Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Pali benzyne i gaz jednoczesnie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
95 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 30 czerwca 2009 - 16:52

Witam !!!
Mam taki problem od niedawna jestem posiadaczem nowo nabytwego auta jest nim mianowicie Opel Omega 2,5 v6 gaz jest to instalacja sekwencyjna podczas jazdy zauważyłem ze jednocześnie pali benzyne i gaz .
po odłaczeniu bezpiecznika gazu w czasie gdy niby jest przełączony już na gaz (słychać klik gdy sie przełancza ale to zapewne wszyscy wiedzą:) ) nic się niedzieje ale po odłaczeniu bezpiecznika paliwa auto odrazu gaśnie.
Jest tam oprogramowanie ,,ZENIT,, jeśli jest w stanie ktoś mi coś doradzić lub pomóc to bede bardzo wdzieczny
Tu w pobliżu mnie nikt niema takiego oprogramowania jak coś jestem mieszkańcem Gdyni:)
pozdrawiam wszystkich klubowiczy;)
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#2 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2009 - 17:07

http://www.gazeo.pl/...nza=1&firm=3620
Tu masz link do firmy która obsługuje te instalacje

I bezpośredni adres mailowy
http://www.marol-gaz.pl/

Ps dzwoniłem nie ma szans na ten tydzień zawalony robotą

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#3 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 30 czerwca 2009 - 20:29

dziękuje Marku za link
Ty jak zwykle jesteś niezastapiony;)
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 czerwca 2009 - 21:07

Przepraszam że się wtrącę, ale patrząc na tytuł postu jak silnik może spalać jednocześnie benzynę i gaz, może ktoś mi to wytłumaczyć.:zdziwnienie:

#5 OFFLINE   explosiv9

explosiv9

    nożownik pomorski

  • 1 643 postów
  • Dołączył: 27-10-2007
  • Skąd: Tczew

Napisany 30 czerwca 2009 - 21:15

Przepraszam że się wtrącę, ale patrząc na tytuł postu jak silnik może spalać jednocześnie benzynę i gaz, może ktoś mi to wytłumaczyć.


Miałem tak w 125p,zawór odcinający benzyne nie działał i fiacik chodził na lpg i benie jednoczesnie.W tej instalacji nie wiem jak to mozliwe

#6 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 01 lipca 2009 - 08:23

no właśnie dlatego sie pytam bo to jest strasznie dziwne zreszta kolega Marek sam był świadkiem tego jak auto przełanczało sie na gaz a na gazie nie chodziło
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#7 OFFLINE   dexter.olkusz

dexter.olkusz

    Audentity

  • 17 postów
  • Dołączył: 23-08-2008
  • Skąd: Olkusz

Napisany 02 lipca 2009 - 14:09

Przepraszam że się wtrącę, ale patrząc na tytuł postu jak silnik może spalać jednocześnie benzynę i gaz, może ktoś mi to wytłumaczyć.:zdziwnienie:


to bardzo prosta sprawa... wystarczy żeby w kompie od gazu spaliła się cewka w przekaźniku odłączającym wtryskiwacze benzyny. albo padł układ odpowiedzialny za odłączanie wtrysku. wtedy właśnie będzie palił i benzyne i gaz... jeśli to tylko przekaźnik to jest to do zrobienia...
wczoraj sam się z tym bawiłem tylko że u mnie na jednym z przekaźników był zimny lut i jak było chłodno to po odpaleniu silnika na benie chodził na 5 garów... a na lpg na wszystkie... wystarczyło przelutować i teraz śmiga jak ta lala :D :cool:

#8 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 02 lipca 2009 - 17:12

:oa jakie koszta są tego przekaznika chciałbym wiedzieć by niedać się oszukać tym ,,fachowcą,,:) od LPG hehe
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#9 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 lipca 2009 - 20:22

dragoon22 - spalanie gazu i benzyny moze nastapoc tylko w dwoch przypadkach:
awaria emulatora wtryskow
awaria regulatora podcisniowego paliwa

jesli padnie emulator w taki sposob ze po przejsciu na lpg nie odlaczy wytryskow to razem z gazem bedzie podawane paliwo - objawy to mocno szarpiacy silnik, slaba reakcja na wcisniecie pedalu gazu, lepszy power przy wysokich obrotach

jesli padnie podcieniowy regulator paliwa to porzejsciu na lpg wezykiem sterujacym paliwo powili bedzie sie dostawalo do kolektora ssacego. Efekt jak przy wczesniejszym przypadku tyle tylko ze na wolnych obrotach silnik nie musi kulec bo paliwa nie jest tak duzo zeby go zalewac

Aby stwierdzic ze tak sie dzieje - trzeba przelaczyc na lpg i wyciagnac bezpiecznik od pompy paliwowej - wtedy silnik powinien rowno pracowac i nie ma opcji zeby pobieral paliwo

zeby stweurdzic co siadlo trzeba odpiac podcisniowkje od regulatora cisnienia i zpbaczyc czy nie ma tam benyzny albo po przejsciu na lpg zmierzyc napiecie na wtyczce jednego z wtryskow paliwowych - ma byc 0V

Jesli masz instalke II gen to emulator jest najczesciej osobno i koszt to 30 - 70 zl

Jesli masz sekwencje to chyba we wszystkich centralkach emulator jest na stale zamontowany w ecu lpg - koszt 300 - 1000

Mozna zawsze oddac elektronikowi do obejrzenia co wywalilo (moj znajomy usparwnil w ostatnim czasie 3 emulatory i dwie centralki sekwencje)
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#10 OFFLINE   dexter.olkusz

dexter.olkusz

    Audentity

  • 17 postów
  • Dołączył: 23-08-2008
  • Skąd: Olkusz

Napisany 02 lipca 2009 - 22:03

:oa jakie koszta są tego przekaznika chciałbym wiedzieć by niedać się oszukać tym ,,fachowcą,,:) od LPG hehe


sam przekaźnik to grosze... ale zrób tak jak pisze kczech. i znając życie jeśli będzie to wina centralki lpg to mechesowi (nawet jesli by potrafił) pewnie nie bedzie się chciało nawet jej sprawdzić (a co dopiero naprawić) tylko odrazu nową wciśnie... gdybyś mieszkał bliżej to sam bym z chcecią tam zerknął ;) bo nie musi być to nic poważnego

#11 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 03 lipca 2009 - 06:54

kurcze no własnie szkoda że niema tutaj w poblizu nikogo kto by mógłby mi pomóc auto mam ponad tydzień i wkurzam sie że niedziała na gazie,aha a po odłaczeniu bezpiecznika paliwa po tym jak auto jest na gazie silnik automatycznie gaśnie
więc najwidoczniej paliwo pobiera nonstop
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#12 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 lipca 2009 - 09:49

dragoon22 albo ja cos zle rozumiem albo Ty zle oposales problem. Twierdzisz ze po przejsciu na lpg i wyjeciu bezpiecznika pompy paliwa auto gasnie........... Jesli tak jest to problem jest troche inny. Oznacza to ze nie wogole nie przelacza instalka na lpg......
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#13 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lipca 2009 - 10:00

Może ja wyjaśnię całą sytuację bo kolega opisał nie po-kolei
samochód nie pali jednocześnie LPG i PB - takie wrażenie ma właściciel
odpalamy sinik , przegazowujemy , słychać przełączenie sie zaworu na butli , centralka w samochodzie (od gazu) mruga wszystkimi diodami , jak się wyciągnie bezpiecznik od pompy paliwa to silnik gaśnie . Mam wrażenie że to sterownik od gazu nie uruchamia wtryskiwaczy , ciśnienie gazu jest przed listwą wtryskiwaczy i na tym sie kończy

A co do spalania LPG i PB jednocześnie to ubywa mu gazu również dla tego tak pisze

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#14 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 lipca 2009 - 10:24

sprawdzic mase - jesli jest ok to padla centralka
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#15 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 lipca 2009 - 10:28

Dzięki umówiłem go do gazowników na spr. i regulację

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#16 OFFLINE   dexter.olkusz

dexter.olkusz

    Audentity

  • 17 postów
  • Dołączył: 23-08-2008
  • Skąd: Olkusz

Napisany 03 lipca 2009 - 13:40

Może ja wyjaśnię całą sytuację bo kolega opisał nie po-kolei
samochód nie pali jednocześnie LPG i PB - takie wrażenie ma właściciel
odpalamy sinik , przegazowujemy , słychać przełączenie sie zaworu na butli , centralka w samochodzie (od gazu) mruga wszystkimi diodami , jak się wyciągnie bezpiecznik od pompy paliwa to silnik gaśnie . Mam wrażenie że to sterownik od gazu nie uruchamia wtryskiwaczy , ciśnienie gazu jest przed listwą wtryskiwaczy i na tym sie kończy

A co do spalania LPG i PB jednocześnie to ubywa mu gazu również dla tego tak pisze


no to zmienia zupełnie postać rzeczy:zdziwnienie:
dragoon22 jak już będziesz po diagnozie to opisz co i jak;) Jesli centralka faktycznie nie przełącza na lpg to czemu go ubywa... no chyba że idzie gaz tylko na jeden czy dwa cylindry. A tak jeszcze z ciekawości... mniej wiecej wiesz ile ubywało Ci gazu? No bo wynika że caly czas jezdziłeś na PB czyli jej spalanie było raczej normalne..;)

#17 OFFLINE   morhed

morhed
  • 6 postów
  • Dołączył: 16-02-2009
  • Skąd: Łódż

Napisany 03 lipca 2009 - 20:08

Witam nie dawno miałem ten sam problem w omie 2.0 16v okazało sie że listwa wtryskowa padła moze zacznij od niej.

#18 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 lipca 2009 - 20:24

kolego morhed jakby Twoj problem nie jest ten sam...........
przeciez kolega gdyby mial padnieta listwe to by nie jechal po przejsciu na lpg ... a on jedzie tyle tylko ze na benie
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#19 OFFLINE   dragoon22

dragoon22

    VV12

  • 168 postów
  • Dołączył: 22-08-2008
  • Skąd: Gdynia-Żukago
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0i C30NE

Napisany 04 lipca 2009 - 07:05

byłem u gazownika sprawdzał auto na kompie i twierdzi że padł komputer gazu i tak jak mi powiedział w 90%ach twierdzi ze to napewno jest przyczyna mojego problemu ,teraz zastanawiam się co robić dalej czy kupic nowy komputer zenita czy zmienić na cos inego bo z tego co mówił mi gazownik strasznie nieudany jest ten ,,zenit,, co mi radzicie??
Fastly live fastly perish:cool:

Dodany obrazek

#20 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 lipca 2009 - 07:12

stare zenity rzeczywiscie byly padaki ale juz podobno jest ok.
Jesli ten zenit dobrze Ci jezdzil to zaloz nowego zenita
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]