Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

zastanawiam się nad lpg


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 11 września 2009 - 09:39

no właśnie nie wiem czy się opłaca. stąd pytanie. Na wtrysku powinien lepiej chodzić i może spalanie się zmniejszy. teraz przy bardzo spokojnej jeździe (do 100km/h) pali 11.


a ile ma palic 5/100 ? :smiech2:




 


#22 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 września 2009 - 11:01

to sobie przelicz. zobacz ile kasy musisz zainwestowac, zeby prawdopodobnie zmniejszyc spalanie, a maksymalnie zejdziesz o 1,5 litra. ale to ciezko osiagnac.

jezeli wszystko chodzi u ciebie dobrze, to ciesz sie tania jazda i nic nie kombinuj
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#23 OFFLINE   JACK_PL

JACK_PL

    BadBoy

  • 79 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Przeczów

Napisany 11 września 2009 - 11:12

a ile ma palic 5/100 ?


Nie no po prostu zastanawiam się czy by nie zeszło trochę.

to sobie przelicz. zobacz ile kasy musisz zainwestowac, zeby prawdopodobnie zmniejszyc spalanie
, a maksymalnie zejdziesz o 1,5 litra. ale to ciezko osiagnac.


W sumie to musiałbym jeździć z 1.5 roku żeby mi się to zwróciło przy oszczędności ok 1 litra.

jezeli wszystko chodzi u ciebie dobrze, to ciesz sie tania jazda i nic nie kombinuj

No właśnie niezbyt dobrze ale jeszcze spróbuje wyregulować. Może będzie lepiej.

#24 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 września 2009 - 12:56

Butle gazową polecam w koło zapasowe, ja tak mam i bardzo mi się to podoba bo nie zajmuje mi bagażnika, mieści się w nią 48 litrów i po trasie starcza na 400 do 450km, instalka STAG 300, wcześniej miałem emmegas i nie chciało nic chodzić (emma zczytje dane tylko z jednego wtrysku a do Omegi potrzeba przynajmniej dwóch bo lewa strona silnika ma inne czasy wtrysków od prawej) Mnie instalka kosztowała 2700, pozdrawiam

#25 OFFLINE   kokodryl

kokodryl
  • 48 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Czechowice-Dz.

Napisany 11 września 2009 - 13:14

Butle gazową polecam w koło zapasowe, ja tak mam i bardzo mi się to podoba bo nie zajmuje mi bagażnika, mieści się w nią 48 litrów i po trasie starcza na 400 do 450km, instalka STAG 300, wcześniej miałem emmegas i nie chciało nic chodzić (emma zczytje dane tylko z jednego wtrysku a do Omegi potrzeba przynajmniej dwóch bo lewa strona silnika ma inne czasy wtrysków od prawej) Mnie instalka kosztowała 2700, pozdrawiam


Dzięki,a jakieś inne sprostowania co do butli-czyli gdzie ją zainstalować i jaką dać (ksztalt)Widzę że temat się rozwinol to proszę o dalsze sugestie na co zwrócić uwagę i na czym nie oszczędzać kasy.
Dziękuje panowie,panie :D
kokodryl

#26 OFFLINE   djtween

djtween
  • 357 postów
  • Dołączył: 08-03-2009
  • Skąd: Byczyna || Almere-Buiten

Napisany 11 września 2009 - 14:13

do kombi w kolo zapasowe polecam butle 38 litrow netto. Na trasie zrobisz na tym ok 300km wiec jeszcze ujdzie a bagaznik pozostawia swoje wlasciwosci pakunkowe:D Ja mam instalacje na sterowniku Stag-4 reduktor tomasetto alaska i wtryskiwacze czerwone Valtec'i. Musialem sie najezdzic na usrtawienia i kalibracje ale od kilku miesiecy mam spokoj wszystko pracuje bardzo rowno ale roznica w spalaniu zostala ok 2-3 litry wzgledem benzyny:(

#27 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 września 2009 - 19:34

Nie napisałem ja mam butle w koło w sedanie :) Na co uwagę hmm masz 2,5 V6 więc na pewno reduktor no i przewód od butli do reduktora musi być 8mm jak Ci założą 6mm to przy butowaniu będzie mu brakowało..., wtryski mam Valtec (czy jak to się tam pisze) czerwone 3ohm, u mnie się spisują i nie narzekam, fakt jak się je oprze o coś np. podszybie to w srodku słychać jak diesel ale jak się je gdzieś luźno położy to w środu nic nie słychać i na zewnątrz. Wkrętki w kolektorze ssącym muszą być jak najbliżej wtrysków benzynowych (moja pierwsza instalacja wyglądała tak że wkrętki były zrobione w połowie :/ ale koniec historii o "fachowcach") Ja swój obecny gaźik założyłem w firmie którą mogę chętnie polecić jeśli chodzi o świętokrzyskie. Odebrałem samochód i przyjechałem dopiero za 1000km, teraz w wakacje zrobiłem trase Polska-Anglia-Polska całość na gazie i zero najmniejszych problemów. Pozdrawiam

Zapomniałem dopisać, różnica w spalaniu między benzyną a gazem musi być, fakt można obniżyć dawki gazu ale niestety kosztem zdrowia silnika, co tu dużo mówić musi swoje dostać nie ma innej rady, najważniejsze aby mapa wtrysków gazu pokrywała się z benzyną. Później na gazie trzeba pilnować oleju (wymienia się co 10 000km) świec i przewodów zapłonowych i nie trzeba się martwić, że nasze serducho może zachorowac od gazu.

#28 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 września 2009 - 22:29

Witam szanownych forumowiczów.Robię przymiarki do zagazowania mojej kluski.Autko wystawilem do sprzedania ale że jest 0000 zainteresowanie to jeszcze nie jedno razem zwiedzimy.Chcialbym uzyskać informacje jaką warto zainstalować instalacje,oraz mniej więcej koszt.
Mam walnięty zawór egr,zaslepilem go --czy mam go wymienić?:)
Katalizatorów też już nie posiadam--czy to nie będzie przeszkadzać instalacji?:)


Kolego nie wiem czy to ci się opłaci do samochodu ( bez obrazy )za ok 8000 PLN zakładać instalację za 3300-3500 PLN i sprzedać go za może 7000 PLN.

#29 OFFLINE   kokodryl

kokodryl
  • 48 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Czechowice-Dz.

Napisany 14 września 2009 - 19:08

Kolego nie wiem czy to ci się opłaci do samochodu ( bez obrazy )za ok 8000 PLN zakładać instalację za 3300-3500 PLN i sprzedać go za może 7000 PLN.


Tu kolego przyznaje tobie calkowitą racje,ale jeżeli sprzedam omeszke i doloże te 4000pln to i tak nie wiem co kupie(maly wybór),a tu autko zadbane wymienione plyny ustrojowe no i rozrząd.Maszyna od 3 lat mi i mojej rodzince dobrze sluży.
A jak instalka ma się do awaryjności w 2,5v6-czy zwiększa się zużycie jakiś części w silniku,uszczelki itp.?
kokodryl

#30 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 14 września 2009 - 20:06

Butle gazową polecam w koło zapasowe, ja tak mam i bardzo mi się to podoba bo nie zajmuje mi bagażnika, mieści się w nią 48 litrów i po trasie starcza na 400 do 450km, instalka STAG 300, wcześniej miałem emmegas i nie chciało nic chodzić (emma zczytje dane tylko z jednego wtrysku a do Omegi potrzeba przynajmniej dwóch bo lewa strona silnika ma inne czasy wtrysków od prawej) Mnie instalka kosztowała 2700, pozdrawiam


ale tutaj kolego nie dopisales kombi czy sedan bo normalnie to takie rzeczy to tylko w ERZE:p
ps. jeszcze nie mam gazu:D
kombi nie wiem jak wyglada:D

#31 OFFLINE   kokodryl

kokodryl
  • 48 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Czechowice-Dz.

Napisany 14 września 2009 - 20:07

ale tutaj kolego nie dopisales kombi czy sedan bo normalnie to takie zeczy to tylko w ERZE:p
ps. nie mam gazu:D


Sorki,Sedanik:D

Dostalem taką ofertę co wy na to:
-stag 300
-wtryski raile
-reduktor scorpion
-dysze 2,2
-zbiornik 60l walec
-zawór w klapce paliwa
-cena 3050
Sorki jeśli pokręcilem nazwy.Warte uwagi czy szukać dalej?Obecnie beny pali 12,czy jest możliwe że gazu wyjdzie 14(tak mi powiedzial instalator)
kokodryl

#32 OFFLINE   kokodryl

kokodryl
  • 48 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Czechowice-Dz.

Napisany 15 września 2009 - 20:54

Bardzo proszę o rade w sprawie tej oferty powyżej bo muszę jutro rano kolesiowi dać odpowiedz czy daje do niego autko
Dzięki za zainteresowanie i szczere odpowiedzi.
kokodryl

#33 OFFLINE   cwiara

cwiara
  • 169 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 września 2009 - 21:29

Wtryskiwacze niech ci lepsze założą, bo na tych możesz długo nie pojezdzić.

#34 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 września 2009 - 23:59

Trochę drogo. A co do butli nie wiem czy nie będziesz żałował dnia w którym ją założyłeś bo zostanie Ci 50cm bagażnika na głębokość a między butlą a siedzeniem przestrzeń która nie będzie wykorzystywana :/, wiem bo miałem taką butle i jeśli chodzi o wakacje lub przewiezienie czegoś bardzo nie praktyczne bo koło możesz wyjąć lub przestawić, jakaś skrzynie basową czy tube też a butli już nie ruszysz :/

Hmm a te dysze nie będą za małe jak na 2,5 V6? Nie powinny być 2,4



Pozdrawiam

#35 OFFLINE   Coolin

Coolin
  • 120 postów
  • Dołączył: 05-05-2008
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 30 września 2009 - 09:00

damian0708 a tą butle co masz w kole zaposowym to ile za nią płaciłeś bo pionowa w zapas jest droższa od poziomej bo właśnie sie tez dowiadywalem i ile litrow ci wchodzi?

#36 OFFLINE   poorchava

poorchava

    Elec-TROLL-nik

  • 294 postów
  • Dołączył: 30-03-2009
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 01 października 2009 - 01:32

Jak na zestaw z wtryskami raila 3050 to raczej drogo. Za taka cenę możesz spokojnie założyć nawet zestaw z matrixem. W 2.5 V6 z tego co wiem to czerwone valteki sie nawet wyrabiają.

#37 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 października 2009 - 11:28

Jak na zestaw z wtryskami raila 3050 to raczej drogo. Za taka cenę możesz spokojnie założyć nawet zestaw z matrixem. W 2.5 V6 z tego co wiem to czerwone valteki sie nawet wyrabiają.


Te butle przeznaczone do pionu są dużo droższe. Ja za instalke STAG 300 z butlą w koło i wtryskami waldka 3 omy dałem 2700. Butla jest 55 litrowa a mieści mi się w nią 48 litrów gazu. Jedyny minus takiego rozwiązania to to że nie pokazuje Ci wskaźnika poziomu gazu cały czas świeci się rezerwa, po prostu trzeba pilnować kilometrów.

#38 OFFLINE   Coolin

Coolin
  • 120 postów
  • Dołączył: 05-05-2008
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 02 października 2009 - 14:35

Te butle przeznaczone do pionu są dużo droższe. Ja za instalke STAG 300 z butlą w koło i wtryskami waldka 3 omy dałem 2700. Butla jest 55 litrowa a mieści mi się w nią 48 litrów gazu. Jedyny minus takiego rozwiązania to to że nie pokazuje Ci wskaźnika poziomu gazu cały czas świeci się rezerwa, po prostu trzeba pilnować kilometrów.


Hmm!U nas instalka STAGa z ta pionowa butla 3400.Ale jeszcze sie zastanawiam nad BRC ale to juz 4200.A pelna butla na ile km Ci starcza?Mi tylko gazownik mowil,ze moze mi wstawic normlne poziome ale bez wileozaworu o ile dobrze pamietam i mowil ze wtedy mi nie bedzie pokazywac poziomu gazu.A tej drozszej pionwej mowil,ze bedzie ok.To pionowe kolo 300zl drozej od poziomowej.

#39 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 października 2009 - 15:11

Na pełnym zbiorniku czyli 48 litrów w trasie robie 400 do 440km a w mieście 260-280km z tym że to zależy jak jeździsz...
Wielozawór w butli musi być, nie będziesz miał po prostu czujnika poziomu gazu, bo pływak nie będzie działał na boki. Tak swoją drogą to zastanawiało mnie dlaczego wskazania do butli nie zrobią na zasadzie czujnika ciśnienia, przecież byłby najdokładniejszy, fakt że jak się zrobi cieplej to ciśnienie wzrasta ale takie wartości da się chyba zniwelować

Co do instalki załóż STAG bo BRC nie zabardzo chce ponoć łaźić. Pytałem w serwisie opla o montaż tego BRC to powiedzieli że się nie podejmą bo nie chce to chodzić.

#40 OFFLINE   Coolin

Coolin
  • 120 postów
  • Dołączył: 05-05-2008
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 02 października 2009 - 15:51

Na pełnym zbiorniku czyli 48 litrów w trasie robie 400 do 440km a w mieście 260-280km z tym że to zależy jak jeździsz...
Wielozawór w butli musi być, nie będziesz miał po prostu czujnika poziomu gazu, bo pływak nie będzie działał na boki. Tak swoją drogą to zastanawiało mnie dlaczego wskazania do butli nie zrobią na zasadzie czujnika ciśnienia, przecież byłby najdokładniejszy, fakt że jak się zrobi cieplej to ciśnienie wzrasta ale takie wartości da się chyba zniwelować

Co do instalki załóż STAG bo BRC nie zabardzo chce ponoć łaźić. Pytałem w serwisie opla o montaż tego BRC to powiedzieli że się nie podejmą bo nie chce to chodzić.


Haha!A u mnie u każdego gazownika podjeżdżając i sie pytajac o instalke do omy V6 to kazdy mi BRC i BRC jeden tylko mi polecil DIEGO a tak to o staga musialem sie wszedzie pytac i mowili ze BRC ma prawdziwe wtryski a STAG ma zawory.Takze widzisz jak to roznie gadaja.