Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

zwyżka OC


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Kuzio

Kuzio
  • 170 postów
  • Dołączył: 08-04-2010
  • Skąd: Kraków

Napisany 28 lipca 2010 - 19:32

Radzę zwrócić uwagę na to że podpisujesz oświadczenie zawsze o szkodzie, a w dowodzie masz date wydania - czyli kiedy poraz pierwszy to auto zarejestrowano na Ciebie. W bardzo prosty sposób ktoś może spojrzeć i stwierdzić " mówi że nie ma zniżek bo pierwszy raz ubezpiecza auto a ma go już np 2 lata".


Wiele ludzi podpisuje umowę w agencjach ubezpieczeń. Po prostu kończy Ci się umowa, idziesz do agencji chcesz przedłużać i wynajdujesz sobie firmę która Ci pasuje bo np ma taniej , albo nie ma nadwyżki za wiek, albo ma dogodne raty albo ma ładne logo. Przychodząc z polisą z zeszłego roku nie widać na niej czy w ciągu jej trwania miałeś szkodę, zmieniasz ubezpieczyciela z powodu jakiegokolwiek, a wiele firm nie wymaga potwierdzenia zniżek w poprzednim TU, tylko na podstawie poprzedniej polisy naliczają zniżki na nową w nowej firmie... Miałem tak z PZU, z Allianzem ( kiedyś bo teraz już sprawdzają ), z HDI, z MTU... Dodam że nie zmieniałem ubezpieczyciela przez szkody tylko co roku któraś firma była dla mnie najtańsza.
A możesz nie mieć zniżek bo naprzykład właśnei odrobiłeś sobie rok w plecy po szkodzie :)

#42 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 lipca 2010 - 08:57

Wiele ludzi podpisuje umowę w agencjach ubezpieczeń. Po prostu kończy Ci się umowa, idziesz do agencji chcesz przedłużać i wynajdujesz sobie firmę która Ci pasuje bo np ma taniej , albo nie ma nadwyżki za wiek, albo ma dogodne raty albo ma ładne logo. Przychodząc z polisą z zeszłego roku nie widać na niej czy w ciągu jej trwania miałeś szkodę, zmieniasz ubezpieczyciela z powodu jakiegokolwiek, a wiele firm nie wymaga potwierdzenia zniżek w poprzednim TU, tylko na podstawie poprzedniej polisy naliczają zniżki na nową w nowej firmie... Miałem tak z PZU, z Allianzem ( kiedyś bo teraz już sprawdzają ), z HDI, z MTU... Dodam że nie zmieniałem ubezpieczyciela przez szkody tylko co roku któraś firma była dla mnie najtańsza.
A możesz nie mieć zniżek bo naprzykład właśnei odrobiłeś sobie rok w plecy po szkodzie :)


Gwarantuje CI że każde TU ma oświadczenie o szkodzie, często nawet nie wiesz co podpisujesz.

#43 OFFLINE   Ekpsert Link4

Ekpsert Link4
  • 1 postów
  • Dołączył: 30-07-2010

Napisany 30 lipca 2010 - 13:20

Odpowiadając na Wasze wątpliwości dotyczące weryfikacji przez ubezpieczycieli posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę - jest kilka podejść w tym temacie i zależne są od praktyki towarzystwa. Na pewno każdy klient pytany jest o posiadane zniżki. Nie zawsze jednak dodatkowo trzeba dokumentować je przy zawieraniu umowy odpowiednim poświadczeniem od poprzedniego ubezpieczyciela. Pamiętajcie jednak, że każde towarzystwo w każdym momencie trwania umowy ubezpieczeniowej, może zapytać o potwierdzenie zniżek. I jeśli okaże się, że zadeklarowane zniżki nie mają potwierdzenia 3w rzeczywistości, ubezpieczyciel może ponownie obliczyć składkę i poprosić o dopłatę różnicy.

I jeszcze jedna informacja w tym zakresie. UFG (Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny) w lutym rozpoczął pilotażowy program, dający dostęp do ogólnej bazy zniżek kierowców. Zapytanie Przez Portal, ponieważ tak nazywa się ten program, skupia już 9 ubezpieczycieli, którzy korzystając z jednej bazy informacji dodają i aktualizują dane kierowców dotyczące zniżek. Ma to w głównej mierze zapobiec podawaniu fałszywych danych przez kierowców, gdyż jak dowodzą badania, może tak postępować nawet 10% kierowców. Dla kierowców będzie to także ułatwienie, gdyż nie trzeba będzie dostarczać towarzystwom zaświadczeń o posiadanych zniżkach, co znacznie ułatwi załatwianie formalności przy kupnie polisy.

--
Ekspert Link4 informuje, udziela porad i odpowiada na pytania internautów związane z ubezpieczeniami motoryzacyjnymi.