Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pali benzyne i gaz jednoczesnie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
95 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 kwietnia 2013 - 15:53

ale gdzie ten przekaźnik właśnie jest ;/


No właśnie gdzie??????? ,,,pewnie jak będziesz szedł po sznurku to dojdziesz do niego.Gazmen gdzieś go schował ,,zbytnik,,

#82 OFFLINE   dibison

dibison
  • 43 postów
  • Dołączył: 06-02-2013

Napisany 02 kwietnia 2013 - 19:59

Właśnie nie widać go nigdzie ;P
aleeee chyba znalazłem gdzie to paliwo uciekalo. dzisiaj mocno waliło w kabinie i wlazlem pod maske i jechalem znow po kolei i mokre bylo jak wezyk doprowadza do wtrysków skręciłem mocniej cybant i narazie suche zobacze jutro

#83 OFFLINE   Wlodi

Wlodi
  • 78 postów
  • Dołączył: 02-03-2013

Napisany 05 kwietnia 2013 - 16:46

Mi znikało paliwo podczas jazdy wówczas gdy miałem nieszczelności na odcinku Parownik-Listwa wtryskowa, auto było słabe i strzelało w dolot przy ostrym dodaniu gazu. Po uszczelnieniu instalacji problemy znikły auto jest silne i co najważniejsze nieubywa paliwa podczas jazdy na LPG a wcześniej ubywało ok. 2-3l na 100km. Instalacja Diego sekwencja.

#84 OFFLINE   benyLCH

benyLCH
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-04-2012
  • Skąd: lubelskie
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 czerwca 2013 - 22:13

Niebieski kabelek ze sterownika do zasilania elektrozaworu od gazu oraz przekażnika do odcinania wtryskiwaczy.Odcina zasilanie wtrysków pb po załączeniu elektrozaworu gazu.


Właśnie tak, ja miałem w instalacji IIgen. Moja paliła średnio na 100km ok 3-4l Pb + lpg. Odstawiłem do gazownika po południu, a na drugi dzień już było gotowe.

#85 OFFLINE   jaro358

jaro358
  • 105 postów
  • Dołączył: 22-09-2012
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 05 lipca 2014 - 11:49

podłacze sie pod temat... od jakiegos czasu jak przełacze na gaz to pracuje nierowno i ma slaba reakcje na pedal gazu. do tego podczas jazdy na gazie wyczuwalna jest w kabinie woń benzynki.... dodam ze problem zaczał sie od momentu wymiany silnika na lepszy jesli chodzi o kondycje..... u gazownika bylem i podlaczyl pod kompa, niby wszystko ok bo jak zaczal przelaczal pokolei wtryski to bylo ok, tylko zalaczenie ostatniego wtrysku skutkowalo szarpaniem silnika i nierowna pracą.. dodam ze wtryski sa sprawne bo sprawdzane, mimo to nie pracuje tak jak ma pracowac... instalacja na Zenicie.... jesli macie jakies sugestie to prosze sie podzielic. dodam ze przełacza sie na gaz i ten gaz normalnie pobiera.....

dodam jeszcze teraz po krotkiej przejazdzce po miescie stanałem pod domem i odlaczylem przekaźnik pompy i........... zero reakcji. ta sama praca silnika, nie zgasł , nic.... dodam ze praca silnika jest porownywalna jak w momencie gdy cewka mi sie przepalila na jednej fajce i chodzil na piec garow....

aha i ostatnio od moze 4 dni ma takie objawy ze jak go odpalam na benzynie i ruszam to zamula jak by sie dusil przez jakies okolo 30-45 sek jazdy po czym juz rwie na benzynie do przodu ja powinien od samego poczatku....

#86 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 lipca 2014 - 10:08

Jesteś pewien że ten jeden wtrysk nie leje PB cały czas ?? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#87 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 lipca 2014 - 11:56

jaro358
a sprawdz swiece bo tu moze lezec problem.
co do wtrysków to niech zrobią ich kalibracjie,tylko nie myl kalibracji instalacji.
mi jak zaczoł sprawdzac wtryski to kazdy był inaczej ustawiony.

#88 OFFLINE   jaro358

jaro358
  • 105 postów
  • Dołączył: 22-09-2012
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 08 lipca 2014 - 13:55

przejzalem dzis wszystkie wezyki na wypadek zeby ktorys byl przycisniety i nie jest ani jeden, ale...... co przykuło moja uwage to to ze na jedna wtyczke nie reaguje zaden wtrysk bo probowalem podmieniac i ogolnie jak odpinalem wtyczke od wtrysku to bylo czuc ze silnik inaczej pracuje a na jednej wtyczce nie ma wogole reakcji jak sie ją odlacza czy podlacza... sprawdzilem czy dostaje prad i na wtyczce jest tyle ze mozliwe ze masy niema i dlatego jest taka historia jaka jest... dodam ze tylko ta jedna wtyczka nie powoduje reakcji silnika na odlaczenie.. pozostale daja reakcje... pytanie moje, czy mozliwe ze to brak masy na wtyczce powoduje nierowna prace???

#89 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 lipca 2014 - 16:42

Sprawdz wtryski w ten sposób
odpal auto, przełacz na gaz i cążkami zaciskaj przewody te gazowe co ida od wtrysku gazu do silnika i zobacz czy jest reakcjia silnika.

A to ze wtyczka ci nie reaguje to tak jak wspominałem wcześniej w poście, nie masz ustawionych może wtrysków i dlatego sie tak dzieje .Ja miałem podobnie.Po demontażu wtrysków i kalibracji przez gazownika wróciło wszystko do normy.

#90 OFFLINE   jaro358

jaro358
  • 105 postów
  • Dołączył: 22-09-2012
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 08 lipca 2014 - 21:56

u gazownika juz byłem wczesniej i ustawiał mi wszystko na nowo. z racji tego ze podjechalem z partyzanta do niego a u niego tylko na terminy to tylko na szybkiego mnie podlaczyl i skalibrowal wszystko i kazal przyjechac po wczesniejszym umówieniu bo to chwile dłuzej potrwa.. ja jeszcze sprawdze czy aby kabel od tej wtyczki nie jest gdzies przerwany bo przy remoncie silnika mozliwe ze cos gdzies naderwali( różnie to bywa) i dopiero wtedy pojade jeszcze raz do gazownika.....

#91 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lipca 2014 - 04:31

on ma ci sprawdzic ustawienie wtrysków a zeby to zrobic musi je wyjac.A jesli ci powie ze skalibrował a nie wyjmie wtrysków to nadal bedzie to samo.
ja miałem tak rozjechane wtryski a w tym 1 nawet nie działał po ustawieniach u gazownika.2 gazownik dopiero to sprawdzic i pojawiła sie poprawa.

#92 OFFLINE   jaro358

jaro358
  • 105 postów
  • Dołączył: 22-09-2012
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 09 lipca 2014 - 12:12

tak wiec po spędzeniu dosłownie 5 min przy aucie rozprułem izolacje od kabli łączących wtyczki i co??? ....... jeden kabelek właśnie od tej wtyczki był przerwany.... po podłączeniu kabelka instalacja chodzi idealnie. silnik odzyskał moc i kulturę pracy.... ehh przez głupi kabelek włosy prawie z głowy wyrywałem..... za to zaoszczędziłem na kolejnych wizytach u gazownika..... :)

#93 OFFLINE   MV6 Daniel

MV6 Daniel
  • 24 postów
  • Dołączył: 24-02-2014

Napisany 09 lipca 2014 - 20:23

Przed wymianą uszczelek pod klawiaturą wszystko chodziło idealnie.. po remmoncie, jak rano odpalam to czasami gasnie albo nierówno pracuje.. ale po 1-2 minutach chodzi elegancko i własnie jak na zimnym silniku ruszam to nie chce jechac.. trzymam gaz dalej i nagle zrywa.. na rozgrzanym jest ok. Co to moze byc? Co mi mechanik nagrzebał? :D :mad:

#94 OFFLINE   jaro358

jaro358
  • 105 postów
  • Dołączył: 22-09-2012
  • Skąd: Bolesławiec

Napisany 09 lipca 2014 - 21:20

jedz do gaziarza bo moze poszedl ci czujnik temperatury gazu..... albo poprostu wystarczy ustawi temperature przelaczania na gaz...

#95 OFFLINE   MV6 Daniel

MV6 Daniel
  • 24 postów
  • Dołączył: 24-02-2014

Napisany 09 lipca 2014 - 21:32

ale to na benzynie tak chodzi.. przed przełaczeniem sie na gaz

#96 OFFLINE   dudek840

dudek840
  • 161 postów
  • Dołączył: 17-11-2008
  • Skąd: częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 04 kwietnia 2015 - 18:29

Witam
Odświeżę temat. Mam instalacje sekwencyjna na valtekach czerwonych i stagu 4. Problem tkwi w tym, omega spala mi benzyne zamiast gazu nie sygnalizujac tego pikaniem ani mruganiem na przełączniku. Wcześniej na butli gazu robiłem +- 550km, teraz robie 900 :o czyli ok 350km z tego na benzynie wychodzi a centralka tego nie sygnalizuje. Wymieniłem już filtry choc stare miały zaledwie 5000km nabite, czujniki cisnienia gazu (mapsensor), przeżałem kable i dalej to samo. Gdy auto złapie temperature, zgasze je i odpale na sztywno na gazie, benzyny przestaje ubywać, przełącznik co jakiś czas piszczy sygnalizując prace na sztywno na gazie. Nie wiem co mam już robić, możliwe że padł sterownik w taki sposób, że dzieja sie takie cyrki??? Troche droga opcja jesli stag by sie wysypał :(
Dodam, że jesli chodzi juz na gazie to działają wszystkie wtryski a jesli na benzynie (w trybie gazu oczywiście) to wtryski nie pracuja wcale a na przelączniku pokazuje i tak prace na gazie.