Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czy mozna schowac antene zewnetrzna gps


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 września 2009 - 18:41

witam
mam antene zewnetrzna gps prawie taka jak w linku
http://www.allegro.p...asus_f_vat.html

i tak sobie mysle czy moglbym to ustrojstwo rozebrac i wpakowac te bebechy w antene pletwe rekina ktora mam na dachu
tego typu http://www.allegro.p...iacz_rekin.html

tak sie zastanawiam czy bedzie zasieg czy ta gps ma obudowe wykonana z jakiegos konkretnego tworzywa czy nie ma to znaczenia
nie mam pojecia na jakiej to dziala zasadzie, poprostu chce to schowac zeby mi ta z kabelkiem magnetyczna nie szpecila zrobil bym test ale nie chce tego wszystkiego rozbierac nie potrzebnie
i druga sprawa
w jaki sposob moge przedluzyc kabel od tej gps czy to jest zwykly kabel czy rowniez jakis ekranowany jak w zwyklej antenie fm

#2 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 września 2009 - 23:02

Witam, myślę, że jeżeli ta płetwa jest z plastiku to nie powinno być problemów, a kabel to koncentryk 50om.

#3 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 września 2009 - 18:53

rozebralem to i wepchnolem jak sie okazalo w tej pletwie bylo nawet miejsce gdzie idealnie wskoczyla antena czyli chilone robia wszystko na jedno kopyto i za to ich chwalic:D

co najwazniejsze antena dziala bez zadnego problemu satelitki widzi elegancko i mam ja caly czas na dachu i nie musze wychodzic z auta zeby wyrzucic antenke na dach:D
niestety musze przyznac ze na wewnetrznej w omedze navi chodzi gorzej niz np. w volvo s40 i chyba ma na to wplyw przednia szyba ale teraz to mi to lata

kabel mam 5 metrow i niewiem czy jak zaloze kabel pol metra dluzszy czy nie bedzie przeklamywac zczytywania sygnalu ale cos mi sie zdaje ze i tym razem musze to rozkopac i sie przekonac na wlasnej skorze :p

#4 OFFLINE   seba03

seba03
  • 800 postów
  • Dołączył: 07-06-2012
  • Skąd: SOsnowiec w POznaniu
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 26 września 2012 - 15:15

Podepnę się pod temat, bo nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum.

Czy w BFL można schować ten odbiornik GPS z dachu do środka samochodu i czy będzie działać? Dziurę po antenie chciałbym wykorzystać na montaż anteny CB.
Pozdrawiam

Edit:

Już wiem, że wpakowany moduł do środka nie łapie sygnału... :(