Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Było sobie ciśnienie oleju...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Boomir

Boomir

    Wyborowa Fighter

  • 248 postów
  • Dołączył: 30-05-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 13 lipca 2006 - 09:37

Wczoraj wieczorem odebrałem auto od lakiernika... mała kosmetyka... :razz:
Taki zadowolony :mrgreen: dziś rano zabrałem Żonkę i synka Krzysia i w drodze do pracy zabrakło mi ciśnienia oleju... :sad: :sad: :sad:

Przeładunek rodzinki i moja Omcia na lawetkę...

Właśnie czekam na wyrok... :sad: :roll:


Boomir, Omega Caravan X20XEV
Food&Fire Manager

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 09:47

Wczoraj wieczorem odebrałem auto od lakiernika... mała kosmetyka... :razz:
Taki zadowolony :mrgreen: dziś rano zabrałem Żonkę i synka Krzysia i w drodze do pracy zabrakło mi ciśnienia oleju... :sad: :sad: :sad:

Przeładunek rodzinki i moja Omcia na lawetkę...

Właśnie czekam na wyrok... :sad: :roll:


a mnie wczoraj pod chatą buchnęli wkłady do lusterek ..

ps. czym pomazać nowe wkłady, zeby je jakoś oznaczyc, ale nie jechac do specjalistycznej firmy znakującej pojazdy ?

#3 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 lipca 2006 - 10:37

Kurna straszne tragedie się wydarzyły.

@Boomir łącze się w bólu i współczuje z całego serca pisz jak tylko się dowiesz co i jak trzymaj się .

@cita nie chce cię straszyć ale szukaj parkingu twoja oma już jest namierzona (strasznie popularne auto do podkradania)

Nie cuduj z lusterkami bo znam to z doświadczenia że te skurysyny po złości urwą ci całe lusterko i dopiero koszty ja miałem problem z halogenami (dobrze ze mam dobry alarm) i zdążył mi kratkę podwędzić
Myślałem aby dać inne wkręty aby nie odkręcili ale wybrałem parking bo sąsiadowi w taki sposób potłukli reflektory w nowej skoda oktawia (mi było by żal moich pięknych soczewek)

Pozdrawiam marcin

 


#4 OFFLINE   Exec

Exec

    Pierwszy Drifter OKP

  • 1 568 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 11:47

mi ostatnio dziabneli halogen na parkingu marketu... :evil:


 


#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 11:58

@cita nie chce cię straszyć ale szukaj parkingu twoja oma już jest namierzona (strasznie popularne auto do podkradania)

Nie cuduj z lusterkami bo znam to z doświadczenia że te skurysyny po złości urwą ci całe lusterko i dopiero koszty ja miałem problem z halogenami (dobrze ze mam dobry alarm) i zdążył mi kratkę podwędzić
Myślałem aby dać inne wkręty aby nie odkręcili ale wybrałem parking bo sąsiadowi w taki sposób potłukli reflektory w nowej skoda oktawia (mi było by żal moich pięknych soczewek)

Pozdrawiam marcin


narazie to wymyśliłem, ze możnaby podpiąc pod ogrzewanie lusterka siakiś czujnik, który w momencie rozłączenia uruchamiałby alarm.
Póżniej poszedłem dalej i podpiąłbym ten alarm pod allegrowe usrojstwo wysyłające smsa z wiadomością przy uruchomieniu alarmu (taki moduł do najpristrzych siemensów (np. c25), który podpina sie pod prepaida w samochodzie na stałe i generuje rózne komunikaty smsowe przy róznych zdarzeniach. Kosztuje cos koło 50 zł.

Jak buchną drugi raz - wtedy zrobie se systemowe powiadamianie o kredzieży. Narazie jestem za leniwy, może uznają, ze raz w jednej Omedze wystarczy ;)

#6 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 13 lipca 2006 - 13:41

cita jak masz AC od kradzieży to olej to ciepłym moczem :twisted:

bomir może to tylko czujnik od ciśnienia oleju (koszt 20 zł) :wink: (trzymam kciuki za tą opcje) :roll:
konto usunięte

#7 OFFLINE   Boomir

Boomir

    Wyborowa Fighter

  • 248 postów
  • Dołączył: 30-05-2006
  • Skąd: Poznań

Napisany 13 lipca 2006 - 13:53

Obawiam się że to nie czujnik, bo czujnik nie klekocze jak stado mustangów kopniętych w d.....

Dzięki za wsparcie...

Okazuje się że przyczyną całego ambarasu był SYF!! znajdujący się w misce...
Wygląda na to że trzeba zmienić mechanika (tzw. kumpel) , bo jak w grudniu grzebał w silniku, miał poczyścić troszkę m.in. miskę i układ smarowania...
Jak powiedział kolega z pracy: jakie pieniądze taka robota !!

Teraz auto naprawiał fachowiec i mam nadzieję że te 450 złociszy (k***wa jeb***na w d**pe pier****lona mać) tym razem zaowocuje bezawaryjną pracą mojej ukochanej Omesi...

Dzięki za słowa otuchy i pocieszenia.

Pozdrawiam
Boomir, Omega Caravan X20XEV
Food&Fire Manager

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 15:27

cita jak masz AC od kradzieży to olej to ciepłym moczem :twisted:


toś mnie rozbawił ;)
AC na Omege wartą 10 tys ?
to raz .. a dwa .. Miałbym ubiegać sie o odszkodowanie z polisy AC na wkłady lusterek, które w sumie kosztowały mnie 96 zł (jedno kupiłem za 40, drugie za 56 z przesyłką). Mógłbym kupić nowe po 200 zł za sztuke, tylko po co - lepiej widzieć nie będę ;)
A wracając do AC - nie wiem ile w roku można sobie zapodać odszkodowań, bodajże jedno czy dwa. Gdybym wiec miał AC i dwa razy mi buchną wkłady i oba wezme na AC .. to żeby dostać odszkodowanie za cos poważniejszego musiałbym sie napocic i płacic wyższe stawki. Czasem płacenie skłądki AC nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia (przy takiej wartości samochodu).

#9 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 13 lipca 2006 - 19:32

ja mam AC :roll: i mówiłem tu raczej o całości samochodu a nie o lusterkach bo wiem że lusterka kupi sie za grosze :grin:
konto usunięte

#10 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 19:55

ja mam AC :roll: i mówiłem tu raczej o całości samochodu a nie o lusterkach bo wiem że lusterka kupi sie za grosze :grin:


no do całości to ok, ale ja pisałem o wkładach do lusterek ...

ps. ile warta jest Twoja omcia, a ile płacisz składek, jesli to nie tajemnica ?

#11 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 13 lipca 2006 - 20:59

ps. ile warta jest Twoja omcia, a ile płacisz składek, jesli to nie tajemnica ?


we wrześniu będe ubezpieczał to ci podam wycene składki itd itp :wink:
konto usunięte

#12 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 lipca 2006 - 21:19

@cita szkoda kasy i czasu na bajery uwierz mi na słowo jak zmiarkują co i jak to polecą z całym lusterkiem a tobie zostanie tylko wiązka drutów .

Miałem tak w Hondzie rwali wszystko nawet zmasakrowany wkład razem z całym lusterkiem alarm powiadomił mnie tylko o tym że mam troszkę mniej samochodu. A rwali mi dwa razy w końcu się w K..... kupiłem lusterka tuningowe i dali spokój (takich nikt nie bierze)

@Boomir dobrze że tak się skończyło no ale 450 zł drogą nie chodzi kurna myślę ze jak ja bym rozwalił silnik to bym chyba kupił całego Anglika i skubał bym go powoli

 


#13 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 21:38

@cita szkoda kasy i czasu na bajery uwierz mi na słowo jak zmiarkują co i jak to polecą z całym lusterkiem a tobie zostanie tylko wiązka drutów .


Wylukałem na necie zastępcze lusterka. Nie mają uchwytów i przykleja sie je na taśme, jednak mogą by nawet asferyczne - wg zachcianek. Koszt - 25 zł sztuka. Kupie se po dwie na strone .. i bede miał na przyszłość :D

#14 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 lipca 2006 - 21:47

cita daj linka

 


#15 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 21:58

cita daj linka


www.google.pl

wpisz w okienko wkłady lusterek i kliknij entera :D
Zobacz trzy pierwsze wyniki - masz nawet wybór producenta :)

http://lusterka.e-pasaz.pl/
http://www.lusterka.ramtel.pl/
http://lusterka.prv.pl/

#16 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 lipca 2006 - 22:17

@citaAle to są tylko szkła złodzieja to nie będzie obchodzić czy je przykleiłeś czy nie URWIE CAŁE lusterko razem z szkłem potem wydłubie szkło i adapter a skorupę wywali do kosza jeszcze jak masz lusterko w kolorze samochodu to w ogóle narobi bałaganu (w hodzie miałem czarne i było spoko ale w omie mam w kolorze )

 


#17 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 22:24

@citaAle to są tylko szkła złodzieja to nie będzie obchodzić czy je przykleiłeś czy nie URWIE CAŁE lusterko razem z szkłem potem wydłubie szkło i adapter a skorupę wywali do kosza jeszcze jak masz lusterko w kolorze samochodu to w ogóle narobi bałaganu (w hodzie miałem czarne i było spoko ale w omie mam w kolorze )


o przyklejaniu nie mowim w apsekcie nie dania ich złodziejowi, a dlatego, ze niektóre nie mają uchwytów. Odkleić sie je da, prawie tak łatwo jak wyjąc te na uchwyt. Mnie interesuje cena. 25 zł na lustro moge se raz w miesiacu wymieniac :p

ps. poza tym nie ma co przesadzac, bo w zasadzie po co montowac w ogole jakies zabezpieczenia w aucie, skoro mogą tylko pogorszyć sprawe.
ps2. zwykle to ja robie za pesymiste, wiec mi tu kurna funkcji nie podkradaj ;)

#18 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 lipca 2006 - 22:38

@cita a skąd wiesz że raz w miesiącu he he dobra odstępuje role pesymisty . Ale jeszcze tylko jedno zabezpieczenia hi hi są po to aby ci Młokosy całą furą nie odjechali albo jednej nocy trzasną tylko jedno lusterko po drugie przyjdą kiedy indziej oki już nie dramatyzuje ale są wakacje i młokosy za coś muszą PIĆ .,,,,,,


AAAA jeszcze sory a do czego to przykleisz jak będzie bez adaptera i jak będzie sterowanie elektryczne już o podgrzewaniu nie wspomnę

 


#19 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lipca 2006 - 22:42

@cita a skąd wiesz że raz w miesiącu he he dobra odstępuje role pesymisty . Ale jeszcze tylko jedno zabezpieczenia hi hi są po to aby ci Młokosy całą furą nie odjechali albo jednej nocy trzasną tylko jedno lusterko po drugie przyjdą kiedy indziej oki już nie dramatyzuje ale są wakacje i młokosy za coś muszą PIĆ .,,,,,,


nie wiem czy raz w miesiącu, ale ale idąc Twoim tokiem myslenia, najlepiej sprzedam Omege, bo złodzieje stoją za rogiem ...

#20 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 13 lipca 2006 - 22:48

Panowie Parking strzeżony i kłopot z głowy :wink: :wink:

Albo sie cita, zaczaj i złam kolesiowi palce w drzwiach to naprawde skutkuje :wink:

Albo wycieczka do lasu i holowanie na lince :twisted: :twisted: