Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Koło dwumasowe. ile jeszcze pociągnie ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
50 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   grzes20

grzes20
  • 6 postów
  • Dołączył: 03-12-2010

Napisany 03 grudnia 2010 - 16:45

dzieki bo tarcza jest zjechana a docisk wporzadku to by kolo rozalilo a z dociskiem nic sie niestalo

#42 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 03 grudnia 2010 - 17:11

dzieki bo tarcza jest zjechana a docisk wporzadku to by kolo rozalilo a z dociskiem nic sie niestalo


jak będziesz wymieniał sprzęgło to wkładaj firmy LUK bo jak wsadzisz jakąś chińszczyznę to niedługo znowu będziesz musiał zwalać skrzynie. Niech ktoś się jeszcze wypowie w sprawie tej dwumasy bo ja nie mam pewności że mogło się nagle posypać ale wydaje mi się że nie i jeżeli ma mały luz to powinno być ok.

#43 OFFLINE   grzes20

grzes20
  • 6 postów
  • Dołączył: 03-12-2010

Napisany 03 grudnia 2010 - 17:50

jak będziesz wymieniał sprzęgło to wkładaj firmy LUK bo jak wsadzisz jakąś chińszczyznę to niedługo znowu będziesz musiał zwalać skrzynie. Niech ktoś się jeszcze wypowie w sprawie tej dwumasy bo ja nie mam pewności że mogło się nagle posypać ale wydaje mi się że nie i jeżeli ma mały luz to powinno być ok.


a czy od wysprzeglika moze to sie rozpasc i jakie sa objawy jak kolo dwumasoee sie sypie

#44 OFFLINE   Batervit

Batervit

    Mów mi Bercik

  • 203 postów
  • Dołączył: 04-02-2010
  • Skąd: Żukowo

Napisany 03 grudnia 2010 - 17:52

jak będziesz wymieniał sprzęgło to wkładaj firmy LUK bo jak wsadzisz jakąś chińszczyznę to niedługo znowu będziesz musiał zwalać skrzynie. Niech ktoś się jeszcze wypowie w sprawie tej dwumasy bo ja nie mam pewności że mogło się nagle posypać ale wydaje mi się że nie i jeżeli ma mały luz to powinno być ok.

miesiąc temu wymieniałem komplet sprzęgła,łożysko,tarcza i docisk,chociaż był jeszcze dobry. Dwumase też miałem do wymiany,stwierdził mechanik,sam ją oglądałem i faktycznie miało luz. Po tygodniu daremnych poszukiwań dwumasy kazałem założyć starą. Chodzi jak złoto. Dzięki nowemu dociskowi pedał pracuje bardzo lekko a dwumasa ani nie dzwoni, ani nie szarpie,ani nie wpada w wibracje.

#45 OFFLINE   grzes20

grzes20
  • 6 postów
  • Dołączył: 03-12-2010

Napisany 03 grudnia 2010 - 18:03

miesiąc temu wymieniałem komplet sprzęgła,łożysko,tarcza i docisk,chociaż był jeszcze dobry. Dwumase też miałem do wymiany,stwierdził mechanik,sam ją oglądałem i faktycznie miało luz. Po tygodniu daremnych poszukiwań dwumasy kazałem założyć starą. Chodzi jak złoto. Dzięki nowemu dociskowi pedał pracuje bardzo lekko a dwumasa ani nie dzwoni, ani nie szarpie,ani nie wpada w wibracje.


u mnie nic sie niedzialo nie dzwonino nie szarpalo tylko pedal sprzegla spad w dol poszedl wysprzeglik a po rozebraniu mechanik twierdzi ze kolo jest do wymiany tarcz zjechana a docisk dobry niepasuje mi ze tak bez zadnych objawow wszystko padlo

#46 OFFLINE   Batervit

Batervit

    Mów mi Bercik

  • 203 postów
  • Dołączył: 04-02-2010
  • Skąd: Żukowo

Napisany 03 grudnia 2010 - 18:07

dwumasa będzie miała luz,a wysprzęglik mógł zrobić Pa,Pa. Kup wysprzęglik,tarczę,przy okazji zmień na nowy siemering na wale i składaj.

#47 OFFLINE   grzes20

grzes20
  • 6 postów
  • Dołączył: 03-12-2010

Napisany 03 grudnia 2010 - 18:10

dwumasa będzie miała luz,a wysprzęglik mógł zrobić Pa,Pa. Kup wysprzęglik,tarczę,przy okazji zmień na nowy siemering na wale i składaj.


dzieki a wiesz jak kolo sie rozsypie to co sie moze stac

#48 OFFLINE   tatra1962

tatra1962
  • 9 postów
  • Dołączył: 03-11-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 03 grudnia 2010 - 18:18

Jeżeli ma trochę luzu to nie ma to większego znaczenia,duży luz będzie się objawiał stukiem przy ruszaniu albo drżeniem w czasie ruszania.Jeżeli nie ma dużych wyąłobień na płaszczyźnie koła od strny tarczy to tylko próba naciągnięcia Cię na koszty.Zadaniem koła dwumasowego jest tłumienie drgań skrętnch co w autach bez koła dwumasowego to zadanie przejmuje tarcza sprzęgłowa innej konstrukcji.

#49 OFFLINE   Batervit

Batervit

    Mów mi Bercik

  • 203 postów
  • Dołączył: 04-02-2010
  • Skąd: Żukowo

Napisany 03 grudnia 2010 - 18:18

nagle i całkowicie się nie rozsypie.

#50 OFFLINE   grzes20

grzes20
  • 6 postów
  • Dołączył: 03-12-2010

Napisany 03 grudnia 2010 - 21:24

Jeżeli ma trochę luzu to nie ma to większego znaczenia,duży luz będzie się objawiał stukiem przy ruszaniu albo drżeniem w czasie ruszania.Jeżeli nie ma dużych wyąłobień na płaszczyźnie koła od strny tarczy to tylko próba naciągnięcia Cię na koszty.Zadaniem koła dwumasowego jest tłumienie drgań skrętnch co w autach bez koła dwumasowego to zadanie przejmuje tarcza sprzęgłowa innej konstrukcji.


tylko ten luz jest miedzy jednym a drugim nie jak krecisz w prawo czy lewo a plaszczyzna jest glatka jak lustro

#51 OFFLINE   MIROGT

MIROGT
  • 218 postów
  • Dołączył: 18-05-2010

Napisany 16 listopada 2013 - 19:15

o drżeniem w czasie ruszania.

tzn czego drżeniem? lewarka czy ogólnie po aucie to czuć czy może na sprzęgle pedał drży?
bo też mam do wymiany sprzęgło ale niewiem czy dwu mas czasem też nie bo dziś pod górkę jak leciałem to zaczęło mi coś wibrować a podporę wału nie dawno wymieniłem

Witam właśnie jestem po wymianie sprzęgła otóż docisk był cały i reszta też na pierwszy rzut oka ale po dokładnym przyglądnięciu okazało się że docisk jest nierówno wytarty a tarcza miękka jak papier chodziarz jeszcze mogła chwilę pojeździć i łożysko nie szumiało ale było mocno wytarte wszystko jeszcze GM . Po wymianie kpl sprzęgła bez dwumasy bo jeszcze ok wibrację ustały podczas dodawaniu gazu i biegi teraz wchodzą nawet jak odcinkę robię i zmieniam bieg także operacja zakończona sukcesem dziękuję za porady pozdrawiam