Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zablokowane drzwi - rygiel zablokowany

centralny zamek nie otwiera

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
34 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   omega136km

omega136km
  • 11 postów
  • Dołączył: 26-11-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 16 czerwca 2009 - 14:42

Witam.
Mam problem jak w temacie.
Szwankował mi centralny zamek w przednich drzwiach od pasażera.
Raz otwierał raz nie otwierał. A od wczoraj jest problem tego typu że w ogóle nie mogę otworzyć tych drzwi. od środka rygiel nie da się ruszyć jest w pozycji zamkniętej. Co mam zrobić.:(


omega 136KM CD

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 czerwca 2009 - 18:52

Co do szwankowania centralnego to zapewne siłownik.
Miałem chyba trzy razy tę samą sytuację z ryglem, ale po jakimś czasie odpuszczał... Na razie spokój...

#3 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 czerwca 2009 - 19:36

zdjąć plastik z rygla - pociąfnij na siłę asz sie zsunie potem kompinerkami podnoś a drugą reką za klamkę, u mnie to pomogło i drzwi sie otwarły

#4 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 czerwca 2009 - 19:40

Szwankował mi centralny zamek w przednich drzwiach od pasażera.
Raz otwierał raz nie otwierał. A od wczoraj jest problem tego typu że w ogóle nie mogę otworzyć tych drzwi. od środka rygiel nie da się ruszyć jest w pozycji zamkniętej. Co mam zrobić.

to jest problem znany z VB padają krańcowe w siłownikach i po prostu jest przerwany obwód elektryczny i zamek nie działa, krańcówka kosztuje 2 PLN i w drzwiach od kierowcy są dwie, wymieniasz i po kłopocie.

#5 OFFLINE   P@tyk

P@tyk
  • 110 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: Łódź - Olechów

Napisany 01 września 2009 - 01:45

Wczoraj zrobiło mi się to samo czy ktoś ma jakiś zloty środek na otwarcie tych drzwi??

Wyrwałem plastik z rygla szarpałem za drut kombinerkami odciągałem klamkę zew. i wew.
próbowałem pogmerać prętem z nadzieja ze może uda mi się za coś zahaczyć i nic

Jestem skłonny nawet w ostateczności rozpruć boczek ale może udało by się tego uniknąć ?

#6 OFFLINE   CaponeAl

CaponeAl
  • 224 postów
  • Dołączył: 18-12-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 01 września 2009 - 10:29

Dopisuję się do tematu. Mam dokładnie to samo. Drzwi przednie pasażera. Nic nie idzie zrobić. :o
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły.

#7 OFFLINE   P@tyk

P@tyk
  • 110 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: Łódź - Olechów

Napisany 01 września 2009 - 12:56

OTWORZYŁEM !!!

zrobiłem prawie tak jak pisał bogumil.s tylko u mnie zaskoczyło dopiero po pomocy "3-ciej reki" czyli:
ściągnąć na siłę plastikowy skobelek ( dinks co rygluje drzwi czarny z czerwonym oczkiem )
dalej :
(kolejność dowolna ważne żeby razem)
1 ręka ciągnie za klamkę wew.
2 ręka ciągnie za klamkę zew.
3 ręka ciągnie za cięgło (drut )
wszystko robimy z czułością i trzeba szeptać do lusterka ze jak się otworzy to jej olej wymienimy :)

#8 OFFLINE   chudykrzys

chudykrzys
  • 35 postów
  • Dołączył: 01-07-2009

Napisany 01 września 2009 - 17:58

Kiedy ja miałem podobną przypadłość w omedze B FL, oddałem samochód do warsztatu bo sam akurat nie miałem czasu kombinować. Podobno odginali tapicerkę od góry a potem wkładali jakiś "pręt", którym ruszyli siłownik. Wszystko udało im się tak zrobić, że niczego nie uszkodzili.

#9 OFFLINE   rockers

rockers
  • 25 postów
  • Dołączył: 21-03-2010
  • Skąd: Jemielnica

Napisany 03 października 2010 - 20:57

No to muszę Was poinformowac,że zrobiłem to w inny sposób ,a włożyłem kluczyk do stacyjki ,przekręciłem i wcisnąłem dowolny przycisk pilota, poszło same ,bez kombinierek... :D
Teraz walczę z tylna klapą, drzwiami lewymi ,tylnymi i czasami świruje przód pasażera ,mam na myśli centralny jakieś pomysły? Czytałem cos o mikrostyku, jutro to rozbebeszę i zobaczymy...

#10 OFFLINE   belushi70

belushi70
  • 33 postów
  • Dołączył: 31-03-2008
  • Skąd: Jastrzębie Zdrój

Napisany 06 października 2010 - 14:42

witam,dzięki za podpowiedzi-także miałem problem z ryglem drzwi-wyciągnąłem go kombinerkami.Jednak dalej mam problem z jednym z siłowników centralnego-jest himeryczny-raz działa,raz nie...macie jakiś pomysł jak temu zaradzić-czy też czeka mnie jego wymiana??
belushi70

#11 OFFLINE   Górnik

Górnik

    kombi, design edition

  • 213 postów
  • Dołączył: 10-09-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 kwietnia 2011 - 13:29

Nie mogę otworzyć prawych drzwi, są zaryglowane. Sczytałem błędy centralnego i wyszło coś takiego: 00020 - Otwarty obwód motoru systemu zamka centralnego
oraz przy wykonywaniu testu po zamknięciu centralnego wychodzi: status klamki - usterka.

Miał ktoś z was coś podobnego ? Jak to naprawić ?

#12 OFFLINE   bingo100

bingo100
  • 131 postów
  • Dołączył: 18-10-2006
  • Skąd: Elbląg/Gdańsk

Napisany 28 września 2012 - 18:38

No to ja też naprawiłem (otworzyłem). Mały, płaski śrubokręt włożyłem w ten cypelek (między górną, czarną częścią a dolną, czerwoną jest mała szczelina). Potem na chama podważyłem i poszło. Odrobinę się ten plastik porysował ale przynajmniej mogę otwierać i zamykać drzwi (ręcznie niestety, bo z centralnego nadal nie reaguje)

#13 OFFLINE   sebis79

sebis79
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-09-2013
  • Skąd: Zabrze

Napisany 29 października 2013 - 10:49

witam mam problem z drzwiami kierowcy nagle zablokowal mi sie zamek i niemoge otworzyc drzwi centralny otwiera normalnie ale tak jakby cos w zamku w srodku drzwi niechcialo otwozyc jakas zapadka czy cos czy komus sie tak juz zrobilo czy mozna to samemu jakos zrobic czy nieobejdzie sie bez mechanika?

#14 OFFLINE   ostry33

ostry33
  • 8 postów
  • Dołączył: 17-03-2013
  • Skąd: Białystok

Napisany 03 listopada 2013 - 20:43

witam to i ja się podepnę chciałem wymienić klamkę od kierowcy na nową bo stara mi pękła i pupa teraz nie mogę drzwi wogulę od kierowcy otworzyć centralny działa otwiera i zamyka niestety z klamką nie mogę nic zrobić a co najdziwniejsze wewnętrzną klamką też nie otworzę tych drzwi ma ktoś jakiś pomysł?

#15 OFFLINE   kjelon

kjelon
  • 496 postów
  • Dołączył: 10-05-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 listopada 2014 - 15:59

Mam taki sam problem - zatrzaśnięte drzwi pasażera. Spróbuję wyciągnąć rygiel na siłę i otworzyć. Problem zaczął się od tego, że nie mogłem domknąć drzwi pasażera - jakby zamek nie łapał - drzwi się odbijały i otwierały. Więc wcisnąłem rygiel i klapnąłem drzwiami. Tym razem zamknęły się aż za dobrze, bo nie mogę ich teraz otworzyć - rygiel cały czas w dole - nie mogę go wyciągnąć ręcznie, centralny też tych drzwi nie otwiera. Co się mogło zepsuć?

#16 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 listopada 2014 - 16:12

Co się mogło zepsuć?

Najprawdopodobniej zamek.

#17 OFFLINE   kjelon

kjelon
  • 496 postów
  • Dołączył: 10-05-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 listopada 2014 - 16:16

Może coś przymarzło, bo akurat wczoraj mróz większy chwycił.

#18 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 listopada 2014 - 18:35

Może coś przymarzło, bo akurat wczoraj mróz większy chwycił.

mróz większy? tzn ile? -20?
raczej tak jak sypus pisał , coś nie tak z zamkiem , ale mechanicznie a nie pogodowo :hihi:

#19 OFFLINE   Pawel24bb

Pawel24bb
  • 161 postów
  • Dołączył: 05-07-2013
  • Skąd: Buczkowice

Napisany 29 listopada 2014 - 21:48

Mam taki sam problem - zatrzaśnięte drzwi pasażera. Spróbuję wyciągnąć rygiel na siłę i otworzyć. Problem zaczął się od tego, że nie mogłem domknąć drzwi pasażera - jakby zamek nie łapał - drzwi się odbijały i otwierały. Więc wcisnąłem rygiel i klapnąłem drzwiami. Tym razem zamknęły się aż za dobrze, bo nie mogę ich teraz otworzyć - rygiel cały czas w dole - nie mogę go wyciągnąć ręcznie, centralny też tych drzwi nie otwiera. Co się mogło zepsuć?


Spróbuj ciągnąć za rygiel i jednocześnie otworzyć z centrala, "pomóż" centralnemu dźwignąć rygiel. Mnie pomogło. Może się uda.

#20 OFFLINE   kjelon

kjelon
  • 496 postów
  • Dołączył: 10-05-2012
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 listopada 2014 - 23:41

mróz większy? tzn ile? -20?
raczej tak jak sypus pisał , coś nie tak z zamkiem , ale mechanicznie a nie pogodowo :hihi:


A jednak przymarzło. Dzisiaj jeździłem autem długo, więc zdążyło się ogrzać i rygiel odpuścił. Bez problemu wyciągnąłem go ręką i centralny otwiera i zamyka teraz drzwi bez problemu. Ostatnio było dosyć wilgotno, potem chwycił mrozek i efekt gotowy. Także jeżeli ktoś będzie miał taką sytuację w mroźne dni, a wcześniej nie było problemu, to proponuję najpierw ogrzać auto i sprawdzić, czy pomogło. Jeżeli nie, to dopiero potem wyrywać rygle.