Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jaki zalecany akumulator do mojego silnika (jakie parametry)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
207 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 18 stycznia 2007 - 17:33

szukalem ale cos ciezko znalezc konkretnie te informacje do konkretnie mojego silnika. pasuje cos kupic a podobno nie chwala juz Boschów a chwala ZAP-y Silver np. Mam metlik w glowie. Pomozcie!


Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#2 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 stycznia 2007 - 17:41

Ja mam w obu autkach Delphi i jestem zadowolony. W Combo 1,7D siedzi już 3 rok i nie miałem nigdy problemu, nawet w tamtą mroźną zimę. W omedze siedzi od lata i jeszcze nie wiem jak się zimą sprawdzi. Na oba dostałem 4 lata gwarancji i tym się sugerowałem przy zakupie. Według mnie akumulator i tak dłużej nie wytrzyma niż te 4 lata.

#3 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 18 stycznia 2007 - 18:42

hmmm o delphi mi nawet nie przyszlo do glowy. a jakie parametry do mojego?... :( :sad:
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#4 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 stycznia 2007 - 18:45

W zupełności Ci starczy coś koło 70 aH. Ja mam taki w fordzie, tylko "ponoć" jest on za duży na mój silnik a powinien być 6x aH. Ty masz troszkę większy silnik to będzie jak znalazł. Ja polecam centre. Mam i w fordzie i w oplu, do VW Marty też planuje zakup aku tej firmy :) Tylko gwarancja chyba nie jest 4 letnia.

#5 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 18 stycznia 2007 - 19:16

no wlasnie juz cos konkretniejszego... dzieki. ale cos centry ostatnio nie chwala... czy moc 540 A jest wystarczajacy do mojego?
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#6 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 stycznia 2007 - 19:20

Pamietaj ze nie liczy sie tylko pojemność, ale najbardziej w przypadku diesli liczy sie prą rozruchowy.
Ja polecałbym ci akumulator 74 Ah o prądzie rozruchowym 680A.
Chce przypomnieć ze dla silników diesla potrzeba wiecej pradu rozruchowego niz dla silnikow benzynowych.
Wiec krótko 74Ah/680A. I naprawde jesli chodzi o Centrę to wcale nie jest tak żle.

#7 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 18 stycznia 2007 - 19:29

wiec dlaczego u kolegi na tym samym silniku jest oryginalny akumulator i pisze 400 A to mnie wlasnie zastanawia ale moze norma jakas inna 400A EU DIN cos takiego tam pisz. ale rzeczywiscie wydaje mi sie ze 680 powinno wystarczyc.
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#8 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 18 stycznia 2007 - 19:45

znalazlem. bardzo dobry i bardzo chwala.
http://moto.allegro...._w_europie.html
chyba go wezme
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#9 OFFLINE   $zp!3G

$zp!3G
  • 32 postów
  • Dołączył: 11-01-2007
  • Skąd: Nasielsk

Napisany 18 stycznia 2007 - 19:59

To ja się dołącze do tematu o akumulatorach.. ma w swojej omedze 36ah. TITANIUM.

I strasznie mi śniedzieją klemy.. podpowiedzcie czym może to być spowodowane.. a może są jakieś pasty prondo przewodzące którymi mógł bym posmarować klemy od wewnątrz?

Twoży się takie biało zielony osad na klemach..

#10 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 stycznia 2007 - 20:15

Poprostu klemy się utleniają. Jakbyś miał ołowiane klemy i zaciski to by nie było problemu. Prawdopodobnie masz pokryte lub megamiką.
Na klemy najlepsza wazelina techniczna albo podkładki filcowe pod klemą nasączone w oleju. Tylko że przy podkładkach trzeba od czasu do czasu kilka kropli na klemę dać.

#11 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 stycznia 2007 - 20:19

znalazlem. bardzo dobry i bardzo chwala.
http://moto.allegro...._w_europie.html
chyba go wezme

Kupiłem czarnego Moll'a na jesień. Rzeczywiście chwalą, ale zobaczymy co będzie po 4 latach.
Namówił mnie znajomy, który ma takiego w 3.0dti i tez nie narzeka.





ps. chodzi o markę, bo parametry to inna sprawa.



strasznie mi śniedzieją klemy.. podpowiedzcie czym może to być spowodowane.. a może są jakieś pasty prondo przewodzące którymi mógł bym posmarować klemy od wewnątrz?

Może zwykły towot?

#12 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 stycznia 2007 - 22:44

Wickerman, wreszcie dojrzałeś do wymiany ;)

#13 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 stycznia 2007 - 23:15

Ja mam Delphi i jest OK. Parametry zależą też (a może przede wszystkim) od parametrów alternatora, który musi ładować (nie prze- ani niedo - ładować).W omegach było kilka rodzajów alternatorów.

#14 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 stycznia 2007 - 23:28

ja mam polski produkt
czyli

CENTRA

nie narzekam miałm przez 3 lata taki we vectrze... w styczniu zeszłego roku przy tych mrozach przez 4 dni stał an dworze.. i zapalił troche był słaby ale pociągnoł...
parametrów teraz nie pamietam...

#15 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 19 stycznia 2007 - 10:51

Parametry zależą też (a może przede wszystkim) od parametrów alternatora, który musi ładować (nie prze- ani niedo - ładować).W omegach było kilka rodzajów alternatorów

no i wlasnie jak mam dojsc jakie parametry ma moj alternator... moze ktos ma gdzies w programikach lub instrukcji.

Kupiłem czarnego Moll'a na jesień. Rzeczywiście chwalą, ale zobaczymy co będzie po 4 latach.
Namówił mnie znajomy, który ma takiego w 3.0dti i tez nie narzeka

a ty masz jaki silnik i jakie parametry tego molla?

Wickerman, wreszcie dojrzałeś do wymiany

ano dojrzalem:) wkoncu poprzednik padl:D
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#16 OFFLINE   Hrabia

Hrabia
  • 387 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 stycznia 2007 - 11:41

Ja ma 74 ah Bosch Silver

#17 OFFLINE   wickerman

wickerman
  • 103 postów
  • Dołączył: 13-06-2006
  • Skąd: Jasło

Napisany 19 stycznia 2007 - 11:43

eh najbardziej to mi chodzi o prad rozruchowy :hehe:
Piwo to napój alkoholowy o niskiej zawartości alkoholu (zazwyczaj do 6%) uzyskiwany w wyniku fermentacji alkoholowej brzeczki piwnej, otrzymywanej ze zbóż - głównie jęczmienia, bez destylacji.

#18 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 stycznia 2007 - 12:57

Na alternatorze jest tabliczka znamionowa i wszystko jest napisane.

#19 OFFLINE   OPAW

OPAW
  • 68 postów
  • Dołączył: 22-12-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 19 stycznia 2007 - 13:12

Ja kupiłem miesiąc temu Centrę Futurę 75 Ah 760 A. Do diesla im wiekszy prąd rozruchowy, tym lepiej. Jest tylko jeden problem, ponieaż typowy akumulator do Omegi powinien mieć 175 mm wysokości. Większość akumulatorów ma 190 mm, ten który kupiłem również. Pojawia się więc problem z zamontowaniem tej puszki z kablami, która jest na akumulatorze. Nie jest to jakis wieli kłopot, po psotu nie jest wczepiona w zaczep i już, spaśc na pewno nie spadnie.
zawsze chciałem mieć takie coś
własnie po to, by wozić ją

#20 OFFLINE   Feder

Feder
  • 3 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: WPR

Napisany 30 stycznia 2007 - 19:56

a do Omegi B z silnikiem 2.0 16V jaki akumulator polecacie? Mógłby być na przykład Centry 50Ah lub 55Ah ?