzisiejszego wymienialem TID'a na MID-a wraz z manetka, ku mojemu zaskoczeniu cala instalacja juz byla i wszystkie czujniki takze zadnego bledy itd. Problem mam dopiero po odpaleniu samochodu i rozpoczeciu jazdy. Chwilowe spalanie rosnie do bagatela 38.9l!!! A srednie utrzymuje sie na poziomie 30l/100km przy silniku 2.0 8v??:/ Ok rozumiem mozliwe ze to dlatego ze MID'a zdemontowalem z omegi 2.5TD i trzeba go przeprogramowac. Dlatego pytam czy da sie to zrobic samemu?? i czy program opel tech2 polaczy sie poprzez port USB?? Mam rowniez Opelscanner lecz po wlaczeniu go nie wyskakuje mi nic i sie zawiesza wiec sadze ze on odpada. Co poradzicie oprucz serwisu Opla??

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 września 2009 - 18:31

nalezy przeprogramować MIDa w ASO. Język zmienisz sobie sam Opelscannerem, o ile masz interfejs specjalnie do Opelscannera a nie jakiś dłubany :)



 


#3 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 września 2009 - 18:59

nalezy przeprogramować MIDa w ASO. Język zmienisz sobie sam Opelscannerem, o ile masz interfejs specjalnie do Opelscannera a nie jakiś dłubany :)


No nie wiem czy opelscannerem nie da rady, u mnie Exec zmieniał z mil na km itd. a on ma chyba opelscannera.

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 września 2009 - 19:08

mówie jeszcze raz, bo widzę że czytać ze zrozumieniem nie możesz

mile na km oraz język zmienisz opel scannerem
soft musisz wgrać w ASO



 


#5 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 września 2009 - 19:33

mówie jeszcze raz, bo widzę że czytać ze zrozumieniem nie możesz

mile na km oraz język zmienisz opel scannerem
soft musisz wgrać w ASO


Doszło:)

#6 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 18 września 2009 - 20:15

ok wiedz zglosze sie do ASO. Jestem aktualnie w NL nie wiecie ile przypuszczalnie moze to kosztowac?? Po przeprogramowaniu MID'a jest mozliwosc ze bedzie on pokazywal nieprawidlowe wskazania wzgledem autentycznych wartosci?

#7 OFFLINE   chrico

chrico
  • 116 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: Oslo

Napisany 18 września 2009 - 21:02

Co do tych wskazan spalania i prekosci to ja mam podobnie,to znaczy tez pokazuje nie tak jak trzeba,tzn spalanie chwilowe jest ok 1-5L a zuzycie srednie jest ok 4,5L/100km oraz srednia predkosc ok 25km/h wiec cos nie tak.
Mid-a programowalem przez tech2 do silnika X20XEV z manual. wgrałem kod 013.
W menu tech2 widzialem sporo funkcji korekcji tych wartosci wiec jest to chyba kwestia dobrania odpowiedniej korekcji.Jeszcze tego nie obcykalem bo nie mialem czasu,ale zabiore sie do tego na dniach.Chyba ze ma ktos z gotowa odpowiedz na skorygowanie tych wartosci.

#8 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 07:05

http://forum.omegakl...ead.php?t=13300

polecam wam przeczytanie tego tematu - tu jest rozpisane o softach

jak również polecam wpisanie w wyszukiwarkę google słowa "mid" (tę dostępną pod naszym przyciskiem :szukaj:) - to również rozwieje wasze wątpliwości

Co do ceny naprawy - pytaj na forum zagranicznym (mamy przecież takowy dział u nas)

Aha przy ustawianiu mida - pamiętajcie o ustawieniu również kół (odpowiednia wielkość w oprogramowaniu - zwróćcie uwagę diagnoście na to)



 


#9 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 19 września 2009 - 08:42

Co do tych wskazan spalania i prekosci to ja mam podobnie,to znaczy tez pokazuje nie tak jak trzeba,tzn spalanie chwilowe jest ok 1-5L a zuzycie srednie jest ok 4,5L/100km oraz srednia predkosc ok 25km/h wiec cos nie tak.
Mid-a programowalem przez tech2 do silnika X20XEV z manual. wgrałem kod 013.
W menu tech2 widzialem sporo funkcji korekcji tych wartosci wiec jest to chyba kwestia dobrania odpowiedniej korekcji.Jeszcze tego nie obcykalem bo nie mialem czasu,ale zabiore sie do tego na dniach.Chyba ze ma ktos z gotowa odpowiedz na skorygowanie tych wartosci.


na forum ściągniesz wsad do tego mida. http://forum.omegakl...ead.php?t=24887
kupujesz za kilkadziesiąt groszy układ 93C46, programatorem wgrywasz mu zawartość i wlutowujesz układ na płytce mida w miejsce obecnego. Zmieniałem już w 3 midach i działa :) Wg mnie najtańsze rozwiązanie.

#10 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 10:24

A ja musiałem coś popsuć sobie. Wylutowałem kość ze starego mida i dałem do nowego (aby pozbyc sie błedu automatycznej skrzyni biegów - mam manuala). No i pochodził z 2 dni i wywalił błąd (napis PROGRAM). Lub nie pokazuje wartości. Przelutowywałem go już pare razy ale nic to nie daje. Raz jest dobrze raz błąd odczytu z tej kości (kość napewno nie była przegrzana). Sposób szybki i dobry tylko ostrzegam, że w 1% jak u mnie może coś się zrypać :)

#11 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 19 września 2009 - 10:28

może układ uszkodzony - poza przegrzaniem jeszcze trzeba uważać na elektrostatykę.
niestety wsadu do x25xe nie posiadam - jakby ktoś opelscannerem zgrał i mi podesłał to bym Ci sprawny układzik wysłał.

#12 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 10:42

ja mam całą kość do 3.0 jakby co :)

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#13 OFFLINE   bestb

bestb
  • 593 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Poznań- Anglia
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 11:45

ja tez szukam wsadu z nr 36 tyle ludzi na tym forum na dostep do opel scannera i nic... podobnie z pomyslem utworzenia bazy wsadow.....
pisalismy juz o tym z "tuptus"

#14 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 13:32

może układ uszkodzony - poza przegrzaniem jeszcze trzeba uważać na elektrostatykę.
niestety wsadu do x25xe nie posiadam - jakby ktoś opelscannerem zgrał i mi podesłał to bym Ci sprawny układzik wysłał.


dzięki za chęci, tylko czy ktoś się pofatyguje i zgra ? :)
A czy masz mozliwosc zmiany jezyka ? Z tego co pamietam w mid-zie z 97 naszego jezyka nie ma, ale czy dalo by sie angielskie nazwy wstawic zachowujac kilometry zamiast mil itp ?

#15 OFFLINE   bestb

bestb
  • 593 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Poznań- Anglia
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 września 2009 - 13:56

da sie angielski i km tez

#16 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 19 września 2009 - 16:23

dla wszystkich ciekawskich koszt zmiany danych MID'a(przeprogramowanie) w ASO Opel w Den Haag kosztuje od 30-50 euro ja zaplacilem ta mniejsza sumke i jest ok:)

#17 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 września 2009 - 23:55

dla wszystkich ciekawskich koszt zmiany danych MID'a(przeprogramowanie) w ASO Opel w Den Haag kosztuje od 30-50 euro ja zaplacilem ta mniejsza sumke i jest ok:)


yyy to prawie darmo :D

da sie angielski i km tez


to fajnie.. a czym takie zmiany mogł bym sam wprowadzać ? chodzi mi jaki programator lub fejs do tego ?

#18 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 20 września 2009 - 01:54

Podobno OpelScanner lub OpelTech2.

#19 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 20 września 2009 - 06:47

opeltech2 nie~!!
Prawdziwy TECH2 vertronixa - tak.
A tak budzetowo:
Opelscanner 1.0.1.69 lub nowszy :)
Ew. programator układów scalonych plus lutownica :)

#20 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 września 2009 - 19:25

ok wiedz zglosze sie do ASO. Jestem aktualnie w NL nie wiecie ile przypuszczalnie moze to kosztowac?? Po przeprogramowaniu MID'a jest mozliwosc ze bedzie on pokazywal nieprawidlowe wskazania wzgledem autentycznych wartosci?

propozycja moja jest taka , że jak wrócisz do kraju wyslij swojego mida do kolesia z Torunia jego namiar znajdziesz na allegro i on przeprogramuje ci pod twoje auto kość , która znajduje się wewnątrz lub byc może będzie miał mida do twojego typu silnika i się zamienicie , spróbować można tu masz namiar http://allegro.pl/it...ab_naprawa.html szkoda tylko że przed zakupem mida nie zapytałeś czy będzie chodził w twoim aucie ale to już muszta po obiadku , mi udało isę znaleźć mida typowo do mojego motorka i chodzi i swici jak nowy , powodzenia