Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Umiejscowienie reduktora


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
42 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 24 lipca 2009 - 23:19

Witam dzisiaj założono mi gaz sterownik stag300 plus reduktor kme gold wtryski valtek butla 55 l. skasowano za to 3400. I teraz moje pytanie w związku z tym:
Gdzie normalnie mocuje się reduktor i staga bo montażyści wywalili mi filtr powietrza i założyli stożek i w miejscu po filtrze założyli ww pierdoły. A z tego co mnie na fizyce nauczyli to powietrze gorące ma mniej tlenu a po otwarciu maski blachy na stożku parzą.

#2 OFFLINE   Seweryn80

Seweryn80
  • 353 postów
  • Dołączył: 06-04-2009
  • Skąd: Brzękowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lipca 2009 - 05:51

stożek, a jakiej firmy bo te tanie to dużo syfu puszczają do silnika, więc tylko oryginalna air pucha. Reduktor mieści się na podłużnicy pod zbiornikiem wyrównawczym.

#3 OFFLINE   bula86

bula86
  • 487 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Piotrowice / Lublin

Napisany 25 lipca 2009 - 09:59

Reduktor mieści się na podłużnicy pod zbiornikiem wyrównawczym.

Dokładnie tam jest u mnie, w miejscu gdzie mocowany jest serwomotor tempomatu.

bo montażyści wywalili mi filtr powietrza i założyli stożek i w miejscu po filtrze założyli ww pierdoły

Pokaż zdjęcie spod maski :)

#4 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 25 lipca 2009 - 15:43

Gdzie normalnie mocuje się reduktor i staga bo montażyści wywalili mi filtr powietrza i założyli stożek i w miejscu po filtrze założyli ww pierdoły


z całym szacunkiem kolego, gdyby takie coś mi zrobili w aucie wygarnął bym bez pytania montażyście w łeb, z otwartej żeby nie zabić ;)

#5 OFFLINE   cwiara

cwiara
  • 169 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 lipca 2009 - 20:32

Reduktor mieści się na podłużnicy pod zbiornikiem wyrównawczym.


Z racji tego że tam mam webasto to reduktor zamontowałem sobie za zderzakiem zaraz za halogenem od strony pasażera

#6 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 lipca 2009 - 21:06

Z racji tego że tam mam webasto to reduktor zamontowałem sobie za zderzakiem zaraz za halogenem od strony pasażera

Nie mrozi go w zimie przy wiekszych mrozach na trasie ?

#7 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 25 lipca 2009 - 22:35

Tez mam webasto może dlatego pod zbiornikiem wyrównawczym mam coś.

#8 OFFLINE   cwiara

cwiara
  • 169 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lipca 2009 - 21:44

Nie mrozi go w zimie przy wiekszych mrozach na trasie ?



Nie ma problemu w zimie z niedogrzaniem reduktora. Temperaturkę trzyma.

#9 OFFLINE   MichalS

MichalS
  • 14 postów
  • Dołączył: 26-07-2008
  • Skąd: Ełk

Napisany 28 lipca 2009 - 14:40

Ja mam pod zbiornikiem wyrównawczym. rozmawiałem z wieloma "znawcami", którzy mówili, iż im niżej zamontowany tym lepiej. Ja nie narzekam.

#10 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2009 - 21:05

Generalni musi być niżej niż zbiornik wyrównawczy.

#11 OFFLINE   Florek

Florek
  • 1 254 postów
  • Dołączył: 14-03-2007
  • Skąd: ELE
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 lipca 2009 - 23:18

z całym szacunkiem kolego, gdyby takie coś mi zrobili w aucie wygarnął bym bez pytania montażyście w łeb, z otwartej żeby nie zabić ;)


I tu się z kolegą zgodzę! Miejsca pod zbiorniczkiem/filtrem jest aż nadto zarówno przy silnikach rzędowych jak i w układzie V. Trzeba tylko chcieć rączki schylić. Nadmienię, że dodatkowo temat filtrów stożkowych był wałkowany wielokrotnie na forum a wyniki są na niekorzyść "stożków". Jeżeli już coś grzebać w dolocie (OT) to sportowa, bawełniana wkładka filtra firmy K&N (w sieci Inter Cars za 250zł). Montażyści polecieli w kulki... :mad:

#12 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 lipca 2009 - 06:59

Wrócić i kazać naprawić szkodę.

Mieli CI założyć gaz, a nie założyć gaz i zdemontować filtr powietrza wymieniając go na stożek. Jechać i niech naprawiają, z powrotem zakładają puchę tak dalej. Postraszyć rzecznikiem praw konsumenckich, jak coś będą marudzić.

 


#13 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 sierpnia 2009 - 13:00

Witam

Nie bede pisal nowego tematu tylko tutaj wklepie...


otóz panowie gazownicy mi tez spartolili instalacje i wepchali tuning stozek, Ja natomiast chce wrocic to orginalnej puszki i szukam miejsca dla reduktora i komputera. tak oglądam silnik i za wiele tego miejsca tam nie mam. myslalem zeby na podluznicy(pod zbiorniczkiem), ale tam mam jakis osprzęt(niewiem co to jest) a zaraz za tym jest to badziewie od tempomatu.

pozniej zrobie fote komory i jakby sie dalo coś doradzic.....

#14 OFFLINE   zabor

zabor

    t

  • 38 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: konstancin-warszawa

Napisany 22 sierpnia 2009 - 22:13

Witam

Nie bede pisal nowego tematu tylko tutaj wklepie...


otóz panowie gazownicy mi tez spartolili instalacje i wepchali tuning stozek, Ja natomiast chce wrocic to orginalnej puszki i szukam miejsca dla reduktora i komputera. tak oglądam silnik i za wiele tego miejsca tam nie mam. myslalem zeby na podluznicy(pod zbiorniczkiem), ale tam mam jakis osprzęt(niewiem co to jest) a zaraz za tym jest to badziewie od tempomatu.

pozniej zrobie fote komory i jakby sie dalo coś doradzic.....


kolego mi założyli w prawym nadkolu przykręcili do podłużnicy wogóle go nie widać a kom założyli mi pod filtrem przeciwpyłowym równier:pz nic nie widać jestem zadowolony z tego rozwiązania że wszytko jest w ładzie i porządku

#15 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 22 sierpnia 2009 - 22:14

kolego mi założyli w prawym nadkolu przykręcili do podłużnicy wogóle go nie widać a kom założyli mi pod filtrem przeciwpyłowym równier:pz nic nie widać jestem zadowolony z tego rozwiązania że wszytko jest w ładzie i porządku


czy mogłbyś zrobić jakąs fotke? chociaz reduktora gdzie dokładnie w podluznicy siedzi, byłbym wdzięczny :)

#16 OFFLINE   zabor

zabor

    t

  • 38 postów
  • Dołączył: 21-02-2009
  • Skąd: konstancin-warszawa

Napisany 22 sierpnia 2009 - 22:19

czy mogłbyś zrobić jakąs fotke? chociaz reduktora gdzie dokładnie w podluznicy siedzi, byłbym wdzięczny :)


oki jutro wrzuce bo będę w kanale poniewarz znów walcze z omcią i znów jest rozebrana niestety:mad:

#17 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 22 sierpnia 2009 - 22:28

czy mogłbyś zrobić jakąs fotke? chociaz reduktora gdzie dokładnie w podluznicy siedzi, byłbym wdzięczny :)


reduktor na podluznicy pod zbiorniczkiem obok tempomatu - komputer na obudowei wentylatora chlodnicy




 


#18 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 sierpnia 2009 - 06:25

zabor - montaz kompa w omedze pod pylkowym to nieporozumiernie. W tej czesci bardzo czesto dochodzi do zatkania odplywu (o czym przeczytasz na forum) i nieodpływająca woda podnosi sie do stanu rowno z pylkowym co oznacza ze w takim przypadku u Ciebie zacznie on plywac w wodzie.........
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#19 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 sierpnia 2009 - 09:32

zabor - montaz kompa w omedze pod pylkowym to nieporozumiernie. W tej czesci bardzo czesto dochodzi do zatkania odplywu (o czym przeczytasz na forum) i nieodpływająca woda podnosi sie do stanu rowno z pylkowym co oznacza ze w takim przypadku u Ciebie zacznie on plywac w wodzie.........


widzialem kompy tak pomontowane ze zaslanialy 3/4 filtra p/pylkowego :o




 


#20 OFFLINE   Darasek

Darasek
  • 24 postów
  • Dołączył: 22-06-2009
  • Skąd: Chodzież

Napisany 27 sierpnia 2009 - 15:29

koledzy mam problem z gazem a mianowicie kilka tygodni temu mechanik robil mi rozrusznik zecz jasna ako odpiol zrobil i bylo ok wsiadlem i pojechalem po kilku dniach zaczela mi wariowac instalacja gazowa gdy przezucam na gaz autko mi gasnie nie wiem co jest filterek mam dobry gaz do reduktora dochodzi przelaczyc sie przelancza ale chodzic nie chce co jest nie tak pomuzcie