Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Świeci lampka ładowania!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   David83

David83

    SKŁAD LUBUSKI

  • 183 postów
  • Dołączył: 10-09-2014
  • Skąd: Niewierz
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 07 października 2014 - 19:35

na sprawny ? Czy pierwszą lepszą złomową leżankę? Zdecydowanie korzystniej jest alternator zregenerować jak się popsuje ;). Przewody wyczyszczone tak ? Masa, plus, wzbudzenie....


wykonałem czynnosci kable masa itd wszystko wyczyszczone napinacz ok ladowanie 13,8 pod obciążeniem i nadal to samo.
Mam 3 silniki i osprzęt od poprzednich klussek i altek byl w 100% sprawny ale nic nie trwa wiecznie.
Do tego od momentu gdy lampka swieci ciezko pali na zimnym i ciepłym i są momenty przerwy w pracy silnika magia mi sie robi paliwo 30l to wykluczam, pompka paliwowa nowa
i działa sprawdzona to stawiam na prądy aku nowy :hmmm: pompa paliwowa tez ok

Co jeszcze można sprawdzic samemu czy ten przypadek do elektryka sie nadaję?
Prosze o porade i dziekuje za pomoc:)

zrobione :)

winny był kabelek od lamki ładowania był pekniety

Pozdrawiam:)

#22 OFFLINE   pb923

pb923
  • 406 postów
  • Dołączył: 23-02-2010
  • Skąd: Pruszków
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 01 stycznia 2015 - 12:16

Witam.Mam pytanko.Polecial mi olej z pod pokryw na alternator widac od gory jak sie patrzy i zapalila sie kontrolka ladowania,mierze miernikiem i rzeczywiscie altek nie laduje.Pytanie co moglo popsuc sie od tego oleju i czy da rade zrobic czy wymiana altka.

#23 OFFLINE   sebek1

sebek1

    OMEGOS SEDANOS

  • 68 postów
  • Dołączył: 25-02-2012
  • Skąd: Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 02 stycznia 2015 - 21:18

Witam.Mam pytanko.Polecial mi olej z pod pokryw na alternator widac od gory jak sie patrzy i zapalila sie kontrolka ladowania,mierze miernikiem i rzeczywiscie altek nie laduje.Pytanie co moglo popsuc sie od tego oleju i czy da rade zrobic czy wymiana altka.



zrobić się da tylko altek i tak jest do zrobienia
bo pewnie cóś się spaliło
;)

#24 OFFLINE   atlanticworldmaster

atlanticworldmaster
  • 1 postów
  • Dołączył: 08-01-2016
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 kwietnia 2016 - 14:41

U mnie w Opel Omega 2.0 16V, miałem następujący objaw: Gdy odpalałem silnik (światła oraz inne elektr urządzenia WYŁACZONE) wszystko było OK, tzn nie świeciła się kontrolka alternatora na konsoli. Przy włączeniu świateł mijania oraz np nawiewów, (nie wspominając o inych urządzeniach) bardzo lekko tliła mi się kontrolka alternatora (widoczne to było jedynie w porze wieczorowo-nocnej). Do tego światła mijania świeciły kiepsko pomimo załozonych dobrych żaróweh Philips. Im więcej urządzeń włączalem kontrolka tliła się coraz mocniej. Wymieniłem regulator napięcia ale nie pomogło niestety. Byłem u elektromechanika i okazało się że kabel zasilający pomiędzy alternatorem a akumulatorem jest walnięty. Mechanik dołożył mi kolejny kabel aby wzmocnić instalację i objawy ustały. Teraz przy właczonych światłach oraz maksymalnie wszystkich innych urządzeniach nic mi się nie świeci, ładowanie przy pełnym obciążeniu to jakieś 14V a nawet ciut powyżej. Teraz światła przynajmniej świeca normalnie :D


Edytowany przez atlanticworldmaster, 06 kwietnia 2016 - 14:42.


#25 OFFLINE   mario45

mario45
  • 92 postów
  • Dołączył: 29-09-2014
  • Skąd: Tychy
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 17 kwietnia 2016 - 14:34

A ja mam takie pytanko... Może naiwne ale... Nie świeci mi kontrolka ładowania,żaróweczka ok ale ładowanie po dodaniu gazu wzrasta bo wszystko zaczyna świecić jaśniej i latać szybciej (np wycieraczki). Zaprzyjaźniony mechanik wspominał coś że jak jest spalona żarówka kontrolki ładowania to może nie wzbudzać się alternator no ale skoro żarówka jest ok to co może być nie tak?



#26 OFFLINE   Marcin1989sc

Marcin1989sc
  • 1 240 postów
  • Dołączył: 08-05-2014
  • Skąd: Sosnowiec
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 17 kwietnia 2016 - 14:55

Regulator napięcia lub słaba masa