Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pomocy Brak Ogrzewania!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
94 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   sasek

sasek

    Zbanowany

  • 92 postów
  • Dołączył: 27-09-2008
  • Skąd: krzeszowice

Napisany 16 września 2009 - 16:44

Jak w temacie nie mam w aucie wogóle ogrzewania, wymieniłem dziś termostat i dalej nic.
Silnik się nagrzewa płyn też wentelator się załancza, jak włączę ogrzewanie na hi przy rozgrzanym silniku to przez dosłownie 5sekund poleci ciepłe powietrze a potem zimne cały czas leci.
Nie wiem co może być tego przyczyną, w maju przerabiali mi jakoś przewody wodne do ogrzewania reduktora bo ponoć były podłączone przez nagrzewnice, no i mi się wydaje że chyba tu będzie problem.
Czy ktoś z was tak miał i zna rozwiązanie??
Jak tak to proszę bardzo o pomoc....
A druga sprawa to co trzeba wymienić i jak się tam dostać nie leciało mi nigdzy od zakupu ciepłe powietrze po prawej stronie...
Proszę o szybką odpowiedź.

#2 OFFLINE   marcinrk

marcinrk
  • 170 postów
  • Dołączył: 15-06-2009
  • Skąd: okolice Włocławka
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 września 2009 - 18:37

A druga sprawa to co trzeba wymienić i jak się tam dostać nie leciało mi nigdzy od zakupu ciepłe powietrze po prawej stronie...


Mam dokładnie to samo i nie mam pojecia co jest. Jak bym nie ustawił to z prawej leci tylko zimne:-/

#3 OFFLINE   peszek91

peszek91
  • 16 postów
  • Dołączył: 11-09-2009
  • Skąd: Włocławek

Napisany 16 września 2009 - 19:08

Jak na moje oko, to radziłbym ci sprawdzić nagrzewnice, filtr do nagrzewnicy i pompę wody. Nie wiem czy dobrze myślę, ale kiedyś miałem taki przypadek w BMW i okazało się, że pompa wody, a dokładnie wirnik nie obracał.

#4 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 września 2009 - 19:14

Jak w temacie nie mam w aucie wogóle ogrzewania, wymieniłem dziś termostat i dalej nic.
Silnik się nagrzewa płyn też wentelator się załancza, jak włączę ogrzewanie na hi przy rozgrzanym silniku to przez dosłownie 5sekund poleci ciepłe powietrze a potem zimne cały czas leci.
Nie wiem co może być tego przyczyną, w maju przerabiali mi jakoś przewody wodne do ogrzewania reduktora bo ponoć były podłączone przez nagrzewnice, no i mi się wydaje że chyba tu będzie problem.
Czy ktoś z was tak miał i zna rozwiązanie??
Jak tak to proszę bardzo o pomoc....
A druga sprawa to co trzeba wymienić i jak się tam dostać nie leciało mi nigdzy od zakupu ciepłe powietrze po prawej stronie...
Proszę o szybką odpowiedź.


Witam, może to pomoże
http://forum.omegakl...brak ogrzewania
lub to
http://forum.omegakl...brak ogrzewania

#5 OFFLINE   marcinrk

marcinrk
  • 170 postów
  • Dołączył: 15-06-2009
  • Skąd: okolice Włocławka
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 września 2009 - 20:30

Reset robiłem kilka razy i nie pomogło, dodam jeszcze że z prawej leci mi zimne, a z lewej gorące. Gorące leci nawet jak jest wyłączony klimatronik. W upalne dni MASAKRA! Po resecie wywala mi "--" na wyświetlaczach czego wczesniej nie było. Wie ktoś moż gdzie w okolicy Włocławka można zczytać błędy? i ile taka przyjemność kosztuje?

#6 OFFLINE   wo0t?!

wo0t?!
  • 32 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Poznań City

Napisany 16 września 2009 - 21:39

Sprawdź czujnik wewnętrzny moze zawalony jest ,moze przeklamuje rezystancją dlatego odlacza ciepłe... Jeżeli jedna strona grzeje a drugą leci zimne to pewni siłownik "silniczek" od klapy się zepsuł cos na zasadzie zaworu trójdrożnego. Działa to tak samo jak bateria na wylewce (kran zwyłky). I najwidocznej nie przełacza się...

#7 OFFLINE   cichy.

cichy.
  • 22 postów
  • Dołączył: 21-04-2008
  • Skąd: sochaczew

Napisany 14 października 2009 - 13:36

ja mialem u siebie tak jak kupilem swoja omege, ze po prawej stronie mialem caly czas zimne powietrze chociaz ze bylo ustawione na HI, okazalo sie ze z tylu w panelu od sterowania odpiela sie kostka. Po wlozeniu ja na miejsce wszystko bylo OK
Zawsze do przodu....

#8 OFFLINE   sasek

sasek

    Zbanowany

  • 92 postów
  • Dołączył: 27-09-2008
  • Skąd: krzeszowice

Napisany 17 października 2009 - 20:57

Dziś troche walczyłem z tym ogrzewaniem i stwierdziliśmy że do wymiany jest nagrzewnica ponieważ nie puszcza za małe ciśnienie wody i nie grzeje.
Mam też pare pytań na którę proszę o pilną odp.
1,Wąż ten gruby od układu chłodzenia idący z termostatu do góry chłodnicy jest mięki a potem twardnieje czy tak ma być??
2,Wężyk cienki idący od góry chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego.. nim powinna lecieć cały czas woda czy nie??
Ponieważ u mnie nie leci chyba że wezmę i zaczne cisnąć górny wąż chłodnicy ten gróby.
3, jak wyjąć najszybciej i najprościej nagrzewnice?? co porozkręcać trzeba??

#9 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 października 2009 - 21:08

Dziś troche walczyłem z tym ogrzewaniem i stwierdziliśmy że do wymiany jest nagrzewnica ponieważ nie puszcza za małe ciśnienie wody i nie grzeje.
Mam też pare pytań na którę proszę o pilną odp.
1,Wąż ten gruby od układu chłodzenia idący z termostatu do góry chłodnicy jest mięki a potem twardnieje czy tak ma być??
2,Wężyk cienki idący od góry chłodnicy do zbiorniczka wyrównawczego.. nim powinna lecieć cały czas woda czy nie??
Ponieważ u mnie nie leci chyba że wezmę i zaczne cisnąć górny wąż chłodnicy ten gróby.
3, jak wyjąć najszybciej i najprościej nagrzewnice?? co porozkręcać trzeba??

witam witam. powiem jedno jak nie leci ci płyn tym górnym cienkim wężykiem to morze być wina pompy jest już nie szczelna łopatki popękane. a jak dodasz gazu to tym cienkim też nie poleci.

#10 OFFLINE   sasek

sasek

    Zbanowany

  • 92 postów
  • Dołączył: 27-09-2008
  • Skąd: krzeszowice

Napisany 17 października 2009 - 21:29

też nie leci

#11 OFFLINE   rafi195

rafi195

    tylko 2.5TD :)

  • 1 802 postów
  • Dołączył: 09-07-2009
  • Skąd: Chrzanów/Krzeszowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 października 2009 - 21:32

też nie leci

a przy większych obrotach powinno. to stawiał bym na pompę wody może któraś z łopatek odleciała i już nie jest taka wydolna . a w ciepłe dni nie grzała się zbytnio.

#12 OFFLINE   dlucik

dlucik

    http://www.abastran.com

  • 36 postów
  • Dołączył: 27-08-2009

Napisany 19 października 2009 - 14:47

Witam!

Mam podobny problem, nie dziła mi ogrzewanie, próbowałem juz wszystkiego. Wymieniłem nagrzewnice, czyściłem układ, dziś zatkałem waz do parownika i jezdziłem na benzynie ale nic z tego zimnie i zimne... Chyba ostatnie co mi zostało to sprawdzić pompę wody, bo po przejechaniu 10km płyn w zbiorniku jest zimny a to chyba nie jest normalne?

Ma ktoś jakąś rade jak sprawdzić pompę?


Jak chodzi o sposób na dostanie sie do nagrzewnicy to mam w miare prosty 30min roboty niestety wiaze sie z małym niewidocznym uszkodzeniem tapicerki, jednak stwierdziłem ze rozbierając całą deske narobiłbym wiecej szkod

#13 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2009 - 14:53

Witam!

Mam podobny problem, nie dziła mi ogrzewanie, próbowałem juz wszystkiego. Wymieniłem nagrzewnice, czyściłem układ, dziś zatkałem waz do parownika i jezdziłem na benzynie ale nic z tego zimnie i zimne... Chyba ostatnie co mi zostało to sprawdzić pompę wody, bo po przejechaniu 10km płyn w zbiorniku jest zimny a to chyba nie jest normalne?

Ma ktoś jakąś rade jak sprawdzić pompę?


Jak chodzi o sposób na dostanie sie do nagrzewnicy to mam w miare prosty 30min roboty niestety wiaze sie z małym niewidocznym uszkodzeniem tapicerki, jednak stwierdziłem ze rozbierając całą deske narobiłbym wiecej szkod


A termostat dobry?

#14 OFFLINE   dlucik

dlucik

    http://www.abastran.com

  • 36 postów
  • Dołączył: 27-08-2009

Napisany 19 października 2009 - 15:00

Dobry, jak autko jest zimnie to po właczeniu ciepłye robia sie tylko przewody od lpg i nagrzewnicy a jak otworzy sie termostat robi sie ciepła chłodnica. Dodam ze na pare dni po wymianie działało ogrzewanie, moze bez jakich rewelacji ale nie było zimno w samochodzie potem było coraz gorzej, miałem nieszczelą chłodnice i zbiorniczek wyrównawczy (kiedys miałem problem z uszczelką pod głowića) Kupiłem specjalny klej, pokleiłem zbiornik a chłodnica wymieniona. No i teraz to juz kompletnie zimno. NIe wiem moze zle odpowietrzam?

#15 OFFLINE   nana22

nana22
  • 6 postów
  • Dołączył: 30-10-2009

Napisany 03 listopada 2009 - 22:43

Hej. Mam problem z ogrzewaniem. Jeden przewód do nagrzewnicy jest gorący, a drugi zimny. Jaka moze być tego przyczyna???

#16 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 listopada 2009 - 23:04

Hej. Mam problem z ogrzewaniem. Jeden przewód do nagrzewnicy jest gorący, a drugi zimny. Jaka moze być tego przyczyna???

Brak przeplywu plynu przez nagrzewnice.

#17 OFFLINE   nana22

nana22
  • 6 postów
  • Dołączył: 30-10-2009

Napisany 03 listopada 2009 - 23:45

przeplyw jest , bo jak potrzymam go na obrotach podczas postoju to sie robi letni

#18 OFFLINE   dlucik

dlucik

    http://www.abastran.com

  • 36 postów
  • Dołączył: 27-08-2009

Napisany 04 listopada 2009 - 10:08

Prawdopodobnie zapchana jest nagrzewnica i płynie za mało płynu dlatego na wyzszych obrotach robi sie letni.

#19 OFFLINE   nana22

nana22
  • 6 postów
  • Dołączył: 30-10-2009

Napisany 04 listopada 2009 - 16:46

hej. to jak bys mogl to opisz mi ten szybki sposob wyjecia nagrzewnicy

#20 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 04 listopada 2009 - 17:45

hej. to jak bys mogl to opisz mi ten szybki sposob wyjecia nagrzewnicy


Jest na forum opisane :cool: