Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Polerowanie plastików lamp przednich


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
304 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   Bambi

Bambi

    niewiem...brak pomysłu :)

  • 6 postów
  • Dołączył: 08-04-2011
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 14 kwietnia 2011 - 21:13

macie racje chłopaki, najgorsze jest to ze głębsze rysy nie zejdą samą pastą.... ;/ najlepsze co ja zauważyłam przy polerowaniu papierem wodnym 1200 to na tym plastiku jest taka jakby skórka i jak się tą skórkę zdrapie to pod spodem jest matowe bardziej przy polerowaniu takim samym papierem. wniosek jest taki, że widocznie jest jakaś warstwa, która chroni ten plastik właściwy ;p to uważajcie żeby się nie dokopać bo to jest bardzo cienka warstwa i mogą powstać plamy ;p skoro jest to pewnie jest potrzebna ;)

#62 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 15 kwietnia 2011 - 22:01

Heh, na temat polerowania to jak widzę ilu czytających, tyle opinii......
Ja kilka tygodni temu polerowałem plastiki, które kupiłem od Serka. Jak na razie trzymają się całkiem, całkiem.. ale jeszcze wszystko przede mną.....
Ja robiłem to następująco:
Najpierw papier 400 do uzyskania matu na całej powierzchni plastiku, potem kolejno 600, 800 i dalej na mokro: 1200, 1400 i pasta do polerowania szyb kupiona w haldfords'ie...(intensive glass cutter) aż do uzyskania pełnej przezroczystości.....
Tylko polerując tym sposobem należy przestrzegać zasady, żeby zmieniać papier na kolejną gradację dopiero po dokładnym usunięciu rys po poprzednim papierze.....
Powinno się jeszcze na tak wypolerowane plastiki natrysnąć spray UV, ale.....
Efekt jest dobry, roboty na dwa reflektory w sumie około 4 godzin z piwkiem w ręku... więc tak czy tak się opłaca....

#63 OFFLINE   zlomega

zlomega
  • 157 postów
  • Dołączył: 24-05-2010
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 16 kwietnia 2011 - 07:46

tia... ja dałem za polerkę 150zł i efekt był... w prawdzie szału nie było ale widać było poprawę... ale bardzo szybko pojawiły się nowe zarysowania jakby klosz po polerce był bardziej wrażliwy na dotyk, w zasadzie po przejechanu paznokciem i to nie mocno zostawała rysa.... po pół roku jest gorzej niż było na początku, bo koleś który to robił (z forum zresztą) nie natrysnął żadnym specyfikem (spray UV) i teraz jak będzie się jesień zbliżać to wolę wydać 350 na nowe lampy niż kolejny raz robić polerkę i zastanawiać się jak szybko będzie znów ciemno przed maską...

#64 OFFLINE   Lukasboss

Lukasboss

    VW Jetta 1.4 TSI

  • 1 657 postów
  • Dołączył: 24-07-2007
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 kwietnia 2011 - 06:12

tia... ja dałem za polerkę 150zł i efekt był... w prawdzie szału nie było ale widać było poprawę... ale bardzo szybko pojawiły się nowe zarysowania jakby klosz po polerce był bardziej wrażliwy na dotyk, w zasadzie po przejechanu paznokciem i to nie mocno zostawała rysa.... po pół roku jest gorzej niż było na początku, bo koleś który to robił (z forum zresztą) nie natrysnął żadnym specyfikem (spray UV) i teraz jak będzie się jesień zbliżać to wolę wydać 350 na nowe lampy niż kolejny raz robić polerkę i zastanawiać się jak szybko będzie znów ciemno przed maską...


Tez kiedys kupilem nowe lampy, zeby nie meczyc sie po raz kolejny z polerowaniem. Kupilem firmy DEPO. Po pół roku nie byly zmatowione tylko pojawily sie na nich mikro pekniecia :masakra: Reasumujac wole polerowac hella niz kupowac nowe zamienniki.

Metody polerki:

Klasyczna:

Jakis wynalazek na lampe UV:

No i na koniec znalazlem ten zabezpieczajacy filtr UV: http://www.youtube.com/watch?v=AZaQD8x7qyA (1:50 min)

Pytanie gdzie takie cos dostac w PL ??

#65 OFFLINE   makabraa

makabraa
  • 146 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 kwietnia 2011 - 17:35

Tez kiedys kupilem nowe lampy, zeby nie meczyc sie po raz kolejny z polerowaniem. Kupilem firmy DEPO. Po pół roku nie byly zmatowione tylko pojawily sie na nich mikro pekniecia :masakra: Reasumujac wole polerowac hella niz kupowac nowe zamienniki.

Depo się z gruntu nie kupuje nawet czasu na oglądanie szkoda to najgorsze zamienniki ,było kupić coś lepszego a nie wywalać pieniądze w błoto. Miałem zamienniki i do dziś w omesi nawet ryski na nich nie ma . A co do depo to nawet mocowanie klosza jest inne konstrukcyjnie :masakra: A pasty najlepiej używać do zlewu albo kibelka ;);):D:jump:
Zielony autobus przez ulice mego miasta mknie

#66 OFFLINE   cruel

cruel

    nawet gdy będę kroczył...

  • 214 postów
  • Dołączył: 19-06-2010
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Y22XE

Napisany 18 kwietnia 2011 - 19:21

Heh, na temat polerowania to jak widzę ilu czytających, tyle opinii......
Ja kilka tygodni temu polerowałem plastiki, które kupiłem od Serka. Jak na razie trzymają się całkiem, całkiem.. ale jeszcze wszystko przede mną.....
Ja robiłem to następująco:
Najpierw papier 400 do uzyskania matu na całej powierzchni plastiku, potem kolejno 600, 800 i dalej na mokro: 1200, 1400 i pasta do polerowania szyb kupiona w haldfords'ie...(intensive glass cutter) aż do uzyskania pełnej przezroczystości.....
Tylko polerując tym sposobem należy przestrzegać zasady, żeby zmieniać papier na kolejną gradację dopiero po dokładnym usunięciu rys po poprzednim papierze.....
Powinno się jeszcze na tak wypolerowane plastiki natrysnąć spray UV, ale.....
Efekt jest dobry, roboty na dwa reflektory w sumie około 4 godzin z piwkiem w ręku... więc tak czy tak się opłaca....



To jest najlepsza metoda do lam Hella, ja tak robiłem przed zima i do tej pory wszystko jest OK, ze szwagrem 2 godzinki roboty
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Czas jest wartościowszy od pieniędzy. Możesz dostać więcej pieniędzy, ale nie możesz dostać więcej czasu.

#67 OFFLINE   Gregigregi

Gregigregi

    Szukam Omegi

  • 227 postów
  • Dołączył: 12-06-2009
  • Skąd: Poole,Dorset
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 18 kwietnia 2011 - 21:29

Polecam XERAPOL PLASTIC POLISH-na bazie akrylu.
Ja lamp nie miałem w bardzo złym stanie wiec zmatowałem je lekko papierem 1500 i polerka ręcznie.Wyszło zadowalająco dobrze.Środek daje rewelacyjny efekt.Z rozpędu zrobiłem tylne lampy i plastiki w środku.Efekt niesamowity.Polecam ten środek.W UK to jakieś £9.99

Za chwile wrzucę jakieś fotki.


Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#68 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2011 - 19:11

Polecam XERAPOL PLASTIC POLISH-na bazie akrylu.
Ja lamp nie miałem w bardzo złym stanie wiec zmatowałem je lekko papierem 1500 i polerka ręcznie.Wyszło zadowalająco dobrze.Środek daje rewelacyjny efekt.Z rozpędu zrobiłem tylne lampy i plastiki w środku.Efekt niesamowity.Polecam ten środek.W UK to jakieś £9.99


środek też matowałes?
efekt zwłaszcza srodka -szacunek

#69 OFFLINE   Gregigregi

Gregigregi

    Szukam Omegi

  • 227 postów
  • Dołączył: 12-06-2009
  • Skąd: Poole,Dorset
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2011 - 19:32

środek też matowałes?
efekt zwłaszcza srodka -szacunek

Nie nie matowałem.Nie chce mi się za to brać:D.Będę w Polsce w sierpniu to zrobię w teścia omedze.U mnie lampy jeszcze jakos wygladaja jego nie za bardzo.
W moich cos tam widac pd słonce.Jakieś tam mikropęknięcia czy delikatne ryski ale musisz nos do lampy przystawić aby coś zobaczyć.
Jeżeli chodzi o środek to był robiony na szybko a i tak niezłe wyszło.Dobry srodek.Polerujesz kilkanascie sek.i wycierasz miękką szmatka i tyle.W weekend postaram sie to jeszcze poprawic.



#70 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2011 - 19:58

Ja lampy robiłem pastą Maguaire's bodajze taka nazwa do plastików ,
lampy git ale próbowałem to pseudo drewno i zadnego efektu .
jak nic nie wymyśle to sie do Ciebie usmiechne i jak będziesz jechac do Polski to zamówienie złoże,jak by była możliwosc bo bardzo misie podoba efekt środka :D

#71 OFFLINE   Gregigregi

Gregigregi

    Szukam Omegi

  • 227 postów
  • Dołączył: 12-06-2009
  • Skąd: Poole,Dorset
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2011 - 20:12

Ja lampy robiłem pastą Maguaire's bodajze taka nazwa do plastików ,
lampy git ale próbowałem to pseudo drewno i zadnego efektu .
jak nic nie wymyśle to sie do Ciebie usmiechne i jak będziesz jechac do Polski to zamówienie złoże,jak by była możliwosc bo bardzo misie podoba efekt środka :D



Dobra marka.Polecam woski.
No właśnie ja miałem wybór coś od nich albo to co wziąłem i chyba dobrze wybrałem.
Co do kupna to nie ma problemu.W Polsce będę po 22gim lipca.


Jak by ci się spieszyło polecam Amazon-robią wysyłki do polski.Ewentualnie czekaj do lipca.Bede bral dla teścia to i tobie kupie.

http://www.amazon.co...03240416&sr=8-3

#72 OFFLINE   darek2382

darek2382

    darek2382

  • 529 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: okolice Dębicy
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 20 kwietnia 2011 - 19:42

A powiedzcie mi czego można użyć jako filtra UV? są jakieś lakiery bezbarwne w sprayu z filtrem czy jeszcze jakieś inne specyfiki?

#73 OFFLINE   Gregigregi

Gregigregi

    Szukam Omegi

  • 227 postów
  • Dołączył: 12-06-2009
  • Skąd: Poole,Dorset
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 kwietnia 2011 - 22:31

A powiedzcie mi czego można użyć jako filtra UV? są jakieś lakiery bezbarwne w sprayu z filtrem czy jeszcze jakieś inne specyfiki?


Nie mam pojęcia stary.Nie zawracałem sobie tym głowy.Tobie również odradzam.Szkoda czasu.Najzwyczajniej wypoleruj lampy i nawoskuj je jakimś dobrym i trwałym woskiem :)

#74 OFFLINE   darek2382

darek2382

    darek2382

  • 529 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: okolice Dębicy
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 21 kwietnia 2011 - 08:35

coś sie wymyśli:) Dzieki

#75 OFFLINE   Gregigregi

Gregigregi

    Szukam Omegi

  • 227 postów
  • Dołączył: 12-06-2009
  • Skąd: Poole,Dorset
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2011 - 15:11

coś sie wymyśli:) Dzieki


Pilnuj daty 22go lipca i wcześniej się odezwij bo ja pewnie zapomnę to kupie ci ten środek.

#76 OFFLINE   darek2382

darek2382

    darek2382

  • 529 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: okolice Dębicy
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 21 kwietnia 2011 - 15:15

Ja mam u siebie ta pastę faracela czy jak sie to pisze:) i tym próbowałem polerować

#77 OFFLINE   Gregigregi

Gregigregi

    Szukam Omegi

  • 227 postów
  • Dołączył: 12-06-2009
  • Skąd: Poole,Dorset
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2011 - 15:47

Ja mam u siebie ta pastę faracela czy jak sie to pisze:) i tym próbowałem polerować


Farecla;).I jak wyszlo???
Jeżeli robiłeś kolejno jak chłopaki piszą powinno być OK.

#78 OFFLINE   darek2382

darek2382

    darek2382

  • 529 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: okolice Dębicy
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 21 kwietnia 2011 - 16:01

Farecla;).I jak wyszlo???
Jeżeli robiłeś kolejno jak chłopaki piszą powinno być OK.


Dokładnie tak robiłem jak wyżej opisane. Efekt raczej mały. MOże dlatego że moje reflektory były w dobrym stanie. Może oczekiwałem cudów i wydaje mi się że tylko pogorszyłem sprawę ponieważ papierem tylko wytarłem tą warstwę ochronną i jak sie umyję to widać taką plamę na środku reflektora:( A jak się [patrzy z kilku metrów to widać jakby plastik był bardziej matowy od tego które4go nie polerowałem.
Jeszcze spróbuję polerować samą pastą ale chyba jakąś polerką nie ręcznie bo ręka odpada

#79 OFFLINE   john75

john75
  • 15 postów
  • Dołączył: 21-04-2011
  • Skąd: mochy

Napisany 21 kwietnia 2011 - 18:33

witam co do polerowania lamp to efekt jest ok jesli sie to zrobi z glowa moje sa jak nowe i błyszcza ale to sa lata praktyk robilem to juz kilka razy i efekt byl zawsze super klienci zadowoleni

chetnie wytłumacze jak nie wielkim kosztem mozna odnowic lampy pozdrawiam

#80 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2011 - 20:20

chetnie wytłumacze jak nie wielkim kosztem mozna odnowic lampy

No to jedziesz :)