Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

co za poj...dzień


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 15 grudnia 2006 - 17:06

omcia coś ostatnio niedomagała na gazie więc pomyślałem że trza wymienić filtry bo jeszcze od założenia instalki nie zmieniane,pojechałem do gazownika,zmienił obydwa,w parowniku i ten podwójny przed listwami wtrysków,podpiął do kompa,coś tam wyregulował jak mówił ciśnienie było za niskie czy coś,i omcia zaczęła znowu gadać jak trzeba.....ale tylko przez jakieś 20 kilometrów,nagle silnik zaczął się trząść i codzi jakby nie palił na jeden cylinder,przełączam na bene-ok,na gaz-szarpie.Wracam do gościa,podpina na swojego kompa,zero błędów,mówi że wszystko ok,a silnik szarpie i nie ma mocy na gazie,gazownik rozkłada ręce i koniec.Jest możliwe że przez zmianę jakichś ciśnień padł któryś wtryskiwacz?W domu podpiąłem do kompa i wyszedł mi tylko 135 czyli za niskie napięcie na lampce kontrolnej silnika no i standard 12 i 31,o co chodzi z tym 135?



#2 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 15 grudnia 2006 - 21:16

Hmm jak na benzynce ci chodzi ok to i na lpg powienie! Bo sekwencja diere dane z OBD :) A przy zmianie filtrow powinno byc ctylko lepiej. Pytanie jakiej firmy masz wtryski lpg i ile km zrobiles na nich?? Jak masz jakies szybkie wtryski to prawdopodobniie sa juz zanieczyszczone przez grafit!! Treba je rozkrecic i wd40 umyj :) beda dzialac jak nowe

#3 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 15 grudnia 2006 - 22:15

Treba je rozkrecic i wd40 umyj beda dzialac jak nowe

próbowałem,nic nie dało,chyba padł któryś wtrysk,problem w tym że to matrix KME i jest nienaprawialny,cała listwa do wymiany, zrobione jest na instalce 20 tyś km

#4 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 15 grudnia 2006 - 22:25

U slyszalem o tych wtryskach ze 20 tys i do wymiany :( kiepska sprawa. Ja mam Valtek sa troche wolne :( ale zato robisz na nich 100tys i nic. No oczywiscie grafit treba czyscic ale to norma. Ja bym ci proponowal kupic Valtek sa owiele tansze ale prawdobodobnie nieda sie ich podlaczyc do twojej instalki!

Matrix

Valtek

#5 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 16 grudnia 2006 - 11:59

z tego co się orientuję to valteki można podłączyć pod sterownik diego,trzeba zastosować przejściówki na wtyczkach,tylko musze najpierw zdiagnozować czy to napewno listwa padła,bo gazownik taka d*pa że sam nie wie,musze poszukać innego

#6 OFFLINE   Beton

Beton

    corsiontko A C20XE

  • 148 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 17 grudnia 2006 - 14:32

jeżeli masz instalkę na gwarancji podjedź do niego i powiedz mu co o tym sądzisz i że być może to wna wtryskiwaczy. niech podepnie ci nowe i zobaczysz...
WV Derby `83 G40 -> i wszyscy zostają z tyłu...

#7 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 17 grudnia 2006 - 23:38

jeżeli masz instalkę na gwarancji podjedź do niego i powiedz mu co o tym sądzisz i że być może to wna wtryskiwaczy. niech podepnie ci nowe i zobaczysz...

no niestety nie jest na gwarancji,montowana w innej części kraju,auto już z nią kupiłem :neutral:

#8 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 20 grudnia 2006 - 21:18

no i wyszło szydło z worka,pieprzony matrix zakończył swój żywot,a dokładniej środkowy wtrysk,znowu 500 nie moje,a swoją drogą ciekawe co za kretyn wymyślił zintegrowany wtrysk sekwencji :mur: :mur: :mur:

#9 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 20 grudnia 2006 - 22:08

zpbacz czy nieda sie przerobic na valteki bedziesz mial lucik i niebedziesz wiedzial co to wtryski. kazdy rozbieralny :) i mozna umyc. Pisalem ci wczesniej

#10 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 20 grudnia 2006 - 22:11

zpbacz czy nieda sie przerobic na valteki bedziesz mial lucik i niebedziesz wiedzial co to wtryski.

da sie bez problemu i tak właśnie zrobie

#11 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 20 grudnia 2006 - 22:54

da sie bez problemu i tak właśnie zrobie


Moj człowiek :) Bedziesz zadowolony. Ja jak montowalem instalke to mi mowili wszystkie wtryski tylko nie matrix. Zalozyli mi valtek czerwony i super dzialaja sprawnie! Daj oponie jak zalozysz jak ci smiga.