Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

EUROSCAN na Atmelu ,HEX-CAN niebawem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 20 grudnia 2006 - 18:52

Wykonuję euroscany ,obsługuje Opla Omegę oraz prawie wszystkie auta europejskie, urządzenie umożliwia :
Kasowanie błędów
Odczyt błędów zapisanych w pamięci komputera
Odczyt parametrów w czasie żeczywistym , 2 położenia
Inspekcię olejową
Adaptacię sterowników
oraz inne .



#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 20 grudnia 2006 - 20:51

Niedługo zaczynam produkcję Euroskanu na ATMELU jeden zrobiłem działa za***iście i w przeciwieństwie do Interfejsu obsługuje większość aut , napewno Omega A i B posiada 4 LINE
L-line in
L line out
K-line in
K-line out
a więc może obsługiwać nawet Forda , posiada wtyk profesionalny OBD2 z przełącznikiem pinów ,oraz zwieracz L- in z L- out , K- in z K- out .
Narazie testuję na swoiej Omedze 2,5 ale działa terz na wszystkich modelach do 2000 roku. miałem trochę kłopotów z wsadem do Atmela ale chyba rozwiązałem problem, nie mniej muszę go dobrze przetestować . Myślę żę w styczniu ruszę z produkcją , pewne jest żę klasą będze taki sam jak te na alegro za 300/400 zł. a dużo tańszy. Program pracuje w DOS jest stabilny jak na 100 prub ani razu się nie zawiesił ,ale próby trwają. Jak wytrzyma 1000 prób, to opiszę dokładnie , ale powiem jedno jest za***isty Żegnajcie Serwisy . :peace: Pozdro piwek



na 1 rs czy na 2? podaj cene bo ja bede chetny raczej




 


#3 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 20 grudnia 2006 - 21:36

na 2 a ceny jeszcze nie liczyłem kosztów ale najdroższy jest wtyk OBD2 dobry kosztuje 30 zł tyle co części ale policze dokładnie i napisze można bez wtyku ale z pinami bawić sie ,a tak wtyk do auta we wtyku przełączasz piny i ok ana pinach wyciągać trzeba i przekładać Line i jes szansa na zwarcie . pozdro piwek

#4 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 20 grudnia 2006 - 21:45

na allegro gosci sprzedaje plytki drukowane i dodaje opis za 16 pln :) Ale to nie jest taka fajna sprawa dwa comy kto w dzisiejszych czasam ma tkie cudo w lapie :) no chyba ze wywali ze 400 pln na przejsciuwke na pcmcia!

#5 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 21 grudnia 2006 - 07:20

co ci po płytce i po opisie jak to zrobić nawet jak dokupisz części pamięć Atmela wymaga programu który trzeba nu wgrać , trzeba go po prostu przy pomocy programatora zaprogramować bo inaczej jest jak komp bez systemu operacyjnego można zrobić na jednym com ale będzie to wtedy zwykły interfejs będziesz mógł tylko kasować niektóre błędy ale całkowittego dostępu do kompa nie będzosz miał , zrobisz dużo ale nie wrzystko , ale podsunołeś mi pewiem pomysł zobacze coś na opto portach . pozdro piwek

#6 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 16 stycznia 2007 - 20:38

:driver: No to zbudowałem pierwszu Euroscan , pracuje z programem VISA , z moim autem Opel omega 2.5V6 97rok komunikuje się bez problemu , odczyty w czasie żeczywistym , adaotacja sterowników , kasowanie błędów , kontrola błędów zapisanych w pamieci itd. praktycznie wszystko , Eueoscan pracuje na procku ATTINY 2313 i pamięci 24C32 , obsługuje większość a właściwie wszystkie auta europejskie , kosztowało to mnóstwo pracy bo koszt wykonania jest stosunkowo mały , po podpięciu do kompa w czasie połączenia z autem sygnalizuje pracę miganiem led , do opla potrzebna jest tylko K line ale zwarta K in z K out i L in z L out z resztą tylko ford ma inaczej, w moim mogę nawet światła wyregulować jak kto chce popatrzeć jakie auta obsługuje to mogę przesłać program. Ale w przeciwienistwie d Interfejsu potrzebne są dwa porty COM w kompie , z tym że interfejs a euroscan to niebo a ziemia . Starego laptopa z dwoma COM można kupić dużo taniej niż dokupić przejściówkę. Pozdro piwek

#7 OFFLINE   $zp!3G

$zp!3G
  • 32 postów
  • Dołączył: 11-01-2007
  • Skąd: Nasielsk

Napisany 16 stycznia 2007 - 20:54

A teraz takie pytanko.. o czym wy mówicie? z tego co wyczytałem to moge sobie w domku stwożyć stacje diagnostyczną mojej omegi?

#8 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 16 stycznia 2007 - 21:06

Tak dokładnie to co napisałeś sam będziesz mógł kasować błędy sprawddzać wszystkie parametry a co za tym jdzie oceniasz stan poszczegulnych elementów wykonawczych , wiesz wtedy co ci niedomaga , a nawet podobno przy zdobyciu doświadczenia przeprowadzic tuning , koniec z płaceniem za kasowanie błędów to raz a pozatym poznasz całe auto euroscane można obsłużyć funkcie KOMFORT np. powalczyć z radiem it. Euroscan to aktywne urządzenie tak więc możesz ingerować w auto. pozdro piwek

#9 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 stycznia 2007 - 21:42

Tak dokładnie to co napisałeś sam będziesz mógł kasować błędy sprawddzać wszystkie parametry a co za tym jdzie oceniasz stan poszczegulnych elementów wykonawczych , wiesz wtedy co ci niedomaga , a nawet podobno przy zdobyciu doświadczenia przeprowadzic tuning , koniec z płaceniem za kasowanie błędów to raz a pozatym poznasz całe auto euroscane można obsłużyć funkcie KOMFORT np. powalczyć z radiem it. Euroscan to aktywne urządzenie tak więc możesz ingerować w auto. pozdro piwek


szukalem chyba z 2 miechy takiego laptopa i odpuscilem :( jak znajdziesz cos to podeslij mi linka i powiedz ile chcesz za interfejs :piwo:




 


#10 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 stycznia 2007 - 21:42

piwek, ile takie cudo kosztuje, oczywiście ze zniżką dla klubowiczy ;]

#11 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 stycznia 2007 - 22:55

piwek ,czy to bedzie soft PL.?
zreszta nawet jak nie to się piszę
juz widze jak bedą ceny na allegro rosły kompów z 2 kom.

Mam propozycje przyjedz w maju na zlot i zrób wykład.
Napewno Cię :piwo: nie ominie.

#12 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 17 stycznia 2007 - 06:41

Ceny nie bęą rosły bo z niemiec tyle tego naprzywozili żę mają problem co s tym robić za 200 można kupić na pchlim targu i bateria jeszcz 1 godz, trzyma

#13 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 17 stycznia 2007 - 06:57

Ach ktoś pytał ile takie cudo kosztuje same części to grosze podzespoły są bardzo tanie najtrudniej jest wgrać program do procka , czyli scalaka odpowiedzalnego za pracę użądzenia , ale to jóż nie problem przynajmniej dla mnie ,policzę wszystko i napiszę a dla klubu mogę kilka zrobić tak po kosztach w ramach reklamy ,ale tylko dla klubu dla przetestowania powiem tyle kasowałem błędy w serwisie ale nie znałem przyczyn teraz mogę zobaczyć dlaczego te błędy powstały , program VISA jest też po polsku , Omegę do 2000roku robi bez najmniejszego problemu , co do nowszych nie testowałem.

#14 OFFLINE   GARY

GARY
  • 472 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Wrocław/Sulmierzyce

Napisany 17 stycznia 2007 - 21:51

czesci kolo 50zl wychodza bez wtyku obd ktory jest zbedny, procek jaka trudnosc zaprogramowac ?? tylko ustwic odpowiednio konfiguracji i leci

#15 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 stycznia 2007 - 22:26

Tak dokładnie to co napisałeś sam będziesz mógł kasować błędy sprawddzać wszystkie parametry a co za tym jdzie oceniasz stan poszczegulnych elementów wykonawczych , wiesz wtedy co ci niedomaga , a nawet podobno przy zdobyciu doświadczenia przeprowadzic tuning , koniec z płaceniem za kasowanie błędów to raz a pozatym poznasz całe auto euroscane można obsłużyć funkcie KOMFORT np. powalczyć z radiem it. Euroscan to aktywne urządzenie tak więc możesz ingerować w auto. pozdro piwek


no kolego - jestem b. zainteresowany, a jako członek zarządu d/s organizacyjnych - mam zamiar zorganizowac kupno tego u Ciebie :)
Podaj cene oraz sam fakt - czy moge to u Ciebie zamówić?
Bardzo prosze !!!

#16 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 18 stycznia 2007 - 06:33

TO przeliczyłem koszty części wychodzą 53 zł. wraz z odudową gdyby porobić dodatkowo jakieś przełączniki pinów to doszło by jeszce z 10 zł. ale tak jak pisał kolega są zbędne tak jak wtyk OBD który sam kosztuje 25 zł. , co do programowania procka też nie ma problemu problem jest w samych wsadach , ale to inna sprawa. jestem prawie gotowy do roboty dziś robię dokumentacje , i do roboty zamieszczm listę obsługiwanych aut i instrukcję programu dla lepszego poglądu na sprawę . dla klubu mogę zrobić kilka sztuk, po kosztach jednak gdyby było zajnteresowanie można by kupić części w internecie , będzie taniej jedynie scalaki muszą być pożądnej firmy bo np. MAX 232 , (podruba) leci na potęge, myślę żę w następnym tygodniu mogę wykonać kilka sztuk . Proszę o zapoznanie się z zamieszczonymi materiałami . http://forum.omegakl...ugiwane_137.pdf http://forum.omegakl...rukcja__131.pdf

#17 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 stycznia 2007 - 12:43

TO przeliczyłem koszty części wychodzą 53 zł. wraz z odudową gdyby porobić dodatkowo jakieś przełączniki pinów to doszło by jeszce z 10 zł. ale tak jak pisał kolega są zbędne tak jak wtyk OBD który sam kosztuje 25 zł. , co do programowania procka też nie ma problemu problem jest w samych wsadach , ale to inna sprawa. jestem prawie gotowy do roboty dziś robię dokumentacje , i do roboty zamieszczm listę obsługiwanych aut i instrukcję programu dla lepszego poglądu na sprawę . dla klubu mogę zrobić kilka sztuk, po kosztach jednak gdyby było zajnteresowanie można by kupić części w internecie , będzie taniej jedynie scalaki muszą być pożądnej firmy bo np. MAX 232 , (podruba) leci na potęge, myślę żę w następnym tygodniu mogę wykonać kilka sztuk . Proszę o zapoznanie się z zamieszczonymi materiałami .


to rob. ja biore




 


#18 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 stycznia 2007 - 13:58

Siedzę już prawie 2godz na allegro i nie znalazłem żadnego lapka który by miał 2porty com.

Moje pytanie czy mozna by zastosować cos takiego:
http://www.arkom.tuc...roducts_id=2810

#19 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 stycznia 2007 - 15:22

Siedzę już prawie 2godz na allegro i nie znalazłem żadnego lapka który by miał 2porty com.

Moje pytanie czy mozna by zastosować cos takiego:
http://www.arkom.tuc...roducts_id=2810


do laptopa nie podejdzie




 


#20 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 18 stycznia 2007 - 16:35

Wszyscy zajnteresowani euroskanem najpierw niech sprawdzą w załączniku jest lista aut obsługiwanych , omegi od 2000 roku mają sterowniki 8.0 i 8.1 ,tego typu nie pójdą na euroscanie przynajmniej na razie jeszcze nikt tego nie rozpracował . A euroskanów zrobię narazie 5 szt. pozdro piwek