Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Nieszczęsne WITAM!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
175 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   fnd

fnd
  • 1 167 postów
  • Dołączył: 19-02-2009
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 maja 2009 - 23:50

Przecież użytkownicy internetu praktycznie się nie znają, dlaczego więc używają formy, która w domyśle zakłada wyższą hierarchię, rangę nadawcy wiadomości

używanie zwrotu Witam! w korespondencji jest niestosowne


Wychodzi na to, że do tej pory zachowywałem się jak prostak i tępak... ale chyba tak już zostanie :D

#42 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 06:00

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

#43 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 11 maja 2009 - 06:45

Szanowna Pani Madziu,

Chyba nadal nie zrozumiała Pani sensu całego tego wątku obdarzając go wszystkimi infantylnymi emotikonami oraz obdarza boldami, chyba ze względu na brak argumnetacji. Nie chcę nikogo urazić, ani nie chcę sugerować, że ktoś jest 'prosty', bo źle używa konkretnych zwrotów.

Oczywiście nie odbieram nikomu prawa do używania zwrotu Witam!, niektórych przypadkach zwrot jak np. założycieli tego forum, administratorów, forumowiczów o uznanym statusie (jak mniemam Pani taki status posiada) jest nawet wskazany.
Jednakże mam wrażenie większość tematów na forum dotyczy pytań zadawanych przez forumowiczy, powiedzmy takich jak ja, którzy z niewielkim stażem chcą od kogoś czegoś się dowiedzieć, załatwić. I właśnie w takich przypadkach 'jaśniepańskie' Witam mnie razi. Podobnie jest z allegro, w sytuacji gdy mam do wyboru dwie identyczne oferty ina jednej jest Witam a na innej jest Szanowny Panie wybieram to drugie.
Są ludzie tacy jak ja, którzy zwracają na takie rzeczy uwagę i nie życzę nikomu żeby przez taką drobnostkę jak udpalenie Witam! nie dostał pracy albo nie wynegocjował kontraktu.
Nie będę się powtarzał, że jest to dział pręgierz, gdzie proszę mnie nie ganić za posiadanie jakiegoś bólu ani tym bardziej własnego zdania.

Pozdrawiam

#44 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 07:16

A ja powiem tak... mnie "razi" jak ktoś zaczyna pisać post, a się nie przywita. Co do "emotek" po to są wprowadzone na forum, żeby ich używać.
Zwrot "witam" jest jak najbardziej na miejscu zawsze wtedy kiedy jakiś "rozmówca" (w przypadku postów osoba pisząca) zaczyna pisac dany wątek czy też włącza się do dyskusji. Pomijam fakt, ze na forum prawie wszyscy sa kolegami, koleżankami, a Ty jedziesz Pan/Pani... uważam, ze jeśli z kimś się jest na Pan/Pani to kultura wymaga przywitania sie właśnie zwrotem "Witam" czy też równie podobnym "dzień dobry'.

Jest to temat rzeka tak naprawdę, ale wydaje mi sie, ze jeśli ktoś piszac post wita sie z osobą która będzie ten post czytała świadczy o jego kulturze i jest to bardzo miłe.

Nie chcę już grzebać wątku o gospodarzu i zwrocie "witam", ale na forum nie ma 1 gospodarza, bo forum to wielka społeczność, a nie prywatny dom...

Nie napiałam kolego manbuba, że odbierasz prawo używania zwrotu "Witam".

Jest to temat pregierz i narzekaj sobie ile chcesz, ale nie czepiaj sie moich "emotek" i słowa "witam" bo i tak i tak ich będę używała.

A ze jest rano i nowy dzień to Witam Cię bardzo serdecznie :D

:D:):cool:


Zapomniałam jeszcze jedno dodać...
Dla mnie "Witam" i dla wiekszości użytkowników forum wystarcza, ale dla kolegi trzeba chyba pisać "Witam Szanownego Pana" ... Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi napisanej powyżej, nie bede cytowała bo sam sobie ją przeczytasz...
Ja nie oczekuję od nikogo na forum (obojetnie którym, nie tylko OKP) aby pisali do mnie Pani, Szanowna Pani, itd.
Uznaje sie, że "społeczność intrnetowa" to ludzie "równi" (mam na myśli pisząc słowo "równi" ze niezależnie od wieku traktuje sie każdego tak samo czyli kolega/koleżanka, a nie Pan/Pani) i jest mi niezmiernie miło i przyjkemnie jak którykolwiek użytkownik forum napisze "Witam" bo odbieram to zawsze jako w pewnym sensie osobiste przywitanie.

#45 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 08:19

manbuba chciałbym Cię uświadomić i przekazać że OKP to Omega Klub Polska
a nie Ogólnopolski Klub Polonistów :tere-fere::tere-fere:

więc....:p
chyba naprawde pomyliły Ci się adresy www. :D

:smiech::smiech::smiech::smiech::smiech::smiech::smiech::smiech::smiech::smiech:


a może dziń dybły albo siema geje niedługo będzie jeszcze komus przeszkadzać że za długie posty się pisze
Mądremu nie trzeba nic mówić ,a głupek i tak nie zrozumie

#46 OFFLINE   ermi

ermi
  • 377 postów
  • Dołączył: 13-10-2008
  • Skąd: Toruń
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 09:14

Czytam to wszystko i z podziwu wyjść nie mogę???
Ale o so chozi?? Prowokacja jakaś ??? Próba wciągania za przysłowiowy obraz?

Myślę, że szanowny kolega z całym szacunkiem dla oddania się sprawie , powinien swoją energię poświęcić na tępienie makaronizmów w mediach. Bo tam jest źródełko niepoprawnej polszczyzny i to jest nabardziej rażące - bo powszechne. Pomimo ustawy o poprawności i zachowaniu języka polskiego , notorycznie i systematycznie łamane.

Jak tak dalej pójdzie to będziemy mówić jak górale z podkarpacia "hej nejborka!! luknij se przez ju windoł jak nasze bojsy pleją w fusbal".
:D

#47 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 maja 2009 - 11:30

tylko ze kolega manbuba nie zauwazyl chyba, ze internet kieruje sie swoimi prawami, ktore w wiekszym lub mniejszym stopniu odbiegaja od praw swiata rzeczywistego.

pewnie ma racje, nie zaglebialem sie nigdy az tak bardzo w znaczenie slow jezyka polskiego, ale jego mysl nie ma zastosowania w necie. tutaj wiele ludzi uzywa skrotow, jezykowych i myslowych, pisze tak jak ja bez uzywania polskich znakow ( chyba bede napietnowany ). nikt nie patrzy czy zaczyna sie zdanie z wielkiej litery. razi ewentualnie totalny brak poprawnosci ortograficznej.

i kolego manbuba zapamietaj, ze internet to co innego co swiat rzeczywisty. tutaj wiele regul z normalnego swiata nie ma i nie bedzie mialo zastosowania.
wszelkie proby ustanawiania hierarchii, nadawania tytulow osobom sa po prostu glupota.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#48 OFFLINE   robert19790910

robert19790910
  • 170 postów
  • Dołączył: 22-03-2009
  • Skąd: Pierławki kolo działdowa

Napisany 11 maja 2009 - 11:43

i pasowka he jestem za!!!!!!! :D

JOOOOłłłł KUR... SIE MAAAA ZIOMY i ZIOMALÓWY

To będzie lepsze niż stare poczciwe witam

Tak że problem rozwiązany :-D


jestem za heheh glosujmy

#49 OFFLINE   pysio1981

pysio1981
  • 901 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: GDANSK KOPENHAGA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 12:07

A ja się pytam gdzie byli rodzice

To wina PISu.:cool:

#50 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 maja 2009 - 12:45

witam i żegnam :czesc: chyba pomyliłem forum:confused:

#51 OFFLINE   manbuba

manbuba
  • 384 postów
  • Dołączył: 10-12-2008
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 11 maja 2009 - 13:45

Dobrze, a więc poznałem Waszą opinię na ten temat. W sumie o to chodziło mi w pierwszym poście. Zaznaczam, że nie mam zamiaru nic tępić. Miałem chwilę czasu wolnego, akurat myślałem o tej kwestii więc pomyślałem czemu nie podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami. Skoro reakcja była taka jaka było to może rzeczywiście język nie nadąża za zmianami w społeczności. Mam 23 lata, gdzieś nauczono mnie szacunku dla osób starszych i domyślnego szacunku dla osób których nie znam, a mimo to wielu z Was pomyślało sobie o mnie jak o głupku, jakimś gamoniu co chce zmieniać świat. Skoro Wam to w ogóle nie przeszkadza to może i mnie nie powinno, więc może nie będę zwracał na to aż takiej uwagi, lecz nadal pozostanę w przypadku kiedy nie mam pewności z kim mam przyjemność korespondować używać zwrotów innych niż Witam.

Pozdrawiam

#52 OFFLINE   pysio1981

pysio1981
  • 901 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: GDANSK KOPENHAGA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 14:40

To jak się ze mna przywitasz jak spotkasz mnie w Gdańsku, na światłach i przeczytasz na tylnej szybie biały znany wszystkim napis. Ja mam 28 lat czy powiesz do mnie DZIEŃ DOBRY PANU czy WITAM ,siemano ,co tam jaki nik itd

ps jeszcze nie spotkałem się z kims na forum żeby ktoś tak pisał
troszke masz dziwne podejście do tego słowa nie zrozum zle mojego postu i nie obraz sie ale dla mnie to jest chore...

#53 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 15:02


witam
witam
witam
witam
witam

:D



#54 OFFLINE   Ozma

Ozma

    The Keymaster

  • 195 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Luboń

Napisany 11 maja 2009 - 15:08

Uważam, że dużo bardziej rażące i kłujące w oczy od "witam" jest nagminne "włanczanie" i "wyłanczanie". I co wtedy, taki delikwent idzie "włanczyć" światło?

Nie wszyscy też wiedzą, że nie należy mówić "rok dwutysięczny dziewiąty", tylko "rok dwa tysiące dziewiąty", co jest nie tylko prostsze w wymowie, ale i logiczniejsze.
W którym roku wybuchła II wojna światowa? W tysięcznym dziewięćsetnym trzydziestym dziewiątym?

Ot, tak tylko, moje trzy grosze.
Wymarzony potworek już jest...

#55 OFFLINE   pysio1981

pysio1981
  • 901 postów
  • Dołączył: 20-06-2008
  • Skąd: GDANSK KOPENHAGA
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 15:08

Wiedzialem ze się pojawisz Maryla też cię WITAM:smiech::smiech::smiech:

#56 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 11 maja 2009 - 15:32

I co wtedy, taki delikwent idzie "włanczyć" światło?

Włancznikiem :D

Tez mnie to wk....a :)

#57 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 16:13

Od dzisiaj proszę mnie witać słowami...
Witam Szanowną Panią Magdalenę
bo przeca ja stara du p a juz jestem :-P




:D :D :D :D :D :D

#58 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 16:19

Witam Starą d*pę Madzię :razz:

#59 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 16:21

Witam Starą d*pę Madzię :razz:


:lol:

#60 OFFLINE   Madzia

Madzia
  • 1 288 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 maja 2009 - 16:38

wicek.... nie umiesz czytać ze zrozumieniem :smiech: :smiech: :smiech:
Proponuję zapoznać z jakąś poprawną polszczyzną czy cuś... Moze kolega manbuba Ci doradzi :D :D :D