Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rozwiazanie umowy z cyfrowym polsatem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 23:01

Wzialem nowy abonament w polsacie i chce rozwiac stara umowe.
Szukalem wszedzie gotowego wzoru rozwiazania umowy, ale mozna ja sciagnac po wyslaniu sms-a za 10zł :o lekkie przegiecie z ta cena.

Wiec wypocilem pismo, tylko nie pasuje mi ten tekst troche.

Proszę o rozwiązanie umowy zawartej z Polsatem cyfrowym dnia 2006-09-11. Powodem rozwiązania umowy jest podpisanie nowego abonamentu również z polsatem cyfrowym, ale na innych warunkach.

Calosc wyglada tak: ( ucielo mi gorna czesc strony >> nazwisko, miejscowosc i date, ale to jest dobrze zrobione)
Dodany obrazek

Co o tym myslicie?

#2 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 maja 2009 - 03:35

Wydaje mi się, że najprościej zadzwonić i dowiedzieć się, czy w ogóle musisz coś im wysyłać. Niestety z Polsatem mam niemiłe doświadczenia, i jeśli podpisałeś drugą umowę nie w miejsce pierwszej, tylko równolegle, to tą pierwszą być może będziesz musiał doprowadzić do końca, względnie wypowiedzieć ponosząc koszty określone w umowie.

Z tego co widzę, umowa była z 2006, więc dwa lata już minęło, i o ile nie została przedłużona na następny rok, to jej wypowiedzenie jest możliwe, tylko nie jestem pewien, ile to trwa.

#3 OFFLINE   powazny

powazny

    jedyny poważny

  • 366 postów
  • Dołączył: 30-12-2008
  • Skąd: Głogów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 maja 2009 - 07:40

1. podaj numer umowy, jeżeli jest.
2. nie mogłeś 'podpisać abonamentu'. mogłeś podpisać nową umowę.
też podaj jej numer i dzień zawarcia.
3. umowę zawarłeś z Cyfrowy Polsat S.A. a nie z 'Polsatem cyfrowym'.

#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 maja 2009 - 09:57

Moim zdaniem to będziesz opłacać na dzień dzisiejszy tzw dwa abonamenty.
Jeśli pierwsza umowa podpisana była na 2 lata to miesiąc przed zakończeniem umowy powinieneś napisać pismo, że nie przedłużasz dalszej współpracy z Polsatem Cyfrowym.
Jeśli tego nie zrobiłeś to umowa automatycznie przedłużyła się sama na czas nieokreślony.
Tak jest identycznie z telewizjami kablowymi, telewizją cyfrową czy sieciami komórkowymi.

tą pierwszą być może będziesz musiał doprowadzić do końca, względnie wypowiedzieć ponosząc koszty określone w umowie.


Kosztów nie będzie ponosił, ponieważ okres promocyjny umowy się już zakończył, ale napewno musi ją rozwiązać.

#5 OFFLINE   adamo_

adamo_
  • 156 postów
  • Dołączył: 08-05-2007
  • Skąd: XX

Napisany 12 maja 2009 - 10:51

Najpierw się rozwiązuje starą i nawiązuje nową a nie na odwrót.

Jeśli umowa jest już na czas nieokreslony to możesz ją wypowiedzieć z zachowaniem określonego czasu np 3 tygodnie, mieisąc, dwa , lub 3 miesiące. Zalezy jak masz w umowie

Jeśli czas nie minał to musisz płacić dwie umowy teraz, bo pewnie rozwiązanie wiąże się z jakimiś kosztami.

Ja jestem na takim właśnie etapie w telewizji N, ale wpierw rozwiązałem z 3 miesięcznym okresem, i po tym okresie wezmę nową promocję z Nbox recorderem

#6 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 maja 2009 - 12:55

Kuknij, czy Ci pasuje.

#7 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 maja 2009 - 15:01

Moim zdaniem to będziesz opłacać na dzień dzisiejszy tzw dwa abonamenty.

Najpierw się rozwiązuje starą i nawiązuje nową a nie na odwrót.

Jeśli umowa jest już na czas nieokreslony to możesz ją wypowiedzieć z zachowaniem określonego czasu np 3 tygodnie, mieisąc, dwa , lub 3 miesiące. Zalezy jak masz w umowie


To wszystko wiem, ze bede placil 2 abonamenty i ze mam 3 mc wypowiedzenia ( wykonalem kikla tel do konsultantow cyfrowego polsatu).
Tak zdecydowalem poniewaz wysiadl mi calkiem stary dekoder ( zlom, ale moja wlasnosc juz )


A konkretnie to w nowym abonamencie mam promocje i pierwsze 3 MC za FREE ! , tylko dlatego podpisalem wogole nowa umowe.

A teraz do rzeczy:
Czytalem, ze polsat jakies problemy z wypowiedzeniem umowy robi, dlatego wrzucilem wzor pisma, bo chce juz miec dobrze napisane.

Kuknij, czy Ci pasuje.

Jest ok, ladniej sformulowane, tylko mam pytanie, czemu wniosek ?? a nie np. rozwiazanie umowy, badz wypowiedzenie ( ten pogrubiony tekst na srodku )

#8 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 maja 2009 - 15:30

Jest ok, ladniej sformulowane, tylko mam pytanie, czemu wniosek ?? a nie np. rozwiazanie umowy, badz wypowiedzenie ( ten pogrubiony tekst na srodku )

Wnosisz do nich wniosek o wypowiedzenie umowy, więc tak to ma być zatutuowane.

Powiedz mi tylko, czy za wymówienie umowy płaci się jakąś karę czy coś?

#9 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 maja 2009 - 18:49

odnośnie 3 miesięcy wypowiedzenia to polsat ma tak, że muszą to być 3 PEŁNE miesiące.. i jeżeli np. masz abo płacone np 5 danego miesiąca i wyślesz pismo do nich np. 25 dojdzie do nich np. 28 to i tak liczone będzie dopiero po 5 i musi być cały nowy miesiąc więc wysyłając np. 25 maja to 3 miesiące będą liczone dopiero od 1 lipca!!! SIC!! dodatkowo Polsat twierdzi że ma 12 dni wewnętrznego regulamin na przetworzenie dokumentów (nie ma tego w żadnej umowie, ale tak twierdzą).. np. wysyłając pismo do nich 15 danego miesiąca, dojdzie do nich 19, ale miesiąc ma 30dni i jak gdyby okres wypowiedzenia będzie działał od 1, ale następnego miesiąca!!!

U mnie na pismo wysłane 2 stycznia dostarczone do nich 5 (obowiązywał mnie jednomiesięczny okres wypowiedzenia umowa została rozwiązana na koniec marca!!!)

#10 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 maja 2009 - 22:07

U mnie na pismo wysłane 2 stycznia dostarczone do nich 5 (obowiązywał mnie jednomiesięczny okres wypowiedzenia umowa została rozwiązana na koniec marca!!!)
_______________

Czytalem na innych forach, ze ludzie maja problemy z rozwiazaniem umowy. Moze to, ze podpisalem nowa ich przyspieszy :)

Jutro wysylam, czyli 13.05.09 poleconym +priorytet, wiec dojdzie do nich najpozniej na 20.05.09 ( a powinna nawet dojsc na 15.05 ) . Moj okres rozliczeniowy wypada na 11.06.09, czyli pismo powinno byc przez nich juz rozpatrzone i moze tak sie zacznie liczyc ten okres rozliczeniowy.

#11 Guest_EGON72_*

Guest_EGON72_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 29 maja 2009 - 14:21

Pomocy w maju 2008 wygasła mi umowa z cp płaciłem jeszcze rachunki do lipca 2008 lecz póżniej przestaem wczoraj czyli prawie po roku dostałem list z informacją ze zrywają ze mna umowe i mam zapłacic kare 600 zł czy muszę ją płacic przecież powinni zerwac umowe wcześniej a dekoder i antena była na własnośc radzcie co mam zrobic aby nie płacić tej kwoty

#12 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2009 - 21:10

Pomocy w maju 2008 wygasła mi umowa z cp płaciłem jeszcze rachunki do lipca 2008 lecz póżniej przestaem wczoraj czyli prawie po roku dostałem list z informacją ze zrywają ze mna umowe i mam zapłacic kare 600 zł

Rozwiazales umowe ?
Umowa sama nie wygasa, tylko musisz ja sam rozwiazac a mozesz to zrobic po okresie np. roku lub 2 lat ( zalezy od warunkow umowy )

Jak nierozwiazales to naliczali ci przez ten caly okres normalna oplate abonamentowa i sie nazbieralo.

Przy okazji >>
Wyslalem pismo i po kilku dniach zadzwonila pani z polsatu i potwierdzila rozwiazanie umowy. Teraz tylko 3 MC do oplacenia i po sprawie.

#13 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 maja 2009 - 10:34

Wyslalem pismo i po kilku dniach zadzwonila pani z polsatu i potwierdzila rozwiazanie umowy. Teraz tylko 3 MC do oplacenia i po sprawie.

A jeśli mam do konca umowy jeszcze pół roku, to też mogę im wysłać pismo i bez problemów rozwiązać umowę, płacąc jeszcze tylko 3 miesiące?

#14 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 maja 2009 - 10:53

A jeśli mam do konca umowy jeszcze pół roku, to też mogę im wysłać pismo i bez problemów rozwiązać umowę, płacąc jeszcze tylko 3 miesiące?

Jak masz umowe na rok to wczesniej nie mozesz rozwiazac umowy, tylko dopiero po tym okresie.

#15 OFFLINE   driv33r

driv33r
  • 0 postów
  • Dołączył: 29-01-2012

Napisany 29 stycznia 2012 - 21:19

możliwość rozwiązania umowy istnieje nie tylko przed samym jej zakończeniem, ale równiez przy każdorazowej zmianie regulaminu/oferty/cennika wypelniony szablon wypowiedzenia (pełno ich w sieci) należy wysłać na adres opertora. polsat zmienia ofertę o 1 Lutego