Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rocznik a oznaczenie szyb


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Łobuz

Łobuz
  • 686 postów
  • Dołączył: 10-11-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lipca 2009 - 22:27

Czy na podstawie tych oznaczeń można określić że szyba nr 1 jest z września 2001r. a szyba nr 2 ze stycznia 2000r. :confused::confused:

#2 OFFLINE   BenekKNS

BenekKNS
  • 609 postów
  • Dołączył: 27-11-2008
  • Skąd: Teresin

Napisany 08 lipca 2009 - 23:06

czasem tak jest że zakładają to co mają. widocznie została im z zeszłego roku i akurat Twojej omie się tak trafiło.

#3 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lipca 2009 - 07:58

Nie pamietam dokladnie, ale u mnie 1 szyba tez jest chyba z innego roku.

#4 OFFLINE   czeladnik

czeladnik

    Drewniane samochody?

  • 1 826 postów
  • Dołączył: 31-12-2008
  • Skąd: Zielonka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 09 lipca 2009 - 08:27

Jeśli auto zostało było wyprodukowane w pierwszej połowie roku, to przeważnie jest "bajadera" w szybach. Wkładają, co mają na stoku:D

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lipca 2009 - 08:41

A ja Wam powiem ... ze takich sytuacji raczej nie ma. Szyby na magazynie są z tych samych roczników i moze sie zdarzyc, ze dla jednego auta zabraknie szyby .. ale to zdarza sie .. raz w roku :D

Moze być tak, ze auto z pierwszej połowy roku będzie mialo szyby z zeszłego roku - ale nie różne szyby.

Mam tu spore doswiadczenie ...

Jednak nie w tym rzecz.
W ogole nie kumam po co zwracać na to uwage. Przecież szyba to szyba. Ludzie utorżsamiają jeden rocznik na szybach z bezwypadkowością.
A przecież mozna mieć niezłego dzwona i nie wymienić zadnej szyby, mozna mieć wlamanie do samochodu i ją wymienic, mozna mieć odprysk na przedniej i trzeba ją wymienic, moze sie zdarzyć wiele różnych sytuacji.
Przecież to TYLKO element wymienny...ktory absolutnie o niczym nie swiadczy

#6 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lipca 2009 - 09:16

A przecież mozna mieć niezłego dzwona i nie wymienić zadnej szyby, mozna mieć wlamanie do samochodu i ją wymienic, mozna mieć odprysk na przedniej i trzeba ją wymienic, moze sie zdarzyć wiele różnych sytuacji.

lub może spaść ramie wycieraczki bez pióra, tak miałem ja i szyba do wymiany, te cyferki to niejest odnośnik.

#7 OFFLINE   Tom01

Tom01
  • 33 postów
  • Dołączył: 05-07-2009

Napisany 09 lipca 2009 - 09:17

A przecież mozna mieć niezłego dzwona i nie wymienić zadnej szyby, mozna mieć wlamanie do samochodu i ją wymienic, mozna mieć odprysk na przedniej i trzeba ją wymienic, moze sie zdarzyć wiele różnych sytuacji.
Przecież to TYLKO element wymienny...ktory absolutnie o niczym nie swiadczy


Moim zdaniem należy połączyć "podejrzane" daty na szybach z okoliczną blacharką. Jeśli tylko szyba jest inna, np młodsza niż auto, a na blachach w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma szpachli, to znaczy, że się stłukła w wyniku włamania, porysowania, odprysku spod kół, lub została wymieniona po wypadku dobrze naprawionym. Jeśli szpachla jest, to był wypadek źle naprawiony. Nie można wiec powiedzieć, że o niczym nie świadczy. Jest to łatwo rozpoznawalny wskaźnik, że jakieś zdarzenie miało miejsce. Może być też jednak auto po poważnym wypadku, źle naprawione, a ze wszystkimi szybami oryginalnymi.

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lipca 2009 - 09:25

wiesz czym sie konczy takie sledztwo?
Tym, ze przychodzi ktoś nie mający pojęcia o autach człowiek, ogląda, wypatruje inny riocznik na szybie .... i "paaaaaanie .. ale to bylo walone"

Albo patrzy taki na licznik w dużym samochodzie z 98 roku i mówi "łooooo i taaaaki przebieg. 250tys km .. to już niepojeździ"
ewentualnie "paaaanie .. tylko 200tys? Ile bylo wczesniej... 400, 500?"

Dlatego tak wlasnie napisalem o tych rocznikach ... bo ludzie nie biorą pod uwagi całości. Ty moze i podchodzisz do tego tak jak trzeba .. ale jak widze dylemat "mam jedna szybe z innego rocznika, czy moje auto mialo przeszczep" to zaraz mi sie kojarzą kupujący samochody, ktorzy szukają nowego fabrycznie samochodu z 10 letnią metryką.

#9 OFFLINE   Tom01

Tom01
  • 33 postów
  • Dołączył: 05-07-2009

Napisany 09 lipca 2009 - 09:34

wiesz czym sie konczy takie sledztwo?
Tym, ze przychodzi ktoś nie mający pojęcia o autach człowiek, ogląda, wypatruje inny riocznik na szybie .... i "paaaaaanie .. ale to bylo walone"
Albo patrzy taki na licznik w dużym samochodzie z 98 roku i mówi "łooooo i taaaaki przebieg. 250tys km .. to już niepojeździ"
ewentualnie "paaaanie .. tylko 200tys? Ile bylo wczesniej... 400, 500?"


W pełni się zgadzam. Są ludzie i taborety. :)

Dlatego tak wlasnie napisalem o tych rocznikach ... bo ludzie nie biorą pod uwagi całości. Ty moze i podchodzisz do tego tak jak trzeba .. ale jak widze dylemat "mam jedna szybe z innego rocznika, czy moje auto mialo przeszczep" to zaraz mi sie kojarzą kupujący samochody, ktorzy szukają nowego fabrycznie samochodu z 10 letnią metryką.


Ludzie wymyślają czasem niestworzone wymagania, albo wysuwają dziwaczne zarzuty. Oczywiście w celu obniżenia ceny. Trzeba też pamiętać, że również "pomysłowość" handlarzy przechodzi ludzkie pojęcie. Ja staram się podchodzić zdroworozsądkowo. Kupowałem już niejeden samochód, doradzałem wielu znajomym i pewne podstawowe umiejętności "detektywistyczne" trzeba mieć, inaczej można się nadziać na konkretną, a dobrze zamaskowaną minę. Niestety ten świat jest jakiś dziwny, że normą jest kombinatorstwo.

#10 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 09 lipca 2009 - 11:48

U kmpla z 99r w tylnych drzwiach po obu stronach ma 98 a teszta 99.Mysle ze jednak zalapal sie na koncowke z magazynu.U mnie byly wszystkie takie same teraz mam jedna inna bo wlasnie dostalem kamieniem.

#11 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 lipca 2009 - 16:36

Czy na podstawie tych oznaczeń można określić że szyba nr 1 jest z września 2001r. a szyba nr 2 ze stycznia 2000r. :confused::confused:




Odpowiadajac na Twoje pytanie, otoz mozna.

Na szybie nr 1 jest 9 kropek przed jedynka co oznacza ktory miesiac, to samo na szybie nr2 jedna kropka.

Ale napewno jest tak jak cita pisze wiec nie ma problemu.



 


#12 OFFLINE   Łobuz

Łobuz
  • 686 postów
  • Dołączył: 10-11-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lipca 2009 - 20:47

wiesz czym sie konczy takie sledztwo?
Tym, ze przychodzi ktoś nie mający pojęcia o autach człowiek, ogląda, wypatruje inny riocznik na szybie .... i "paaaaaanie .. ale to bylo walone"

Albo patrzy taki na licznik w dużym samochodzie z 98 roku i mówi "łooooo i taaaaki przebieg. 250tys km .. to już niepojeździ"
ewentualnie "paaaanie .. tylko 200tys? Ile bylo wczesniej... 400, 500?"

Dlatego tak wlasnie napisalem o tych rocznikach ... bo ludzie nie biorą pod uwagi całości. Ty moze i podchodzisz do tego tak jak trzeba .. ale jak widze dylemat "mam jedna szybe z innego rocznika, czy moje auto mialo przeszczep" to zaraz mi sie kojarzą kupujący samochody, ktorzy szukają nowego fabrycznie samochodu z 10 letnią metryką.


I w tym rzecz, że ktoś, kto jest mocno zainteresowany kupnem mojej Omegi twierdzi, że z szyb wynika, iż jedna jest z września, 2001 bo obok 1 ma 9 kropeczek a Oma prod. kwiecień 01. Czy to jest fakt z tymi kropkami i miesiącami czy mit :confused:

Odpowiadajac na Twoje pytanie, otoz mozna.

Na szybie nr 1 jest 9 kropek przed jedynka co oznacza ktory miesiac, to samo na szybie nr2 jedna kropka.

Ale napewno jest tak jak cita pisze wiec nie ma problemu.


Czyli jednak prawda.

#13 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lipca 2009 - 07:21

Na szybie nr 1 jest 9 kropek przed jedynka co oznacza ktory miesiac, to samo na szybie nr2 jedna kropka.


w zyciu nigdy nie widzialem kropeczek na szybach ... a nawet jakby sie pojawiły, to będzie to data produkcji szyby, co w żaden sposob nie obrazuje daty produkcji auta.

#14 OFFLINE   painkiller

painkiller
  • 734 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 lipca 2009 - 07:26

I w tym rzecz, że ktoś, kto jest mocno zainteresowany kupnem mojej Omegi twierdzi, że z szyb wynika, iż jedna jest z września, 2001 bo obok 1 ma 9 kropeczek a Oma prod. kwiecień 01. Czy to jest fakt z tymi kropkami i miesiącami czy mit :confused:


Ale to przednią masz z września 2001, więc pewnie było tak jak Cita pisze, że była pęknięta od kamienia lub coś takiego. Ja kiedyś widziałem omę z 2000 roku a przednią szybę miała z 2003, bo babka wymieniła sobie na tą z tęczową powłoką (odbijającą światło), a auto 100% bezwypadkowe z przodu. Nawet miałem brać, ale gość mnie ubiegł.

#15 OFFLINE   Tom01

Tom01
  • 33 postów
  • Dołączył: 05-07-2009

Napisany 10 lipca 2009 - 07:30

w zyciu nigdy nie widzialem kropeczek na szybach ... a nawet jakby sie pojawiły, to będzie to data produkcji szyby, co w żaden sposob nie obrazuje daty produkcji auta.


Oczywiście, że data produkcji szyby. Jeśli z niej wynika, że nie może być oryginalna, to upierdliwemu klientowi łatwo wykazać, że okoliczności wymiany szyby były normalne, jak każdego elementu który się może uszkodzić. Miałem kiedyś włam. W innym aucie pękła przednia w wyniku uderzenia kamienia. W obu przypadkach oczywiście wymieniłem. Nowy nabywca uwierzył na słowo w moje wyjaśnienia. Widać brzmiałem szczerze. :) No, chyba że auto było dzwonione. Wówczas sposób wytłumaczenia pozostaje w gestii uczciwości sprzedawcy.

#16 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 lipca 2009 - 11:18

a nawet jakby sie pojawiły, to będzie to data produkcji szyby, co w żaden sposob nie obrazuje daty produkcji auta.


Tego nie napisalem, wiem ze data na szybie nie jest rownoznaczna z data produkcji auta.

Ja tylko odpowiedzialem na pytanie kolegi Łobuza.



 


#17 OFFLINE   Miaga

Miaga
  • 82 postów
  • Dołączył: 11-07-2009
  • Skąd: Szczecinek

Napisany 11 lipca 2009 - 10:13

A jak wogle nie mam rocznika na przedniej szybie to mozliwe ze byla wymieniana ???

#18 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 11 lipca 2009 - 13:16

A jak wogle nie mam rocznika na przedniej szybie to mozliwe ze byla wymieniana ???


Najprawdopodobniej.

Co nie znaczy ze byl bity czy cos tam mogl najnormalniej w swiecie kamyczek ja musnac i pekla.



 


#19 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 11 lipca 2009 - 21:47

A jak wogle nie mam rocznika na przedniej szybie to mozliwe ze byla wymieniana ???


Przednia szyba jest najczesciej wymieniana szybą w autach własnie z powodu uszkodzeń mechanicznych,wiec tylko się cieszyć że jest nowsza

#20 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 13 lipca 2009 - 20:40

otwórzcie bagażnik i zajrzyjcie na szmaty (tapicerkę). Na każdej bita jest data produkcji. U mnie to jest prawidłowo z rocznika. Szyby mam rok starsze a auto 2001r. sierpień.