Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Test Ceramizera.


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   CaponeAl

CaponeAl
  • 224 postów
  • Dołączył: 18-12-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 06 stycznia 2009 - 20:49

A ja powiem tak. Zalałem u siebie ceramizer do silnika, do wspomagania i do paliwa. Jestem już po wymianie oleju. Właściwie to ja różnicy w działaniu auta nie widzę, ale..... Własnie gdzyby nie to ale. Po wymianie oleju mechanior (patałach) nie wymienił uszczelek na trzpieniu pokrywy filtra, no i stało się. Cały olej mi wywaliło na silnik, zjechałem na bok zgasiłem silnik (chwilę to trwało zanim rozszyfrowałem komunikat z kompa o braku oleju, mam francuską wersję). Nic się z autem nie stało a przejechałem bez oleju jakieś 15 km. Od ponownego zalania olejem zrobiłem już jakieś 2 tys. i jest git. Więc może jednak ceramizer coś daje.
A jeszcze jedno: Ktoś mówił że ceramizer oblepia cały silnik jakąś mazią, hm dziwne bo to tylko 5 ml. na silnik gdzie jest 6,5 l. oleju.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły.

#42 OFFLINE   Chardy

Chardy
  • 33 postów
  • Dołączył: 17-11-2007
  • Skąd: Bydgoszcz (PL)/ Greystones (IRL)

Napisany 06 stycznia 2009 - 21:45

Moja oma brala olej w duzych ilosciach (ok. 0,7l/1000km).Miesiąc temu zmieniłem olej na Valvoline Maxlife 10W40.Przy wymianie dolałem ceramizera do silnika (tego ze stronki ceramizer.pl)-wszystko według instrukcji. Bardzo dużo jeżdże na krótkich dystansach więc chciałem troszkę zabezpieczyć silnik.Stwierdziłem więc, że 5ml nic nie może z olejem zrobić a przy takim zużyciu oleju warto zaryzykować.Od tamtej pory zrobiłem 1000km i oleju nie ubyło mi nic. Powiem więc tak: kto nie chce niech nie wierzy u mnie coś napewno zadziałało. Być może to zdziałała zmiana oleju na inny ale jednak mam się z czego cieszyć. :p
pozdrawiam

#43 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2009 - 15:41

postanowiem przetestowac to na wlasnej skorze. Zakupilem Ceramizer do silnikow czterosowowych. W dni wczorajszym wg instrukcji rozgrzalem silnik, wlalem 50 ml ceramizera do oleju. zostawilem na 15 minut na biegu jalowym.
W sumie warstwa ceramiczna wytwarza sie przez 1500 km wiec test przynajmniej na 2 tygodnie :). Narazie 200 km mam spokojnie przejezdzic. Fakt ze troche ciszej silnik pracuje i tak jakby lzej zapala :roll:

I jak do tej pory?

#44 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 12 marca 2009 - 15:45

I jak do tej pory?


a tego to najstarsi gorale nie wiedza :D silnika dawno na drobne rozmieniony. IMO nic sie nie zmienilo wiec nie ma sensu przeplacac.




 


#45 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 13 marca 2009 - 18:25

Podpinam się pod temat. Panowie czy ceramizer można lać do diesla i benzyniaka? Myślę nad tym czy nie wlać tego "cuda" do siebie. Mam na blacie jakieś 280tys ale spokojnie dał bym mu o 100 więcej, mocy mu nie brakuje, z odpalaniem problemów nie ma. Jak wcisnę gaz w opór zostawia za sobą trochę dymu. Nie sprawdzałem sprężania ale rewelacji nie wróżę. Jak myślicie jak wleje to mi coś pomoże czy to będzie gwóźdź do trumny mojego silnika? Wiem że bez remontu się nie obejdzie ale może dzięki temu zrobię trochę więcej kilometrów.
Turbo Intercooler:D

#46 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 marca 2009 - 18:39

... wiara w Harry Potera ...


Kolego - jesli silnik jest ok .. to po co Ci magia?
Jesli silnik jest zużyty, to nawet magia nie pomoze. Trzeba NAPRAWIC co jest zepsute.

W innych przypadkach niż autentyczny test, sprawdzenie stanu przed, po, skrupulatne badania, nie ma sensu lania żadnych dodatków do oleju - BO PO CO?

#47 OFFLINE   mateusz1523

mateusz1523
  • 234 postów
  • Dołączył: 25-08-2008

Napisany 13 marca 2009 - 18:45

Kolego - jesli silnik jest ok .. to po co Ci magia?
Jesli silnik jest zużyty, to nawet magia nie pomoze. Trzeba NAPRAWIC co jest zepsute.

W innych przypadkach niż autentyczny test, sprawdzenie stanu przed, po, skrupulatne badania, nie ma sensu lania żadnych dodatków do oleju - BO PO CO?


Hmmm...no prawda. Ogólnie nie narzekam tylko trochę martwi mnie ten niebieski dym jak mu w podłogę dam ale z tym to może kiedyś remont zrobię albo coś to przestanie. Dzięki wielkie:D Chyba nie będę niczego lał. Może faktycznie nie ma sensu.
Turbo Intercooler:D

#48 OFFLINE   malinn

malinn
  • 132 postów
  • Dołączył: 28-02-2009
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 17 lutego 2010 - 12:49

Valvoline Maxlife 10W40.

jaki miałeś wcześniej ? Mi łyka ciut mniej przy przejściu z GM 10w/40 na Mobila 10w/40.

To taki specyfik może zrobić to zmiękczyć gumę uszczelniaczy - zimmeringów czy zaworowych.

Na pewno nic nic nie naprawi. Żadne specyfiki nie zastapią fachowej naprawy z wymianą zurzytych części.

#49 OFFLINE   kuba64

kuba64
  • 42 postów
  • Dołączył: 15-02-2010
  • Skąd: Jaworzno

Napisany 17 lutego 2010 - 13:20

był kiedyś test w auto świat lub tvn turbo , nie pomaga jedynie może zaszkodzić !!

#50 OFFLINE   Verblein

Verblein
  • 202 postów
  • Dołączył: 23-06-2009
  • Skąd: Warszawa/Wrocław/Końskie

Napisany 10 kwietnia 2010 - 18:52

Przetestowałem ceramizera wsilniku X20SE z przebiegiem 200 000 km. Po za tym, że ciszej pracował silnik innych skutków nie było. Tych negatywnych także.

#51 OFFLINE   kondzio81

kondzio81
  • 107 postów
  • Dołączył: 11-05-2009
  • Skąd: koszalin

Napisany 11 kwietnia 2010 - 09:18

panowie to jest dobre na pol roku ja z rok temu to zalalem mala jest ochrona ale nie jest to mechanik ze zuzyte czesci ponaprawia

#52 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2010 - 09:28

panowie to jest dobre na pol roku ja z rok temu to zalalem mala jest ochrona ale nie jest to mechanik ze zuzyte czesci ponaprawia


nie wiem czy zrozumialeś do czego służu w ogóle ceramizer, bo nie jest on przeznaczony do napraw, a do ochrony tego co jest... taka subtelna różnica.

Jesli więc nalejesz go do zdrowego silnika, to moze będą jakies efekty (np. w postaci dłuższego okresu eksploatacji), a jesli nalejesz go to strucla to ceramizer nie zmieni go w nic innego jak w strucla w droższym olejem.

ps. wydłużony okres eksploatacji to taki fajny termin, ktorego w żaden sposob nie da sie sprawdzić ani udowodnic... wiec sami sobie odpowiedzcie czy warto, czy nie warto lać coś więcej niż olej z nienajniższej półki (i znów nie ma sensu lać syuper hiper drogiego oleju, wystarczy, ze nie będzie on najtańszym szitem na rynku)

#53 OFFLINE   kondzio81

kondzio81
  • 107 postów
  • Dołączył: 11-05-2009
  • Skąd: koszalin

Napisany 11 kwietnia 2010 - 10:36

ta kumam a szklaneczki mam do wymiany a byly nowe ze 2lata temu i ceramizer nie pomogl; im

#54 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 11 kwietnia 2010 - 14:24

Wlałem to (ceramizer) do silnika dosyć dawno temu i nic nie zauważyłem.
Więcej się zmieniło na lepsze, po zastosowaniu oleju ValvolineMaxLife.
Wychodzę z założenia że olej jest ważniejszy od innych dodatków, choć te dodatki w określonych sytuacjach może pomagają.

#55 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2010 - 15:21

Wlałem to (ceramizer) do silnika dosyć dawno temu i nic nie zauważyłem.
Więcej się zmieniło na lepsze, po zastosowaniu oleju ValvolineMaxLife.
Wychodzę z założenia że olej jest ważniejszy od innych dodatków, choć te dodatki w określonych sytuacjach może pomagają.


dobry olej już te dodatki ma...