Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Automat szarpie w czasie równej jazdy na ostatnim biegu, pomóżcie koledzy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 15 lipca 2009 - 10:58

Witam...

jeśli można to bardzo bym prosił Was Pany o pomoc...:(

a mianowicie ASB szarpie w czasie jazdy na 4 biegu, dzieje się tak tylko przy jeździe ze stałą prędkością bądź przy delikatnym hamowaniu silnikiem ( noga z pedału gazu delikatnie do góry)...:(

i tak na prawdę żeby nic nie szarpało, to muszę cały czas prawie, delikatnie przyśpieszać, a później zwalniać tylko nie za słabo bo szarpie przy takim delikatnym zwalnianiu...:(

dodam że na pozostałych biegach wszystko jest w porządku, 1-3 nic nie ma... wszystko gra, nie czuć nic tylko na 4 biegu...

nie wiem za co się brać, czy to coś poważnego, bo do tej pory miałem omkę i w ogóle wszystkie samochody w manualu...

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie...:(

co to może być Panowie??? podpowiedzcie co możecie, będę wdzięczny... Z góry dziękuję...

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 lipca 2009 - 11:13

Witam...

jeśli można to bardzo bym prosił Was Pany o pomoc...:(

a mianowicie ASB szarpie w czasie jazdy na 4 biegu, dzieje się tak tylko przy jeździe ze stałą prędkością bądź przy delikatnym hamowaniu silnikiem ( noga z pedału gazu delikatnie do góry)...:(

i tak na prawdę żeby nic nie szarpało, to muszę cały czas prawie, delikatnie przyśpieszać, a później zwalniać tylko nie za słabo bo szarpie przy takim delikatnym zwalnianiu...:(

dodam że na pozostałych biegach wszystko jest w porządku, 1-3 nic nie ma... wszystko gra, nie czuć nic tylko na 4 biegu...

nie wiem za co się brać, czy to coś poważnego, bo do tej pory miałem omkę i w ogóle wszystkie samochody w manualu...

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie...:(

co to może być Panowie??? podpowiedzcie co możecie, będę wdzięczny... Z góry dziękuję...



a moze to nie automat tylko silnik gubi zaplon ? masz LPG ?




 


#3 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 15 lipca 2009 - 12:11

a moze to nie automat tylko silnik gubi zaplon ? masz LPG ?


Hmm... no LPG mam od poniedziałku, ale do poniedziałku jeździłem na benie i też tak było... teraz czy gaz czy benzyna tak samo szarpie...:(

nie wiedziałem co to stawiałem na skrzynie, tym bardziej że na innych biegach nic się nie dzieje, gdyby jednak silnik gubił zapłon, to myślę że na niższych też dałoby się to odczuć... a tu nic, wszystko płynnie, ładnie...:(((

u mojego fathera w Vectrze, właśnie gubi iskrę, bo aparat zapł. jest już w podeszłym wieku, to na każdym biegu jadąc z równą prędkością właśnie szarpie... przy przyśpieszeniu nic... ale czy to 1, 2, 3, czy 5 tak samo a u mnie tylko na ostatnim...

#4 OFFLINE   kuba_m84

kuba_m84
  • 15 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 15 lipca 2009 - 12:16

a moze to nie automat tylko silnik gubi zaplon ? masz LPG ?


jak miałem zakładany gaz wymieniałem tylko kable a świec nie. działo mi sia tak samo jak koledze na 4 biegu. Wymieniłem świece i jest ok nic się nie dzieje..... Więc warto od razu przy zakładaniu gazu pomyśleć o kablach i świecach......



Pozdro

#5 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 15 lipca 2009 - 12:28

jak miałem zakładany gaz wymieniałem tylko kable a świec nie. działo mi sia tak samo jak koledze na 4 biegu. Wymieniłem świece i jest ok nic się nie dzieje..... Więc warto od razu przy zakładaniu gazu pomyśleć o kablach i świecach......



Pozdro



O...:)!!! no tak... prawda! to jest myśl, czyli beast mógł mieć również rację...!!! chyba to jest to kolego, muszę kupić czym prędzej kable i świece bo jeszcze nie wymieniłem... czekałem na przypływ gotówki do wypłaty bo jestem trochę spłukany... ale widzę że to nie poczeka:) nawet nie starałem się zbytnio, bo postawiłem z braku wiedzy od razu na ASB a nie pomyślałem o świecach...

dzięki kuba_m84, wymienię świece i zobaczymy czy dalej tak będzie.... jak zmienię to napiszę o spostrzeżeniach... dzięki Pany!!!

a swoją drogą, jakie świece miałbym kupić? do gazu to są jakieś "special edition", prawda???

(jeszcze jedno pytanie, bo nie chcę zakładać nowych tematów i zaśmiecać forum:
co myślcie koledzy o tych reflektorach?? warto takie tanie cuś z allegro kupić?? bo te moje żółte to... koszmar, w poprzedniej miałem żółte ale te to są fenomeny:) wręcz złote są...

http://moto.allegro....zewka_depo.html)

#6 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 15 lipca 2009 - 13:11

co do Twojego problemu to zgadzam sie z kolegami, co do lampek to pogadaj z beastem, moze ma jakies lampki hella , beda ciut lepsze;) , depo swieca dobrze

#7 OFFLINE   MariuszD.

MariuszD.
  • 635 postów
  • Dołączył: 22-08-2006
  • Skąd: Brodnica
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 15 lipca 2009 - 13:44

Co do lamp.
Mam Depo i ich jakosc swiecenie znaczaco sie poprawila po zarobieniu nowych wsuwek (zlacz elektrycznych), do ktorych podlaczasz zarowke H1.
Po tej zmianie swieco o niebo lepiej. Wez to tez pod uwage jesli bedziesz zmienial lampy zaloz nowe wsuwki na przewody.

Omega B 2.5V6 kombi ASB - sprzedana
Omega BFL 3.2V6 sedan ASB

Chevrolet Suburban 2012 5.3V8 ASB
Mariusz Domżalski (trumna)
indiańskie imię: "błękitne plecy"


#8 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 15 lipca 2009 - 15:32

Co do lamp.
Mam Depo i ich jakosc swiecenie znaczaco sie poprawila po zarobieniu nowych wsuwek (zlacz elektrycznych), do ktorych podlaczasz zarowke H1.
Po tej zmianie swieco o niebo lepiej. Wez to tez pod uwage jesli bedziesz zmienial lampy zaloz nowe wsuwki na przewody.


będę pamiętał:)!!! dzięki, ale... to znaczy że nie są te najgorsze??:)

koledzy, a zna ktoś może kod błędu 93 bo nie mam go w spisie, a taki mi pokazało...
lista z forum zawiera tylko 91, 92 i 98... a tego nie ma:(

#9 OFFLINE   kuba_m84

kuba_m84
  • 15 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 15 lipca 2009 - 17:43

O...:)!!! no tak... prawda! to jest myśl, czyli beast mógł mieć również rację...!!! chyba to jest to kolego, muszę kupić czym prędzej kable i świece bo jeszcze nie wymieniłem... czekałem na przypływ gotówki do wypłaty bo jestem trochę spłukany... ale widzę że to nie poczeka:) nawet nie starałem się zbytnio, bo postawiłem z braku wiedzy od razu na ASB a nie pomyślałem o świecach...

dzięki kuba_m84, wymienię świece i zobaczymy czy dalej tak będzie.... jak zmienię to napiszę o spostrzeżeniach... dzięki Pany!!!

a swoją drogą, jakie świece miałbym kupić? do gazu to są jakieś "special edition", prawda???

(jeszcze jedno pytanie, bo nie chcę zakładać nowych tematów i zaśmiecać forum:
co myślcie koledzy o tych reflektorach?? warto takie tanie cuś z allegro kupić?? bo te moje żółte to... koszmar, w poprzedniej miałem żółte ale te to są fenomeny:) wręcz złote są...

http://moto.allegro....zewka_depo.html)




Też myślałem że to skrzynia jade 90 i czuje lekkie ale odczuwalne szarpnięcia... Heh byłem załamany:( Jak masz kase to kupuj i wymieniaj zobaczysz różnice.... A co do świec to ja kupiłem po 15 zeta\szt firmy Beru.... Słyszałem że są dobre ale napewno znajdzie się ktoś kto powie że są do d... i bedzie zachwalał inne :p

#10 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 lipca 2009 - 19:37

Też myślałem że to skrzynia jade 90 i czuje lekkie ale odczuwalne szarpnięcia... Heh byłem załamany:( Jak masz kase to kupuj i wymieniaj zobaczysz różnice.... A co do świec to ja kupiłem po 15 zeta\szt firmy Beru.... Słyszałem że są dobre ale napewno znajdzie się ktoś kto powie że są do d... i bedzie zachwalał inne :p


beru - bardzo dobre swiece




 


#11 OFFLINE   kuba_m84

kuba_m84
  • 15 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 15 lipca 2009 - 20:23

beru - bardzo dobre swiece


Dzięki Beast nareszcze kupiłem coś dobrego hehe :-D

#12 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 15 lipca 2009 - 20:23

beru - bardzo dobre swiece



Czyli nie ma co rozmyślać...:)! i tak muszę wymienić więc... kupuję niedługo świece i przewody, Qrde, tylko gdzie je można dostać.... bo mieszkam w sumie w niedużej miejscowości, więc na pewno na stacji nie dostanę takich:) bo tam to mają jakieś zwykłe tylko i to jeszcze jeden producent i jeden model;)

zobaczę czy coś to zmieni...???:) mam nadzieję że się nie mylicie koledzy...
oby dał Bóg żeby to były przewody bądź świece!!!:) obyście mieli rację że to nie skrzynia...!

Dzięki wielkie za porady!!!

hmm... tylko co z tym kodem??:( znalazłem przed chwilą tylko jedną listę kodów gdzie był 93...
93 - Moduł sterujący QUAD

o co chodzi koledzy?? ten kod nie ma czasem nic wspólnego z tym??

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 15 lipca 2009 - 20:55

Czyli nie ma co rozmyślać...:)! i tak muszę wymienić więc... kupuję niedługo świece i przewody, Qrde, tylko gdzie je można dostać.... bo mieszkam w sumie w niedużej miejscowości, więc na pewno na stacji nie dostanę takich:) bo tam to mają jakieś zwykłe tylko i to jeszcze jeden producent i jeden model;)

zobaczę czy coś to zmieni...???:) mam nadzieję że się nie mylicie koledzy...
oby dał Bóg żeby to były przewody bądź świece!!!:) obyście mieli rację że to nie skrzynia...!

Dzięki wielkie za porady!!!

hmm... tylko co z tym kodem??:( znalazłem przed chwilą tylko jedną listę kodów gdzie był 93...
93 - Moduł sterujący QUAD

o co chodzi koledzy?? ten kod nie ma czasem nic wspólnego z tym??



quad to w astrach.

i ciebie 93 swiadczy i braku komunikacji z IMMO - zapewne chwilowym




 


#14 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 15 lipca 2009 - 21:03

quad to w astrach.

i ciebie 93 swiadczy i braku komunikacji z IMMO - zapewne chwilowym



beast, no nie wiem... może ale... ja go mam cały czas ten błąd....
podłączyłem przed chwilą i cały czas jest 93...:(

co mówicie o tych "beru"...?
te mogły by być??? bo raczej szybciej na allegro znajdę niż w realu...;)
http://moto.allegro....ru.html#gallery

#15 OFFLINE   Szafarbp

Szafarbp

    AudiA4

  • 202 postów
  • Dołączył: 30-01-2009
  • Skąd: Biała Podlaska/London

Napisany 15 lipca 2009 - 22:26

(jeszcze jedno pytanie, bo nie chcę zakładać nowych tematów i zaśmiecać forum:
co myślcie koledzy o tych reflektorach?? warto takie tanie cuś z allegro kupić?? bo te moje żółte to... koszmar, w poprzedniej miałem żółte ale te to są fenomeny:) wręcz złote są...

http://moto.allegro....zewka_depo.html)


Poczytaj na forum opinie na temat DEPO i TYC (wpisz depo albo tyc).
Przegladaj allegro i szukaj soczewek helli. Ja trafilem na komplet helli w niemalze idealnym stanie za prawie te same pieniadze co te Depo z linka...

#16 OFFLINE   kuba_m84

kuba_m84
  • 15 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: Jarocin

Napisany 16 lipca 2009 - 06:01

beast, no nie wiem... może ale... ja go mam cały czas ten błąd....
podłączyłem przed chwilą i cały czas jest 93...:(

co mówicie o tych "beru"...?
te mogły by być??? bo raczej szybciej na allegro znajdę niż w realu...;)
http://moto.allegro....ru.html#gallery


O takich właśnie pisałem.... :D

#17 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 lipca 2009 - 07:33

beast, no nie wiem... może ale... ja go mam cały czas ten błąd....
podłączyłem przed chwilą i cały czas jest 93...:(

co mówicie o tych "beru"...?
te mogły by być??? bo raczej szybciej na allegro znajdę niż w realu...;)
http://moto.allegro....ru.html#gallery


a kasowales kompem ? i pojawil sie znow ?

do twojego silnika tylko 2 elektrodowe




 


#18 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 16 lipca 2009 - 13:52

a kasowales kompem ? i pojawil sie znow ?

do twojego silnika tylko 2 elektrodowe



hmm... racja beast, nie kasowałem... oki, będę u mechaniora to skasuję, zobaczę wtedy...
właśnie przed chwilą wróciłem z konina, znalazłem beru po 15 zł ale dokładnie dwuelektrodowe, bo patrzyłem w katalogu jakie mają być...
koleś od LPG bardziej doradzał mi NGK, mówił że dobrze się spisują w gazie.... w sumie po 15 zł/szt w obu przypadkach... nie wiem które wziąć?? opinie są różne, praktycznie 0,5 : 0,5...

Poczytaj na forum opinie na temat DEPO i TYC (wpisz depo albo tyc).
Przegladaj allegro i szukaj soczewek helli. Ja trafilem na komplet helli w niemalze idealnym stanie za prawie te same pieniadze co te Depo z linka...


Szafarbp, to odradzasz te depo i tyc z allegro?? znajomy ma i wiem że dobrze się spisują... a i wygląd nie najgorszy...

#19 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 lipca 2009 - 14:34

hmm... racja beast, nie kasowałem... oki, będę u mechaniora to skasuję, zobaczę wtedy...
właśnie przed chwilą wróciłem z konina, znalazłem beru po 15 zł ale dokładnie dwuelektrodowe, bo patrzyłem w katalogu jakie mają być...
koleś od LPG bardziej doradzał mi NGK, mówił że dobrze się spisują w gazie.... w sumie po 15 zł/szt w obu przypadkach... nie wiem które wziąć?? opinie są różne, praktycznie 0,5 : 0,5...


bierz beru. z ngk mialem ostatnio troche problemow




 


#20 OFFLINE   DOMIN88

DOMIN88
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-12-2008
  • Skąd: Tarnówka Wiesiołowska

Napisany 16 lipca 2009 - 18:42

biorę beru...:)!
skoro tak mówisz beast to lepiej sprawdzone brać, chociaż koszt to nie jest jakiś tam wygórowany ale po co niedługo znowu zmieniać...??:(

a co do tego błędu to jest to dokładnie 93-czujnik halla zbyt niskie napięcie...
explosiv9 w końcu dokładnie mnie poinformował... dziękować!!!
tylko nie wiem gdzie tego szukać?? z czym to zjeść?
skasuję, sprawdzę i wtedy będę wiedział czy to chwilowe było czy problem jednak jest...

:) dzisiaj sprawdziłem błędy i... nie ma tego bł. 93...

:( natomiast chwilowo zaświeciła się lampka kontrolna, po sprawdzeniu miałem 38 - sonda lambda, zbyt wysokie napięcie:( nie wiem jak teraz jest, ale martwi mnie to... znów wydatek??:(

wieczorem wymieniam świece i przewody, jutro w trasie próba...:) mam nadzieję że już nie będzie szarpać podczas jazdy...