Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

szarpniecie w automacie!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Katarzyna Lubieniecka

Katarzyna Lubieniecka
  • 1 postów
  • Dołączył: 15-06-2009

Napisany 16 czerwca 2009 - 20:44

Witam,mam Opla Omege 2,5 td w automacie,98r.,ostatnio mialam wymieniana uszczelke w skrzyni ( tą większa) i wymieniany olej w skrzyni.Po odebraniu od mechanika ,zauwazylam ,ze gdy jade na 4 lub 5 biegu i hamuje do nie wielkiej predkosci ( 5-10 km/h) i dodaje odrazu gazu,obroty normalnie rosna, a samochod toczy sie powoli i nagle wbija sie bieg i jest mocne szarpniecie(przypominajace w manualu, zbyt szybko puszczone sprzeglo).Przed oddaniem auta do mechanika,nigdy nie mialam takiego problemu z szarpaniem.Jesli wiecie co to moze byc to prosze o pomoc!!Z gory dziekuje!!
Pozdrawiam;):)

#2 OFFLINE   Diablopol

Diablopol
  • 320 postów
  • Dołączył: 29-05-2009
  • Skąd: Gdańsk Maćkowy

Napisany 17 czerwca 2009 - 07:49

Witam,mam Opla Omege 2,5 td w automacie,98r.,ostatnio mialam wymieniana uszczelke w skrzyni ( tą większa) i wymieniany olej w skrzyni.Po odebraniu od mechanika ,zauwazylam ,ze gdy jade na 4 lub 5 biegu i hamuje do nie wielkiej predkosci ( 5-10 km/h) i dodaje odrazu gazu,obroty normalnie rosna, a samochod toczy sie powoli i nagle wbija sie bieg i jest mocne szarpniecie(przypominajace w manualu, zbyt szybko puszczone sprzeglo).Przed oddaniem auta do mechanika,nigdy nie mialam takiego problemu z szarpaniem.Jesli wiecie co to moze byc to prosze o pomoc!!Z gory dziekuje!!
Pozdrawiam;):)


Automat ma 4 biegi... Jak się wczujesz... będziesz miała wrażenie że 6...
3 i 4 mają tzw. lockup... to tak w kwestii sprostowania.

A odnośnie Twojego problemu... miałem myślę, podobną sprawę.
Sprawdź, czy jak jedziesz... 60 na godzinę i wdepniesz do kickdown, by nastąpiła zmiana biegu, taka nazwijmy to, agresywna, czy nie ma donośnego stuknięcia. Ja właśnie dokładnie takie coś miałem, co się okazało po zdjęciu miski, w niej leżała część skrzyni, tzw. ślizg (ślizg, czy może jakoś inaczej nazwane, plastikowy taki mały element).
remont skrzyni... koszt powyżej tysiąca...

Oczywiście poprawcie koledzy, jeśli się mylę, ale opisuję na podstawie mojej sytuacji...

#3 OFFLINE   romanjo79

romanjo79
  • 42 postów
  • Dołączył: 09-12-2009
  • Skąd: nowy tomyśl

Napisany 05 stycznia 2020 - 18:28

witam,mam problem z automatem w 2,5td otoz wszystko jest ok stal test super, wał ,most,tylne zawieszenie ok a jest problem tego typu ze przy predkosci 80 skrzynia zapnie ostatni bieg i delikatnie bede dodawał gazu zaczynaja sie wibracje i delikatne dudnienie jak depne mocniej lub oduszcze ustaje podpora wału tez nowa robi tylko tak na tym ostatnim biegu juz mi brak pomysłu moze cos ze skrzynia sie dzieje