Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Potrzebna krew.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Pingwin60

Pingwin60
  • 72 postów
  • Dołączył: 09-09-2008
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 21 sierpnia 2009 - 21:44

Witam.
W skrócie przedstawie mój problem. Mojego znajomego tata będzię miał w październiku operacje, tutaj opis co mu jest:

Operacja jest w październiku bo teraz były by-passy i ojciec kończy rehabilitacje w Rabce. Ma tętniaka aorty brzusznej przy przepuklinie pachwinowej i w szpitalu bonifratrów go zwodzili przez kilka lat. Nawet padła parę lat cena 40k z tego co pamiętam. Zapomnieli wszyscy o sercu i nogach ogólnie żyły chyba wszystkie do wymiany. Od ponad pól roku przeszedł pod opiekę szpitala Jana Pawła i nagle się okazało że trzeba i że można za friko więc działają po kolei. Ryzyko 50/50 że przeżyje.
Ja mam dwie donacje spod Wałbrzycha. (Wróblewicz + znajomy ale to rodzina) ma wypisane i nic nie mówili że się nie da. Z tego co mój kuzyn mówił (lekarz,który zamawia multum krwi na szpital w Proszowicach) to jest jak bank = litry musi się zgadzać krew bez donacji idzie na wypadki i na najbiedniejszych. reszta ma zabezpieczoną. W sumie nie da się jej kupić ani wyprodukować. Tym bardziej w aptece jej nie sprzedam.


Potrzebne są jeszcze 4 jednostki krwi. Wiem, że na naszym forum jest dużo honorowych dawców krwi - do operacji jest jeszcze trochę czasu. Może akurat komuś minęło 2 miesiące od czasu ostatniej donacji i może oddać krew? Będziemy bardzo wdzięczni.

Jeżeli ktoś się zdecyduje wszystkie dane podam na PW.

Pozdrawiam,
Grzesiek

#2 OFFLINE   W.D.M.A

W.D.M.A

    Ciocia Wiola

  • 287 postów
  • Dołączył: 28-06-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 03 września 2009 - 10:49

Witaj Grześku, aby krew doszła bezpośrednio na potrzeby chorego prosiłabym cię o dane osoby.Ja bezpośrednio nie zdaję krwi, ponieważ jestem ciągle na lekach.Moja córka zdaje krew i jej znajomi, są to ludzie sprawdzeni- działają w ZHP.Braliśmy już udział w takich akcjach.Więc proszę wyślij wszelkie dane potrzebne nam do akcji-nawet jeżeli nie będziemy mieli tej samej grupy krwi, to pisząc dla kogo to jest- można to zamienić.Tak właśnie robiliśmy przy akcji dla dziewczynki chorej na raka.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość.(motodawid)Wioletta.

#3 OFFLINE   Pingwin60

Pingwin60
  • 72 postów
  • Dołączył: 09-09-2008
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 04 września 2009 - 08:59

Witam.
Dziękuję za odzew i chęć pomocy! Już mam wystarczającą ilość krwi zebraną - w poniedziałek wysyłam potwierdzenie :). Jeszcze raz dziękuję!

#4 OFFLINE   W.D.M.A

W.D.M.A

    Ciocia Wiola

  • 287 postów
  • Dołączył: 28-06-2009
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 04 września 2009 - 18:36

W takich sytuacjach, zawsze służę pomocą.Nie masz za co dziękować, jak coś wal jak w dym.Pozdrawiam Wiola;)