Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

rozładowujacy sie akumulator


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
203 odpowiedzi na ten temat

#201 OFFLINE   Adam2009

Adam2009
  • 36 postów
  • Dołączył: 27-04-2015

Napisany 22 lutego 2016 - 17:53

Mam problem do rozwikłania, mianowicie w niedziele rozładował mi się akumualtor w moim Oplu Omedze 2,0 8v 1996 r. Ładowałem go całą noc i rano (15 h), a prostownik pokazywał że ciągle nie jest pełny. Odłączyłem więc i podłączyłem do samochodu. Pojechałem nim w dwa miejsca, przy trzecim odpapalniu auta już rozrusznik ledwo kręcił (krótkie trasy były). Zaparkowałem pod blokiem i potem już nie odpalił. Zmierzyłem po 1h miernikiem, miał 12,5 V i sprobowalem odpalić - nic, rozrusznik prawie wogole nie zakrecił. Napiecie spadło po tym do 10,6 V i tyle już zostało. Znajomy mechanik podjechał ze swoim akumulatorem, żeby odpalić z kabli i sprawdzic czy alternator ładuje. Po odpaleniu napięcie 14,7 V, po wlaczeniu swiatel i ogrzewania - 14-14,1 V, zatem alternator sprawny. Następnie wyjęliśmy mój akumulator i włożyliśmy jego (naładowany, 72Ah). Po odpaleniu napięcie nadal 14,7 V. Nastepnie odpalałem i gasiłem samochód 5-6 razy żeby sprawdzić czy rozrusznik sprawny i wszystko było w porządku. Odpalał w 0,5 sekundy. Mechanik zasugerował, że być może jedna "cela" padła w akumulatorze i stąd te 10,5 V. Albo prostownik się zepsuł i nie ładuje, ale według mnie wygląda ok. Macie może jakiś pomysł czy po prostu akumulator do wymiany, czy coś innego padło? I dlaczego przy napięciu 12,5 V akumulator nie odpalił?



#202 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 22 lutego 2016 - 18:04

I dlaczego przy napięciu 12,5 V akumulator nie odpalił?

 

Tyle było bez obciążenia,przy obciążeniu jakimkolwiek odbiornikiem napięcie spadło.

po prostu akumulator do wymiany

Podjedź do serwisu zajmującego się akumulatorami,zmierzą pojemność Twojego i zaproponują Ci nowy :)  



#203 OFFLINE   Adam2009

Adam2009
  • 36 postów
  • Dołączył: 27-04-2015

Napisany 23 lutego 2016 - 13:17

Ładowałem 7 h w nocy i ma napięcie w spoczynku 10,8 V. Otworzyłem korki i w jednym było całkiem sucho,a w pozostałych dość mało. Czy dolanie destylowanej wody i ładowanie coś da czy ten akumulator już padł na dobre?



#204 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 lutego 2016 - 13:33

Możesz dolać, ale to już i tak padło. Musisz dolać nawet bym powiedział