Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

transmiter fm - czy to ma sens?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
86 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bamil

bamil
  • 286 postów
  • Dołączył: 31-10-2008
  • Skąd: Szczecin

Napisany 01 czerwca 2009 - 09:56

czy ktoś ma doświadczenia z takim sprzętem?

jak to się sprawuje, są trzaski i zakłócenia czy radio dobrze odbiera sygnał?

jeżeli ktoś ma pozytywne dośwadczenia może napisze jaki ma konkretnie model, może fotka?


ja spróbowałem z jakimś tańszym modelem i było kiepsko-trzeszczało

zastanawiam się, czy warto kupić czy jednak lepiej zmienić radio na jakieś fabryczne CD
najpiękniejsze i najprzyjemniejsze jest chwytanie chwil,
spoglądanie ponad głowami niezorientowanych;

#2 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 01 czerwca 2009 - 10:10

bamil miałem swojego czasu taki transmiter z kartą pamięci, blutoot i zestawem głośnomówiącym. Co do zestawu to lipa, ale samo urządzonko spisywało się naprawdę super. NIe trzeczszało, nie piszczało i było tańsze niż zmieniarka czy nowe radio

#3 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2009 - 10:11

Ja w sumie tylko tańszego testowałem i była masakra. Próbowałem z kasetą i też szału nie było. Ogólnie nie polecam tych tanich, a co do droższych - nie wiem



 


#4 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 01 czerwca 2009 - 10:16

Ja w sumie tylko tańszego testowałem i była masakra. Próbowałem z kasetą i też szału nie było. Ogólnie nie polecam tych tanich, a co do droższych - nie wiem


Co do kasety to masakra. Tanie też nie polecam. Kupuj z kartą pamięci, wgrasz sobie co Ci się tylko podoba i "gra muzyka" :yes_yes::yes_yes:

#5 OFFLINE   lenarek

lenarek

    W STANIE SPOCZYNKU...

  • 493 postów
  • Dołączył: 10-01-2009
  • Skąd: Żywiec/Twardorzeczka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2009 - 10:25

witam ja używam czego takiego http://www.allegro.p...d_mmc_hurt.html
i moja ocena 7 na 10 cena to raz sluchac sie da i to nawet fajnie ale do pewnego poziomu głośności wiadomo
ja nie jestem jakimś melomanem jak dla mnie to wystarczy
nie ma zadnych zakłocen piskow trzaskow dopiero jak głosniej daje to sa przesterowania
jak ci nie zalezy na glosnej muzyce tylko zeby sobie fajna muze posłuchac za rozsadna kaske to polecam jaknajbardziej:piwo2:

.



 


#6 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 01 czerwca 2009 - 10:26

Cena = jakośc. Ale po droższych też się nie spodziewaj rewelacji. Droższe nie trzeszczą, ale szum jest zawsze i jakośc muzyki tak samo jak z kiepskiej rozglośni radiowej.

Ja tylko używam transmitera jeśli podłanczam audioz laptopa jak córeczka ogląda bajki jadąć w dalszą podróż.

(laptop podwieszony pod sufitówka i jest good - oczywiście widać tylko ekran, bo reszta schowana za "żaluzią" z szyberdachu, sterowanie z myszy bezprzewodowej)

#7 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2009 - 12:01

Pokaż zdjęcia jak to wygląda??



 


#8 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2009 - 12:38

Jakość muzy z transmiterów gorsza niż z radia. Nie polecam.

#9 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 01 czerwca 2009 - 14:40

@maro - przesadzasz. W poprzedniej Omie miałem bo nie chciałem wywalać kaseciaka. Miałem transmiter FM jakis za 25zł ze stacji paliw i działało elegencko. Jakość nie była jak z CD, ale lepsza niż z kasety i szło tego słuchać. Nie polecam transmiterów kasetowych bo to jest porażka, muzyka jak z gramofonu, w dodatku kaseta po kilku tygodniach będzie się zacinać.
Szwagier do Scenica kupił transmitter z MP3 i kartą pamięci, od razu podłączany pod gniazdo zapalniczki i również nie narzeka a za zestaw dał coś koło 45zł...
Zakłócenia oczywiście zbiera jak każde radio. Jeśli bedziesz miał blisko komórkę, to przy połączeniu przychodzącym też dźwięk będzie przerywało.

#10 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2009 - 18:11

Ja tam lubię dobrą jakość i dlatego marudzę ;)

#11 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 czerwca 2009 - 18:38

witam ja używam czego takiego http://www.allegro.p...._mmc_hurt.html
i moja ocena 7 na 10 cena to raz sluchac sie da i to nawet fajnie ale do pewnego poziomu głośności wiadomo
ja nie jestem jakimś melomanem jak dla mnie to wystarczy
nie ma zadnych zakłocen piskow trzaskow dopiero jak głosniej daje to sa przesterowania

Kolega z pracy ma w Corsie identyczny i jest bardzo zadowolony. Radio fabryczne zresztą głośniki też (ubóstwia pilota). Ja mam ucho bardzo czułe więc dla mnie nie bardzo.

#12 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 01 czerwca 2009 - 22:21

Ja tam lubię dobrą jakość i dlatego marudzę ;)

teraz mając BOSE też mogę pomarudzić ;)

#13 OFFLINE   lefuu

lefuu

    Zadawanie dziwnych pytań

  • 200 postów
  • Dołączył: 16-03-2008
  • Skąd: Łańcut

Napisany 02 czerwca 2009 - 06:46

Ja powiem tak, kupiłem to za 29zł na stacji Bliska o tak na jaja żeby spróbować i miło się zdziwiłem, jakość całkiem ok jak dobrze ustawisz, pilocik bezprzewodowy w zestawie :D hehe, ale nie spodziewaj się że będzie to jakośc mega ekstra super, ja to kupiłem po to bo nie zawsze chce mi się nagrywać CD, wrzuce pare mp3 nowych na pendrive, podłacze pod to badziewie i gitarka ;]

#14 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 02 czerwca 2009 - 09:20

ja to kupiłem po to bo nie zawsze chce mi się nagrywać CD, wrzuce pare mp3 nowych na pendrive, podłacze pod to badziewie i gitarka ;]


No bo po to to jest a 29 zyla to nie 500 za lepsze stereło ;-)

#15 OFFLINE   romanc

romanc
  • 19 postów
  • Dołączył: 06-03-2009
  • Skąd: Radzyń Podlaski

Napisany 10 czerwca 2009 - 19:17

Testowałem transmiter i porażka, gubił fale, miałem egz. za 60 zł, czyli wcale niezły.
kaseta jest lepsza, przenosi dzwięk dobrze, ale po 3 godzinach strasznie się grzeje i było czuć w klusce delikatny zapach ebonitu.
Czyli tez nie najlepiej.
Musze kupic oryginalny CD typu Delco, żeby było pokazywanie napisów na MID-ie.

[quote name='romanc']Testowałem transmiter i porażka, gubił fale, miałem egz. za 60 zł, czyli wcale niezły.
kaseta jest lepsza, przenosi dzwięk dobrze, ale po 3 godzinach strasznie się grzeje i było czuć w klusce delikatny zapach ebonitu.
Czyli tez nie najlepiej.
Musze kupic oryginalny CD typu Delco, żeby było pokazywanie napisów na MID-ie;)

#16 OFFLINE   zwloki

zwloki

    omega

  • 680 postów
  • Dołączył: 02-11-2006
  • Skąd: olsztyn, cork
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2009 - 13:00

kaseta strasznie obniza jakosc dzwieku , a transmiter o ile na postoju jest ok to podczas jazdy zaklucenia sa nie do zniesienia! lepiej w radio zainwestowac

#17 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 12 czerwca 2009 - 13:59

kaseta strasznie obniza jakosc dzwieku , a transmiter o ile na postoju jest ok to podczas jazdy zaklucenia sa nie do zniesienia! lepiej w radio zainwestowac


Radio to jest radio. Wiadomo co orginał to orginał. Ja jednak miałem taki transmiter i naprawdę nie gubił fal i nie było zakłuceń.

Może problem tkwi w CB??, ekran od xenonów lub inne rzeczy się sprzęgają i powstają zakłucenia :nie_wiem:

#18 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2009 - 15:16

Testowałem transmiter i porażka, gubił fale, miałem egz. za 60 zł, czyli wcale niezły.

mam taki za 26 zł z odtwarzaczem mp3 wejscia SD i USB wtykany do gnazda zapalniczki - jakość dźwięku OK, faj nie gubi

#19 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 12 czerwca 2009 - 20:32

Moge potwierdzic to co pisze Gachu kumpel ma rowniez taki transmiter za cos ok 25PLN, dokladnie cos takiego jak na tej aukcji: http://allegro.pl/it...09_gw12_fv.html smiga naprawde dobrze, jakosc dzwieku ok, nie slyszalem zeby gubil fale lub wdawaly mu sie jakies zaklocenia.
Czyli kolego romanc moze w przypadku tych transmiterow drozszy nie koniecznie znaczy lepszy ;)

#20 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 12 czerwca 2009 - 21:11

koledzy , ja rozwiązałem to w jeszcze inny sposób . zależało mi na oryginalnym radyjku ze wzgledów estetycznych . zastanawiałem się początkowo nad transmiterem lecz jakość jak dla mnie pozostawiała wiele do życzenia . pozniej myslalem o modulatorze fm lecz koszt koszt jak za takie akcesoria to troche dużo . poczekałem miesiąc czasu i kupiłem sobie wzmacniacz blaupunkta 4-o kanałowy z wejsciem AUX(wejscie na mini jack) i z wejsciem dzwieku wysokiego poziomu . do tego 50 metrów kabli i zrobiłem całkowicie nową instalacje audio . nawet przy oryginalnych glosniczkach i wzmacniaczu ustawionym na minimum jakść dzwieku lepsze niz przy samym radyjku . w sumie to mam teraz radioodtwarzacz delco cdr500 i do tego dobre mp4 wyprowadzone w popielniczce :)