Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jaka powinna być temperatura silnika w trasie?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
164 odpowiedzi na ten temat

#161 OFFLINE   SScafe

SScafe

    Każdy ma swój mały fetysz

  • 416 postów
  • Dołączył: 17-01-2010
  • Skąd: Krakow

Napisany 19 lutego 2011 - 21:55

Wczoraj nabyłem 2.5TD i silnik nagrzewa się do 87*C i się zastanawiam czy nie powinno być więcej bo moje 3.0 v6 trzyma od 94 do 100.
Dodatkowo zauważyłem że w okolicach gumowego łącznika kolektora dolotowego(czarny) z ssącym(aluminiowy) jest zasmarkane olejem a silnik bierze olej.
Na zimnym po zagrzaniu świec odpala choć czasem nie od kopa tylko tak jakby odpali i zgaśnie i za drugim razem już pracuje normalnie ale za to na ciepłym trzeba nim chwile pokręcić.

#162 OFFLINE   joix1

joix1

    Gdynia Moje Miasto

  • 273 postów
  • Dołączył: 07-05-2010
  • Skąd: Gdynia

Napisany 20 lutego 2011 - 07:29

Wczoraj nabyłem 2.5TD i silnik nagrzewa się do 87*C i się zastanawiam czy nie powinno być więcej bo moje 3.0 v6 trzyma od 94 do 100.
Dodatkowo zauważyłem że w okolicach gumowego łącznika kolektora dolotowego(czarny) z ssącym(aluminiowy) jest zasmarkane olejem a silnik bierze olej.
Na zimnym po zagrzaniu świec odpala choć czasem nie od kopa tylko tak jakby odpali i zgaśnie i za drugim razem już pracuje normalnie ale za to na ciepłym trzeba nim chwile pokręcić.


Termostat do wymiany właśnie to przerabiałem i musiałem wymieniać 2 razy bo pierwszy otwierał się za późno i auto mi przegrzewał a niby Wahler teraz kolega mi wstawił jakiś oryginalny za 150 zł i trzyma 92. Przed ta wymiana 87 stopni na blacie i słabo dmuchalo ciepło w porównaniu do tego co teraz mam:jump:

#163 OFFLINE   SScafe

SScafe

    Każdy ma swój mały fetysz

  • 416 postów
  • Dołączył: 17-01-2010
  • Skąd: Krakow

Napisany 20 lutego 2011 - 08:42

Gdzie tu jest termostat w tym silniku(spadł śnieg i nie chcę mi się długo stać przy aucie)

#164 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 20 lutego 2011 - 08:57

Gdzie tu jest termostat w tym silniku(spadł śnieg i nie chcę mi się długo stać przy aucie)

z przodu na wysokości pokrywy zaworów
drugie urządzenie od góry - pod plastikową obudową z której wychodzi wąż
montowane na trzy śruby chyba 10

#165 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 20 lutego 2011 - 09:25

Gdzie tu jest termostat w tym silniku(spadł śnieg i nie chcę mi się długo stać przy aucie)


Kolego na początek ściągnij sobie książkę " Sam Naprawiam Opel Omega" jest gdzieś na forum a jak nie to jest w sieci wystarczy w google wpisać, wtedy będziesz miał dużo odpowiedzi na swoje pytania.